AMA Modern #2 – Eldritch Evolution

Tak, tak, to znowu ja w drugim artykule z serii AMA modern, dzisiaj poruszam przede wszystkim temat Eldritch Evolution i tego, czy ta karta jest w stanie namieszać w formacie. Odpowiem też na pytanie czym gram w modernie. Oba tematy są ze sobą zresztą powiązane. Oczywiście zachęcam też do zadawania kolejnych pytań na następne AMA. Im więcej macie niepewności, im bardziej chcecie zgłębić temat jakiegoś decku czy strategii – tym lepiej

Usiądźcie wygodnie, załóżcie okulary i… Ruszamy!

 

*1*

Pytanie: Czy Eldritch Evolution może namieszać w formacie i dlaczego tak/nie?

Odpowiedź:  Z pewnością jest to jedna z najciekawszych kart nowego dodatku, a o jej grywalności dowiemy się zapewne już wkrótce. Naprawdę trudno mi oszacować, czy card]Eldritch Evolution[/card] będzie bardzo mocno grane, ale uważam, że raczej nie namiesza w formacie, a co najwyżej wzmocni lub odmieni kilka archetypów. Mam tu na myśli przede wszystkim wszelkie odmiany Chorda — Kiki Chord, Angel Chord, Chord Value. Karta ma spory potencjał we wszelkich toolbox deckach, szczególnie w linearnych matchupach, w których bardzo pomocny jest pojedynczy hatebear i nie spodziewamy się żadnej interakcji ze strony przeciwnika — Storm, Ad Nauseam, Dredge, Affinity. „Interakcja” — to właśnie główny problem Eldritch Evolution, który stawia pod znakiem zapytania grywalność tej karty w formacie. Jest to wręcz maszynka do robienia 2 for 1 na korzyść przeciwnika za sprawą jakiejkolwiek kontry, czy pojedynczego Bolta. Można oczywiście zniwelować taką możliwość za pomocą Voice of Resurgence czy Kitchen Finks… ale 2 for 1 to wciąż 2 for 1 i należy o tym pamiętać. Birds of Paradise, w następnej card]Eldritch Evolution[/card], poświęcamy ptaka, szukamy jakiegoś 3-dropa, a ten dostaje momentalnie removalem. Brzmi kiepsko.

Reasumując. Czy Eldritch Evolution namiesza w formacie? Namieszać to raczej zbyt duże słowo. Ale z pewnością wprowadzi coś świeżego, przynajmniej na jakiś czas, kiedy gracze będą ostro testować ten kartonik. Ja osobiście widzę miejsce dla Eldritch Evolution np. w sideboardzie Kiki Chorda, aby móc włożyć tę kartę na wszelkie comba i linearne strategie za Nahiri w game 2.

Eldritch Evolution AMA modern

*2*

burn ama modern

Pytanie: A którym Ty deckiem grasz w modernie? I skąd ten wybór? Jako fani, domagamy się odpowiedzi!

Odpowiedź: Zaczynałem, co za niespodzianka, Burnem, potem przesiadłem się na wszelkiej maści UWRy, UWR Geist, UWR Control, UW Control, Esper Control, Scornful Sprites… sporo tego było. Natomiast w tym momencie, dokładnie teraz stoję przed decyzją odnośnie wyboru nowego decka i prawdopodobnie padnie na Kiki Chorda — spełnia on moje wszystkie wymagania, nie powinien zbyt szybko się znudzić,  nie jest na cenowym poziomie Junda, jest interaktywny, proaktywny, ma combo finish i… mnie także ekscytuje testing z udziałem Eldritch Evolution. Cztery kopie na MODO już na mnie czekają. Mam nadzieję, że moi fani nie są zawiedzeni.

Searing Blaze burn ama modern

*X*

I to by było na tyle. Tak jak pisałem na wstępnie, zachęcam gorąco do dalszego zadawania pytań, komentowania, pisania i widzimy się w następnym AMA modern!


Piotr Petros Mendel redPiotr „Petros” Mendel – gra w MtG od wyjścia Avacyn Restored. Wnikliwy badacz i fan Moderna, dotychczas bez specjalnych sukcesów, ale na dobrej drodzy do ich osiągnięcia : ) Do złapania na MTGO pod nickiem Petros_MTG.

Prywatnie uczeń trzeciej klasy gimnazjum, od 2013 roku fan wrestlingu. Lubi posłuchać dobrej muzyki, czy poczytać dobrą książkę.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze