[Kalendarz] Konwent fantasy Tetcon

Kolega magicowiec poprosił o reklamę konwentu z M:tG, a że bardzo lubię Magica na konwentach, to szczerze zapraszam na Tetcon! Impreza odbędzie się 26-27 października w Tczewie.

Oczywiście przy okazji zaktualizowałem nasz kalendarz eventów polskich o to wydarzenie. Jeśli macie ciekawe turnieje czy konwenty na oku, to podeślijcie mi o nich informacje,  a chętnie opublikuję. : )

 

W imieniu Tczewskiej Sceny MTG zapraszamy na turnieje Magica, które odbędą się na konwencie Tetcon, i oczywiście na sam konwent!

Szczegóły konwentu Tetcon

tetcon mtg

Link do strony konwentu: http://tkf.org.pl/tetcon/

Spoiler

U każdego z nas nadchodzi w życiu moment, w którym decydujemy, jak będziemy żyć – czy oddamy się codziennemu, szaremu życiu, czy postanowimy poświęcać nasz czas marzeniom, fantazjom i dobrej zabawie? W którym koniec pracy nie oznacza dla nas, świętego spokoju przed telewizorem, tylko podróż wraz z odważnymi bohaterami, by ratować świat? Którą tabletkę wybierzesz – czerwoną, czy niebieską? Jesteś przeciętnym obywatelem, czy Alicją z Krainy Czarów? Konwent fantasy Tetcon Reaktywacja jest pierwszym na tak dużą skalę projektem Tczewskiego Klubu Fantastyki, organizowaną właśnie przez takich ludzi, poświęcających swój wolny czas na niezapomnianą przygodę ze znajomymi. Impreza będzie odbywać się w dniach 26- 27 października 2013 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej- Curie w Tczewie przy ul. Szkoły Morskiej 1. Tam właśnie będziecie mieli okazję zobaczyć, co kryje się po drugiej stronie króliczej nory.

Wstęp na imprezę wynosi symboliczne 5 zł. Akredytacje na konwent rozpoczną się mniej więcej o godzinie 8:00. Oficjalne otwarcie konwentu i powitanie gości odbędzie się o godzinie 11:00 ale już przed nim będziecie mogli skorzystać z większości przygotowanych na ten czas atrakcji. Dla osób przyjezdnych przewidziany jest nocleg na terenie imprezy – przywieźcie śpiwory!

Na sali gimnastycznej będziecie mieli możliwość zagrania, bądź zapoznania się z wieloma grami planszowymi. Do dyspozycji będą tytułu zgromadzone przez Tczewski Klub Fantastyki oraz  naszych partnerów z Trójmiasta – sklepy Rebel.pl  z Gdańska oraz Shaga z Gdyni. Osoby za nią odpowiedzialne z chęcią szybko wytłumaczą Wam zasady gier, bądź polecą jakiś tytuł.

Zagorzałych graczy, lubiących konkurencję, bądź chcących sprawdzić swojej umiejętności zapraszamy na liczne turnieje z nagrodami odbywające się na Tetconie. Będą to Magic: the Gathering –  turnieje Legacy, Standard Pauper oraz drafty, Veto! Szlachecka Gra Karciana wraz z warsztatami dla nowych graczy, Osadnicy z Catanu, Tekken III oraz VI, Warhammer Fantasy Battle. Trwają rozmowy nad turniejami Heroes of Might & Magic III oraz Star Wars Gra figurkowa – jeśli jesteście chętni dajcie znać, by nas przekonać ;)

Oczywiście przewidujemy też coś dla miłośników wcielania się w różnych bohaterów. W programie znajdą się LARPy, Jeepformy i sesje RPG, przygotowane między innymi przecz członków Zardzewiałego Topora, Pracownię Gedeona, Okashii Ookami, czy też naszego kolegę Rhotaxa.

Na konwencie będzie się również odbywać pokaz strojów, bądź jak wolicie – cosplay! Tematyka strojów jest dowolna, mogą się zaprezentować zarówno Spidermani, Naruto, Pokemony, czy piraci … cokolwiek Wam wpadnie do głowy ;) Osoby chcące wziąć udział w pokazie prosimy o wcześniejszy kontakt na adres mailowy Tczewskiego Klubu Fantastyki kontaktstkf@gmail.com. Prosimy o podanie danych osobowych – imię i nazwisko a w załączniku plik .mp3,  jeśli oczywiście chcecie mieć własny podkład muzyczny.

Nie zapominamy oczywiście o panelach. Poprowadzone zostaną prelekcje o różnorodnej tematyce, zarówno fantastycznej, o kulturze japońskiej, literaturze klasycznej, trochę o historii Tczewa i jego legendach oraz mała wisienka na torcie dla fanów polskiego rocka – panel o wokaliście Republiki Grzegorzu Ciechowskim, możliwe, iż z gościem specjalnym :) Szczegółowa lista paneli, jak i innych atrakcji pojawi się w październiku.

Poza tym przygotujemy dla Was salę z konsolami takimi jak PlayStation, czy też GameCube, dodatkowe sale z grami Dance Dance Revolution oraz Rock Band, testy prototypów gier, pokaz makijażu gejszy, warsztaty komiksowe, fire show przygotowany przez grupę Fire Szał z Tczewa … i coś jeszcze wymyślimy.

Na terenie konwentu obowiązuje zakaz picia alkoholu, jednak mamy dla Was coś specjalnego! O godzinie 20:00 w pobliskim pubie Kolektyw odbędzie się impreza konwentowa wraz z koncertami lokalnych grup rockowych. Jest to świetna okazja, by się wszyscy mogli poznać i zintegrować.

Data: 26-27 października

Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, ul. Szkoły Morskiej 1
Wejście na konwent: 5 zł

Formaty turniejów Magic: the Gathering odbywających się w trakcie trwania konwentu:

1) Legacy – sobota godz. 11:00, zapisy od godz. 10:30 sankcjonowany bez prox.
wpisowe 30 zł, podział wpisowego między zwycięzców oraz sponsorowane boostery. Im więcej graczy tym więcej.

2) Pauper standard- niedziela godz. 10:00, zapisy od 09:30
do wygrania min. Heroes vs. Monsters Duel Decks dla zwycięzcy. 2 boostery dla drugiego miejsca.

3) Drafty
wpisowe 30 zł

draft 1 i 2 – sobota godz. 19:00 – 3x M14
draft 3 – niedziele godz. 10:00 – 3x Theros
do wygrania 3 paczki na każdym drafcie. Bez redrafta.

Oto mapa dojazdu do site’u: http://tkf.org.pl/tetcon/tetcon-dojazd/

A tu jest link do wydarzenia na facebooku.

 


Chcesz dodać jakieś wydarzenie do naszego kalendarza, coś ciekawego dzieje się w okolicy, pragniesz zareklamować turnieje w swoim sklepie? To proszę o komentarz pod tekstem albo mail na: ober@psychatog.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze