Przegląd prasy #129 – dobre Grand Prix przed PT

Nasza protourowa ekipa złożona z Bartłomieja Lewandowskiego, Macieja Janika, Piotra Głogowskiego , Grzegorza Kowalskiego i Macieja Ostałowskiego wybrała się do Sydney z ponadtygodniowym wyprzedzeniem, aby na miejscu przetestować swoje techy i doszlifować skille na miejscowym Grand Prix. Poszło im naprawdę zacnie (czterech z nich w Top 64), co wróży naprawdę ładny wynik na zbliżającej się Olimpiadzie Magica.

Poza relacjami z turniejów mamy dla Was oczywiście garść linków do ciekawych artykułów i wydarzeń ze świata Mtg. Życzymy przyjemnej lektury!

B Relacje z turniejów B

Grand Prix Sztokholm

W szweckim Sztokholmie zebrało się 1244 zawodników by rozegrać Sealed i Draft nowego dodatku podczas main eventu Grand Prix. Ponoć dobrze radziły sobie „UR Spells” oraz „UG Emerge”, zresztą całość wygrał Elmer van Eeghen, który właśnie zdraftował w Top 8 niebiesko-zielony ‚wyłaniający-się-eldrazi-deck’. W finale pokonał Matteo Moure i jego RGb żaba-werewolf.dec.

Na miejscu było sporo naszych rodaków. Po tagu [pl] znalazłem aż 17. Najlepiej z nich poszedł Karol Nosowicz (26 miejsce) oraz Bruski Bartosz (29). Reszta niestety poza Top 100.

Grand Prix Sydney

Tu również rozgrywano Limited Eldritch Moon, a ze względu na nadchodzący tydzień później Pro Tour w tym mieście, main event był najechany przez wielu prosów. Jako battle arenę wybrali to miejsce także nasi polscy prosi, którzy testując swoje umiejki w limited EMN zakończyli kolejno:

17 Janik Maciej 36
26 Ostałowski Maciej 36
52 Kowalski Grzegorz 33
54 Lewandowski Bartłomiej 33
370 Głogowski Piotr 15

Te niezłe wyniki wróżą, że chłopaki mogą nam zaserwować niezłe niespodzianki za tydzień. Trzymamy kciuki!

P.S. na turnieju zagrało 1076 zawodników, a najlepszy okazał się Scott Lipp (WG Lupine Prototype aggro), który w finale ograł Jana Ksandra (UBwg Tamiyo-Emrakul-Nephalia Moondrakes-Voldaren Pariah-WTF.dec). Obaj w Top 4 ograli silnych prosów – Bena Starka i Setha Manfielda.

scott lipp na grand prix sydney 2016

Grand Prix Montreal

I tradycyjnie, trzeci przedprotourowy turniej Grand Prix również został rozegrany w limited nowego dodatku. Hugo Demers okazał się słabszy w finałowej walce przeciwko Hunterowi Cochranowi i jego RB madness-meld uległ przeciwko UG  tempo wolves. W turnieju zagrało 1348 Magicowców, wśród których znalazł się tylko 1 Polak, Karol Pluciński (925 miejsce). 

 

W Wieści z wybrzeża i okolic W

 

Drobne zmiany na Pro Tour

Wizardzi próbują rozwiązać parę problemów związanych z PT. Chodzi m.in. o scouting czy nieuczciwe praktyki związane z kupowaniem kart przed turniejem. Najważniejsze, że teraz decklisty należy zgłaszać elektronicznie i nie będzie wyświetlania nazwisk przy okazji pairingów. Matt Sperling daje w tym linku drobny komentarz do tych zmian. Przeciętnego zjadacza chleba raczej modyfikacje dotyczyć na razie nie będą, chyba że podobne rzeczy wprowadzone zostaną na zwykłych GP. Na razie rzecz dotyczy jednak tylko PT. Wprowadzanie decklist elektronicznie wydaje się na razie najciekawsze, bo ułatwia sprawdzanie decklist i przyśpiesza mocno pracę sędziów.

Obiecany koniec

Czyżby finisz Innistradowej historii walkerów? Może jeszcze jakiś epilog, może kilka będzie, ale jeśli chodzi o konfrontację z Emrakulą, to jednak koniec. Na razie. Bo Emrakul jest uwięziona na Innistradowym księżycu. Historia ma jednak parę zaskakujących twistów, bo okazuje się, że to nie do końca nasz Gatewatch ją uwięził. Nie będziemy spoilować. Warto jedynie wspomnieć, że opowieść skupia się na Lilice i Jacku.

Zawartość FtV: Lore

Wizardzi pokazali co znajdzie się w najnowszym FtV: Lore. 5 kart dostało nowego arta: Cabal Ritual, Mind’s Desire, Momir Vig, Simic Visionary. Poza tym są tu Beseech the Queen, Conflux, Dark Depths + Marit Lage token, Glissa, the Traitor, Helvault, Memnarch, Near-Death Experience, Obliterate, Phyrexian Processor, Tolaria West, Umezawa’s Jitte, Unmask.

DD: Ob Nixilis vs Nissa ujawniony

Poznaliśmy też zawartość najnowszego Duel Decka. Mamy parę ślicznych obrazków i mamy parę fajnych kart. Oprócz tytułowych walkerów dostaniemy także: Crop Rotation, parę elfów (bez szału), czarnych removali i kilka rzeczy pod EDH. z droższych rzeczy jest Abundance i Treetop Village. Generalnie poza walkerami to nie ma tu jednak za wiele, ale arty są obłędne i sporo osób je chwali. Trudno się nie zgodzić.

Poganiacze Emrakuli

Jak sprawić, by Emrakul działała? Jak zameldować karty online? Co w ogóle Wizardzi musieli zrobić, aby nowy dodatek pojawił się na MTGO? Oddać duszę Bolasowi? Niekoniecznie. Ale zrobić i tak musieli sporo. Alli Medwin wam opowie o implementacji nowości w dodatku. Nie tylko dlatego linkujemy jednak ten tekst. Być może nie jest to bowiem silna kontra, ale jednak jest to dowód na obecność kobiet w Magicu i w projektowaniu kart, a przed tygodniem podsunęliśmy wam tekst, w którym zarzucano brak płci pięknej wśród twórców gry. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale sceptycy mają w osobie Alli kontrargument (a zresztą, top chociaż możemy stąd się dowiedzieć jak powstał Soul Separator). Poza tymi info od kuchni, mamy to dodatkowo jeszcze njusa. Otóż Doomsday będzie MOCSową promką. Co ważne, dostanie nowy, ekskluzywny dla MTGO art! Tak, nie będzie to grafika, która znajdzie się na karcie na żywo (a na pewno nie w najbliższym czasie, mimo że Doomsday jednak NIE JEST na RL jak Alli pisze), tylko świeży koncept na potrzeby onlajnowej wersji karcianki. Możemy też liczyć na kolejne tego rodzaju atrakcje. Na zachętę mamy zapowiedź i art od grafika o swojsko brzmiącym nazwisku: Grzegorz Rutkowski. Poniżej macie Doomsday, a jak zerkniecie w link to niezidentyfikowany jeszcze obrazek. Birds of Paradise? Jakiś land? Pewnie przekonamy się za jakiś czas. 

2016 promo Doomsday

FNM Promo za październik będzie… rise from the tides promo 2016

Rise from the Tides

 

U Zapowiedzi wydarzeń Magicowych U

 

Jagacon 5-7 sierpnia 2016

Info od organizatora tego pięknego konwentu fantasy, na którym będziecie mogli do syta pograć w Medżiki:

„IV edycja Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki Jagacon, odbywać się będzie 5-7 sierpnia 2016, niezmiennie w Suchedniowie przy ulicy Sportowej 3. Magii i uroku naszej imprezy dodawać będzie czarująca, leśna sceneria, tak sprzyjających warunków można nam tylko pozazdrościć , albo stać się częścią naszej imprezy.

JAGACON_banner

Czego możecie spodziewać się po Jagaconie? Szczegóły poniżej w spoilerze:

Spoiler

Jagacon 2016Przede wszystkim mnóstwa prelekcji oraz paneli dyskusyjnych dotyczących tematów około fantastycznych – podczas nich nie zabraknie gości specjalnych (specjalistów w wybranych tematach oraz autorów książek). Dla fanów gier przewidujemy dwie otwarte 24h na dobę gralnie, jedna poświęcona elektronicznej rozrywce a druga wszelkiego rodzaju grom stołowym. Nie zabraknie także gier terenowych oraz wielu sesji RPG. Koszt akredytacji to 30zł z noclegiem i 20zł bez noclegu, bądź dla śpiących w namiotach. Przygotowaliśmy również blok konkursowy, pełny atrakcyjnych nagród. Tutaj na czele konkurs cosplay czyli najlepsze fantastyczne przebranie, z wyróżnieniem za najlepsze stroje wiedźmy i zbója. Przewidujemy także 3-dniowe bloki programowe dotyczące m.in. mangi & anime, komiksów, sci-fi, integracji, warsztatów, gier bitewnych oraz kolekcjonerskiej gry karcianej Magic the Gathering.

Miłośnicy zakupów i pamiątek muszą koniecznie odwiedzić strefę wystawców bogatą w najróżniejsze towary z zakresu fantastyki. Dla wygłodniałych lokalna pizzeria przygotuje atrakcyjną ofertę – nie zabraknie także stanowiska grillowego.

Hitami niewątpliwie będą piątkowe kino plenerowe, sobotni pokaz ognia, koncert power-metalowy, integracyjne ognisko a także niedzielny Wielki Turniej Quidditcha. W naszym programie nie zabraknie małych – dużych perełek będą nimi: pokazy gadów egzotycznych, kat krakowski zwany Smutnym Michałem, warsztaty kaletnictwa oraz warsztaty impro teatru. Gośćmi specjalnymi konwentu będą m.in. Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek oraz Kazimierz Kyrcz.

Jesteśmy znani z rodzinnej atmosfery, a także świetnych warunków dla preferujących biwak. Gorąco zachęcamy do zabrania namiotów. Startujemy w piątek o 16:00, kończymy w niedziele o 14:00. Czekamy już tylko na Was!

Magic: the Gathering

Początkujący – cały dzień będzie prowadzona nauka gry MtG dla początkujących! Każdy z uczestników ma szansę otrzymać darmową talię i indywidualny numer DCI, dzięki któremu stanie się pełnoprawnym członkiem DCI i Magicowym Planeswalkerem!

Drafty na żądanie – za każdym razem kiedy zbierze się grupa 8 osób możemy zorganizować drafta z M15, Therosa lub Khans of Tarkir. Koszt to 35 zł (redraft) lub 45 zł (1 booster w puli nagród za każdego gracza).

Piątek:

18.00 – Piątkowe granie + nocne granie.

Seria turniejów T2 i Modern’a oraz draftów do póki będzie zainteresowanie. Za każdym razem gdy zbierzemy 8 chętnych graczy ruszymy z turniejem.
Wpisowe: 8 zł – 0,5 boostera do puli za każdego gracza lub – 15 zł – 1 booster do puli za każdego gracza

Sobota:

11.30 – Truniej T2

Zapisy – 11.00
Start – 11.30
Format – T2
Wpisowe – 15 zł
Nagrody: 1 booster do puli za każdego uczestnika, koszulki, puzzle, kubki, smycze – w zależności od liczby graczy

15.30 – Grand Prix Trial – Guangzhou

Zapisy – 15.00
Start – 15.30
Format – Modern
Wpisowe – 20 zł
Nagrody: 1,5 boostera do puli nagród za każdego uczestnika, koszulki, puzzle, kubki, smycze – w zależności od liczby graczy

20.00 – Draft EMN/SOI

Koszt – 35 zł
Nagrody: Redraft R
Lub 45 zł
Nagrody: 1 booster do puli za każdego gracza

20.00 – Turniej Pauper Classic

Wpisowe – 15 zł
Nagrody – 1 booster do puli za każdego gracza

0.00 – Nocne Granie – Draft EMN/SOI

TYLKO przy wcześniejszych zapisach!
Koszt – 35 zł
Nagrody: Redraft R
Lub 45 zł
Nagrody: 1 booster do puli za każdego gracza 

Niedziela:

11.30 – Modern Tribal Deck

Bardzo ciekawy format, gdzie gracze budują swoje talie na tak zwanych Tribalach. Każda talia musi mieć motyw przewodni np.: Gobliny, Vampiry, Zombie, Ludzie. Nie wprowadzamy restrykcji co do budowy decków, prócz tego, że muszą być klimatyczne.
Zapisy – 11.00
Start – 11.30
Wpisowe – 15 zł
Format: Modern – Tribal
Nagrody : 1 booster do puli za każdego gracza, koszulki, puzzle, kubki, smycze – w zależności od liczby graczy”

[caption id="attachment_111740" align="aligncenter" width="600"]JAGACON_2016_teaser kliknij, aby powiększyć[/caption]

WMCQ Wrocław – 17 września 2016 

Wstępne info o nadchodzącym WMCQ we Wrocławiu zostało podane przez organizatora na wydarzeniu facebookowym, to jest skrócona treść:

wmcq01Mamy przyjemność po raz drugi z rzędu zaprosić was wszystkich na World Magic Cup Qualifications! Turniej odbędzie się 17 września br. we Wrocławiu, (lokalizacja TBA). Granym formatem będzie Modern. Dodatkowo, w niedzielę 18 września rozegrane zostanie PPTQ do Dublina w tym samym formacie. Obszerniejsze informacje umieścimy bliżej daty rozpoczęcia turnieju.

Przypominamy, że by uczestniczyć w WMCQ należy mieć zebrane minimum 300 Planeswalker Points w sezonie 2015/16 (Yearly Jun 01, 2015 – May 29, 2016). Osoby które zebrały w tym sezonie 3000 punktów otrzymają BYE w pierwszej rundzie! Ile posiadacie punktów możecie sprawdzić na stronie http://www.wizards.com/Magic/PlaneswalkerPoints/

  

R Przegląd prasy branżowej R

 

STANDARD

UW Spirity i przewidywania metagame

Craig Wescoe opisuje białe duszki i omawia sytuację w metagame, tę aktualną oraz tę, która jego zdaniem objawi się za jakiś czas. Sugeruje też, że Bant Company pozostanie deck to beat. A jak chcecie poczytać więcej o duszkach, to tu przewodnik o duszkach od Erica Froehlicha. Nieco dłuższy niż zazwyczaj.

Decki z T2, których nie widzieliście

A nie widzieliście, bo były na niższych miejscach w turniejach. Mimo to warto na nie spojrzeć. Sporo tu innowacyjnych i ciekawych rzeczy. Już pierwszy deck robi wrażenie – choćby kosztami, bo to 4 C Deploy the Gatewatch. Ale to nie koniec ciekawostek w zasadzie we wszystkich kolorach – od bant spiritów po madness decki, od delirki GB przez UR Prowess po rampę i Eldrazich.

Standard na dwa razy

Kyle Boggemes zajął wysokie miejsce na SCG Columbus swym Bant Company, po drodze pokonując naprawdę niezłą grupę graczy. Bant Company to w tej chwili jeden z topowych decków, a Kyle tu uaktualnioną wersję talii zamieszcza. Zainteresowani niech rzucą zatem okiem. Ale oprócz tego, w tekście mamy też WB kontrolę/aniołki, które też wyglądają całkiem solidnie. Ta talia też trochę zamieszania wywołuje, może nie tyle co spirity, ale jest trochę odkryciem minionego tygodnia.

13 talii do standardu z okazji wejścia Eldritch Moon od Kenji Tsumura

Tradycyjnie, po wejściu dodatku, Japończycy publikują swoje pomysły na talie do typu drugiego uwzględniające nowe karty. Nie zawiedli i tym razem. Polecamy rzucić okiem, bo zazwyczaj część z tych konstrukcji przechodzi do metagame, a każda z nich może być dla was inspirująca.

Przewodnik po GB Delirium

Trochę ten przewodnik w stylu CFB, czyli krótkie omówienie, parę porad sideboardowych. Zabawne, że SCG publikuje taki tekst jako select. Widać po tym jak spadł poziom tekstów na CFB, ale mniejsza z tym gadaniem „kiedyś było lepiej”. Deck jest interesujący, kilka różnych wersji się go pojawiło (jedna poniżej, w ciekawych deckach), więc warto się zapoznać chociaż ze spisami.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Modernowe Meta w czerwcu

Sprawdźcie jeśli ciekawi was zestawienie wyników i tierów w modernowym meta. Szczególnie z tego ostatniego powodu link wydał mi się ciekawy, ale samo zestawienie statystyk i wskazanie trendów też może okazać się wartościowe.

Eldritch Revolution

Rewolucja w Modernie za sprawą Eldritch Evolution? Joel Larsson wydaje się być optymistą, przy okazji serwując nam kilka decków… lekko egzotycznych, jeśli mam być szczery. W końcu na przykład Affinity nie jest pierwszym typem talii, do którego wsadzalibyście ewolucję. Już prędzej elfy. Tak czy siak, Joel Larsson debiutuje na CFB. Oby pisał ciekawiej niż Frank Lepore, któremu jednak bardziej interesujące rzeczy wychodziły na TCGPlayerze.

Bedlam Reveler i Delver Traverse

Ale nie tylko ewolucja z EMN budzi nadzieje graczy. Także Bedlam Reveler kusi, szczególnie te osoby, które grają Delverem. Tu w wersji UR i Sultai w opisie od Jordana Boisverta.

Zoo Death’s Shadow dawniej i dziś

Jeśli czytaliście ostatnie modernowe tekstu na togu i śledziliście nasze WMCQ, to wiecie, że Death’s Shadow jest archetypem, na który warto uważać. Możecie tu poczytać trochę o jego ewolucji i więcej się o nim dowiedzieć. Temat przybliża nam Trevor Holmes.

Ciekawe decki:

 

LEGACY/VINTAGE

Gush Therapy

Był sobie Team Serious Invitational w Vintage i okazało się, że są w formacie nowości z księżyca! Tekst Islandswampa otwierają aniołki Tamiyo (tak tej nowej!) ze Spell Quellerami. Potem jest bardziej klasycznie – czerwone Painter’s Servant combo i Grixis Therapy. Tamiyo i duszek to jednak nie wszystko. Sprawdźcie ten tekst. W nim jest jeszcze więcej dowodów na to jak EMN wpływa na format.

Tydzień w Legacy: MKM Madryt i oszukiwanie z grubaskami

Sean Brown kontynuuje cykl o tym co piszczy w Legacy. Tym razem opisuje także szerzej trochę o tym co działo się w czerwcu. Na koniec zaś zabiera się za graveyardowe combo decki. Sporo decklist. Sensowny komentarz. Polecamy tego allegrowicza.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Dokąd zmierza Drake

Alex Ullman i znowu temat Drake’a. Co poradzić. Temat jest hot. Drake podbija Paupera. Ale jaka jest skala tego podboju? Ullman tym razem do swojego wywodu dołącza tabelki, które ukazują co się dzieje w pauperze i jak wyglądają aktualne trendy jeśli chodzi o meta i archetypy. Z tych wszystkich tekstów o następcy Cloud Faeries od Ullmana ten wydaje się najciekawszy.

Blues niebieskiej gęsi

Właściwie to nie gęsi, ale gusty… mangusty. Chodzi o Nimble Mongoose w wydaniu UG. Anthony Davis opisuje w tym tekście UG Threshold, czyli deck, który pojawił się wraz z Eternal Masters. Jak radzi sobie z UR Drake’iem ta ciekawostka? Odpowiedź w linku.

Gobliny

Jake Stiles przedstawia nam deck na goblinach. Archetyp ten od jakiegoś czasu nieźle sobie radzi w pauperze i coraz go więcej. Może to właśnie przez materiały takie jak ten? Grunt, że jako opcja aggro w pauperze tribal ten jest solidną opcją, choć od pojawienia się Drake’a trochę przybladł (ale z drugiej – co nie przybladło?).

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Spider Control na Ishkanah

Karty z EMN są na topie teraz. Tu Cassidy Silver opisuje kontrolną wersję pajączka mitycznego z Innistradu. Ishkanah jest zresztą najpopularniejszym generałem w tym tygodniu. Większość decków na niej polega jednak na włożeniu paru randomowych pająków i dopychu jakimiś tam czarno-zielonymi kartami. Ten deck wydaje się mieć jednak nieco bardziej konkretny i kontrolny zamysł. Poniżej zaś znajdziecie dwie inne wersje, jeśli powyższa wam się nie podoba. A nawiasem mówiąc – jeśli chodzi o liczbę decków z generałami z EMN w artykułach, zaraz za Ishkanah jest Ulrich „wsadź randomowe wilkołaki do decku” of the Krallenhorde. Potem zaś Gisa i Geralf, chyba na równi z Giselą i Bruną nową. Dopiero potem Emrakul.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Eldritch Moon Pre

Raphael Levy opisuje swoje pre i dzieli się z nami swymi doświadczeniami z tego turnieju. To rzadki przykład tego jak pros pisze o takim temacie. Zazwyczaj teksty pojawiają się przed i dotyczą przewidywań lub oceny kart. Wrażeń i wniosków z gry w nowym secie praktycznie w artykułach nie mamy. Miło że Raphael coś takiego przygotował, skupiając się przy tym na konkretnych kartach i deckach, które złożył (nie robi przy tym analizy poolów).

EMN w kostce

Usman Jamil omawia EMN pod kątem nabytków do kostki. Ot, taki przegląd kart z dodatku z komentarzem i wskazaniem najciekawszych rzeczy w poszczególnych kolorach dla tych co lubią własne cuby budować.

A na marginesie powyższego linkujemy też do tekstu LSV o kartach w vintage’owej kostce, które są niedoceniane, a także czymś takim co autor nazywa Set Cube.

 

INNE

Uzależniony od MtG przenosi się do Chin

To opowieść trochę dla magicowych dziadków, trochę dla tych, którzy czują zmęczenie magiciem, dla tych, którzy kiedyś przekręcali kartoniki, ale już im się nie chce – w sumie trochę dla każdego. James Hsu w bardzo osobistym wpisie przedstawia swoją historię kontaktu z Magiciem, zerwaniem z grą i powrotem do niej. Przy okazji dowiadujemy się trochę o chińskiej scenie naszej i karcianki. To jedna z ciekawszych rzeczy w ostatnim czasie, choć niektórych ta osobista perspektywa może zniechęcić (no bo „co to tam jakiś random, jeszcze w Chinach gada o tym jak grał Stormem i pokochał D&T”). Tych jednak nie słuchajcie. Warto się wczytać, bo historia Hsu to w jakichś aspektach historia każdego z nas.

Ziemie

Jaroslava Stefankova napisała całkiem ciekawy artykuł o ziemniach, czyli o znaczeniu many w czasie gry. Porusza tu wiele aspektów tematu – sekwencjonowanie, deck thinning, feczowanie, szuflowanie, mana denial, etc. Wychodzi z tego nawet fajny materiał, trochę bardziej dla początkujących/średnio zaawansowanych, który warto docenić linkiem.

Arena of the Planeswalkers: SOI – recenzja

Krótko i na temat – to recenzja dodatku do magicowej planszówki. Przeprowadza ją Brad Minnigh dla Goldfisha.

Stan Programu

Jahn po chorobie, po burzach, które powaliły mu drzewa na posesji, a także po jakichś fakapach w pracy, więc tym razem dosyć skromnie. Są njusy, głównie o pre, są ceny i jeden deck – UW Flash w T2. Jest też pytanie sędziowskie, w sumie ciekawe, biorące pod uwagę problem z amerykańskimi boosterami EMN, o którym informowaliśmy przed tygodniem. Dotyczy organizacji drafta. To jednak tyle (a, przy okazji jeszcze, njus puremtgowy – zmieniło się wyświetlanie spisów w deckach, wreszcie na kartach jest podgląd).

 

 

G Finanse G

 

 

Czym do cholery jest printing i collation?

Tekst otwiera cykl pod tytułem „wtf is…”, który ma poruszać tematy nie związane z finansami kart, ale przekładające się na ich koszt. W tym wypadku mamy materiał omawiający „collation”. Nie jest łatwo przetłumaczyć to słowo, ale wystarczy nam wiedzieć, że oznacza „proces porównywania/identyfikacji”. W kontekście Magica chodzi o identyfikację kart w boosterach. Temat oczywiście jest związany z ostatnimi doniesieniami o tym, że można bez otwierania paczek wyłapać boostery z Mythicami w ENM. Jim Casale przygląda się temu problemowi, wskazując źródło problemów i omawiając metody druku kart w magicu. Wspomina też o poprzednich problemach z mapowaniem boxów, bo nie jest to pierwszy raz, kiedy można zidentyfikować karty przed otwarciem (ciekawa jest np. uwaga o Sparksmithach w Onslaught, Volcanic Islandach z Alphy czy U1 i U2 – dwóch rzadkościach uncommonów).


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish:

  1. Emrakul the Promised End (Eldritch Moon)
  2. Spell Queller (Eldritch Moon)
  3. Liliana the Last Hope (Eldritch Moon)
  4. Selfless Spirit (Eldritch Moon)
  5. Gisela the Broken Blade (Eldritch Moon)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy 01-08-2016

kliknij, aby powiększyć

-x-

tog mackiiPozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze