Filmowa analiza Theros by Sołtys

W Grecji kryzys nie ustaje czy wręcz narasta, a tymczasem Wizardzi nic sobie z tego nie robiąc wydają set utrzymany w klimatach starożytnej Hellady. Świat przepełniony rywalizacją bóstw mieszających się w sprawy gawiedzi oraz nieustraszonych herosów tu i ówdzie skracających jakieś monstrum o głowę stanie przed nami otworem już w najbliższy weekend. Tradycyjnie przy takiej okazji Sołtys zaingerował w swój napięty gamingowy grafik, aby przygotować przegląd kart pod kątem limited. Przed Wami – filmowa analiza Theros.

Nie pozostaje nic innego niż zasiąść wygodnie w fotelach, zaparzyć słuszny dzban herbaty, przywdziać znoszone kapcie i nacisnąć play.


 

Przepraszamy tylko za jakość dźwięku, bo trochę cicho wyszło. Na słuchawkach powinno być wszystko słyszalne : )

1. Wstęp i mechaniki

2. Kolory biały i niebieski

3. Kolory czarny i czerwony

4. Karty zielone i multikolorowe

 

5. Karty colorless i mini-podsumowanie

 

Na tym kończy się moja analiza Theros, a już niebawem zapraszamy do większego tekstu na temat tego dodatku w limited, którą przygotowujemy wspólnie z Oberem. Jeśli Bogowie Therosa pozwolą, to pojawi się jutro wieczorem.

Pozdrawiam,

 

Informacje o autorze możecie znaleźć w zakładce – redakcja.

 


Podstawowe informacje o Theros:

Analiza Theros - ElspethŚwiat Therosa jest zauważalnie wzorowany na starożytnej kulturze helleńskiej, a zatem czerpie pełnymi garściami z greckiej mitologii, którą każdy z nas miał okazję poznawać w szkole dzięki fragmentom książki Jana Parandowskiego. Therosowi Herosi niczym wiedźmini u Sapkowskiego włóczą się po świecie w poszukiwaniu hydr, minotaurów i wszelkiego tałatajstwa zagrażającego sielankowemu żywotowi śmiertelników. Pomimo ich heroicznych (nomen omen) starań, zwykłym zjadaczom oliwek nie będzie dane żyć w spokoju, gdyż na horyzoncie już wzbierają wzajemne animozje wszechpotężnych bogów, którzy nie wahają się zaingerować w świat maluczkich. Jeśli tylko można w ten sposób dogryźć reszcie panteonu i przy okazji wypromować swój ulubiony kolorek, to dlaczego nie skorzystać z okazji?

Nazwa setu: Theros

Blok: Set pierwszy z bloku Theros

Trzyliterowy skrót: THS

Oficjalny Release: 27 września 2013, od tego dnia THS będzie legalne w standardzie

Eventy prereleasowe: 21-22 września 2013

Launch Weekend: 27-29 września 2013

Game Day: 19-20 października 2013

Release THS na MTGO: 9 października 2013

Pro Tour Theros: 11-13 października 2013

Liczba kart: 249 (20 basic landów, 101 Commonów, 60 Uncommonów, 53 Rarów, 15 Mythiców).

Karty promo za Prerelease: Celestial Archon, Shipbreaker Kraken, Abhorrent Overlord, Ember Swallower i Anthoussa, Setessan Hero w wersji promo foil. Będzie można nimi grać w turnieju, otrzymamy je w przygotowanych wcześniej zestawach!

Karty Launch Promo: Bident of Tassa

Gameday Promo: Phalanx Leader za udział oraz Nighthowler za Top 8

Karta z promoBuy a Box”: Sylvan Caryatid

Constructed: Theros stanie się legalne w sankcjonowanych turniejach constructed od czasu oficjalnego release’a tj. od 27 września 2013. Od tego momentu w Standardzie będą legalne: Return to Ravnica, Gatecrash, Dragon’s Maze, Magic 2014 i Theros

Limited: formatem draftowym jest 3x THS

Prerelease: każdy zestaw prereleasowy będzie zawierał: 5 boosterów z edycji Theros, 1 booster wybranego koloru (Honor – White, Wisdom – Blue, Ambition – Black, Battle – Red, Might – Green), 1 kartę promo, licznik życia, 1 kartę bohatera. Do wyboru jest 5 różnych zestawów, z czego każdy zawiera inną ścieżkę Herosa.

Oficjalny hashtag Wizardów na Twitterze: #MTGTHS (https://twitter.com/#MTGTHS)

Oficjalna strona Theros: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Products.aspx?x=mtg/tcg/products/theros

Oficjalne fakty na temat Prereleasów Theros: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events.aspx?x=mtgcom/events/prerelease-facts

Generator paczek: Theros

Oficjalne FAQ z zasadami: http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg%2Ffaq%2Fths

Trailer

 

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (