GM Draft #4 – świąteczny Cube Draft

Święta tuż za pasem i z tej okazji na MTGO można pograć w kolejnym cyklu cube draftów. Sołtys, etatowy drafter Psychatoga, tej okazji oczywiście nie przegapił i w ten sposób macie dodatkowe zajęcie na długie zimowe wieczory. Format cube draft nie jest co prawda formatem turniejowym, ale znakomicie sprawdza umiejętności konstrukcyjne w drafcie oraz dostarcza niesamowitego funu z gry. Mamy nadzieję, że Wasz fun z oglądania będzie równie wielki!

 

 

cube draft Sołtysa

 

MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:

(Niestety draft converter nie obsługuje cube draftów, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)

Spoiler

Pack 1 pick 1:
    Flickerwisp
–> Consecrated Sphinx
    Gatekeeper of Malakir
    Price of Progress
    Elvish Mystic
    Nevinyrral’s Disk
    Gruul Turf
    Timetwister
    Chord of Calling
    Dream Halls
    Firestorm
    Wooded Foothills
    Kami of Ancient Law
    Yavimaya Coast
    Bonesplitter
 
Pack 1 pick 2:
    Enlightened Tutor
    Gifts Ungiven
    Ultimate Price
    Earthquake
    Green Sun’s Zenith
    Manriki-Gusari
    Volrath’s Stronghold
    Tidehollow Sculler
    Trinket Mage
    Sacred Foundry
    Reanimate
    Journey to Nowhere
    Hallowed Fountain
–> Sower of Temptation
 
Pack 1 pick 3:
    Exalted Angel
    Remand
    Corpse Dance
    Elves of Deep Shadow
–> Vedalken Shackles
    Teetering Peaks
    Pernicious Deed
    Blood Crypt
    Venser, the Sojourner
    All Is Dust
    Brain Freeze
    Bayou
    Thoughtseize
 
Pack 1 pick 4:
    Archangel of Thune
    Dungeon Geists
    Chaos Warp
    Birds of Paradise
    Golgari Rot Farm
    Kitchen Finks
    Strangleroot Geist
–> Reveillark
    Riftwing Cloudskate
    Bloodline Keeper
    Epochrasite
    Phyrexian Revoker
 
Pack 1 pick 5:
    Spectral Procession
    The Abyss
    Chain Lightning
    Oracle of Mul Daya
    Orzhov Signet
    Selesnya Sanctuary
    Frenzied Goblin
    Figure of Destiny
    Vesuvan Shapeshifter
–> Hero of Bladehold
    Loam Lion
 
Pack 1 pick 6:
    Nether Void
    Wheel of Fortune
    Ohran Viper
    Mishra’s Factory
–> Path to Exile
    Duress
    Master of the Wild Hunt
    Diregraf Ghoul
    Goblin Ruinblaster
    Stomping Ground
 
Pack 1 pick 7:
    Willbender
    Jackal Pup
    Izzet Boilerworks
    Dreadbore
    Vengevine
–> Avenger of Zendikar
    Etched Oracle
    Mind’s Desire
    Simic Growth Chamber
 
Pack 1 pick 8:
    Inkwell Leviathan
    Phyrexian Rager
    Zealous Conscripts
    Tin Street Hooligan
–> Nearheath Pilgrim
    Genesis Wave
    Garruk, Caller of Beasts
    Izzet Signet
 
Pack 1 pick 9:
–> Flickerwisp
    Price of Progress
    Gruul Turf
    Chord of Calling
    Firestorm
    Kami of Ancient Law
    Bonesplitter
 
Pack 1 pick 10:
    Enlightened Tutor
    Earthquake
    Manriki-Gusari
    Volrath’s Stronghold
    Sacred Foundry
–> Journey to Nowhere
 
Pack 1 pick 11:
    Corpse Dance
    Elves of Deep Shadow
    Teetering Peaks
–> Pernicious Deed
    Brain Freeze
 
Pack 1 pick 12:
    Chaos Warp
    Golgari Rot Farm
    Strangleroot Geist
–> Epochrasite
 
Pack 1 pick 13:
    Frenzied Goblin
–> Figure of Destiny
    Loam Lion
 
Pack 1 pick 14:
–> Ohran Viper
    Goblin Ruinblaster
 
Pack 1 pick 15:
–> Jackal Pup
 
Pack 2 pick 1:
    Balance
    Intuition
    Vampire Nighthawk
    Smash to Smithereens
    Nostalgic Dreams
    Pentad Prism
    Caves of Koilos
    Boggart Ram-Gang
–> Boon Satyr
    Upheaval
    Goblin Guide
    Seething Song
    Keldon Marauders
    Taurean Mauler
    Llanowar Elves
 
Pack 2 pick 2:
    Elite Vanguard
    Brainstorm
    Dismember
    Chandra, the Firebrand
    Restock
    Azorius Signet
    Godless Shrine
    Domri Rade
–> Garruk, Primal Hunter
    Inquisition of Kozilek
    Necropotence
    Wickerbough Elder
    Porcelain Legionnaire
    Avalanche Riders
 
Pack 2 pick 3:
–> Thalia, Guardian of Thraben
    Mesmeric Fiend
    Bonfire of the Damned
    Wild Nacatl
    Memory Jar
    Brushland
    Firemane Angel
    Rakdos Signet
    Gravecrawler
    Taiga
    Wrath of God
    Simic Signet
    Wake Thrasher
 
Pack 2 pick 4:
    Savannah Lions
    Daze
    Erebos, God of the Dead
    Rift Bolt
–> Thornscape Battlemage
    Overgrown Tomb
    Shardless Agent
    Ravenous Baboons
    Call of the Herd
    Ball Lightning
    Empty the Warrens
    Metalworker
 
Pack 2 pick 5:
    Catastrophe
    Aeon Chronicler
    Kird Ape
    Molten-Tail Masticore
    Llanowar Wastes
–> Voice of Resurgence
    Burning of Xinye
    Knight of Glory
    Wall of Omens
    Boros Garrison
    Soldier of the Pantheon
 
Pack 2 pick 6:
–> Ajani, Caller of the Pride
    Force of Will
    Goblin Vandal
    Naturalize
    Dreg Mangler
    Disfigure
    Scrubland
    Acidic Slime
    Diabolic Edict
    Hypnotic Specter
 
Pack 2 pick 7:
    Ember Hauler
    Sulfurous Springs
    Bloodbraid Elf
    Time Spiral
    Koth of the Hammer
    Hellrider
    Ral Zarek
–> Sun Titan
    Thelonite Hermit
 
Pack 2 pick 8:
    Faith’s Fetters
    Dark Confidant
    Plated Geopede
    Plow Under
    Gruul Signet
    Orzhov Basilica
–> Mirran Crusader
    Plague Sliver
 
Pack 2 pick 9:
    Smash to Smithereens
    Nostalgic Dreams
–> Boggart Ram-Gang
    Goblin Guide
    Seething Song
    Keldon Marauders
    Taurean Mauler
 
Pack 2 pick 10:
    Elite Vanguard
    Chandra, the Firebrand
    Domri Rade
    Necropotence
    Wickerbough Elder
–> Porcelain Legionnaire
 
Pack 2 pick 11:
    Wild Nacatl
    Brushland
    Firemane Angel
–> Taiga
    Wake Thrasher
 
Pack 2 pick 12:
–> Savannah Lions
    Rift Bolt
    Ball Lightning
    Empty the Warrens
 
Pack 2 pick 13:
    Kird Ape
–> Knight of Glory
    Boros Garrison
 
Pack 2 pick 14:
    Naturalize
–> Dreg Mangler
 
Pack 2 pick 15:
–> Ember Hauler
 
Pack 3 pick 1:
    Terminus
    Serendib Efreet
    Bloodghast
    Searing Blaze
    Scavenging Ooze
    Sword of Body and Mind
    Karakas
    Nicol Bolas, Planeswalker
    Recurring Nightmare
    Thrun, the Last Troll
    Steam Augury
–> Sword of War and Peace
    Treachery
    Tezzeret, Agent of Bolas
    Battlefield Forge
 
Pack 3 pick 2:
    Soltari Champion
–> Cryptic Command
    Necromancy
    Brimstone Volley
    Sword of Light and Shadow
    Tolarian Academy
    Xenagos, the Reveler
    Verdant Catacombs
    Trygon Predator
    Mox Diamond
    Siege-Gang Commander
    Spikeshot Elder
    Snapcaster Mage
    Orcish Lumberjack
 
Pack 3 pick 3:
    Mirror Entity
    Sarcomancy
    Pyroclasm
    Razormane Masticore
    Volcanic Island
–> Ajani Vengeant
    Elesh Norn, Grand Cenobite
    Scroll Rack
    Tarmogoyf
    Hellspark Elemental
    Devil’s Play
    Slaughter Pact
    Phyrexian Arena
 
Pack 3 pick 4:
    Disenchant
    Yawgmoth’s Will
    Mogg War Marshal
    Avacyn’s Pilgrim
–> Strip Mine
    Mystic Snake
    Hero of Oxid Ridge
    Kargan Dragonlord
    Shivan Reef
    Selesnya Signet
    Arbor Elf
    Ravages of War
 
Pack 3 pick 5:
    Stoneforge Mystic
    Ink-Eyes, Servant of Oni
    Lightning Bolt
    Eureka
    Sword of Fire and Ice
    Mishra’s Workshop
–> Knight of the Reliquary
    Char
    Elspeth Tirel
    Blightsteel Colossus
    Boros Signet
 
Pack 3 pick 6:
    Mizzium Mortars
    Noble Hierarch
    Treetop Village
    Void
    Shadowmage Infiltrator
    Meloku the Clouded Mirror
    Voidmage Prodigy
    Wasteland
–> Angel of Serenity
    Tundra
 
Pack 3 pick 7:
    Oona’s Prowler
    Wildfire
    Wall of Blossoms
    Crucible of Worlds
    Azorius Chancery
    Buried Alive
–> Linvala, Keeper of Silence
    Black Knight
    Garruk Relentless
 
Pack 3 pick 8:
–> Whipcorder
    Goblin Welder
    Thawing Glaciers
    Liliana Vess
    Faithless Looting
    Rakdos Cackler
    Rude Awakening
    Armageddon
 
Pack 3 pick 9:
    Bloodghast
    Searing Blaze
–> Scavenging Ooze
    Karakas
    Nicol Bolas, Planeswalker
    Steam Augury
    Battlefield Forge
 
Pack 3 pick 10:
–> Soltari Champion
    Brimstone Volley
    Mox Diamond
    Siege-Gang Commander
    Spikeshot Elder
    Orcish Lumberjack
 
Pack 3 pick 11:
    Mirror Entity
    Sarcomancy
–> Tarmogoyf
    Hellspark Elemental
    Devil’s Play
 
Pack 3 pick 12:
    Mogg War Marshal
–> Avacyn’s Pilgrim
    Hero of Oxid Ridge
    Kargan Dragonlord
 
Pack 3 pick 13:
    Eureka
    Char
–> Boros Signet
 
Pack 3 pick 14:
–> Treetop Village
    Void
 
Pack 3 pick 15:
–> Wall of Blossoms

Decklista WG Aggro Goodies:

Spoiler

pokaż / ukryj

WG Aggro

 Draft i Deckbuilding

RUNDA 1

RUNDA 2

RUNDA 3

 

Pozdrawiam
– Sołtys

GM logo na TOG mtg

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze