Pro Tour Qualifier i Sezonowy Psychatog w Warszawie!

Jeszcze co prawda miesiąc, ale już teraz pragniemy zaprosić Was na świetny magicowy weekend z turniejem kwalifikacyjnym na Pro Tour Born of the Gods (w formacie sealed deck) i Sezonowym Psychatogiem (w formacie modern), które odbędą się pod koniec listopada w Warszawie. W związku z tym, zrobiłem małą aktualizację naszego kalendarza eventów polskich.

Oba syte turnieje odbędą się w stołecznym sklepie Strefamtg, impreza odbędzie się w weekend, 23 i 24 listopada. Poniżej szczegóły:

 

 strefamtg, strefa mtg

 

Sobota – Pro Tour Qualifier

 

Miejsce: Hotel Novotel Airport – 1 sierpnia 1, Warszawa – tu znajduje się mapa. Około 15 minut od Dworca Centralnego autobusem lub pociągiem
Data: Sobota 23 listopada 2013
Godzina: rejestracja od 09:00 do 09:50, start turnieju ok. 10:00
Format: Sealed Deck 6x Theros + Draft 3x Theros w Top 8

Wpisowe:
– 135 PLN w Prerejestracji do 8 listopada 2013
– 150 PLN w Prerejestracji po 8 listopada 2013 oraz na miejscu w dniu turnieju

LINK DO PREREJESTRACJI

Uwagi do prerejestracji:

Spoiler
1. Za datę dokonania prerejestracji uznaje się datę wpłynięcia środków na konto organizatora. W przypadku wykupienia prerejestracji przed 8 listopada, a opłaceniu jej po tej dacie będzie wymagana dopłata 15 PLN na miejscu w dniu turnieju. Taka osoba zostanie poinformowana o takiej konieczności.
2. Jeśli ktoś wykupi prerejestrację, a nie będzie w stanie zagrać to pieniądze nie przepadają.
– Osoby z Warszawy będą mogły odebrać 10 Boosterów Theros ze sklepu przy Filtrowej.
– Osoby spoza Warszawy otrzymają 9 Boosterów Theros za pośrednictwem Poczty Polskiej po podaniu adresy do wysyłki
3. Osoby, które dokonają prerejestracji, a w międzyczasie zdobędą kwalifikację na Pro Tour Born of Gods na innym PTQ (np. we Wrocławiu), co wykluczy ich z możliwości gry na tym Pro Tour Qualifier, mogą liczyć na zwrot gotówki.

Limit miejsc: ~160 osób z opcją rozszerzenia nawet do 400 miejsc w przypadku dużej liczby prerejestracji
REL: Competitive
Mnożnik PP: 5x
Sędzia główny: Sebastian „Sebol” Pękala – 3 lvl
Sędziowie pomocniczy:
Kaja „axcel” Pękala – 3 lvl
Paweł „Amplitur” Kazimierczuk – 2 lvl
Jan „Grociu” Grottel – 2 lvl
Witold „Witeq” Waczyński – 2 lvl
Piotr „Stilghar” Łopaciuk – 1 lvl
Wojtek „Jabi” Strzyżakowski – 1 lvl

Spoiler

Sponsorowane przez WotC nagrody gwarantowane:
Top 1 – zaproszenie oraz bilet lotniczy na Pro Tour Born of the Gods
Top 8 – ekskluzywna mata firmy Ultra Pro przygotowana specjalnie dla uczestników Top 8 turniejów Pro Tour Qualifier:Pro Tour Qualifier Born of Gods

Sponsorowane przez Strefa MTG nagrody gwarantowane:
Top 1 – 6 Booster Boxów THS
Top 2 – 4 Booster Boxy THS
Top 3-4 – 2 Booster Boxy THS
Top 5-8 – 1 Booster Box THS

Sponsorowane przez Strefa MTG nagrody dodatkowe:
Jeśli frekwencja przekroczy 160 osób to za każdą osobę powyżej 160 do puli nagród dojdzie dodatkowe 6 Boosterów THS. O wykorzystaniu tych Boosterów zdecyduję na miejscu w dniu turnieju, nie później niż po zakończeniu 2 rundy turnieju. Mogą zostać przeznaczone na rozszerzenie nagród dla Top 8 lub na nagrody dodatkowe dla osób spoza Top 8 (np. nagrody pocieszenia dla osób, które wypadły z Top 8 na Tiebreakerach, nagroda dla najmłodszego uczestnika PTQ itp.). Wszystko będzie zależne od tego jaka będzie ich ilość.

Ponadto:

 • Na turnieju będzie Landstacja.
 • Jedzenie jest dostępne na miejscu eventu.
 • Na miejscu istnieje możliwość wyrobienia numeru DCI.
 • Na miejscu można również dostać większość przydatnych w trakcie gry akcesoriów.
Spoiler

Hotel Novotel

W sali jest klimatyzacja oraz dostęp do WiFi (kod do pobrania u organizatora w dniu turnieju). Ułatwieniem będzie też system nagłośnienia oraz rzutnik multimedialny, na którym wyświetlany będzie czas do końca rundy. Hotel oferuje również szeroką gamę posiłków – niestety nie są one tanie. Istotną dla uczestników informacją jest to, że parking przed Hotelem jest płatny – 4 PLN/h, więc radzę osobom chcącym uniknąć tej opłaty dojechanie na miejsce eventu komunikacją miejską (pociąg lub autobus) lub zostawić samochód kawałek dalej na parkingach osiedlowych za hotelem i dojść 100-200m na piechotę.

Dodatkowo Hotel posiada rewelacyjne pod względem rozgrywek MTG stoły. Każdy stół ma wymiary 150×70 cm co w praktyce oznacza, że bez problemu mieszczą się na nim 4 maty Ultra Pro (70×35) obok siebie, czyli miejsca do grania jest sporo. Krzesła też są wygodne co na turnieju trwającym ok. 9h Swiss + Top 8 ma niemałe znaczenie.

Spoiler

1. Jedzenie i napoje
a) Każdy uczestnik turnieju ma prawo przynieść ze sobą dowolne jedzenie i/lub picie (wyjątek alkohol). Spożywanie własnego jedzenia/picia dozwolone jest tylko i wyłącznie na sali konferencyjnej w której rozgrywany jest turniej. Każdy uczestnik, który coś spożywa ma obowiązek pozostawić po sobie porządek oraz wyrzucić wszelkie pozostałości i opakowania do kosza.
b) Niedozwolone jest zamawianie jakiegokolwiek jedzenia z dostawą na miejsce turnieju. Zamówienie jakiegokolwiek jedzenia z dostawą skutkować będzie wykluczeniem z turnieju bez zwrotu kosztów.
c) Hotel przygotował ofertę Lunchową. Pierś z kurczaka + frytki + surówka = 20 PLN. Zamówienia na Lunch będą przyjmowane do godziny 11:00 w dniu turnieju u osoby wskazanej przeze mnie. Każdy kto wykupi Lunch otrzyma Voucher, który będzie mógł zrealizować w trakcie przerwy obiadowej w restauracji hotelowej. Tak jak jest zapisane w punktach a i d – jeśli komuś nie odpowiada zestaw to zachęcam do skorzystania normalnej oferty restauracji hotelowej lub przyniesienia ze sobą jakiegoś prowiantu, który wystarczy na cały turniej.
d) Jeśli komuś nie będzie odpowiadać zestaw Lunchowy to można również skorzystać z normalnej oferty restauracji hotelowej, która będzie otwarta przez cały dzień – ceny są dość wysokie, ale jakość naprawdę dobra.

2. Alkohol
Na teren hotelu nie można wnosić żadnego alkoholu. Dla osób, które lubią przekręcać kartony przy piwku/drinku istnieje możliwość nabycia go w barze hotelowym i wzięcia go na salę w której rozgrywany jest turniej. Uczestnik po spożyciu ma obowiązek odnieść szklankę do baru – obsługa nie będzie chodzić po sali w trakcie turnieju (powodów jest wiele), a takie szklanki mogą przeszkadzać w grze uczestnikom, którzy będą grać przy danym stoliku w kolejnych rundach. Spożycie jest dozwolone jednak upicie się skutkować będzie wykluczeniem z turnieju bez zwrotu kosztów, jeśli zacznie to mieć znaczący wpływ na zachowanie lub tempo gry uczestnika turnieju.

3. Handel
Sprzedaż i wymiana kart jest dozwolona jedynie na sali w której przeprowadzany jest turniej. W pozostałych częściach Hotelu jest ona całkowicie zabroniona.
Dodatkowo dozwolony jest jedynie handel kartami na sztuki. Handel wszelkiego rodzaju produktami Sealed oraz akcesoriami (nie wspominając o produktach kompletnie niezwiązanych z MTG) jest zabroniony – jeśli chcesz sprzedać coś z tego typu produktów czego nie ma do nabycia w moim sklepie podejdź i zapytaj – w takich wypadkach nie powinienem mieć obiekcji. Zakaz nie dotyczy Boosterów z nagród po turnieju, jednak tak jak napisałem – tylko i wyłącznie wewnątrz sali turniejowej.

4. Palenie
Palenie na sali jest zabronione. W hotelu znajduje się kilka miejsc w których można palić, więc nie powinno być problemu. Palacze mają obowiązek zostawić po sobie porządek.
E-papierosów można używać, ale tylko w sytuacji gdy Wasz przeciwnik nie ma obiekcji. Jeśli ktoś zgłosi takie obiekcje proszę o schowanie tego urządzenia do końca danego pojedynku.

Kontakt:
Patryk Pacewicz
Mail: turnieje@strefamtg.pl
Kom: 798-821-419

Side eventy sobotnie w trakcie Pro Tour Qualifier (będą startować od około 13-14 po zebraniu 8 chętnych):
– Chaos Draft – wpisowe: 65 PLN, 12 Boosterów THS w puli, podział nagród 8-4
– Theros Draft – wpisowe: 48 PLN, 12 Boosterów THS w puli, podział nagród 5-3-2-2
– Innistrad Draft – wpisowe: 60 PLN, 12 Boosterów ISD w puli, podział nagród 5-3-2-2
– 8-man Standard – wpisowe: 16 PLN, 12 Boosterów THS w puli, podział nagród 5-3-2-2

 

-x-

 

Niedziela – Sezonowy Psychatog/GPT Praga

 

sezonowy psychatog mtg magicData: 24.11.2013
Godzina: sklep czynny od 10:30, rejestracja od 10:40, start turnieju ok. 11:00
Format: Modern
Wpisowe: 50 PLN – za turniej można zapłacić kredytem sklepowym – PREREJESTRACJA
Limit osób: 32 z opcją przeniesienia do większego lokalu w przypadku dużej liczby Prerejestracji do 15.11.2013
REL: Competitive – wymagane czytelne Decklisty na kartkach formatu A4
Mnożnik: 3x
Sędziowanie: Patryk „Avenger” Pacewicz – 1 lvl + możliwe, że będzie 1-2 dodatkowych sędziów

W przypadku wykupienia Prerejestracji, a niemożliwości zagrania wpisowe zostanie zamienione na 4 Boostery THS z opcją odbioru osobistego lub 3 Boostery THS z wysyłką.

Przypominam, że limit miejsc wynosi wstępnie 32, a turniej jest rozgrywany dzień po PTQ w Warszawie, więc zachęcam do wykupienia Prerejestracji, żeby potem nie mieć problemu na miejscu.

roczny megatog icon 150Nagrody:

 • 4 Boostery THS od gracza do puli nagród
 • Zwycięzca zdobywa 2-rundowy BYE na GP Praga rozgrywane na początku Stycznia 2014
 • 5 PLN od gracza zostanie przekazane na nagrody na rocznego Megatoga
 • Zwycięzca zdobywa 2-rundowy BYE na Rocznego Megatoga organizowanego przez http://www.psychatog.pl
 • 2 miejsce otrzyma 1-rundowy BYE na Rocznego Megatoga organizowanego przez http://www.psychatog.pl
 • 3 miejsce otrzyma 10 PLN rabatu na wpisowe na rocznego Megatoga organizowanego przez http://www.psychatog.pl

Finaliści turnieju dostają także nasze wyjątkowe maty Psychatoga:

mata jace tog stasis mtg

Szczegółowy podział nagród zostanie ogłoszony w trakcie pierwszej rundy turnieju. Będzie on premiował ścisły top.

Więcej o cyklu Psychatoga możecie poczytać tutaj ->  Tog Tour

Miejsce: ul. Filtrowa 83 lok. 76, Warszawa -> Mapka

Spoiler

Komunikacja miejska:
Linie: 1, 7, 9, 14, 15, 25, 157, 191, 517, 521
Wysiadka na Placu Narutowicza (zaledwie 4 przystanki od Dworca Centralnego).

Samochód:
W okolicy sklepu znajduje się sporo miejsc parkingowych – niestety nie będę ukrywał, znalezienie wolnego czasem trwa trochę czasu, więc warto wyjechać zawsze z 5 minut wcześniej, aby na spokojnie zaparkować.

Dojście od przystanku/samochodu:
Filtrowa jest ulicą przylegającą do placu Narutowicza po przeciwnej stronie niż kościół. Numer 83 to budynek na samym rogu.
Wejście do sklepu możliwe jest poprzez bramę od strony ul. Filtrowej. Numer domofonu 76. Lokal znajduje się w suterenie budynku – 3 drzwi na prawo licząc od bramy, a potem korytarzem do końca.

Image

Ponadto:

 • Na miejscu istnieje możliwość wyrobienia numeru DCI.
 • Na miejscu można również dostać większość przydatnych w trakcie gry akcesoriów.

Kontakt:
Patryk Pacewicz
Mail: turnieje@strefamtg.pl
Kom: 798-821-419


Chcesz dodać jakieś wydarzenie do naszego kalendarza, coś ciekawego dzieje się w okolicy, pragniesz zareklamować turnieje w swoim sklepie? To proszę o komentarz pod tekstem albo mail na: ober@psychatog.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze