Generator Boosterów Aether Revolt

Error 404

Error

404

Not Found

The request /index.php?psychatog=AER&opcja=DRAFT was not found on this server.

Legenda do paska z cenami pod zawartością boostera: zachodnie ceny są wyliczone wg. cennika Magic Traders, CoolStuffinc, SCG. Polskie ceny wyliczone według cennika Strefa MTG na dzień poprzedni. Podane ceny kart w wersji angielskiej, regular.


 -x-

O autorze: Robert Bieńkowski jest freelancerem; aktualnie zawodowo zajmuje się aplikacjami internetowymi, ponadto jest grafikiem i fotografem. W magica gra sporadycznie, parę razy pojawił się na warszawskiej Mobilizacji. W wolnych chwilach „torturuje” CardForge – http://mtgrares.blogspot.com

Kontakt: rbien@o2.pl

 


 

Zbiór informacji o Aether Revolt

Opis fabuły „Aether Revolt”:

Jesteśmy na Kaladeshu, gdzie do tej pory panował niemalże wszechobecny i wszechwładny Konsulat. Po wydarzeniach z poprzedniego dodatku doszło jednak do rewolucji. Rebeliantom przewodzi matka Chandry, Pia Nalaar. Wraz z piratami eteru, wysysającymi esencję życiową aetherbornami oraz rzemieślnikami zajmującymi się wytwarzaniem broni ma zamiar obalić Konsulat. Ten odpowiada, zaostrzając opresje: wzmacniając straże, inwigilując, konfiskując wynalazki, monitorując przepływ eteru oraz wprowadzając godzinę policyjną. W tle tych wydarzeń Ajani wraz z resztą Gatewatcha szykuje się na nieuniknioną konfrontację z Tezzeretem.

Kamienie milowe historii ponownie zostały odpowiednio oznaczone na kartach. Są to tzw. Story Spotlight znajdujące się na dole karty wraz z oznaczeniem liczbowym i znakiem planeswalkerów. Do takich kart należą: Consulate Crackdown, Pia’s Revolution, Disallow, Battle at the Bridge i Dark Intimations

Techniczny opis dodatku: Aether Revolt to 73 dodatek Magica, drugi z bloku Kaladesh. Fabularnie kontynuuje on wątki przedstawione w poprzednim secie. To tzw. mały dodatek, który składa się ze 184 kart (70 commonów, 60 uncommonów, 42 rarów, 12 mythiców) i zawiera losowo dodane karty Inwencji – bardzo rzadkich, foilowych, drogich artefaktów, głównie ze starych edycji i z samego Aether Revolt (to jest ta sama idea co Ekspedycje z Zendikaru). Inwencje będą grywalne w formatach, w których legalne będą odpowiedniki danej karty. Np. Sword of Fire and Ice będzie grywalny w modernie i starszych edycjach, ale już nie w standardzie. Jeśli jednak ktoś otworzy inwencję w limited, to może nią grać. W Kaladeshu było ich 30, w – Aether Revolt – ich liczba to 24.

Kaladesh będzie sprzedawany w 16 kartowych boosterach (z jedną wkładką marketingową), dwóch taliach Planeswalkerowych, w Aether Revolt bundle (rodzaj Fat Packa). Tak jak Kaladesh, Aether Revolt zamiast Intro Packów ma wspomniane Planeswalker decki. Zawierają 10 dodatkowych kart, które są uznawane za część dodatku (2 mythicowe planeswalkery, 2 rary, 2 uncommony, 2 commony i 2 commonowe  dual landy). Mają numery od: #185/184 do #194/184. 

Nazwa setu: Aether Revolt.
Blok: Kaladesh, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: AER
Twitter Hashtag: #MTGAER.

Oficjalny Release: 20 stycznia 2017.
Launch Weekend: 20-22 stycznia 2017.
Eventy prereleasowe IRL: 14 stycznia 2017.
Game Day: 11 lutego 2017.
Prerelease events na MTGO: 27 stycznia 2017 (ligi zamykane są 25 stycznia, z wyjątkiem T2 i Moderna – te już działają)
Release AER na MTGO: 30 stycznia 2017.
Informacje o produkcie dla sklepów: tutaj.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj i tutaj.
Format Prereleasa: Sealed (4 boostery Aether Revolt + 2 boostery Kaladesh + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour AER: 3-5 lutego 2017
Liczba kart: 184

Przeładuj

Print Friendly, PDF & Email