Pierwsze Sezonowe Psychatogi – Gorzów!

Trochę spóźnione ogłoszenie, ale Grand Prix tak zdominowało naszą świadomość turniejową, że nikt nie zwróciłby uwagi ;p Wracamy do życia i zaczynamy już za niecałe dwa tygodnie cykl turniejów Psychatoga! Pierwsze Sezonowe turnieje Psychatoga zostaną rozegrane 24 (standard) i 25 (sealed) sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim.

Dwóch najlepszych graczy otrzyma baje na Rocznego Megatoga, zresztą dokładne szczegóły przedstawiam w poście. Zapraszam do zapoznania się z nimi, a do turniejów zachęcam, bo naprawdę warto : )

 

Sezonowe turnieje Psychatoga oraz Megatog to nowa, oddolna inicjatywa mająca na celu stworzenie serii prestiżowych turniejów wyłaniających najlepszych polskich graczy.

PSYCHATOG #1 odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2013 r. w Gorzowie Wielkopolskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Puszkina 31, przy okazji konwentu gier figurkowych.

Wejście na teren konwentu jest płatne. Dla uczestników PSYCHATOGA – 10 zł.

PSYCHATOG #1 STANDARD:
Turniej rozgrywany w ramach GPT Antwerp
Start: 24. sierpnia 2013, 10:00
Format: Standard
REL: Competetive
PP: x3
Wpisowe: 50 zł (5 zł wpisowego idzie do puli nagród Megatoga)
Nagrody: Puchar „Psychatog #1 Standard” dla zwycięzcy, 2 rundowy bye podczas GP Antwerp, Boostery (3 boostery do puli od gracza), promki.

PSYCHATOG #1 SEALED:
Turniej rozgrywany w ramach GPT Valencia
Start: 25. sierpnia 2013, 10:00
Format: Sealed M 14 + top 8 draft
REL: Competetive
PP: x3
Wpisowe: 99zł
Nagrody: Puchar „Psychatog #1 Sealed” dla zwycięzcy, 2 rundowy bye na GP Valencia, Boostery (2 boostery do puli od gracza), promki.

Zwycięstwo w każdym z Psychatogów gwarantuje 2 Rudnowy Bye podczas Megatoga. Drugie miejsce otrzyma 1 Bye.

Side eventy:

DRAFTY M14
Wpisowe: 44 zł
Nagrody: I miejsce 2 boostery, II miejsce 1 booster.
Start: 24. sierpnia 2013, 45 minut po zakończeniu turnieju głównego oraz w miarę zainteresowania.

DRAFT MM
Wpisowe: 90 zł
Nagrody: Redraft eRek i folii.
Start: 24 sierpnia 2013, 45 minut po zakończeniu turnieju głównego.

Nocleg:
Pokoje w Akademiku AWF ul. Myśliborska 36.
Cena: 33 zł od osoby za 1 noc. Każda następna noc: 28 zł.
Bardzo dobre warunki.
Rezerwacje: tel. 95 7279114 w godzinach od 7.00-14.30.

Jeżeli w pierwszym z akademików nie ma już miejsc tutaj dane do drugiego:
+48 95 7216 099
od 7:30 do 14:00 mozna rezerwowac miejsca.
Akademik Desant – http://www.gorzow.pl/przystan-dla-turysty/gdzie-spac/16315-dom-studenta-desant

Tu kilka zdjęć z gorzowskich turniejów Przystani Gier:

Info o pierwszych Sezonowych Psychatogach ze strony organizatora turnieju znajduje się tutaj.


 

Cykl turniejów – Sezonowe Psychatogi i Roczny Megatog!

Od sierpnia 2013 zaczynamy organizować Turnieje Toga. Małe, jednodniowe turnieje będą dawały baje do rocznego turnieju głównego, wejście do turnieju elitarnego i punkty do rocznego rankingu. Tu chciałbym wprowadzić nowe nazewnictwo: jednodniowe turnieje sezonowe to po prostu Sezonowe Psychatogi, rozgrywane co 2-3 miesiące, zaś końcowy turniej będzie po prostu Rocznym Megatogiem.

Do turnieju głównego chciałbym mieć jeszcze większy sponsoring niż w 2013 roku i może z dodaną gotówką. Sezonowe turnieje także chciałbym wzmocnić o nagrody dodane w postaci gotówki, produktu i/lub gadżetów.

Roboczo myśleliśmy o dwóch formatach, w jakich odbywałyby się takie turnieje, do wyboru przez organizatora w standardzie albo w sealed decku. Oczywiście możliwy jest także modern, legacy czy jakiś draft. Tu chętnie posłucham Waszego głosu. Bardzo pragnąłbym, aby te turnieje odbywały się przy okazji jakiś konwentów, np. Pyrkonu w Poznaniu. Nie tylko mamy świetny klimat takiej imprezy i bardzo towarzyskie spotkanie, to jeszcze jest opcja rozegrania dwóch turniejów dzień po dniu w dwóch formatach, a także odpalania jakiś side eventów. Oczywiście zależy mi bardzo na relacjonowaniu wszystkich naszych turniejów, ze streamingiem, komentarzami na żywo, relacją pisaną z danego miejsca. Tu jeszcze zobaczymy jakie będziemy mieć możliwości techniczne.

Wstępnie jako lokalizacje pod uwagę bierzemy:

 • Gorzów na Sezonowego Psychatoga 24-25 sierpnia
 • Warszawę na Sezonowego Psychatoga
 • Kraków na Sezonowego Psychatoga
 • Łódź na Sezonowego Psychatoga
 • Wrocław na Sezonowego Psychatoga
 • Poznań na Sezonowego Psychatoga
 • Toruń na Sezonowego Psychatoga
 • Szczyrk na Sezonowego
 • Szczecin na Sezonowego Psychatoga
 • Katowice na Sezonowego Psychatoga
 • Gdynia/Gdańsk na Sezonowego Psychatoga
 • Warszawę Rocznego Megatoga

To oczywiście nie jest ostateczna lista, możemy ją modyfikować, jeśli będzie zainteresowanie, to rozszerzymy o inne miasta.

 

SEZONOWE  TURNIEJE PSYCHATOGA

No dobra, a co jest do wygrania na tych sezonowych turniejach? Głównie bye na Megatoga dla Top 2 (1 miejsce – 2 bye na Megatoga, 2 miejsce – 1 bye na Megatoga, 3 miejsce – kumulatywna zniżka 10 zł na Megatoga). Bye są kumulatywne (max 2, czyli zdobyte jedynki się sumują), ale jeśli ktoś zdobędzie je kilka razy to za każde dostanie zniżkę 10 zł na Megatoga. Dodatkowo nagroda pieniężna/w produkcie, tradycyjnie zależna od liczby graczy.

Przewiduję także maty Psychatoga dla Top 2:

mata jace tog stasis mtgGrafika jest efektem Waszego głosowania, z tego postu: Nowe maty Psychatoga! Trochę czasu minęło, ale już niebawem zaczynamy drukować.

Jeszcze nie wybraliśmy jak będą rozłożone maty, ale prawdopodobnie dla finalistów będą przeznaczone najnowsze maty „Grałem z typem…”.

Będziemy zbierać wszystkie wyniki Sezonowych Psychatogów i publikować je na stronie. W menu powstała odpowiednia zakładka dla Tog Turniejów. Przy okazji Sezonowych Psychatogów, będziemy podliczać punkty i prowadzić ranking. Osoby, którym nie pójdzie w main eventach, będą mogłby jeszcze pograć w side eventach, jakiś 8-person constructed albo 8-person limited. Takie turnieje będą również dawały punkty do ogólnej klasyfikacji, oczywiście będą odpalane w miare możliwości organizatora danego Sezonowego Turnieju, będą także dawać mniej punktów niż sam Roczny Psychatog.

Podsumowując: granie Sezonowych Psychatogów daje wejście do AtogAtoga, ranking i baje do Megatoga. Granie side eventów podczas Sezonowych daje wyścig w rankingu, a to w efekcie jest opcja na wejście do AtogAtog Mastersa.

 • Zwycięzca Sezonowego Psychatoga dostaje 2 baje na najbliższego Megatoga i wchodzi do najbliższego, elitarnego AtogAtog’a!
 • Drugie miejsce w Sezonowym Psychatogu daje 1 baja na najbliższego Megatoga.

 

RANKING PSYCHATOGA

Top 3 rankingu dostaje się do AtogAtoga, zwycięzca rankingu otrzymuje 3 baje na Megatoga i nagrodę. Baje i zaproszenia będą przechodzić dalej, jesli zwycięzca rankingu już będzie je miał. Nagrody jeszcze nie ustaliliśmy, ale może to być np. ręcznie rzeźbiona, dedykowana mata ze skóry, dodatkowa nagroda pieniężna lub nagroda w produkcie.

2 miejsce dostaje 2 baje na Megatoga, 3 miejsce dostaje 1 baja na Megatoga.

 • Zwycięzca rankingu dostaje 3 baje na najbliższego Megatoga i wchodzi do najbliższego, elitarnego AtogAtog’a!
 • Drugie miejsce rankingu dostaje 2 baje na najbliższego Megatoga.
 • Trzecie miejsce rankingu dostaje 1 baja na najbliższego Megatoga.

 

ROCZNY MEGATOG

Megatog tak jak Mistrzostwa Psychatoga, jest turniejem otwartym, tylko będzie miał rozszerzoną formę – więcej rund pierwszego dnia, cały turniej będzie co najmniej dwudniowy. Prawdopodobnie rozegramy go w dwóch formatach. Tu możecie poczytać jak wyglądała poprzednia wersja (zwana jeszcze Mistrzostwami Psychatoga):

Gnomicon II oraz Mistrzostwa Psychatoga

Podsumowanie Gnomiconu i cykl turniejów Psychatoga!

Wpisowe pewnie będzie podobne do tego na Mistrzostwach Psychatoga w Szczyrku. Gracze, którzy wtedy zagrali dostaną zniżkę na wpisowe, a Top 8 turnieju otrzyma baje na Megatoga 2014.

Turniej nie jest prosty, więc warto walczyć o baje. Trzy można otrzymac z wygrania rankingu. Można też złapać baje z Sezonowych Psychatogów. Baje są kumulatywne, jak zdobędziesz np. 1 w sezonowych i 2 z topa poprzedniego Megatoga, to masz 3 na najbliższego. Wygranie 2 bajów na sezonowym i 1 na kolejnym sezonowym także daje 3 baje. Zwycięzca rocznego Megatoga również ma 3 baje na kolejnego.

 

Każdy, kto zagrał w Mistrzostwach Psychatoga 2013, będzie miał 5 zł tańsze wejście na kolejne Mistrzostwa. To oczywiście drobiazg, ale chciałem, aby był nawet symboliczny bonus za zagranie w tym roku. Jeśli uda mi się załatwić gadżety od sponsorów, to gracze z tej edycji otrzymają je w prezencie na kolejnych MP. 

 • Za finał poprzednich Mistrzostw i każdego Megatoga są 3 baje na kolejnego i wejście do najbliższego, elitarnego AtogAtog’a!
 • Za półfinał poprzednich Mistrzostw i każdego Megatoga są 2 baje na kolejnego.
 • Za ćwierćfinał poprzednich Mistrzostw i każdego Megatoga są 3 baje na kolejnego.

ELITARNY AtogAtog

AtogAtog, to taki zaproszeniowy Masters. Zamknięty turniej dla nie mniej niż 16 osób, ale nie więcej niż 32. Dostają się do niego zwycięzcy poszczególnych Sezonowych Psychatogów, Top 3 rankingu rocznego i top 4 ostatniego Megatoga. Musimy jeszcze dokładnie sprawdzić ile Sezonowych Psychatogów odbędzie się w trakcie roku.

AtogAtog będzie darmowy, da najlepszym punkty na kolejny rok psychatogowania i postaramy się posypać tam nagrodami. Wstępnie planujemy, aby odbył się dzień przed Megatogiem.
Format jeszcze nie jest ustalony, ale dla odmiany, może być w modernie/legacy/limited.

 • Top 3 dostaje po 1 baju na Megatoga.

Ponieważ są one kumulatywne, to mogą wspomóc pulę bajów dla zwycięskich graczy, którzy już dostając się do AtogAtoga, mieli jakiś sukces w Tog tourze na swoim koncie.

 


Jest jeszcze sporo niewiadomych, ale chcemy zobaczyć jaki będzie odzew, czy Wam się idea turniejów spodoba, jakich sponsorów uda nam się zaprosić do współpracy. Pozostawiamy wiele kwestii otwartych, ale liczymy, że imprezy się spodobają i będa przyciągać wielu graczy. Zależy nam, abyście nie byli rozczarowani, grali o spore nagrody i świetnie bawili się na tych imprezach : )

 

 

puchar pełen złotej many

Puchar tegorocznego Mistrza, Szymona Cofalika

 

 Do rozegrania pierwszego turnieju, zasady mogą się jeszcze lekko zmienić, bo dużo jeszcze spraw ustalamy, ale potem wszystko ładnie spiszemy i będzie git! Smile

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze