Filmowa Analiza Aether Revolt by Sołtys

W Kaladeshu trwa rewolta, tymczasem u Sołtysa znanego z konserwatywnych poglądów wszystko po staremu. Zapraszamy gorąco do obejrzenia i wysłuchania tradycyjnej analizy filmowej jego autorstwa.

Tradycyjnie Sołtys skupia się na ocenie całego setu karta po karcie. Jako uzupełnienie poniższej treści polecamy analizę tekstową, która ukaże się niebawem. Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Aether Revolt:

1. Kolory Biały i Niebieski i Czarny

2. Kolory Czarny, Czerwony i Zielone

3. Kolor Multikolory i Colorless

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, Kaladesh


Zbiór informacji o Aether Revolt

Opis fabuły „Aether Revolt”:

Jesteśmy na Kaladeshu, gdzie do tej pory panował niemalże wszechobecny i wszechwładny Konsulat. Po wydarzeniach z poprzedniego dodatku doszło jednak do rewolucji. Rebeliantom przewodzi matka Chandry, Pia Nalaar. Wraz z piratami eteru, wysysającymi esencję życiową aetherbornami oraz rzemieślnikami zajmującymi się wytwarzaniem broni ma zamiar obalić Konsulat. Ten odpowiada, zaostrzając opresje: wzmacniając straże, inwigilując, konfiskując wynalazki, monitorując przepływ eteru oraz wprowadzając godzinę policyjną. W tle tych wydarzeń Ajani wraz z resztą Gatewatcha szykuje się na nieuniknioną konfrontację z Tezzeretem.

Kamienie milowe historii ponownie zostały odpowiednio oznaczone na kartach. Są to tzw. Story Spotlight znajdujące się na dole karty wraz z oznaczeniem liczbowym i znakiem planeswalkerów. Do takich kart należą: Consulate Crackdown, Pia’s Revolution, Disallow, Battle at the Bridge i Dark Intimations

Techniczny opis dodatku: Aether Revolt to 73 dodatek Magica, drugi z bloku Kaladesh. Fabularnie kontynuuje on wątki przedstawione w poprzednim secie. To tzw. mały dodatek, który składa się ze 184 kart (70 commonów, 60 uncommonów, 42 rarów, 12 mythiców) i zawiera losowo dodane karty Inwencji – bardzo rzadkich, foilowych, drogich artefaktów, głównie ze starych edycji i z samego Aether Revolt (to jest ta sama idea co Ekspedycje z Zendikaru). Inwencje będą grywalne w formatach, w których legalne będą odpowiedniki danej karty. Np. Sword of Fire and Ice będzie grywalny w modernie i starszych edycjach, ale już nie w standardzie. Jeśli jednak ktoś otworzy inwencję w limited, to może nią grać. W Kaladeshu było ich 30, w – Aether Revolt – ich liczba to 24.

Kaladesh będzie sprzedawany w 16 kartowych boosterach (z jedną wkładką marketingową), dwóch taliach Planeswalkerowych, w Aether Revolt bundle (rodzaj Fat Packa). Tak jak Kaladesh, Aether Revolt zamiast Intro Packów ma wspomniane Planeswalker decki. Zawierają 10 dodatkowych kart, które są uznawane za część dodatku (2 mythicowe planeswalkery, 2 rary, 2 uncommony, 2 commony i 2 commonowe  dual landy). Mają numery od: #185/184 do #194/184. 

Nazwa setu: Aether Revolt.
Blok: Kaladesh, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: AER
Twitter Hashtag: #MTGAER.

Oficjalny Release: 20 stycznia 2017.
Launch Weekend: 20-22 stycznia 2017.
Eventy prereleasowe IRL: 14 stycznia 2017.
Game Day: 11 lutego 2017.
Prerelease events na MTGO: 27 stycznia 2017 (ligi zamykane są 25 stycznia, z wyjątkiem T2 i Moderna – te już działają)
Release AER na MTGO: 30 stycznia 2017.
Informacje o produkcie dla sklepów: tutaj.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj i tutaj.
Format Prereleasa: Sealed (4 boostery Aether Revolt + 2 boostery Kaladesh + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour AER: 3-5 lutego 2017

Liczba kart: 184
Karty Launch Promo: Quicksmith Rebel.
Gameday Promo: Trophy Mage za udział i Yahenni’s Expertise za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Scrap Trawler.

Zawartość Planeswalker Decków: tutaj

Constructed: AER dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage, a wraz z nim zostają zbanowane Emrakul, Promised End, Smuggler’s Copter i Reflector Mage w standardzie oraz Golgari-Grave Troll i Gitaxian Probe w Modernie. Od dnia releasów będziemy grali w Typie 2: Blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch) oraz blok Shadows over Innistrad (Shadows over Innistrad, Eldritch Moon) i Kaladesh oraz Aether Revolt. 
Limited: Po wejściu KLD oficjalnym formatem draftowym jest: 2x booster AER i 1x booster KLD, formatem sealeda jest: 4x Aether Revolt i 2x Kaladesh.

Paczka prereleasowa: w zestawie na pre dostaniemy 4 boostery Aether Revolt i 2 boostery Kaladeshu. Dodatkowo każdy będzie miał jedną kartę promo, którą może być każdy rare albo mythic, tylko tu wystąpi w postaci foil ze stempelkiem i datą.

Oficjalna strona Aether Revolt dla graczy: http://magic.wizards.com/en/content/aether-revolt
Oficjalna strona Aether Revolt dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/aether-revolt
Oficjalne produkty Aether Revolt od Ultra Pro: tutaj.

Aether Revolt Release Notes release notes.
Aether Revolt Two-Headed Giant release notes.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (