Cóż mogę powiedzieć, polubiłem te nowe kosteczki na tyle, że pewnie rozegram ich jeszcze kilka zanim się zakończą. W trzeciej odsłonie mojego bożonarodzeniowo-noworocznego cube draft po aggro i rampie przyszła kolej na nieco bardziej kontrolny (acz niewyzbyty agresji) zestaw kartoników. Czy przysłowie „do trzech razy sztuka” okaże się prawdziwe i tym razem? Czy w końcu uda mi się zgarnąć całą pulę?
Kliknij „play” i przekonaj się sam!
MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:
(Niestety draft converter nie obsługuje formatu cube draft, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)
Pack 1 pick 1:
Catastrophe
–> Bribery
Animate Dead
Urabrask the Hidden
Oracle of Mul Daya
Dimir Signet
Llanowar Wastes
Dreg Mangler
Venser, Shaper Savant
Birthing Pod
Tinker
Ball Lightning
Boros Garrison
Blightsteel Colossus
Chandra’s Phoenix
Pack 1 pick 2:
Whipcorder
–> Jace Beleren
Bitterblossom
Wildfire
Lotus Cobra
Kozilek, Butcher of Truth
Thawing Glaciers
Geist of Saint Traft
Recurring Nightmare
Linvala, Keeper of Silence
Obstinate Baloth
Taiga
Rakdos Cackler
Marsh Flats
Pack 1 pick 3:
Faith’s Fetters
Mulldrifter
Living Death
Survival of the Fittest
Ancient Tomb
Knight of the Reliquary
Vindicate
Guul Draz Assassin
–> Riftwing Cloudskate
Black Knight
Baleful Strix
Epochrasite
Primal Command
Pack 1 pick 4:
Mana Tithe
Erebos, God of the Dead
Price of Progress
Natural Order
Cursed Scroll
Temple Garden
–> Verdant Catacombs
Dream Halls
Duress
Seething Song
Goblin Ruinblaster
Weathered Wayfarer
Pack 1 pick 5:
Thalia, Guardian of Thraben
Phyrexian Rager
Sulfuric Vortex
Lodestone Golem
Brushland
Voice of Resurgence
Unburial Rites
Steppe Lynx
–> Wrath of God
Plague Sliver
Armageddon
Pack 1 pick 6:
Nezumi Graverobber
Mogg War Marshal
Gaea’s Cradle
Falkenrath Aristocrat
Trinket Mage
Kargan Dragonlord
Firestorm
–> Maze of Ith
Windswept Heath
Yavimaya Coast
Pack 1 pick 7:
Terminus
Hero’s Downfall
–> Zealous Conscripts
Void
Buried Alive
Tin Street Hooligan
Ulvenwald Tracker
Etched Oracle
Graveborn Muse
Pack 1 pick 8:
Savannah Lions
Pentad Prism
Pernicious Deed
Rishadan Port
Hellrider
Heartbeat of Spring
Empty the Warrens
–> Soldier of the Pantheon
Pack 1 pick 9:
Catastrophe
Animate Dead
Llanowar Wastes
Dreg Mangler
Birthing Pod
–> Boros Garrison
Chandra’s Phoenix
Pack 1 pick 10:
Whipcorder
Wildfire
Thawing Glaciers
–> Linvala, Keeper of Silence
Obstinate Baloth
Rakdos Cackler
Pack 1 pick 11:
–> Faith’s Fetters
Guul Draz Assassin
Black Knight
Epochrasite
Primal Command
Pack 1 pick 12:
–> Mana Tithe
Erebos, God of the Dead
Cursed Scroll
Seething Song
Pack 1 pick 13:
–> Sulfuric Vortex
Steppe Lynx
Plague Sliver
Pack 1 pick 14:
–> Falkenrath Aristocrat
Firestorm
Pack 1 pick 15:
–> Void
Pack 2 pick 1:
Stoneforge Mystic
Forbid
Gatekeeper of Malakir
Magus of the Moon
Wall of Blossoms
Karn Liberated
Mishra’s Workshop
Dreadbore
Boon Satyr
Phantasmal Image
Reanimate
Ral Zarek
–> Jace, Architect of Thought
Mana Drain
Opposition
Pack 2 pick 2:
Disenchant
Jushi Apprentice
Entomb
Greater Gargadon
Naturalize
–> Sword of Fire and Ice
Stillmoon Cavalier
Ravenous Baboons
Genesis
Voidmage Prodigy
Wooded Foothills
Selesnya Signet
Tundra
Stomping Ground
Pack 2 pick 3:
–> Exalted Angel
Daze
Oona’s Prowler
Jackal Pup
Beast Within
Chrome Mox
Teetering Peaks
Sphinx of the Steel Wind
Vengevine
Tarmogoyf
Fauna Shaman
Brain Freeze
Slaughter Pact
Pack 2 pick 4:
–> Archangel of Thune
Chain Lightning
Ohran Viper
Razormane Masticore
Golgari Rot Farm
Tidehollow Sculler
Honor of the Pure
Figure of Destiny
Faithless Looting
Necropotence
Rofellos, Llanowar Emissary
Rude Awakening
Pack 2 pick 5:
The Abyss
Goblin Vandal
Green Sun’s Zenith
Library of Alexandria
Edric, Spymaster of Trest
Garruk, Primal Hunter
Disfigure
–> Venser, the Sojourner
Ætherling
Bayou
Izzet Signet
Pack 2 pick 6:
Emeria Angel
Smash to Smithereens
Scavenging Ooze
Adarkar Wastes
Firemane Angel
Char
Putrid Imp
–> Flametongue Kavu
Firebolt
Sorin, Lord of Innistrad
Pack 2 pick 7:
Rout
–> Intuition
Chandra, the Firebrand
Badlands
Vraska the Unseen
Bloodgift Demon
Mirran Crusader
Deranged Hermit
Simic Sky Swallower
Pack 2 pick 8:
Magma Jet
Regrowth
Treetop Village
Electrolyze
Firedrinker Satyr
–> Angel of Serenity
Gideon’s Lawkeeper
Grim Lavamancer
Pack 2 pick 9:
–> Stoneforge Mystic
Gatekeeper of Malakir
Magus of the Moon
Dreadbore
Boon Satyr
Ral Zarek
Opposition
Pack 2 pick 10:
–> Jushi Apprentice
Greater Gargadon
Stillmoon Cavalier
Ravenous Baboons
Genesis
Stomping Ground
Pack 2 pick 11:
Jackal Pup
–> Beast Within
Teetering Peaks
Vengevine
Tarmogoyf
Pack 2 pick 12:
Ohran Viper
–> Razormane Masticore
Necropotence
Rude Awakening
Pack 2 pick 13:
The Abyss
Goblin Vandal
–> Garruk, Primal Hunter
Pack 2 pick 14:
–> Firemane Angel
Firebolt
Pack 2 pick 15:
–> Chandra, the Firebrand
Pack 3 pick 1:
Spectral Procession
Impulse
Nightscape Familiar
Plated Geopede
Indrik Stomphowler
Null Rod
Selesnya Sanctuary
Shardless Agent
Elesh Norn, Grand Cenobite
Orzhov Basilica
Watery Grave
Day of Judgment
Underground Sea
–> Arid Mesa
Wake Thrasher
Pack 3 pick 2:
Isamaru, Hound of Konda
Force Spike
Vampire Nighthawk
Ember Hauler
Wild Nacatl
Plateau
Huntmaster of the Fells
Shadowmage Infiltrator
Koth of the Hammer
Dimir Aqueduct
Wall of Omens
Nekrataal
Garruk Wildspeaker
–> Sword of Feast and Famine
Pack 3 pick 3:
Land Tax
Memory Lapse
Kird Ape
Birds of Paradise
Shrine of Burning Rage
Lake of the Dead
Lightning Helix
Burning of Xinye
Coalition Relic
–> Journey to Nowhere
Tendrils of Agony
Metalworker
Orcish Lumberjack
Pack 3 pick 4:
Balance
Wheel of Fortune
Primeval Titan
Molten-Tail Masticore
Caves of Koilos
Maelstrom Pulse
Nantuko Vigilante
Steam Vents
Shivan Reef
–> Counterspell
Keldon Marauders
Arbor Elf
Pack 3 pick 5:
Soltari Champion
Braids, Cabal Minion
Incinerate
Thragtusk
Tolarian Academy
Angel of Despair
Chord of Calling
Knight of Glory
Sylvan Library
Spikeshot Elder
–> Sower of Temptation
Pack 3 pick 6:
Old Man of the Sea
Nether Void
Earthquake
Sulfurous Springs
Ajani Vengeant
Sacred Foundry
Mox Diamond
Into the Roil
Sun Titan
–> Boros Signet
Pack 3 pick 7:
Spear of Heliod
–> Cryptic Command
Reckless Charge
Orzhov Signet
Tropical Island
Fleecemane Lion
Strangleroot Geist
Genesis Wave
Hypnotic Specter
Pack 3 pick 8:
–> Oblivion Ring
Ancient Grudge
Izzet Boilerworks
Grand Arbiter Augustin IV
Masticore
Hellspark Elemental
Mind’s Desire
Battlefield Forge
Pack 3 pick 9:
–> Spectral Procession
Nightscape Familiar
Plated Geopede
Indrik Stomphowler
Shardless Agent
Orzhov Basilica
Wake Thrasher
Pack 3 pick 10:
–> Isamaru, Hound of Konda
Force Spike
Ember Hauler
Wild Nacatl
Huntmaster of the Fells
Koth of the Hammer
Pack 3 pick 11:
Kird Ape
Lake of the Dead
Burning of Xinye
–> Metalworker
Orcish Lumberjack
Pack 3 pick 12:
Molten-Tail Masticore
Nantuko Vigilante
–> Shivan Reef
Keldon Marauders
Pack 3 pick 13:
–> Thragtusk
Chord of Calling
Spikeshot Elder
Pack 3 pick 14:
Nether Void
–> Earthquake
Pack 3 pick 15:
–> Reckless Charge
Decklista:
UWr Dwa Nagie Miecze
|
Draft i Deckbuilding
RUNDA 1
RUNDA 2
RUNDA 3
Pozdrawiam
– Sołtys