Generator Boosterów Oath of the Gatewatch


4.08 USD, 15.60 PLN, 2.60 GBP

4.42 USD, 16.90 PLN, 2.80 GBP

5.58 USD, 21.40 PLN, 3.60 GBP

Legenda do paska z cenami pod zawartością boostera: zachodnie ceny są wyliczone wg. cennika Magic Traders, CoolStuffinc, SCG. Polskie ceny wyliczone według cennika Strefa MTG na dzień poprzedni. Podane ceny kart w wersji angielskiej, regular.


 -x-

O autorze: Robert Bieńkowski jest freelancerem; aktualnie zawodowo zajmuje się aplikacjami internetowymi, ponadto jest grafikiem i fotografem. W magica gra sporadycznie, parę razy pojawił się na warszawskiej Mobilizacji. W wolnych chwilach „torturuje” CardForge – http://mtgrares.blogspot.com

Kontakt: rbien@o2.pl


Oath of the Gatewatch picture, ogw

Zbiór informacji o Oath of the Gatewatch:

Opis fabuły „Oath of the Gatewatch”: Nissa, Jace, Chandra i Gideon stają ramie w ramię w ostatecznej bitwie o Zendikar z armią Eldrazi prowadzoną przez Ulamoga i Kozilka. Zawierają pakt, który właściwie sprowadza się do założenia bandy planswalkerów, niczym drużyny młodych superbohaterów. Jace określa odpowiedni wzorzez Leyline’ów do związania Tytanów, Nissa mu wskazuje jak je znaleźć na Zendikarze, Gideon spenia rolę jednoosobowej armii a Chandra pali uwięzionych bossów levelu. Brakuje tylko Emrakula, który gdzieś czmychnął i pewnie będzie siać zamieszanie rzucając cień na Innistrad, ale o tym w przyszłym odcinku.

Opis dodatku: Oath of Gatewatch zawiera 184 karty, w tym jest 1 karta basic wastesów. Dochodzą jeszcze 2 wastesy jako full-arty, więc dla kolekcjonerów set zawiera 186 kart. W boosterach można także trafić 20 kart ekspedycji, których nie można wykorzystywać w standardzie, a jedynie w formatach constructed, w których ich odpowiedniki są legalne. Ekspecydjami można za to grać w limited jeśli się je trafi w boosterach. Małe sety takie jak OGW, po zmianie bloków na dwudodatkowe, zostały lekko powiększone, by sprostać nowej strukturze draftów (2x nowy dodatek, 1x stary z bloku). Symbol edycji przedstawia rasę Eldrazich z linii Kozilka, ale jest też stylizowany na hedrony. Dodatek wprowadza dwie nowe karty planeswalkerów: Chandra, Flamecaller i Nissa, Voice of Zendikar. Jest to dodatek najbardziej zorientowany na współpracę – tak zaprojektowany, aby jak najlepiej wspierał format Two-Headed Giant.

Nazwa setu: Oath of the Gatewatch
Blok: Battle for Zendikar, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: OGW
Twitter Hashtag: #MTGOGW.

Oficjalny Release: 22 stycznia 2016.
Launch Weekend: 22-24 stycznia 2016.
Eventy prereleasowe IRL: 16-17 stycznia 2016.
Game Day: 13-14 lutego 2016.
Prerelease events na MTGO: czyli te mniej opłacalne turnieje limited, dostępne na MTGO: 29 styczeń – 1 lutego 2016.
Release OGW na MTGO: 1 lutego 2016.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj.
Format Prerelease: Sealed (4 Oath of the Gatewatch/2 Battle for Zendikar)
Pro Tour OGW: 5-7 lutego 2016, Atlanta GA, USA (formaty: Oath of the Gatewatch/Oath of the Gatewatch/Battle for Zendikar Draft, modern w swissie i w Top 8).

Liczba kart: 184 (70 commonów, 60 uncommonów, 42 rary, 12 mythiców) + 20 kart ekspedycji.
Karty Launch Promo: Endbringer.
Gameday Promo: Immolating Glare za udział i Jori En, Ruin Diver za top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Goblin Dark-Dwellers.

Constructed: OGW dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage bez innych zmian dla tych formatów. Od dnia prereleasów będziemy grali w Typie 2: Blok Khansów (Khans of Tarkir, Fate Reforged, Dragons of Tarkir), Magic Origins i Blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch). 
Limited: Po wejściu OGW oficjalnym formatem draftowym jest: 2x booster OGW+ 1 booster BFZ, formatem sealeda jest: 4 boostery OGW i 2 boostery BFZ.

Języki w jakich wydane są produkty: angielski, uproszczony chiński, chiński tradycyjny, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański. Karty ekspedycji będą dostępne tylko w języku angielskim, niezależnie od tego, jaką wersję językową boostera otworzymy.

Ekipa odpowiedzialna za dodatek:

  • Initial Concept and Game Design: Ethan Fleischer (lead), Graeme Hopkins, Ari Levitch, Ken Nagle, Adam Prosak, Mark Rosewater
  • Final Game Design and Development: Ian Duke (lead), Dave Humpherys, Jackie Lee, Adam Prosak, Gavin Verhey

Przeładuj

Print Friendly, PDF & Email