Filmowa Analiza Kaladesh by Sołtys

Cienie Innistradu za nami, a zza chmurki nieśmiało wychyla się słońce Kaladeshu. Jak widać miał rację filozof twierdząc, że po nocy zawsze idzie dzień. No ale my dzisiaj nie o tym, ale o najnowszym dziele Wizardów, które tradycyjnie pod swoje baczne spojrzenie wziął Sołtys.

Tradycyjnie skupiam się na ocenie całego setu karta po karcie. Jako uzupełnienie poniższej treści polecamy analizę tekstową, która ukaże się na dniach. Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Kaladesh:

1. Kolory Biały, Niebieski i Czarny

2. Kolory Czerwony i Zielone

3. Kolor Multikolory i Colorless

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, Kaladesh


kaladesh-intro-pic

Zbiór informacji o Kaladesh

Opis fabuły „Kaladesh”:

Kaladesh pierwszy raz został zajawniony w Magic Origins, jako świat narodzin Chandry Nalaar. To plan, w którym magowie natury są rzadkością. Większość „magii” osiąga się za pomocą artefaktycznych konstruktów napędzanych przez aether, który jest mocno wykorzystywany. Magia ognia jest zakazana, a pyromancja może zakończyć się karą śmierci, stąd trudne dzieciństwo wybuchowej Chandry. Kaladesh zarządzany jest przez Konsulat, który jest niemalże wszechobecny.

Techniczny opis dodatku: Kaladesh jest 72 edycją Magica i pierwszą z bloku Kaladesh. Premierę ma 30 września 2016 i jest tzw. dużym dodatkiem. Fabuła rozgrywa się na planie o tej samej nazwie, zrobionym na podobieństwo dalekiego wschodu i naszych Indii z wieloma motywami roślinnymi, które reprezentują aether tego świata. Dodatek składa się z 264 kart (15 basic landów, 101 commonów, 80 uncommonów, 53 rary, 15 mythiców) i zawiera losowo dodane karty Inwencji – bardzo rzadkich, foilowych, drogich artefaktów, głównie ze starych edycji i z samego Kaladeshu (to jest ta sama idea co Ekspedycje z Zendikaru). Inwencje będą grywalne w formatach, w których legalne będą odpowiedniki danej karty. Np. Sword of Fire and Ice będzie grywalny w modernie i starszych edycjach, ale już nie w standardzie. Jeśli jednak ktoś otworzy inwencję w limited, to może nią grać. W Kaladeshu jest ich 30, w kolejnym dodatku – Aether Revolt – będzie ich 24.

Kaladesh będzie sprzedawany w 16 kartowych boosterach (z jedną wkładką marketingową), dwóch taliach Planeswalkerowych, w Kaladesh bundle (rodzaj Fat Packa), Builder’s Toolkicie, Booster Battle Packsach i Gift Boxie. Kaladesh zamiast Intro Packów ma wspomniane Planeswalker decki. Zawierają 10 dodatkowych kart, które są uznawane za część dodatku (2 mythicowe planeswalkery, 2 rary, 2 uncommony, 2 commony i 2 commonowe  dual landy). Mają numery od: #265/264 do #274/264. 

Nazwa setu: Kaladesh.
Blok: Kaladesh, pierwszy dodatek.
Trzyliterowy skrót: KLD
Twitter Hashtag: #MTGKLD.

Oficjalny Release: 30 września 2016.
Launch Weekend: 30 września – 2 października 2016.
Eventy prereleasowe IRL: 24 września 2016.
Game Day: 22 października 2016.
Prerelease events na MTGO: 7-10 października (ligi zamykane są 4 października, ale trwają do 5 sierpnia)
Release KLD na MTGO: 10 października 2016
Informacje o produkcie dla sklepów: tutaj.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj i tutaj.
Format Prereleasa: Sealed (6 boosterów Kaladesh + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour KLD: 14-16 października 2016

Liczba kart: 264
Karty Launch Promo: Saheeli’s Artistry.
Gameday Promo: Essence Extraction za udział i Cultivator of Blades za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Skyship Stalker.

Zawartość Planeswalker Decków: tutaj (zastępują Intro Packi).

Constructed: KLD dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage bez innych zmian dla tych formatów. Od dnia releasów będziemy grali w Typie 2: Blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch) oraz blok Shadows over Innistrad (Shadows over Innistrad, Eldritch Moon) i Kaladesh. 
Limited: Po wejściu KLD oficjalnym formatem draftowym jest: 3x booster KLD, formatem sealeda jest: 6x Kaladesh.

Paczka prereleasowa: nie ma seeded boosterów, a w zestawie na pre dostaniemy 6 boosterów Kaladeshu. Dodatkowo każdy będzie miał jedną kartę promo, którą może być każdy rare albo mythic, tylko tu wystąpi w postaci foil ze stempelkiem i datą. 

Oficjalna strona Kaladesh dla graczy: http://magic.wizards.com/en/content/kaladesh
Oficjalna strona Kaladesh dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/kaladesh
Oficjalne produkty Kaladesh od Ultra Pro: tutaj.

Kaladesh Release Notes release notes.
Kaladesh Two-Headed Giant release notes.

 

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (