Generator Boosterów Battle for Zendikar

Error 404

Error

404

Not Found

The request /index.php?psychatog=BFZ&opcja=DRAFT was not found on this server.

Legenda do paska z cenami pod zawartością boostera: zachodnie ceny są wyliczone wg. cennika Magic Traders, CoolStuffinc, SCG. Polskie ceny wyliczone według cennika Strefa MTG na dzień poprzedni. Podane ceny kart w wersji angielskiej, regular.


 -x-

O autorze: Robert Bieńkowski jest freelancerem; aktualnie zawodowo zajmuje się aplikacjami internetowymi, ponadto jest grafikiem i fotografem. W magica gra sporadycznie, parę razy pojawił się na warszawskiej Mobilizacji. W wolnych chwilach „torturuje” CardForge – http://mtgrares.blogspot.com

Kontakt: rbien@o2.pl


battle for zendikar logo

Zbiór informacji o Battle for Zendikar:

nissa key art bfzOpis fabuły „Battle for Zendikar: Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, wszystko rozbija się o wojnę z Eldrazi o odzyskanie Zendikaru. Kluczem do walki mają być Hedrony, które zawierają w sobie magię mogącą wiązać Eldrazich oraz pojednanie wszystkich ras tworzących armię Sojuszników (Allies). Mają im pomóc trzej znani już z poprzednich setów planeswalkerzy. Tym razem padło na Gideona, Jace’a i Nissę. Po przeciwnej stronie znajdzie się Ob Nixilis, który wydostanie się ze swojej wieloletniej niewoli i będzie pałał chęcią zemsty. Jednak już znamy nazwę kolejnego dodatku i zarys jego fabuły (Oath of the Gatewatch), z których możemy wnioskować, że pójdzie im całkiem sprawnie. Teraz na cel pójdzie Ulamog, potem Kozilek, a na koniec zacznie się pewnie pościg za Emrakulem.

Nazwa setu: Battle for Zendikar
Blok: Pierwszy z bloku Battle for Zendikar
Trzyliterowy skrót: BFZ
Twitter Hashtag: #MTGBFZ.

Oficjalny Release: 2 października 2015.
Launch Weekend: 2-4 października 2015.
Eventy prereleasowe IRL: 26 września 2015.
Game Day: 24-25 października 2015.
Prerelease events na MTGO: czyli te mniej opłacalne turnieje limited, dostępne na MTGO: 9-12 października 2015.
Release BFZ na MTGO: 9 października 2015.
Dokładne informacje o premierze dodatku na MTGO: tutaj.
Pro Tour BFZ: 16-18 października 2015, Milwaukee, USA (format standard po rotacji i Battle for Zendikar Draft z rozgrywkami Top 8 w standardzie).

Liczba kart: 274 + 25 kart ekspedycji.
Karty Launch Promo: Blight Herder.
Gameday Promo: Stasis Snare za udział i Radiant Flames za top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Ruinous Path.

Zawartość intro packów i event decku: battle-zendikar-event-deck-and-intro-packs
Zawartość Duel Decku „Zendikar vs Eldrazi”: duel-decks-zendikar-vs-eldrazi

Constructed: BFZ dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage bez innych zmian dla tych formatów. Od dnia prereleasów będziemy grali w Typie 2: Blok Khansów (Khans of Tarkir, Fate Reforged, Dragons of Tarkir), Magic Origins i Battle for Zendikar. Wypada więc Blok Therosa i Magic 2015.
Limited: Po wejściu BFZ oficjalnym formatem draftowym jest: 3x BFZ formatem sealeda jest 6 boosterów BFZ, a dla sealeda prereleasowego jest 6 boosterów Battle for Zendikar.

Mulligan: od wejścia BFZ, a nawet już na turniejach przedpremierowych (jakimi są prereleasy), wprowadzona zostaje nowa zasada dotycząca mulliganowania się. Teraz po zatrzymaniu ręki już po mulliganie, gracz ma prawo do zrobienia scry: 1, czyli podejrzenia górnej karty z biblioteki i wybrania, czy ona zostaje, czy idzie na spód talii. Źródło tutaj.

Oficjalna strona Battle for Zendikar dla graczy: content/battle-zendikar-home
Oficjalna strona Dragons of Tarkir dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/battle-zendikar

Battle for Zendikar Release Notes: release notes.

Generatory draftów i sealedów online:

Języki w jakich wydane są produkty: angielski, uproszczony chiński, chiński tradycyjny, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański. Karty ekspedycji będą dostępne tylko w języku angielskim, niezależnie od tego, jaką wersję językową boostera otworzymy.

Ekipa odpowiedzialna za dodatek:

  • Initial Concept and Game Design: Mark Rosewater (lead), Ian Duke, Dan Emmons, Ethan Fleischer, Dave Guskin, Ari Levitch
  • Final Game Design and Development: Erik Lauer (leads), Tim Aten, Kelly Digges, Ian Duke, Ben Hayes, Shawn Main, Yoni Skolnik, with contributions from Matt Tabak

Trailer:

 

Przeładuj

Print Friendly, PDF & Email