Generator Boosterów Rivals of Ixalan


3.24 USD, 12.40 PLN, 2.10 GBP

7.48 USD, 28.70 PLN, 4.80 GBP

3.48 USD, 13.30 PLN, 2.20 GBP

Legenda do paska z cenami pod zawartością boostera: zachodnie ceny są wyliczone wg. cennika Magic Traders, CoolStuffinc, SCG. Polskie ceny wyliczone według cennika Strefa MTG na dzień poprzedni. Podane ceny kart w wersji angielskiej, regular.


 -x-

O autorze: Robert Bieńkowski jest freelancerem; aktualnie zawodowo zajmuje się aplikacjami internetowymi, ponadto jest grafikiem i fotografem. W magica gra sporadycznie, parę razy pojawił się na warszawskiej Mobilizacji. W wolnych chwilach „torturuje” CardForge – http://mtgrares.blogspot.com

Kontakt: rbien@o2.pl

 


 

Zbiór informacji o Rivals of Ixalan

 

Opis fabuły „Rivals of Ixalan”:

Fabuła rywali to tak na dobrą sprawę zwieńczenie historii z poprzedniego setu. Wszystkie cztery frakcje – merfolki, wampiry, piraci i dinozaurze imperium – dotarli do Orazci. Teraz będą walczyć o kontrolę nad miastem, a gra toczy się o najwyższą stawkę. Ten komu się to uda stanie się najsilniejszą potęgą na planie.

Jak widać, to co najważniejsze dla fabuły to dwójka walkerów, których możemy kojarzyć raczej z Ravnicą i dotychczasowym metaplotem, a nie problemy czterech tribali. Ewidentnie ze spotlightów wynika, że Jace przypomni sobie swoją przeszłość – ba, już to zrobił, patrząc na ostatnie magicowe opowiadanie – a wkrótce z jakiegoś powodu raczej niechętnie zmanipuluje pamięcią Vraski, wymazując wiedzę… o nim samym? Zobaczymy, w każdym razie, wiele wskazuje na to, że Bolasowi jednak uda się zdobyć Nieśmiertelne Słońce.

Techniczny opis dodatku: Ixalan to 77 dodatek Magica, drugi z bloku Ixalanu. RIX składa się z 196 (+9 uwzględniając karty z planeswalker decków) kart. Rozkład rarity: 75 commonów, 60 uncommonów, 48 rary, 13 mythic rarów. RIX jest ostatnim małym setem.

RIX będzie sprzedawany jest 16-kartowych boosterach (z jedną wkładką marketingową) oraz w dwóch taliach Planeswalkerowych. Planeswalker decki zawierają 9 dodatkowych kart, które są uznawane za część dodatku (2 mythicowe planeswalkery, 2 rary, 2 uncommony, 2 commony i 1 commonowy dual land).

Nazwa setu: Rivals of Ixalan
Blok: Ixalan, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: RIX
Twitter Hashtag: #MTGRIX

Oficjalny Release: 19 styczeń 2018
Eventy prereleasowe IRL: 13-15 styczeń 2018
Draft Weekend: 20-22 styczeń 2018
Store Championship: 7-8 kwiecień 2018
Release RIX na MTGO: 15 styczeń 2018
Format Prereleasa: Sealed (4 boostery Rivals of Ixalan, 2 boostery Ixalan + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour RIX: 2-5 luty 2018

Liczba kart: 196
Karty Draft Weekend: Brass’s Bounty
Karta z promoBuy a Box”: Captain’s Hook
Magic Open House: Full-artowy Silvergill Adept
Magic League: Evolving Wilds
FNM Tokens: Merfolk, Illusion, City’s Blessing
Store Championship: foilowana full art karta z Rivals of Ixalan, deckbox dla Top 8

Zawartość Planeswalker Decków: tutaj.

Constructed: RIX dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage. W T2 legalne będą: blok Kaladesh (Kaladesh i Aether Revolt), blok Amonkhetu (Amonkhet i Hour o Devastation) oraz blok Ixalan (Ixalan i Rivals of Ixalan). 
Limited: Po wejściu RIX oficjalnym formatem draftowym jest: 2x booster RIX oraz 1x booster XLN, formatem sealeda jest: 4x booster RIX oraz 2x booster XLN

Oficjalna strona Rivals of Ixalan dla graczy: https://magic.wizards.com/en/products/rivals-ixalan
Oficjalna strona Rivals of Ixalan dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/rivals-ixalan (tutaj dodatkowe informacje prereleasowe)
Oficjalne produkty Rivals of Ixalan od Ultra Pro: tutaj.

Rivals of Ixalan Release Notes release notes.
Rivals of Ixalan Two-Headed Giant release notes.


Przeładuj

Print Friendly, PDF & Email