Filmowa Analiza Eldritch Moon by Sołtys

„Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi …” z pewnością zanuciłby Peja, gdyby tylko wiedział o premierze najnowszego magicowego setu. W mrocznych ostępach Innistradu, przy blasku księżyca, budzą się pradawni Eldrazi. Tymczasem w Jaworznie niespeszony tym wszystkim Sołtys nagrywa kolejną odsłonę swojej filmowej analizy dodatku – Eldritch Moon. Co z tego wszystkiego wyniknie?

Tradycyjnie skupiam się na ocenie całego setu karta po karcie. Jako uzupełnienie poniższej treści polecamy analizę tekstową, która ukaże się na dniach. Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Eldritch Moon:

1. Wprowadzenie, Kolory Biały i Niebieski

2. Kolory Czarny i Czerwony

3. Kolor Zielony i Multikolory

4. Colorless, Double Faced, Artefakty i Meld

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, eldritch moon

 


Liliana big z Eldritch Moon

Zbiór informacji o Eldritch Moon

Opis fabuły „Eldritch Moon”:

Wiemy już, że Nahiri nie jest fajna i przywołała Emrakulę na Innistrad. Ta zaczyna mutować i łączyć ze sobą co popadnie. Oath Planeswalkerów z pomocą Tamiyo i Liliany prowadzi więc bitwę przeciw zmutowanym dziwadłom Innistradu. Na Emrakulę  i jej płody wezwana zostaje armia zombie. Tymczasem Sorin zbiera swoje wampiry do ataku na Nahiri (do ataku na Eldrazich czuje się za słaby i wybiera mniejszego wroga). Wszystko kończy się dobrze i prawilnie, Oath żyje długo i szczęśliwie, Liliana dołącza jako piąta do radosnych walkerów, Tamiyo wraca do domu, a Emrakula zaczyna swoją odsiadkę na księżycu Innistradu do odwołania. 

Techniczny opis dodatku: Eldritch Moon jest kontynuacją opowieści znanej z Shadows over Innistrad. Ukazuje on skutki działań Nahiri oraz Sorina i los mieszkańców Innistradu, a także Emrakuli, ostatniej z trójki Tytanów Eldrazi znanych nam do tej pory z Zendikaru. Symbol edycji to stylizowana sylwetka tego stwora, który zarazem przypomina nakrycie głowy Liliany. Jeśli chodzi o stronę mechaniczną, to mamy kontynuację tematów z poprzedniego setu w bloku, ale z paroma modyfikacjami. Nadal mamy więc pięć głównych tribali w tzw. przyjaznych kombinacjach kolorów: ludzi (GW), zombie (UB), wampirów (RB), duchów (UW) i wilkołaków (RG). Dostajemy 2 planeswalkerów (nowe wersje Lilki i Tamiyo). Dodatek zawiera 205 kart i jak na „mały set” jest to całkiem sporo. OGW miało 186 kart, a poprzednie sety jeszcze mniej. Jak i poprzednio wynika to ze zmiany systemu rotacji dodatków. Warto też pamiętać o obecności kart DFC, czyli kart dwustronnych, które zawyżyłyby liczbę kart, gdyby liczyć je razem z awersem i rewersem. Dochodzą do tego też trzy karty, w których wykorzystano mechanikę Meld, pozwalającą łączyć dwie karty w jedną silniejszą kreaturę. Tak jak w SOI boostery EMN zawierają checklisty. Jak poprzednio każdy powinien trafić przynajmniej jedną taką kartę w boosterze. Jeśli nic się nie zmieniło, normalna paczka zawiera commona lub uncommona DFC. Mniej więcej jedna na osiem paczek także zawiera rara lub mythica DFC jako dodatkowy mythic albo rare. Czyli taka ‚szczęśliwa paczka’ ma dwie karty DFC: common/uncommon i rare/mythic rare.

Nazwa setu: Eldritch Moon.
Blok: Shadows over Innistrad, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: EMN
Twitter Hashtag: #MTGEMN.

Oficjalny Release: 22 lipca 2016.
Launch Weekend: 22-24 lipca 2016.
Eventy prereleasowe IRL: 16-17 lipca 2016.
Game Day: 13-14 sierpnia 2016.
Prerelease events na MTGO: 29 lipca – 1 sierpnia (ligi zamykane są 1, ale trwają do 3 sierpnia)
Release EMN na MTGO: 1 sierpnia 2016
Informacje o produkcie dla sklepów: tutaj.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj i tutaj.
Informacje prereleasowe dotyczące MTGO: tutaj.
Format Prereleasa: Sealed (4 boostery Eldritch Moon, 2 boostery Shadows over Innistrad + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour EMN: 5-7 sierpnia 2016

Liczba kart: 205
Karty Launch Promo: Identity Thief.
Gameday Promo: Unsubstantiate za udział i Heron’s Grace Champion za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Thalia, Heretic Cathar.

Constructed: EMN dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage bez innych zmian dla tych formatów. Od dnia prereleasów będziemy grali w Typie 2: Dragons of Tarkir, Magic Origins, Blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch) oraz blok Shadows over Innistrad (Shadows over Innistrad, Eldritch Moon). 
Limited: Po wejściu EMN oficjalnym formatem draftowym jest: 2x booster EMN, 1x booster SOI, formatem sealeda jest: 4x Eldritch Moon, 2x booster SOI.

Oficjalna strona Eldritch Moon dla graczy: http://magic.wizards.com/en/content/eldritch-moon
Oficjalna strona Eldritch Moon dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/eldritch-moon
Oficjalne produkty Eldritch Moon od Ultra Pro: tutaj.

Eldritch Moon Release Notes release notes.
Eldritch Moon Two-Headed Giant release notes.

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze