Przegląd Prasy #100 – znamy wszystkie karty z OGW

No i dotrwaliśmy – oddajemy w Wasze ręce setny przegląd tygodnia. Nic wielkiego, a jednak cieszy. Mamy też nadzieję, że cykl przeglądów jest merytoryczny i pomocny. Dziś opowiemy w nim m.in. o pierwszym w tym roku Grand Prix, SCG Charlotte i małymi kontrowersjami jakie się tam przytrafiły oraz sprawach związanych z pełnym spoilerem OGW, co przekłada się oczywiście na różne materiały w sieci z tym związane.

Dziś chyba będzie ciut więcej polecanek niż zawsze, tak w sam raz na uczczenie setnicy przeglądów. Mamy nadzieję, że się nie pogubicie, a treść nie przytłoczy : ) Zapraszamy serdecznie do lektury!

Wieści z Psychatoga

 

Zrobiliśmy sto, STO przeglądów magica. To jak nasze ulubione sto misek najlepszej, polskiej, miejskiej zupy. Z tej okazji, po raz setny wałkujemy Sołtysa – nasz film przewodni (wybacz Sołtys, ale mus to mus). 

Koniec świętowania. Hej ho – do roboty, hej ho – do przeglądu! 

Z okazji opublikowania całego spoilera (tradycyjnie polecamy czytać go na MythicSpoiler), Bobercik przygotował generator boosterów, które możecie sobie otwierać np. na naszej stronie – o tu, Sołtys powoli nagrywa oceny kart OGW pod kątem limited, a do tego piszemy analizę dodatku i postaramy się oddać ją jeszcze przed weekendowymi prereleasami. Również tradycyjnie polecamy Warszawiakom nasz ulubiony, sprawdzony sklep StrefaMTG, aby tam właśnie w miłej atmosferze rozegrać turniej prereleasowy Oath of the Gatewatch

– Ober

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix Oakland

W turnieju zagrało 1928 zawodników i rozgrywano na nim standard. Całość wygrał niezniszczalny Reid Duke, który poprowadził do zwycięstwa swój 4C (UBgw) Rally pokonując w finale dinozaurowego prosa (i hall of famera) Bena Rubina i jego Abzan Aggro. W trakcie turnieju featurowany był też RBu deck na smokach, który co jakiś czas wraca w obecnym formacie. Jedna RB konstrukcja na tych gadach weszła też do Top 8. Tu zresztą macie ładnie przedstawione Top 32 talie, a tu omówione zostały talie z grinderów i talie niepokonane po pierwszym dniu. A tu możecie sobie rzucić okiem na omówienie archetypów granych przez 100 najlepszych graczy z drugiego dnia turnieju.

Finals Reid Duke GP OAK 2016

W ramach side-eventu rozgrywany był także turniej prereleasowy OGW w formacie Two-Headed Giant limited. Tu macie skróconą relację z tego turka, a tutaj jest zbiór fotek.

GP_OAK_15_2hg OGW pre

StarCityGames Charlotte

W telegraficznym skrócie: Brian Huffman zdobył koronę w SCG Modern Open pilotując Junda. Matthew Tickal rozbił bank na SCG Standard Classic, znowu w rolach głównych pojawił się 4C Rally. Chris Boozer triumfował w SCG Legacy Classic ze swoimi Miraclami.

Sam zestaw SCG Charlotte zasługuje też na uwagę ze względu na dwa tematy. Pierwszy to kontrowersje na temat pewnego złego zagrania podczas Modern Open, gdzie Bradley Carpenter, grając przeciwko Goryo’s Vengeance, wystawił Pithing Needle i nazwał „Borborygmos” zamiast „Borborygmos Enraged”. Niestety zagranie zgodne z zasadami, nie ma w tym nic złego, że uznano mu tę nazwę za stwora, którego przeciwnik jednak nie miał w  decku, tylko jego wcześniejszą inkarnację z poprzedniej Ravniki. Spora dyskusja się przetoczyła przez Reddita z tej okazji – o tu i tu. Lekcja jednak płynie z tego tylko jedna i zapamiętajcie ją: zawsze wysławiajcie się precyzyjnie, zapiszcie na kartce, a jak nie macie pewności, to zapytajcie sędziego. W tym przypadku wystarczyło jakoś określić tego stwora, np. Borborygmos, co rzuca landami, albo ten Borborygmos, co mnie zabił turę temu.

Drugą kontrowersją był GameLoss w Top 8 SCG Open (czyli znowu modern), gdzie Jeff Hoogland ponoć używał znaczonych koszulek, a sam tłumaczył, że kupił je na początku turnieju i zdołały się bardzo szybko zużyć. Pointa – kupuj dobre koszulki, a przed Top 8 sprawdź jeszcze raz swój deck. Always double tap!

 

:w: Wieści z wybrzeża :w:

 

Jak już pewnie wszyscy wiecie, jest już Pełen spoiler OGW i tu nie ma się co rozpisywać. Polecamy zamiast tego rzucić okiem na wcześniej wspomniany MythicSpoiler, gdzie obejrzycie karty przedstawione o wiele wygodniej niż na stronie Wizardów. W tym tygodniu postaramy się także dostarczyć Wam analizę tegoż spoilera, w której dostaniecie garść najważniejszych informacji i statystyk dodatku, a na Mtgnews powinna pojawić się analiza Omniszrona, gdzie oceni dodatek pod kątem limited, karta po karcie. 

Developing Oath of the Gatewatch

Rzadko linkujemy do tekstów opisujących proces tworzenia Magica, ale ten jest ciekawy z kilku względów. Po pierwsze, pozwala nam zrozumieć co przyświecało twórcom i jakie mieli cele przy tworzeniu dodatku. To zaś może nam pomóc i pod kątem limited, i pod kątem constructed. Chodzi tu zwłaszcza o bezkolorową manę, jej dostępność w paczkach OGW i przekokszonych Eldrazi. „Po drugie” jest więc odpowiedzią na pytanie czemu ten set jest tak bardzo wypchany świetnymi bezkolorowcami. I wreszcie „po trzecie”, mamy tu opis nowej Chandry. Historia jej powstania jest dość ciekawa i też może naprowadzić na to, w jakim decku można ją zmieścić i jak ją traktować. 

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń M:tg :u:

 

RPTQ Warszawa

Powoli zbliża się duży turniej w Polsce, a przy jego okazji odbędzie się kilka ciekawych side eventów. Mowa oczywiście o Regionalnym Pro Tour Qualifierze w Warszawie, który będzie organizować stołeczna StrefaMtg. Poniżej rozpiska głównych atrakcji, a dokładne info macie w linku tytułowym.

  • 20.02.2016 – Sobota – LCQ Standard, start 10:00, wpisowe: 15 PLN
  • 20.02.2016 – Sobota – GPT Barcelona Standard, start 11:30, wpisowe: 60 PLN
  • 21.02.2016 – Niedziela – RPTQ Standard, start 10:30, wpisowe: Brak – turniej wymaga zaproszenia
  • 21.02.2016 – Niedziela – Modern Open, start 11:00, wpisowe: 50 PLN

Impreza odbędzie się w warszawskiej siedzibie fundacji związanej z brydżem sportowym i grami umysłowymi (Fundacja na Rzecz WZBS). Do turniejów magicowych pasuje jak ulał : )

sala WZBS

Odradzamy GP Bolonia

To nie w naszym stylu, ale wyjątkowo odradzamy jeden event. Chodzi o Grand Prix Bolonia, gdzie za standardowy pakiet, czyli za zagranie w głównym turnieju (format: modern) organizator chce wydoić po 65 euro od zawodnika. Chyba ktoś na głowę upadł, albo mafia mu porwała rodzinę. Nie polecam, odradzam. No chyba, że to jakieś nowe wytyczne do wyceny wejść na Grand Prix, w takim razie jest jeszcze okazja do formowania jakiegoś Komitetu Obrony Tanich Wejściówek na Grand Prix i marszu z pochodniami!

Zimowe Obozy RPG

Zapraszamy młodych graczy i inspirujemy rodziców do wysyłania dzieci na Obozy RPG organizowane przez Biuro Turystyki Orion, gdzie jest szansa pograć drafty i ligę Magic: the Gathering. Dokładne szczegóły Zimowych Obozów 2015, podane przez organizatora, znajdziecie poniżej w spoilerze poniżej i na stronie BT Orion:

Spoiler

Cena: 1049 zł
Terminy:

  • T1: 23-29.01.2016,
  • T2: 7-13.02.2016,
  • T3: 13-19.02.2016

Zakwaterowanie: O.W. Pszczeliniec

Biuro Turystyki ORION zaprasza wszystkich młodych fanów gier RPG, gier karcianych, planszowych oraz LARPów na zimową odsłonę fantastycznych obozów, które planowane są na okres zimowych ferii. Są one połączeniem najlepszych elementów zaczerpniętych z obozów młodzieżowych oraz konwentów gier RPG, planszowych, karcianych czy LARPów, czyli między innymi:

  • profesjonalne sesje RPG – kampania w wybranym systemie,
  • LARPy ,
  • prelekcje RPGowe,
  • warsztaty dla graczy i MG,
  • konkursy z nagrodami,
  • projekcje filmowe,
  • szeroki wybór pozycji w Games Roomie, w tym Magic: the Gathering,
  • 16 lat doświadczenia na rynku,
  • towarzystwo innych zapaleńców,
  • przyjacielska atmosfera ,
  • klimat, do którego chce się wracać!

Czeka na Was profesjonalna kadra, wybrana spośród ludzi zajmujących się na co dzień tematyką RPGową, grami planszowymi i karcianymi oraz LARPami – organizatorzy konwentów, prelegenci, Mistrzowie Gry z wieloletnim doświadczeniem. Możecie spodziewać się również całej masy śnieżno-lodowych atrakcji, a dla chętnych, białego szaleństwa na stoku narciarskim.

Masz chęć na przygodę? Łap kostki i ruszaj z nami na zimową wyprawę!

Więcej szczegółowych informacji na stronie http://btorion.pl/
Wiadomości bieżące i newsy pojawiają się na https://www.facebook.com/orionrpg

Rezerwacji można dokonać przez formularz na stronie www.btorion.pl, mailowo na adres btorion@btorion.pl lub telefonicznie pod numerami:
22 668 85 07 albo 512 385 672.
Do 15.11.2015 zniżka za wczesną rezerwację – 50 PLN.
Serdecznie zapraszamy!

zimowe obozy rpg-mtg 2015

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Prawie primer do T2 przed GP Oakland i aktualne tiery

Primer to dużo powiedziane, ale PVDR opisuje standard i aktualnie najlepsze w nim decki, wyjaśniając niewtajemniczonym co teraz dobrego można robić w formacie. Tekst dobry, gdy ktoś nie grał w T2, a ma ochotę sobie wrócić jeszcze na chwilę tuż przed pojawieniem się OGW. Czasem też, po prostu dla orientacji w meta, warto zajrzeć do takiego tekstu. Acha, te tiery to też na wyrost. PVDR szereguje tylko decki według jego zdaniem najlepszego do najgorszego. Na szczycie – żadne zaskoczenie – Esper Dragony, a potem Mono Red. Przegląd może być więc odrobinę „skażony” opinią autora.

Budżetowy Magic: Gobliny w T2

Saffron Olive znowu zmasakrował ceny kart! – tak mógłby równie dobrze brzmieć tytuł, gdyby zależało nam na taniej sensacji, ale coś jednak jest na rzeczy. Pamiętacie, jak mówiliśmy, by patrzeć na te budżetowe decki? No więc tu macie przykład, że moc oddziaływania Złotej Rybki jest duża, bo deck miał kosztować około 5 tixów, a w tej chwili stoi całe 17. W pewnym momencie był zaś po 22. A deck to w sumie typowe aggro, idące ławą na gobosach. Kluczem do wygranej, oprócz Pildrivera, jest Outpost Siege. I to te dwie karty skoczyły po opublikowaniu artykułu. Nie dajemy tego tekstu jako coś ważnego dla standardu, ale zwracamy uwagę, że budżetówki Goldfisha mają wpływ na ceny kart, nawet jeśli chwilowy, to można na tym trochę zarobić. 

Wpływ OGW na standard

Autor podrzuca nam pomysły na wykorzystanie nowych kart z OGW w obecnym standardzie. Na tapetę idzie Abzan, Jeskai Black, Rally i Esper Control, a z ciekawych kart pojawiaja się m.in: nowa Linvala, Ayli, Sifter of Skulls, Sphinx of the Final Word czy Overwhelming Denial.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Śmierć i podatki w Modernie

Brian DeMars chyba już kiedyś pompował hype’a na ten archetyp, ale może go po prostu lubi. A może coś mi się źle kojarzy. W każdym razie Eldrazi to nie jedyna rzecz, która może wyskoczyć z kapelusza i powalczyć w formacie – tak przynajmniej zdaje się autor sugerować. Być może coś w tym jest, bo D&T grywa w Legacy, a gracze generalnie nie są aż tak innowacyjni i stosunkowo niewielu sięga po niszowe decki. Mamy tu więc krótki opis decku, któremu być może warto dać szansę. A być może jednak jest to pułapka, ale jeśli nawet, to przynajmniej ta pułapka wygląda zabawnie.

2 nowe Modernowe decki: czarni Eldrazi i Puresteel Paladin

Craig Wescoe przedstawia nam dwa koncepty talii do Moderna, których do tej pory nie było w meta. Znaczy, owszem, były Eldrazi, ale jednak inna wersja. Obie talie są mocno inspirowane OGW. I nawet jeśli trzeba do obu spisów podchodzić z dystansem, ponieważ to takie wróżenie z fusów, to tekst tylko pokazuje jak duża różnica jest między tym setem a BFZ. Wtedy takich inspiracji bowiem nie było, a wszyscy narzekali jak bardzo dodatek jest słaby.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Tiny Leaders i kilka budżetowych decków

O Tiny Leaders jakoś ostatnio dość cicho. Decków nowych nie robią, nie podniecają się spisami, nowymi commanderami. Powiedzcie nam więc w komentarzach – gracie jeszcze tych małych dowódców, czy nie bardzo? Co zaś do linku, to autor zaczyna w nim od odpowiedzi na kilka kwestii, które pojawiały się mu w kontekście poprzednich artykułów o TL. W praktyce te trzy krótkie tematy (TL nie jest supportowane przez Wizardów, TL to nie Commander i zarzut – obalony – że TL nie jest zróżnicowanym formatem) można potraktować jako takie miniwprowadzenie do całej zabawy.  Najważniejsze są jednak w miarę budżetowe decki, opatrzone krótkim opisem, które można spróbować skompletować i zacząć się nimi bawić. Są tu: Kytheon, Hero of Akros, Grenzo, Dungeon Warden, Hua Tuo, Honered Physician i Rhys, the Exiled. Co ważne, wskazane nam są również kierunki i karty, po któe możemy sięgnąć i pokombinować sami.

Ciekawe decki z EDH:

 

PAUPER

Oath of the Gatewatch i Pauper

Alex Ullman kończy swój przegląd kart z OGW pod kątem paupera i przedstawia swoje wrażenia odnośnie setu. Ze smutkiem jednak mówi, że trochę się zawiódł – set nie spełnił jego oczekiwań, a karty – mimo że fajne – mają wąskie zastosowanie. Rewolucji w pauperze więc chyba nie będzie, ale coś tam może do niego trafi. Co konkretnie? A choćby Dazzling Reflection i Corpse Churm. Co jeszcze? To już sami sprawdźcie.

Pauperowe gobliny – video tutorial

Deluxeicoff robi najlepsze filmiki na PureMTGO, a i zapewne jedne z lepszych w całym Magicowym internecie. Świetnie się tego słucha, jest to bardzo przyjemne w oglądaniu i zawiera całkiem dużo informacji. Tu autor przedstawia gobliny w kilku MU – m.in. burn, UB Teachings i takie pseudo-stompy na Exalted.

 

LIMITED

Wstępna analiza limited OGW

To pierwszy taki tekst, który opisuje limited nowego dodatku. Warto go przejrzeć, bo choć to wstępna analiza, to już zawiera bardzo wiele ciekawych informacji i spostrzeżeń. Mamy w nim omówione mechaniki, charakter setu, wnioski, jakie można wyciągnąć z jego wielkości. Nie jest tego dużo, ale to jest dobry start do dalszych analiz. Czytajcie!

Błędy w ewaulacji kart i w budowaniu talii (i błędy w grze)

Ach, jak to miło podlinkować wreszcie do tekstów polskojęzycznych, a nie do czegoś w lengłydzu. Sędziowie ruszyli trochę skostniałe Mtgnews.pl i w serwisie pojawiły się kolejne trzy teksty (dwa do limited, jeden ogólny o grze). Tym razem są to materiały poradnikowe o tym, jak oceniać karty w limited przy budowie decku (zwłaszcza sealed) i jakich błędów nie popełniać budując talię. Trzeci tekst nie jest co prawda do limited, ale niech juz wpadnie hurtem z poprzednikami, a również warty jest uwagi – traktuje o często popełnianych błędach w grze, których łatwo jest się wystrzegać. Wszystkie teksty pisał Omniszron; w miarę lekkim piórem i merytoryczne. Oczywiście, trochę kontrowersji też się trafiło, czego dowód w komentarzach na forum, ale to raczej dotyczyło szczegółów. Gorąco polecamy, zwłaszcza przed prereleasami OGW.

Czas mirrodinowych draftów

I kolejna partia tekstów związanych z flashback draftami. Mamy kontynuacje w zasadzie wszystkich tekstów, które były do tej pory i mają one taką samą formę, jak poprzednio – są porady, są konkretne uwagi i omówienia kart, itd. Mowa tu oczywiście o tych pozycjach:

P.S. Kenji Egashira założył własną stronę – może komuś się to przyda.

Znaczenie preferencji

Ten tekst nie jest, niestety, jakimś siódmym cudem Magica czy świętym graalem magicowej wiedzy, ale porusza przynajmniej temat, który rzadko w sumie jest omawiany. Neal Oliver uspokaja nas w nim, by nie przejmować się za bardzo tym, że mamy preferencje i wolimy jakiś rodzaj decku i jakiś pick nad innym, mimo że ma teoretycznie wyższy power. Autor opisuje co wiąże się z takim podejściem, kiedy wolimy realizować strategie, w których lepiej się czujemy niż te, które teoretycznie są silniejsze. Wszystko to pod kątem limited, ale w zakresie doboru decków odnosi się też pewnie szerzej i do innych formatów.

 

INNE

Cztery lekcje, których inni gracze ci nie zdradzą

Tekst dzieli się w zasadzie na dwie części, ale są one w jakimś sensie powiązane. Linkujemy jednak dla tej drugiej, dużo ciekawszej tematyki i jednak rzadko opisywanej. To faktycznie, jak sam autor pisze, nie są rzeczy, o których usłyszycie od prosów, bo oni jak by mają zupełnie inne podejście i nawet pewnie o tych rzeczach nie myślą. Tymczasem wśród „ludu” panuje np. fetysz przeceniania EV w kontekście turniejów, zwłaszcza tych kompetytywnych. Ileż to razy usłyszeć można, że „nie zwróciło się”. Dlaczego to bzdura? Sprawdźcie w tekście. Oprócz tego jest jeszcze o unikaniu złej argumentacji, załapaniu o co chodzi z prawdopodobieństwem (na to warto zwrócić szczególną uwagę, bo ludzie naprawdę nie ogarniają) i zarządzaniu oczekiwaniami. Po szczegóły idźcie do tekstu i wczytajcie się w niego dokładnie i ze zrozumieniem. Przynajmniej od momentu, kiedy te cztery zasady są opisywane.

Seer’s Lantern i historia trzymanowych kamyków

Saffron Olive zastanawia się tutaj nad tym, czy najnowsza trzymanowa karta dodająca manę jest w stanie pograć w constructed. Chodzi o Seer’s Lantern, dającą bezkolorową manę i za 2 many robiącą Scry. Przy okazji przygląda się starszym kartom, które przebiły się poza limited, i tym, które nie dały rady. Dzięki temu mamy dodatkowo lekcję oceny power levelu kart i wskazówkę jak samemu robić ich ewaluację.

Zendikarowe ekspedycje Howarda Lyona

To tekst z bloga MuddyColors, co oznacza, że traktuje o magicowych grafikach. Niektórzy na oathowe ekspedycje narzekali. Możliwe więc, że ten tekst nic nie zmieni w waszym podejściu do nich, ale Howard Lyon, autor trzech obrazków (Mana Confluence, Strip Mine i Ancient Tomb), zdradza jak one powstawały. I co ciekawe – mamy tu mix technik klasycznych i cyfrowych.

Fanowskie karty z okazji Star Wars: Force Awakens

Gwiezdne Wojny przeleciały przez ekrany kin niczym Sokół Millenium nad pustynną Jakku i rozbiły świnkę-skarbonkę, stając się jednym z najlepiej zarabiających filmów w historii. Z okazji premiery ktoś tam – autor arta w linku – zrobił nawet cały set poświęcony SW, gotowy do grania, który pokazywaliśmy w jednym z ostatnich przeglądów. Tym razem dostajemy inspirowaną nowym epizodem paczkę kart – zupełnie niezbalansowanych, w przeciwieństwie do poprzedniego dzieła, ale fajnych do przeglądnięcia. Dwie z nich nawet fajnie byłoby zobaczyć w normalnym secie magica (Force Stasis i Sins of the Father). To oczywiście ciekawostka, ale ciekawostka na czasie i nawet fajna, zwłaszcza dla fanów GW.

Klimat powrotów

Flavorowy, króciutki tekst o kartach, które ukazują postaci i miejsca z OGW już nam znane z poprzedniego bloku Zendikaru. Tego rodzaju rzeczy zawsze miło się ogląda i nadają one nieco głębi tej karciance. Z fabularno-flavorowego punktu widzenia to naprawdę działa, czego zresztą przykład mogliśmy zobaczyć w bloku Khansów choćby z Zurgo jako przykładem. Flagowymi kartami, których nowe wersje zobaczymy, są Linvala i Kalitas. W tekście mamy jeszcze trzy inne pary. Oprócz ich porównywania, możemy też przeczytać trochę o historii Zendikaru. I w sumie to ciekawiej podane, a na pewno bardziej zwięzłe, niż to co nam serwują Wizardzi (choć to oczywiście oni są źródłem tych wszystkich informacji).

Zendikarowy Art-book – recenzja

Jak w tytule – Mike Linnemann recenzuje nam tę książeczkę, którą stosunkowo niedawno nam hajpowano i w sumie, sądząc po słowach autora, warta jest dolarów. I chociaż raczej jego przewidywania co do Emrakula można uznać za chybione, to mimo wszystko o samym produkcie można się dowiedzieć sporo i wyrobić sobie opinię.

Jak założyć swój własny sklep z Magiciem

Bardzo ciekawy, przydatny i ponadczasowy poradnik z forum MtgSalvation na temat zakładania własnego sklepu/miejsca z Magiciem. Może kogoś z Was zainteresuje, może zainspiruje do jakichś fajnych zmian właścicieli już działających sklepów.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Atarka się zmienia! Gutierrez przedstawia nam nową wersję decku, tym razem bez comba z Become Immense. Wygląda to ciekawie. Deck idzie szeroko i teraz korzysta z thopterów, wykorzystując brak sweeperów w meta. Drugi deck to WB Midrange – czyli taki semi kontrolny deck na tokenach. Trzeci jest już modernowy deck – trochę taki Through the Breach z Emrakulami, trochę rock, czyli Jund z Summoning Trapem karcącym Remandowców i kontrolne niebieskie decki. Czwarty deck to kolejna wersja WB Eldrazich. No i na koniec – UB Tinker do Vintage.

Stan Programu

Stan Programu powraca po nieplanowanej przerwie. A że się niewiele działo, to njusów praktycznie w nim brak. Jedyne na co naprawdę warto zwrócić uwagę, to powrót kostki Legacy i to konkretnie zmienionej. Niby tych zmian nie ma dużo, ale mogą mocno wpłynąć na format. Znikają bowiem niektóre kontry i kamyki, co ma wzmocnić zieleń i osłabić niebieski, który stał się niby najlepszy. Wyleciały też niektóre wąskie karty do BG reanimatora, z których niewielu i tak korzystało. Zniknięcie paru kamyków sprawia również, że kostka Legacy jeszcze bardziej będzie odróżniać się kostki Vintage. To w sumie dobrze. Link do artykułu opisującego zmiany znajdziecie w środku. Trochę jest też o flashback draftach. W sekcji opinii o niedawnej aferze z sędziami i spojlerami. W deckach BW Control (T2), Amulet Bloom (Modern), Pauperowe Aury, Grixis Delver w Legacy i Aggro sklepy do Vintage. Na koniec ceny – jak zwykle.

 

:g: Finanse :g:

 

MtgGoldfish w tym tygodniu podrzucił nam dwa ciekawe teksty związane z nowym dodatkiem. W EV Oath of the Gatewatch dostajemy już u nich tradycyjną wycenę opłacalności kart i produktów. W skrócie: nie otwierajcie boxów na single, bo to dużo pracy, a zysk mizerny. W Ziemiach z Oath of the Gatewatch mamy pomysły na wykorzystanie landów z OGW w standardzie i modernie, ponieważ isntieje już 10 manlandów ze świata Zendikaru, więc dostajemy też ich ranking przydatności, mamy też omówienie many bezkolorowej oraz na końcu akapit polecający zakup painlandów z Originsów zanim te wyjdą. Z ciekawości – ceny painlandów z Originsów właśnie zaczęły iść w górę na MTGO (dopóki nie wyjdą ze standardu, to są dobre do aktywacji many <>).

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish:

  1. Eye of Ugin (Modern Masters 2015)
  2. Inquisition of Kozilek (Rise of the Eldrazi)
  3. Ulamog, the Ceaseless Hunger (Battle for Zendikar)
  4. Oblivion Sower (Battle for Zendikar)
  5. Grove of the Burnwillows (Future Sight)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy chyba 22, idzie OGW

kliknij, aby powiększyć

-x-

tog mackiiPozdrawiamy,

– Emil i Ober

  


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (