Przegląd Prasy #187 – Urlich pod flagą Hareruya, znamy całe Iconic Masters

Chiny kupują  dobrych piłkarzy, Japonia kupuje dobrych magicowców! Grin Grzegorz Kowalski, znany również jako Urlich (po japońsku będzie znany także jako Ullich, Urrich i Ulrich, bo tam L jest równoznaczne z R Grin), właśnie ogłosił, że dostał sponsoring od japońskiego sklepu Hereruya i dołączył do Teamu Hareruya Pros. Ale to nie jedyny ważny temat z minionego tygodnia. Poznaliśmy cały spoiler Iconic Masters! I jest naprawdę dobrze, przynajmniej na pierwszy rzut oka, set robi efekt wow.

A przecież jeszcze są nowe Duelsy, czyli MTG Arena, kolejne syte spoilery Ixalan (w tym nowa Vraska), Nationalsy w Japonii, wszystko co działo się na Hasconie, co uwzględnia także landy z Unstable i najciekawsze teksty z magicowych serwisów, które dalej wam prezentujemy.

 

B Relacje z turniejów B

 

Pierwsze Mistrzostwa za nami – Nationals Japonia 2017!

W miniony weekend żaden turniej GP nie był rozgrywany, za to mieliśmy ważną imprezę w Azji. Właśnie odbyły się tam pierwsze Mistrzostwa Krajowe 2017, a dokładnie Nationalsy w Japonii. Pojawiło się tam prawie 600 zawodników na main evencie (dokładnie 597). To ogromna liczba, właściwie jak małe Grand Prix. Przypominamy, że takie Mistrzostwa nie były rozgrywane od wielu lat, a zamiast nich mieliśmy nie do końca udane WMCQ. Wielu z nas oczekiwało na powrót tej imprezy i japońskie Natsy pokazał, że ogromne zainteresowanie jest nie tylko u nas. Warto też poczytać wypowiedzi graczy na temat tego turnieju i jaką ma rangę dla graczy.

Cytując Saito:

I’m really glad to see Nationals coming back. It is a big event for us and everyone is really excited about it. We are passionate about our own country and there is no other event that we feel so strongly about.

Years ago, a lot of people say that Japan Nationals was one of the hardest tournaments in the world. I agree with that. It was not easy to qualify because there were Nationals Qualifiers and Regionals Qualifiers. Anyone who qualified was a great player and that’s also why Japan has had a lot of previous success at World Championships. I hope I can be part of that greatness one day

japan iconic masters, czyli top 8 japonskich mistrzostwa kraju 2017

Do Top 8 weszli: Yuki Matsumoto, Yuuya Watanabe, Yuuta Hirosawa, Takesi Hattori, Riku Kumagai, Kenta Harane, Ryoichi Tamada i Shota Yasooka (na zdjęciu powyżej, wymienione osoby od lewej do prawej). W finale Kenta Harane (4-c Energy) pokonał Shota Yasooka (Temur Energy). Decklisty ze standardu macie tutaj.

 

W Wieści z wybrzeża i okolic W

 

Grzegorz Kowalski dołączył do Hareruya Pros

Japoński sklep Hareruya należący do prosa Tomoharu Saito podczas swoich ostatnich ogłoszeń przedstawił zmiany w Team Hareruya Pros oraz w Hareruya Hopes. Oczywiście dla nas najważniejszą zmianą jest zaproszenie Grzegorza „Urlicha” Kowalskiego do drużyny Hareruya Pros, którą będzie reprezentował w sezonie 2017-2018. Gratulujemy ogromnie, ale także podziwiamy ciężką pracę jaką Urlich włożył w swoją dotychczasową karierę magicową!

Możecie pogratulować Grzegorzowi na jego koncie facebookowym oraz na Twitterze.

Grzegorz Urlich Kowalski - na pewno znalazłby się w dodatku Iconic Masters Polska

Magic the Gathering: Arena

Wizardzi zaprenzetowali swojego Hearthstone’a! Żarty żartami, ale dostaliśmy kolejną wersję bardziej… hmm, casualowej? wersji gry od MTGO. Na pewno ma ona być obok MTGO, a nie zamiast. Ma się skupiać na T2 i streamowaniu. Ma oferować sporo dobrych doznań dla wielu graczy i ma ewoluować z czasem. Więcej szczegółów w tekście (lub togowym linku poniżej). Arena została przyjęta raczej ciepło z jednej strony (wygląda i działa lepiej niż Duelsy), a z drugiej chłodno (wygląd, dźwięki). Sami oceńcie co o tym myśleć. O temacie napisał też Frank Lepore. Dokładne info o Arenie publikowaliśmy też kilka dni temu na Psychatogu i jeśli przeoczyliście, to polecamy Wam cały artykuł!

I na koniec ciekawostka dla tych, co kojarzą kim jest Stan Lee. Tak się składa, że pojawił się on na Hasconie i nawet chwilę pograł w MTG Arenę Grin

Co Arena oznacza dla MTGO?

Wizardzi uspokajają, że wraz z nadejściem Areny MTGO wcale nie odchodzi. Można do tego podchodzić sceptycznie, można z nadzieją, ale faktem jest, że na ten moment zapowiadany jest dalszy rozwój klienta. Więcej szczegółów pod linkiem. A jak będzie? Zobaczymy.

Rocznicowy panel na Hasconie

Ponoć nie ma oficjalnego nagrania z Haconu. Ponoć jednak hipsterzy z wybrzeża nagrali ten event, więc jeśli macie ochotę sobie obejrzeć – spróbujcie tutaj.

Spoilery Iconic Masters

Po emocjonującym Hasconie i prereleasowym evencie Iconic Masters zobaczyliśmy cały set. I zaczął się hype. Jest czym się cieszyć – value jest spore, jest mnóstwo downgrade’ów. Pauper dostał około 30 kart. Niespodzianką jest Bladewing the Risen na… uncommonie! Niespodzianką i hitem jest Mana Drain. Ciekawostką jest brak planeswalkerów (bodaj pierwszy raz od bloku Alary). Arty, szczególnie smoków z Kamigawy, zachwycają. Zresztą, sami zobaczcie link ze spoilerami, to zrozumiecie czemu ten dodatek wywołuje emocje.

Istotne dla niektórych może też być to, czy jakaś karta pojawia się w nowej ramce, czy nie. Jeśli tak, to ucieszy was post Deadlylama z reddita, który poniżej cytujemy w spoilerze:

Spoiler

I went through the cards on scryfall so this list is only as complete as they finished it, so keep that in mind.

a (*) behind the card name marks a card that already had a modern border promo, masterpiece version or FTV version. I am not counting online-only sets for this list.

edit: fixed formatting

New to modern border:

New to the M15 border (includes all of the previous list):

Tu z kolei znajdziecie listę pauperowych downgrade’ów, choć od razu wypada zaznaczyć, że to wstępna wersja, niepełna. O reszcie wspominają w dyskusji, a także jest w pozostałych wątkach pauperowego reddita.

Przy okazji warto dodać, że w listopadzie wraz z Iconic Masters wejdzie małą zmiana zasad, o której Wizardzi piszą w Release Notes. Chodzi o to, że od teraz landy z counterkami, tapowaniem, etc. będą wchodzić jako zwykłe Mountainy, gdy na stole będzie efekt Blood Moona. Takie Dark Depths wejdzie więc na przykład bez counterków, a bounce land nie poprosi o cofnięcie landu na rękę i wejdzie odtapowany.

Spoilery Ixalan

Vraskę nam pokazano na Hasconie! I nie tylko ją. Cały tydzień był zresztą wypełniony ciekawymi spoilerami, które zobaczycie powyżej. Nowe flip-karty robią pozytywne wrażenie. O spoilerach tego dodatku sporo się zresztą mówiło, czego dwa przykłady można zobaczyć tutaj i tutaj – w formie opinii o paru nowych kartach.

Przy okazji, combo-ciekawostka tych, co nie chcę tracić życia na transformację. Warto też dodać, że parę kart zaliczyło aktualizację i stały się dinozaurami. Przykładem Pangosaur czy Alpha Tyrranax.

Niestabilne landy

W czasie Hasconu pokazano także nowe bezramkowe ziemie z nadchodzącego Unstable. Ich autorem jest John Avon. Czas dodatku jednak dopiero nadejdzie. Wraz z nim spoilery. A na razie ciekawostka – Steamflogger Boss jest drukowany na tych samych arkuszach co landy. Mało tego, będzie go można dostać w tym samym slocie co te landy. Wynika to z konieczności oddzielenia czarnych i srebrnych ramek od siebie (landy nie mają ramek, więc to nie problem).

Zmiany w „planeswalker redirection rule”?

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się spora errata w zasadach. Chodzi o planeswalker redirection rule, czyli taką zasadę, że można przekierowywać obrażenia na walkerów. Przy okazji Areny Wizardzi postanowili rozwiązać problem, z którym od dawna chcieli sobie poradzić. Fakt faktem, przekierowywanie może się wydawać na starcie nieintuicyjne, ale jak już się pozna zasadę, nie ma większych problemów z jej stosowaniem. Zmiana na pewno jednak uprości tę kwestię, możliwe, że niepotrzebnie komplikującą życie nowym graczom i niezbyt istotną z punktu widzenia strategii gry (powiedzmy sobie szczerze – nie ma ona zastosowania aż tak często, a specjalnej finezji też w niej nie ma). Tak czy siak, na razie to informacja nieoficjalna. Aaron Forsythe mówi tylko, że kiedyś w przyszłości zmiana się pewnie pojawi. Kiedy na stronach Wizardów znajdzie się oficjalne ogłoszenie, od razu o tym poinformujemy.

Jace sam (na bezludnej wyspie)

Ok, nasz tytuł to takie głupkowate nawiązanie do filmów z Kevinem. Powinno być „Jace osamotniony/samotny” – coś w tym stylu, ale nie mogliśmy się powstrzymać. Chociaż samo opowiadanie – bo to właśnie do kolejnej magicowej historii tu mamy linka – jest całkiem niezłe. Po jego przeczytaniu, o zgrozo, niektórzy polubili Jacka – żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy. Tekst jest też memogenny, a parę osób już zaczęło się domagać wydrukowania „Useless Island„. W skrócie samą historię można streścić w słowach: „najgorszy dzień Jace’a”. To także dzień zwieńczony spotkaniem z… sami zgadnijcie. Arrrr!

A propos, jeszcze mały wtręt od MaRo, bo warto odnotować, że przez cały tydzień musiał on bronić Jacka przed hejterami. To nie jedyny przykład. Ludziom nie podoba się, że Jace trafił na landy, że pojawia się znowu jako walker, że go za dużo (choć karty własnej nie miał od SOI, czyli 6 setów), że… jest Jace’m. Najciekawsze chyba, że MaRo nadal twierdzi, że to najpopularniejszy walker oraz że odrobinę charakteru odziedziczył po aroganckim Ertaiu. I że ta arogancja to był błąd.

Ixalan nadal przecieka

Uspokojamy, nie jest to kolejna niecna działalność jakiegoś złodzieja, a po prostu kolejna wtopa z zarządzaniem plikami na serwerze. Tak się bowiem składa, że wyciekła cała mapa Ixalanu. Wizardzi mieli ją stopniowo pokazywać, ale z pierwszym fragmentem jakoś udało się też dotrzeć do całości. I choć zdjęto plik błyskawicznie, mleko się rozlało.

 

U Zapowiedzi wydarzeń Magicowych U

 

Copernicon 22-24.09.2017

Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn” oraz Sklep PureValue.eu mają przyjemność zaprosić wszystkich fanów Magic the Gathering na turnieje (i nie tylko Wink) odbywające się podczas tegorocznego COPERNICONu! Poniżej info od organizatorów:

Zaczynamy grać równo ze startem festiwalu w piątek o 16, a kończymy dopiero w niedzielę późnym popołudniem. Główną atrakcją turniejową będą aż 4 turnieje Prerelease najnowszego dodatku do MTG – „Ixalan”. Będą również turnieje w formacie standard, modern, EDH, pauper, a nawet MiniMastersy zwane także „One Booster Sealed”.

Do udziału w turniejach jest potrzebna wykupiona wejściówka na cały festiwal, co daje Wam możliwość zwiedzania atrakcji na całym konwencie w przerwach między graniem w MTG. Dla tych, którzy nie są za bardzo zainteresowani udziałem w reszcie konwentu obiecujemy, że każda wykupiona wejściówka to odpowiednio podniesione nagrody!

Bardzo prosimy o prerejestrację mailową na turnieje prerelease, ułatwi to nam ogarnięcie wszystkiego na czas i wystartowanie bez zbędnych opóźnień. Prerejestrację wysyłajcie na adres: purevaluemtg(at)gmail.com, w tytule „Mtg Copernicon”, natomiast w treści numery pre, na które chcecie się zapisać np.
– Prerelease #1+2,
– Prerelease – wszystkie 4

Informacje o wszystkich turniejach w spoilerze poniżej:

Spoiler

Piątek:

16:00 Turniej M:tG Minimasters 1
Wpisowe: 20 zł
Format: Minimasters
Każdy z graczy dostaje 1 booster, dokłada do niego po 2 landy każdego typu, tasuje i gra normalną grę MTG. Po wygraniu każdej rundy (max. 2) dostaje nowy booster i może dołożyć do swojej talii karty z tego boostera.
Zwycięzca dostaje 2 boostery.

17:00 Turniej M:tG Friday Night Magic
Turniej FNM w formacie T2 (standard). Rozgrywany tradycyjnie metodą swiss.
Wpisowe: 10 zł
Nagrody: Boostery do redraftu zależnie od zajętego miejsca

21:00 Turniej M:tG Cube Draft
Turniej rozgrywany w formacie Cube Draft przygotowany przez Szymona „Wadro” Wiadernego.
Kostka składa się z samych najpotężniejszych kart z całej historii Magic: the Gahtering! Gracze draftują z wcześniej losowo przygotowanych paczek.
Wpisowe: 10 zł
Nagrody: Boostery do redraftu zależnie od zajętego miejsca

Sobota:

00:00 Turniej M:tG Prerelease 1
Zapraszamy wszystkich graczy na turniej prerelease najnowszego dodatku Magic: the Gathering – Ixalan.
Zabawę zaczynamy już o północy w piątek i gramy cały weekend. Ilu śmiałków znajdzie się na nocne zmagania?
Wpisowe: 95zł
Nagrody: 2 boostery Ixalan + 1 booster innego dodatku legalnego w T2 dla top4/8, dodatkowo przewidziane są nagrody w postaci waluty konwentowej.

04:00 Turniej M:tG Tiny Leaders
Uważasz, że trzy many to wystarczająco? Tiny Leaders to format dla Ciebie! Zasady zbliżone do Commandera, z ograniczeniem do CMC 3.
Turniej rozgrywany tradycyjnie metodą swiss.
Wpisowe: 5 zł
Nagrody: Boostery

06:00 Turniej M:tG Commander
Najpopularniejszy format casual oczekuje śmiałków! Zachęcamy do wspólnej zabawy w 100-kartowym singletonie, który podbił świat M:tG.
Mecze rozgrywane będą na 4-osobowych podach. Przewidujemy urozmaicenia pokroju: kart osiągnięć lub planów.
Wpisowe: do ustalenia na miejscu.
Nagrody: do ustalenia na miasju

09:00 Turniej M:tG Minimasters 2
Wpisowe: 20 zł
Format: Minimasters
Każdy z graczy dostaje 1 booster, dokłada do niego po 2 landy każdego typu, tasuje i gra normalną grę MTG. Po wygraniu każdej rundy (max. 2) dostaje nowy booster i może dołożyć do swojej talii karty z tego boostera.
Zwycięzca dostaje 2 boostery.

11:00 Turniej M:tG Prerelease 2
Prerelease #2 Główny
Zapraszamy wszystkich graczy na turniej prerelease najnowszego dodatku Magic the Gathering – Ixalan, zabawę zaczynamy już o północy w piątek i gramy cały weekend.
W sobotę odbędzie się główne pre weekendu. Każdy gracz wrzuca w pulę nagród aż 4 boostery, będzie więc o co grać. Dodatkowo od Coperniconu mamy do zaoferowania dla najlepszych walutę konwentową! Gorąco zapraszamy.
Wpisowe: 95zł
Nagrody: 2 boostery Ixalan + 2 boostery innego dodatku legalnego w T2 dla top4/8, dodatkowo przewidziane są nagrody w postaci waluty konwentowej

15:00 Turniej M:tG Modern Full Prox
Popołudniowy turniej w formacie Modern. Dozwolona jest dowolna ilość proxów w talii – jednak muszą być one czytelne tj. najlepiej żeby były wydrukowaną kartą m:tg wsadzoną w koszulkę z inna kartą.
Wpisowe: 15 zł
Nagrody: Booster od gracza do puli nagród dla top2/4

18:00 Turniej M:tG Prerelease 3 2HG
Zapraszamy wszystkich graczy na turniej prerelease najnowszego dodatku Magic the Gathering – Ixalan, zabawę zaczynamy już o północy w piątek i gramy cały weekend.
W sobotnie popołudnie zapraszamy na turniej 2HG czyli gramy w parach. Znajdzie swoja drugą medzikową połówkę i wbijajcie na granie. Gorąco zapraszamy.
Wpisowe: 150 zł / para
Nagrody: 4 boostery Ixalan + 1 booster innego dodatku legalnego w T2 dla Top2, dodatkowo przewidujemy nagrody w postaci waluty konwentowej.

21:00 Turniej M:tG Minimasters 3
Wpisowe: 20 zł
Format: Minimasters
Każdy z graczy dostaje 1 booster, dokłada do niego po 2 landy każdego typu, tasuje i gra normalną grę MTG.
Po wygraniu każdej rundy (max. 2) dostaje nowy booster i może dołożyć do swojej talii karty z tego boostera. Zwycięzca dostaje 2 boostery.

23:00 Turniej M:tG Commander 2
Najpopularniejszy format casual oczekuje śmiałków! Zachęcamy do wspólnej zabawy w 100-kartowym singletonie, który podbił świat M:tG.
Mecze rozgrywane będą na 4-osobowych podach. Zapewniamy urozmaicenia pokroju: kart osiągnięć lub planów.
Wpisowe: do ustalenia na miejscu.
Nagrody: do ustalenia na miejscu.
Przewidywany czas trwania: do rana Smile

Niedziala:

05:00 Turniej M:tG Pauper
Jeżeli commony to dla Ciebie wszystko – pokochasz paupera!
Format M:tG gdzie legalne są tylko karty pospolite z całej historii Magica.
Wpisowe: 5 zł
Nagrody: Boostery

09:00 Turniej M:tG Minimasters 4
Wpisowe: 20 zł
Format: Minimasters
Każdy z graczy dostaje 1 booster, dokłada do niego po 2 landy każdego typu, tasuje i gra normalną grę MTG.
Po wygraniu każdej rundy (max. 2) dostaje nowy booster i może dołożyć do swojej talii karty z tego boostera. Zwycięzca dostaje 2 boostery.

11:00 Turniej M:tG Prerelease 4
Zapraszmy wszystkich graczy na turniej prerelease najnowszego dodatku Magic the Gathering – Ixalan, zabawę zaczynamy już o północy w piątek i gramy cały weekend.
W niedzielę zaczynamy przed południem i zamykamy weekend grania . Każdy gracz wrzuca w pulę nagród aż 4 boostery, będzie więc o co grać. Gorąco zapraszamy.
Wpisowe: 95zł
Nagrody: 2 boostery Ixalan + 2 boostery innego dodatku legalnego w T2 dla top4/8, dodatkowo przewidujemy nagrody w postaci waluty konwentowej.

Dodatkowo zapraszamy na prelekcje dotyczące Magic the Gathering!

Jak efektownie grać w Commandera?
termin: piątek, 21:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok Gier Bez Prądu – Prelekcje
miejsce: Prelekcji planszówkowych (budynek: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala 6, 1 piętro)
opis: Prelekcja o formacie gry Magic: the Gathering. Podczas krótkiej pogadanki postaram się Wam przybliżyć podstawowe zasady tworzenia talii, wykorzystywania zasobów oraz jak stosować politykę przy stole dla własnych potrzeb. A wszystko okraszone zabawnymi anegdotkami z prawdziwych gier.

Magic:the Gathering – historia świata gry
termin: niedziela, 13:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok Gier Bez Prądu – Prelekcje
miejsce: Prelekcji planszówkowych (budynek: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala 6, 1 piętro)
opis: Poznaj ciekawy świat gry karcianej Magic: the Gathering. Opowiem historię głównych wydarzeń, ciekawostki oraz opiszę wiele fascynujących miejsc w których rozgrywa się akcja tej fantastycznej karcianki. Może chcesz dowiedzieć się jaką przeszłość ma Twój ulubiony bohater? Prelekcję poprowadzi Jerzy Sikorski, certyfikowany sędzia drugiego poziomu.

Cały program Coperniconu znajdziecie tutaj: http://copernicon.pl/szim/2017/index.php?go2=program

Paprykarz Open #2, 29 września – 1 października 2017

Zapraszamy do Szczecina! MTG Szczecin INFO organizuje kolejny świetny event. Tym razem, na trzydniowej imprezie, prócz streamu na żywo z komentarzem i wywiadami, dostaniecie masę turniejów z gwarantowanymi nagrodami; w tym (za PPTQ): 10 boksów, 180 euro, maty Top 8 i nasze maskotki Psychatoga. Rozpiska ze szczegółami w spoilerze:

Spoiler

TURNIEJE

1. FNM Draft
Data: 29.09.2017 – PIĄTEK
Format: Booster Draft (wymagana prerejestracja)
Wpisowe: 50 zł
Start: 17:30
Miejsce: Wrota; Szczecin
Nagrody: 5/3/2/2 (co otwierasz twoje)
Informacje o turnieju: wkrótce

2. PPTQ Rivals of Ixalan 2018
Data: 30.09.2017 – SOBOTA
Format: Sealed Deck (swiss + top8 draft)
Wpisowe: 120 zł \\ 30 euro (prejerestracja) lub 130 zł \\ 33 euro
Start: 10:00
Miejsce: Szczecin
 Nagrody: GWARANTOWANE 10 BOKSÓW + 180 euro + maty dla top 8 + dużo innych nagród
Informacje o turnieju: https://goo.gl/NriLVJ

3. Pauper Revolution
Data: 30.09.2017 – SOBOTA
Format: Pauper Classic
Wpisowe: 40 zł \\ 10 euro
Start: 14:00 (po zakończeniu 3 rundy PPTQ)
Miejsce: Szczecin
Nagrody: boostery w zależności od ilości osób + inne nagrody
Informacje o turnieju: https://goo.gl/3Kg8gz

4. Pure Value Open #3
Data: 01.10.2017 – NIEDZIELA
Format: Standard (swiss + top8)
Wpisowe: 50 zł
Start: 10:00
Miejsce: Szczecin
Nagrody: Gwarantowane 3 boksy + niepsodzianki
Informacje o turnieju: https://goo.gl/dbiQJB

5. Leviathan – Commander
Data: 01.10.2017 – NEDZIELA
Format: Leviathan Commander
Wpisowe: 40 zł \\ 10 euro
Start: 13:00 (po zakończeniu 3 rundy Pure Value #3)
Miejsce: Szczecin
Nagrody: boostery w zależności od ilości osób + inne nagrody
Informacje o turnieju: https://goo.gl/KiitPL

6. Drafty (każdy uczestnik otrzymuje kartę promo – draft weekend – do wyczerpania zapasów)

Data: gdy uzbiera się 8 osób
– Format: Ixalan 5/3/2/2 (co otwierasz twoje, nagrody w bosterach)
Wpisowe: 50 zł
– Format: rare draft
Wpisowe: 38 zł

7. INNE TURNIEJE
Odpalamy każdy format po zapisaniu się 8 osób.

Masz jakieś pytania pisz. – Maciej Myszkowiak lub maciej.myszkowiak@gmail.com

ccc

Wydarzenie wspierają:

Mistrzostwa Polski 2017

Informacje zebrane w jedno miejsce możecie znaleźć tutaj: http://www.mtgnationals.pl. Przez stronę można już rejestrować się na turniej i wnieść opłatę za main i/lub sideeventy.

W tym roku odbędą się Mistrzostwa Krajów, według starej formuły. WMCQ nie spełniały swojej funkcji, WOTC rozbijając duży, czcigodny i epicki turniej na 3 małe coś-tam-coś-tam-q tylko pogorszyło frekwencje i prestiż imprezy. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i oto one, Nationalsy w pełnej krasie. Dwa dni turniejów, dwa formaty, Top 8 i jeden Mistrz! Do tego w tradycyjnej już miejscówce (nie jakiejś wybitnej jakościowo, ale dość przychylnej) – przy Lotnisku Okęcie w Warszawie, a Hotelu niegdyś zwącym się Gromada, a obecnie noszącym nowe imię „Sangate Hotel”. Według informacji Wizardów organizatorem jest pruszkowsko-warszawska Galaktyka Gier, która postara się dostarczyć imprezę na najwyższej jakości. A my jako Psychatog postaramy się dostarczyć Wam więcej info o imprezie w przyszłości i prawdopodobnie też zrobić relację na miejscu z rozgrywek : )

Od organizatora:

Miejsce turnieju: 
http://www.sangate-hotel.pl/
Polecam dla zdecydowanych oczywiście różnego rodzaju promocje na portalach rezerwacyjnych. Później będą dostępne pokoje w cenach znacznie niższych niż „recepcyjne” aż do wyczerpania zapasów (pokoi oczywiście) Dostępne będą także karnety parkingowe. 

Ceny pokoi (śniadanie wliczone w cenę): 
sektor biznes:
pokój 1-osobowy – 212 zł brutto
pokój 2-osobowy – 248 zł brutto

sektor standard:
pokój 1-osobowy – 180 zł brutto
pokój 2-osobowy – 210 zł brutto

Aby uzyskać rezerwację w tej cenie prosimy o kontakt przez PW. Ceny to około 50% z cennika w recepcji. Na portalach rezerwacyjnych w chwili obecnej można znaleźć oferty za około 150 – 190 zł ale najczęściej nie zawierają śniadań. 

Format turnieju:
Standard / Booster draft z liczbą rund uzależnioną od frekwencji. Przykładowo przy +226 graczach będzie to 12 rund (plus TOP 8) w tym 6 rund drafta.
Poniżej 226 graczy będzie w sobotę 5 rund standard i 3 rundy drafta, a w niedzielę Top 8 w standardzie

LCQ i LCT
W piątek odbędą się turnieje kwalifikacyjne oraz turnieje o BYE. Będzie minimum 10 LCQ oraz 10 LCT. Pierwsze z nich dadzą możliwość zagrania na MP te drugie dadzą 2-rundowego BYE na MP. Turnieje te będą także w Standardzie.

Gwarantowana pula nagród to 42 boxy oraz maty i bilety na World Cup. Ilość promek Nationalsowych będzie limitowana i ich dostępność będzie zależna od kolejności rejestracji

Planowane side eventy to: przynajmniej jedno PPTQ, drafty Modern Masters, turnieje Legacy oraz Modern oraz mniejsze turnieje „na żądanie”. Za wyjątkiem PPTQ wszystkie side eventy będą miały mnożnik PPx3. Chociaż termin „Nationals” jest zastrzeżony tylko dla głównego turnieju to chcemy, aby gracze innych formatów wzięli udział w „swoich” turniejach i poczuli atmosferę Mistrzostw Polski także….. WoTC chce przywracając MP stworzyć drugi po GP najbardziej prestiżowy turniej w danym kraju (a tam gdzie GP nie ma będzie to turniej nr. 1 w sezonie).

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

STANDARD

Kompletny przewodnik po czarnych zombie

Kolejny debiutant w Hareruya Pros (obok Grześka, ofkoz), pojawia się także jako twórca contentu. Chodzi o Christiana Calcano. Tutaj mamy jego omówienie tribalowych zombie w T2. Ponoć nadal jest niezły. Temat poruszył też Andrea Mengucci.

Zbliżając się do Ixalanowego T2

Lee Shi Tian już myśli o kolejnym formacie. Z tej okazji omawia dwa istotne jego aspekty – manabase oraz tribale. Te kwestie będą w dużym stopniu wpływały na to, co będzie się działo za parę tygodni.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Optowanie modernowych cantripów

Jordan Boisvert raduje się z przedruku Opta. Z tej okazji przygląda się cantripom w modernie, a także ocenia efekt jaki Opt będzie miał na format i deckbuilding. Mało? Nie ufacie Jordanowi? To macie też alternatywę w postaci tekstu Setha Manfielda – nawet tytuł podobny. Zdecydowanie sceptyczne podejście przedstawia z kolei Rachel Agnes.

8 ekscytujących decków

Kolejna lista Adama Yurchicka i możemy potwierdzić – jest parę fajnych, ekscytujących decków na niej. Zwłaszcza dla fanów Hollow One i Saheeli.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Krzywe L, V i W

W tym tekście poznacie podstawowe informacje o tym jak składać decki w draftach pod kątem krzywych many. Autor przedstawia trzy zasadnicze strategie – aggro, value midrange i rampa oraz pokazuje nam, jak się one mają do kosztów CMC decku.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: zmiany w cudach

Sean Brown w tym tygodniu zabiera się najpierw za spoilery Ixalanu, a potem zabiera się za Soothsaying Miracle. Następnie jest enchantresska i omówienie wyników legacy challenge.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Ixalanowi generałowie – część 1

Levi Byrne o legendach Ixalanu. Taki krótki przegląd zapowiadający właściwie teksty, których w najbliższym czasie możemy się sporo spodziewać.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Ponura egzystencja

Tytuł w sam raz, aby wprawić was w jesienna deprechę. Ale sam tekst wcale nie jest pesymistyczny. To eksploracja decków na Tortured Existence, które w gruncie rzeczy wcale nie jest aż tak odległe od Survival of the Fittest – przynajmniej konceptualnie, choć korzysta z nieco innych zasobów. A że archetyp ciekawy, a Alex Ullman opowiada o jego miejscu w meta, to warto zerknąć.

Czarna Róża na fali wznoszącej

Jason Moore opisuje kilka decków na Thorn of the Black Rose. Jest MBC, jest Orzhov, jest… white weenie? Tak, ostatni deck to tali bez Thorna, ale i tak tekst jest głównie jej poświęcony.

Ciekawe decki:

 

INNE

Ixalan: Powrót Magica

Nadchodzi stary, dobry Magic? Wiele na to wskazuje, a o wszystkim, co tym świadczy, we wciągający sposób pisze SaffronOlive. Tekst podchodzi do sprawy optymistycznie, ale to pozytywne nastawienie ma swoje uzasadnienie. Sceptycy i narzekacze: crapiaste mythici to jeden z powodów!

Dlaczego wydaje się wam, że magicowe arty wyglądają tak samo?

Mike Linnemann przygotował świetny, długi artykuł, w którym tłumaczy, dlaczego tak właściwie narzekamy na arty w Magicu. Bo prawda jest taka, że wielu malkontentów narzeka zupełnie niepotrzebnie, zwłaszcza jeśli chodzi o homogeniczność kart. I właśnie wam Mike proponuje zmianę podejścia.

Filozofia ziemi

Całkiem ciekawy tekst, który nieco upodabnia się do słynnej ‚filozofii ognia’. W tekście autor interesująco opisuje pewne kwestie związane z liczbą landów w decku i choć nie sądzę, aby wyczerpywał temat, to mamy to pomoc w zrozumieniu tego, o co chodzi z tym, że jedna talia ma 14, inna 16, a jeszcze inna 20 landów. A także jak to możliwe, że za czasów Tarkiru mieliśmy aggro deck z 26 landami.

Era Gatewatch – Amonkhet

Siłą rzeczy ostatni tekst z cyklu ocen Gatewatcha i historii grupy. W tym odcinku wszystko to, co działo się na egipsko inspirowanym Amonkhecie.

Świat Shandalaru

Jeśli nie znacie Shandalaru, tu macie okazję to zrobić. Shandalar to specyficzna kraina ze względu na to, że rozsławiła ją stara gra komputerowa oraz że większość Core Setów jakoś tam inspirowała się tym planem. A co jeszcze tam się działo? W sumie – sporo. Sprawdźcie sami. Wizytę Garruka i Lilki pewnie pamiętacie. A slivery?

Legendarne stwory według planów

A skoro już jesteśmy przy fabule, vorthosach i tym podobnych, to przy okazji pisania tekstu na toga (za jakiś czas zostanie opublikowany) znalazłem taki oto wpis na forum, w którym możecie dowiedzieć się – w jednym miejscu – kim byli, co robili i z czego są znani bohaterowie przedstawieni na legendarnych kartach z preconów commanderowych. Taka mała ściągawka dla zainteresowanych.

Stan Programu

Njusy, a po njusach sekcja opinii. W niej zaś o kupowaniu kart za dużo więcej niż potem okazują się warte – czyli w topach finansowych. Jest trochę o historii i trochę o uwarunkowaniach cen za niektóre karty online. Wszystko to jednak w osobistym kontekście. W deckach Mardu wehikuły w T2, Eldrazi Hatebears w Modernie, Charbelcher w Legacy, Oath w Vintage. Na koniec ceny.

 

G Finanse G

 

Ixalanowa rotacja i ty

Jakie karty warto sobie kupić pod kątem rotacji? Co mieć na oku? Jeśli zupełnie nie macie pojęcia, to sprawdźcie ten tekst. Dowiecie się z niego, co może być godne zakupu.

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. The Scarab God (Hour of Devastation)
  2. Karrthus, Tyrant of Jund (Alara Reborn)
  3. Mana Drain (Legends)
  4. Chandra, Torch of Defiance (Kaladesh)
  5. Vraska, Relic Seeker (Ixalan)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg po ogloszeniu calego iconic masters 2017

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze