Święta tuż za pasem i z tej okazji na MTGO można pograć w kolejnym cyklu cube draftów. Sołtys, etatowy drafter Psychatoga, tej okazji oczywiście nie przegapił i w ten sposób macie dodatkowe zajęcie na długie zimowe wieczory. Format cube draft nie jest co prawda formatem turniejowym, ale znakomicie sprawdza umiejętności konstrukcyjne w drafcie oraz dostarcza niesamowitego funu z gry. Mamy nadzieję, że Wasz fun z oglądania będzie równie wielki!
MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:
(Niestety draft converter nie obsługuje cube draftów, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)
Pack 1 pick 1:
Flickerwisp
–> Consecrated Sphinx
Gatekeeper of Malakir
Price of Progress
Elvish Mystic
Nevinyrral’s Disk
Gruul Turf
Timetwister
Chord of Calling
Dream Halls
Firestorm
Wooded Foothills
Kami of Ancient Law
Yavimaya Coast
Bonesplitter
Pack 1 pick 2:
Enlightened Tutor
Gifts Ungiven
Ultimate Price
Earthquake
Green Sun’s Zenith
Manriki-Gusari
Volrath’s Stronghold
Tidehollow Sculler
Trinket Mage
Sacred Foundry
Reanimate
Journey to Nowhere
Hallowed Fountain
–> Sower of Temptation
Pack 1 pick 3:
Exalted Angel
Remand
Corpse Dance
Elves of Deep Shadow
–> Vedalken Shackles
Teetering Peaks
Pernicious Deed
Blood Crypt
Venser, the Sojourner
All Is Dust
Brain Freeze
Bayou
Thoughtseize
Pack 1 pick 4:
Archangel of Thune
Dungeon Geists
Chaos Warp
Birds of Paradise
Golgari Rot Farm
Kitchen Finks
Strangleroot Geist
–> Reveillark
Riftwing Cloudskate
Bloodline Keeper
Epochrasite
Phyrexian Revoker
Pack 1 pick 5:
Spectral Procession
The Abyss
Chain Lightning
Oracle of Mul Daya
Orzhov Signet
Selesnya Sanctuary
Frenzied Goblin
Figure of Destiny
Vesuvan Shapeshifter
–> Hero of Bladehold
Loam Lion
Pack 1 pick 6:
Nether Void
Wheel of Fortune
Ohran Viper
Mishra’s Factory
–> Path to Exile
Duress
Master of the Wild Hunt
Diregraf Ghoul
Goblin Ruinblaster
Stomping Ground
Pack 1 pick 7:
Willbender
Jackal Pup
Izzet Boilerworks
Dreadbore
Vengevine
–> Avenger of Zendikar
Etched Oracle
Mind’s Desire
Simic Growth Chamber
Pack 1 pick 8:
Inkwell Leviathan
Phyrexian Rager
Zealous Conscripts
Tin Street Hooligan
–> Nearheath Pilgrim
Genesis Wave
Garruk, Caller of Beasts
Izzet Signet
Pack 1 pick 9:
–> Flickerwisp
Price of Progress
Gruul Turf
Chord of Calling
Firestorm
Kami of Ancient Law
Bonesplitter
Pack 1 pick 10:
Enlightened Tutor
Earthquake
Manriki-Gusari
Volrath’s Stronghold
Sacred Foundry
–> Journey to Nowhere
Pack 1 pick 11:
Corpse Dance
Elves of Deep Shadow
Teetering Peaks
–> Pernicious Deed
Brain Freeze
Pack 1 pick 12:
Chaos Warp
Golgari Rot Farm
Strangleroot Geist
–> Epochrasite
Pack 1 pick 13:
Frenzied Goblin
–> Figure of Destiny
Loam Lion
Pack 1 pick 14:
–> Ohran Viper
Goblin Ruinblaster
Pack 1 pick 15:
–> Jackal Pup
Pack 2 pick 1:
Balance
Intuition
Vampire Nighthawk
Smash to Smithereens
Nostalgic Dreams
Pentad Prism
Caves of Koilos
Boggart Ram-Gang
–> Boon Satyr
Upheaval
Goblin Guide
Seething Song
Keldon Marauders
Taurean Mauler
Llanowar Elves
Pack 2 pick 2:
Elite Vanguard
Brainstorm
Dismember
Chandra, the Firebrand
Restock
Azorius Signet
Godless Shrine
Domri Rade
–> Garruk, Primal Hunter
Inquisition of Kozilek
Necropotence
Wickerbough Elder
Porcelain Legionnaire
Avalanche Riders
Pack 2 pick 3:
–> Thalia, Guardian of Thraben
Mesmeric Fiend
Bonfire of the Damned
Wild Nacatl
Memory Jar
Brushland
Firemane Angel
Rakdos Signet
Gravecrawler
Taiga
Wrath of God
Simic Signet
Wake Thrasher
Pack 2 pick 4:
Savannah Lions
Daze
Erebos, God of the Dead
Rift Bolt
–> Thornscape Battlemage
Overgrown Tomb
Shardless Agent
Ravenous Baboons
Call of the Herd
Ball Lightning
Empty the Warrens
Metalworker
Pack 2 pick 5:
Catastrophe
Aeon Chronicler
Kird Ape
Molten-Tail Masticore
Llanowar Wastes
–> Voice of Resurgence
Burning of Xinye
Knight of Glory
Wall of Omens
Boros Garrison
Soldier of the Pantheon
Pack 2 pick 6:
–> Ajani, Caller of the Pride
Force of Will
Goblin Vandal
Naturalize
Dreg Mangler
Disfigure
Scrubland
Acidic Slime
Diabolic Edict
Hypnotic Specter
Pack 2 pick 7:
Ember Hauler
Sulfurous Springs
Bloodbraid Elf
Time Spiral
Koth of the Hammer
Hellrider
Ral Zarek
–> Sun Titan
Thelonite Hermit
Pack 2 pick 8:
Faith’s Fetters
Dark Confidant
Plated Geopede
Plow Under
Gruul Signet
Orzhov Basilica
–> Mirran Crusader
Plague Sliver
Pack 2 pick 9:
Smash to Smithereens
Nostalgic Dreams
–> Boggart Ram-Gang
Goblin Guide
Seething Song
Keldon Marauders
Taurean Mauler
Pack 2 pick 10:
Elite Vanguard
Chandra, the Firebrand
Domri Rade
Necropotence
Wickerbough Elder
–> Porcelain Legionnaire
Pack 2 pick 11:
Wild Nacatl
Brushland
Firemane Angel
–> Taiga
Wake Thrasher
Pack 2 pick 12:
–> Savannah Lions
Rift Bolt
Ball Lightning
Empty the Warrens
Pack 2 pick 13:
Kird Ape
–> Knight of Glory
Boros Garrison
Pack 2 pick 14:
Naturalize
–> Dreg Mangler
Pack 2 pick 15:
–> Ember Hauler
Pack 3 pick 1:
Terminus
Serendib Efreet
Bloodghast
Searing Blaze
Scavenging Ooze
Sword of Body and Mind
Karakas
Nicol Bolas, Planeswalker
Recurring Nightmare
Thrun, the Last Troll
Steam Augury
–> Sword of War and Peace
Treachery
Tezzeret, Agent of Bolas
Battlefield Forge
Pack 3 pick 2:
Soltari Champion
–> Cryptic Command
Necromancy
Brimstone Volley
Sword of Light and Shadow
Tolarian Academy
Xenagos, the Reveler
Verdant Catacombs
Trygon Predator
Mox Diamond
Siege-Gang Commander
Spikeshot Elder
Snapcaster Mage
Orcish Lumberjack
Pack 3 pick 3:
Mirror Entity
Sarcomancy
Pyroclasm
Razormane Masticore
Volcanic Island
–> Ajani Vengeant
Elesh Norn, Grand Cenobite
Scroll Rack
Tarmogoyf
Hellspark Elemental
Devil’s Play
Slaughter Pact
Phyrexian Arena
Pack 3 pick 4:
Disenchant
Yawgmoth’s Will
Mogg War Marshal
Avacyn’s Pilgrim
–> Strip Mine
Mystic Snake
Hero of Oxid Ridge
Kargan Dragonlord
Shivan Reef
Selesnya Signet
Arbor Elf
Ravages of War
Pack 3 pick 5:
Stoneforge Mystic
Ink-Eyes, Servant of Oni
Lightning Bolt
Eureka
Sword of Fire and Ice
Mishra’s Workshop
–> Knight of the Reliquary
Char
Elspeth Tirel
Blightsteel Colossus
Boros Signet
Pack 3 pick 6:
Mizzium Mortars
Noble Hierarch
Treetop Village
Void
Shadowmage Infiltrator
Meloku the Clouded Mirror
Voidmage Prodigy
Wasteland
–> Angel of Serenity
Tundra
Pack 3 pick 7:
Oona’s Prowler
Wildfire
Wall of Blossoms
Crucible of Worlds
Azorius Chancery
Buried Alive
–> Linvala, Keeper of Silence
Black Knight
Garruk Relentless
Pack 3 pick 8:
–> Whipcorder
Goblin Welder
Thawing Glaciers
Liliana Vess
Faithless Looting
Rakdos Cackler
Rude Awakening
Armageddon
Pack 3 pick 9:
Bloodghast
Searing Blaze
–> Scavenging Ooze
Karakas
Nicol Bolas, Planeswalker
Steam Augury
Battlefield Forge
Pack 3 pick 10:
–> Soltari Champion
Brimstone Volley
Mox Diamond
Siege-Gang Commander
Spikeshot Elder
Orcish Lumberjack
Pack 3 pick 11:
Mirror Entity
Sarcomancy
–> Tarmogoyf
Hellspark Elemental
Devil’s Play
Pack 3 pick 12:
Mogg War Marshal
–> Avacyn’s Pilgrim
Hero of Oxid Ridge
Kargan Dragonlord
Pack 3 pick 13:
Eureka
Char
–> Boros Signet
Pack 3 pick 14:
–> Treetop Village
Void
Pack 3 pick 15:
–> Wall of Blossoms
Decklista WG Aggro Goodies:
WG Aggro
Draft i Deckbuilding
RUNDA 1
RUNDA 2
RUNDA 3
Pozdrawiam
– Sołtys