Przegląd Prasy #231 – Release Core Set 2019

Release Core Set 2019 zdominował miniony weekend. Draftowaliśmy więc pewnie w większości najnowszy set, a jedynie w Worcester grali sobie constructed na turniejach SCG. Standard nas w sumie najbardziej tam ciekawił. W końcu najbliższy tydzień to tydzień MPków.

Poza tym dzieje się jednak niewiele. Jak zwykle zebraliśmy jednak najciekawsze linki i prezentujemy wam w poniższym tekście.

 

B Relacje z turniejów B

 

StarCityGames Worcester

Mieliśmy jak na razie jeden większy turniej, ale wiadomo – to limited i Release Core Set 2019 rządził minionym weekendem. Dlatego wspominamy o SCG, bo to jedyny turniej, na którym mieliśmy constructed. Dlatego warto się przyjrzeć pierwszym wynikom z nowymi kartami.

A na dokładkę mamy PTQ Online w Standardzie.

 

W Wieści z wybrzeża i okolic W

 

Kroniki Bolasa – Szepty o zdradzie

Kolejne Wizardowe opowiadanie, kontynuujące kroniki Bolasa. Co będziemy mogli zobaczyć tym razem? Podszepty, zdrady, Yasovę Dragonclaw oraz koźlą wełnę. Nie wspominając oczywiście o Uginie i samym Bolasie, ale przede wszystkim narracja skupia się jednak na tym, co się dzieje na Tarkirze.

Uaktualnienie w kwestii wieku i alkoholu na eventach

Wizardzi, niczym wujek Mirek na pierwszej lepszej rodzinnej imprezie, wołają nas na kielicha w trakcie grania w karty. Dodatkowo, w zestawie dostajemy możliwość ustalania wieku dla uczestników sankcjonowanych turniejów (szok i niedowierzanie, PokemonTCG wyprzedziło tutaj pewną epokę w karciankach). Znaczy, ok, może Wizardzi nie wołają nas na kielicha, ale zakazów na alkohol nie ma a wprowadzanie ograniczeń wiekowych też może się przydać niektórym sklepem. Wszystko ok, byle z głową.

Problemy Kanady, exclusive’y z Areny, Kibler charytatywny i coś jeszcze

Po pierwsze, wielka polityka dotyka Magica. W wyniku tych całych wojen handlowych Trumpa Magic w Kanadzie zdrożeje. Wszystko przez cła. Oby w UE tego problemu nie było. W końcu Magic jest produkowany na kontynencie, więc może problemu uda się uniknąć. Poza tym mamy info o unikatowych kartach dostępnych tylko w Arenie, a także deklarację Kiblera, że cały piniondz ze śmiesznego turnieju Wizardów przeznaczy na cele charytatywne. Na koniec mamy jeszcze kilka ciekawostek, na które też warto zwrócić uwagę – to niby Wizardowo-magicowe njusy, ale wszystko zebrane przez hipsterów.

Artworki i tematyka Commander 2018

Informacje na temat nowego Commandera podano do internetu już jakiś czas temu. Oto jego motywy – UR Artefakty, Jund landy, Bant enchanty, a nawet ktoś powiedział coś o jakiejś Esper bibliotece (mamy tutaj ochotę zażartować z Reserved listy i Library of Alexandria, ale nie śmialibyście się, bo byłoby to strasznie suche). Jak wiadomo, precony zawsze stanowiły świetną opcję dla zaczynających przygodę z tym formatem, bo ciężko tak z dnia na dzień wymyślić spis 100 kart, którymi będzie się grało w zupełnie nowym i nieznanym formacie. A co dopiero je mieć. Do tego mamy zestaw ładniutkich, nowych artów. Śliczności. A z reddita wiemy, że bardzo możliwe, iż jeden z artów przedstawia Generał Varchild, antagonistę bodaj z dodatku Alliances.

 

U Zapowiedzi wydarzeń Magicowych U

 

Mistrzostwa Polski Magic the Gathering 2018

To już w nadchodzący weekend! Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Magic the Gathering organizują sklepy: Strefa MTG z Warszawy oraz Merfolk z Pruszkowa. Na event zapisało się już 280 osób.

DATA: 20-22 lipca 2018
MIEJSCE: Hotel Sangate, ul. Komitetu Obrony Robotników 32 Warszawa

Rozpiska nagród w turnieju głównym, poza biletami i zaproszeniami 

Top 1 – 14 Booster Boxów M19
Top 2 – 8 Booster Boxów M19
Top 3-4 – 5 Booster Boxów M19
Top 5-8 – 2 Booster Boxy M19
Top 9-12 – 1,5 Booster Boxa M19
Top 13-16 – 1 Booster Box M19

Na miejscu będzie też można wziąć udział w turniejach LCQ w cenie 5 zł za event, w zasadzie też do oporu.

 

Paprykarz Open 6 : 4-5 sierpnia 2018

Szczeciński Magic ogłasza kolejny hitowy paprykarzowy event. Cała zabawa odbędzie się 4-5 sierpnia, a głównym daniem będą 2 PPTQ Sealed oraz MKM Trial w Standardzie. Szczegóły turniejów pod linkiem i w rozwinięciu spoilera.

Spoiler

 
TURNIEJE

1. PPTQ
Data: 04.08.2018 – SOBOTA
Format: Sealed Deck (swiss + top8 draft)
Wpisowe: 120 zł \\ 30 euro (prejerestracja do 29.07.18) lub 140 zł \\ 35 euro
Start: 10:00 – rejestracja 9:00
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii; Jagiellońska 20-21; 70-363 Szczecin

2. MKM Trial & Showdown
Data: 04.08.2017 – SOBOTA
Format: Standard
Wpisowe: 40 zł \\ 10 euro
Start: około 14:00 (po zakończeniu 3 rundy PPTQ)
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Nagrody: boostery w zależności od ilości osób + boo showdown lub buy a box + maty MCM + inne nagrody

3. PPTQ
Data: 05.08.2018 – NIEDZIELA
Format: Sealed Deck (swiss + top8 draft)
Wpisowe: 120 zł \\ 30 euro (prejerestracja do 29.07.18) lub 140 zł \\ 35 euro
Start: 10:00 – rejestracja 9:00
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii; Jagiellońska 20-21; 70-363 Szczecin
Nagrody: soon

4. INNE TURNIEJE
Opdalamy każdy format po zapisaniu się 8 osób.

Masz jakieś pytania pisz. – Maciej Myszkowiak lub maciej.myszkowiak@gmail.com

 

Strefa Mtg na Sabat Fiction-Fest – 17-19 sierpnia 2018

Zapraszamy madżikowców na V edycję festiwalu miłośników fantastyki Sabat Fiction-Fest, która odbędzie się na Targach Kielce 17-19 Sierpnia 2018. Największym hitem imprezy będą drafty z CORE 19 po 33 zł. Pełne info zawartości strefy pod linkiem: https://sabatfiction-fest.pl/magic-the-gathering
 
Będzie także wyposażony sklep i trejderzy z singlami.
 
Ponadto na imprezie:
 
– Przyjazd Grupy Filmowej Darwin – Youtube
– Drwal Ręmbajło – Youtube
– Koncerty (ANKH, Kostur, Zwierzę Natchnione)
– Konkurs Cosplay
– Turniej tańca K-POP
– Artur Szyndler (RPG)
– Goście literaccy – na chwilę obecną: (Kazimierz Kyrcz, Jacek Łukawski, Marta Krajewska, Agata Domagała, Juliusz Wojciechowicz, Jarosłąw Rybski)
– 50 godzin prelekcji związanych z fantastyką
– Blok kultury japońskiej
– Czytelnia komiksów
– Nocne seanse horrorów klasy Z
– Ogromna strefa E-sportu, Retro grania oraz elektronicznej rozrywki w stylu free to play
– Ogromna wypożyczalnia gier planszowych
– Turnieje oraz pokazy gier planszowych wydawnictwa REBEL
– Strefa Magic the Gathering z turniejami
– Strefa gier bitewnych z turniejami
– Pokazy sztuk walki oraz fechtunku
– Mnogie sesje RPG oraz LARPy
– Futrzaki
– Pokazy i warsztaty Quidittcha
– Interaktywna wystawa Centrum Nauki Leonarda Da Vinci
– Strefa wystawców
 
Cennik
Bilety jednodniowe:
Piątek: 15 zł
Sobota: 20 zł
Niedziela: 15 zł
 
Karnet:
Karnet 3-dniowy (piątek-niedziela): 40 zł
 
Czas: 17-19 sierpnia 2018
Miejsce: Targi Kielce  – ul. Zakładowa 1, Hala F
 

R Przegląd prasy branżowej R

 

STANDARD

Brewing z Core Set 2019

Pierre Dagen brewuje Core 19 w standardzie – ma całą masę kart, które zmieścił w czterech archetypach. Oprócz oczywistych Bolasowych decków miłym zaskoczeniem są Tribalowe zombie. Ponadto, obecność Mentor of the Meek w standardzie nie może przejść bez echa.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Pierwsze miejsce na GP Barcelona

Anomalie się zdarzają, przez co czasem i “słabe decki” wygrywają. Matti Kuisma, kierowca dredża i gwiazda niedawnego GP Barcelona opisuje swoje deczywo. Co powie na temat epickiego finału przeciwko KCI? Przekonajcie się sami.

Modern i co o nim sądzę

Modern jest formatem, który nie każdemu podchodzi do gustu. Jedni cenią jego różnorodność, inni wręcz przeciwnie – im więcej decków, tym ciężej wybrać ten najskuteczniejszy deck a ponadto sideboard. Jak do tematu podchodzi stara wyjadaczka, to jest Jaroslava Stefankova?

Topowe czary mają balans kolorów

A to redditowa ciekawostka. W modernie w top 5 spelli i top 5 kreatur znajduje się dokładnie po jednym przedstawicielu każdego koloru. No, w potworach jest jeszcze bezkolorowe eldrazi, ale kto kosmitom zabroni?

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Pick Ordery w Core Setcie 2019

Jesteśmy po sezonie Release’owych draftów, więc ten tekst zdecydowanie przyda się żądnym sławy i zwycięstw graczom. Dokładna analiza, karta po karcie, w zaokrągleniu do drugiego miejsca po przecinku – to wszystko robi niesamowite wrażenie. Jak zwykle zresztą w wypadku pick orderów Franka Karstena. A że stanowi dobrą bazę do dyskusji i draftowania, to w tym właśnie rzecz.

Jak draftować białe decki w Core Set 2019

Joel Larsson pokazuje nam archetypy z kolorem białym w Core Set 2019. Jest to jakaś podstawa do rozpoczęcia zabawy z draftowaniem najnowszego dodatku, choć powyższe pick ordery na pewno lepsze.

Jak analizować nowe formaty limited?

Ben Stark w ciekawy sposób opisuje jak oceniać najnowsze dodatki i karty w nich dostępne. Przyda się to każdemu kto ma problem z oceną np. tempa nowego dodatku czy skuteczności removalu, etc. To teoretyczna podbudowa do analizy setu.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: DRS i Probe zbanowane – część 2

Legacy się zmienia – wiadomo, że bez tych dwóch spelli (Szamana oraz Proby) ten format będzie nie do poznania. Zmienia się Storm, różne wariacje delvera oraz CzechPile, ponadto kolejne konstrukcje mogą dopchać się dzięki temu na drabinkę Top8 – nawet dredge zyskał.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

W tym tygodniu żaden tekst nie wyróżnił się na tyle, aby o nim pisać, ale jest trochę decków do obejrzenia.

Ciekawe decki:

 

BRAWL

Najlepsi generałowie do Brawla w Core Setcie 2019

Core Set 2019 niesie za sobą dużą ilość zabawy w kontekście męczenia Brawla – tym razem w formie ładnie uporządkowanej 10-punktowej listy. Bardzo się zdziwiłem, widząc w tej liście karty, które uznałem za crap w trakcie otwierania booster boxa. Cóż, gdy ponownie spojrzałem na ich cenę, zdziwienie przeszło i pozostał niesmak. Mimo wszystko, ma to też dobrą stronę. Brawl jest formatem tanim, nie sprawiającym problemu nowym graczom z wejściem w niego.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Jak grać midrange w Pauperze?

No więc najpierw playset Tarmogoyfów, potem jakieś Lilia… A nie, to nie ten format. Tym razem Pauper i Midrange – połączenie z pogranicza czarnej marynarki i koszuli magentowej w kratkę. Mimo wszystko, można zagłębić się w lekturę, która zdecydowanie nikomu nie zaszkodzi i trochę zdradzi na temat charakteru midrange’owych decków w Pauperze.

Ciekawe decki:

 

INNE

Przygotowując się na Ravnicę

Skoro już czeka nas Powrót do powrotu na Ravnikę, która była po Guildpactcie, który również był na Ravnice, to warto zapoznać się o co tyle zachodu i jaka jest chronologia – ponieważ wielu z nas słyszało o Jace, The Living Guildpactcie, ale co wcześniej… niekoniecznie każdy. Przede wszystkim, na początku wspomniane jest czym dokładnie jest Ravnika – a, jak powszechnie wiadomo wśród graczy zainteresowanych lore, jest to kawał historii.

Wszystko co warto wiedzieć o Rochester Draftach

Rochester Draft nie jest imprezą, na którą można przyjść “z ulicy” i uznać “no elo ziomeczki, zagram sobie z wami xD”. Zupełnie inne zasady (np. dotknięte-picknięte), przebieg wszystkiego – wszystkie te informacje zebrał dla was Raphael Levy. W sam raz pod ten śmieszny “srebrny” event, który Wizardzi nam pokażą za jakiś czas, ten “na 8 graczy, a reszta popaczcie”.

Promissory Estoppel i Reserved List

Jak działa Reserved List? Spędza ona sen z powiek wielu graczy, którzy od czasu do czasu ponarzekają w internecie na ceny dual landów i innych ciekawych, starych kart, takich jak na przykład Gaea’s Cradle. Co sprawia, że gracze tak chętnie kupują karty z Reserved Listy? Co sprawia, że tak chętnie wymieniają jedne kawałki papieru na drugie, zupełnie nie biorąc pod uwagę ryzyka, że wydawcy gry może się coś odmienić i całkowicie zmieni swoją koncepcję na temat RL? W tym tekście, zaczynającym prawniczy cykl na te tematy, dowiemy się czemu Wizardzi tak boją się pozbyć RL i co to jest ‚promissory estoppel’. Prawo kontraktowe dla mas.

Jak znaleźć porządną pracę po Magicu?

Matt Sperling radzi jak żyć bez Magica. Dobry tekst, który przyda się nawet wtedy, gdy nie zamierzacie porzucać Magica dla ‚porządnej’ pracy. Tytuł w zasadzie mówi wszystko, ale warto wziąć poprawkę na warunki amerykańskie niektórych uwag.

Co było najbardziej ekscytujące na GP Vegas?

Wspomnienia to bardzo ważny element hobby – dzięki nim powstał artykuł Mafer, mówiący o nowym sposobie na przeżywanie GP (w tym przypadku GP Vegas). Wiadomo, był to jeden z najbardziej hucznych eventów ostatnich czasów, ze względu na drafty z Bety.

 

G Finanse G

 

Price Memory i jak to oddziałuje na rynek

Kojarzycie pewnie śmieszne filmiki z kotami, które z premedytacją zrzucają różne obiekty, na przykład szklanki, z krawędzi stołu tylko po to, aby spadły? W obecnej sytuacji, śmiało pod kota możemy podstawić Wizardów, natomiast w rolę szklanki wcieli się Deathrite Shaman. Jak natomiast wygląda sprawa cen po skutecznym pozbyciu się 1-mana planeswalkera z przestrzeni publicznej? I czym jest to całem Price Memory?

Przygotować się na rotację – rotacyjne finanse

Niedługo pożegnamy Kaladesh i Amonkhet z grona standardowych dodatków. Co się z tym wiąże od strony finansowej? Jak wygląda sytuacja kart z jeszcze obecnego standardu na przykładzie poprzednich dodatków? Czy nowe Cycle landy dorównają skokom cenowym Ulamogowi? Przekonajcie się sami, ponieważ w tej materii nie zawsze jest tak, że karta po rotacji zostaje niegrywalnym crapem. Mamy w końcu modern i EDH, które często biorą pod opiekę tego typu podrzutki.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Nicol Bolas, the Ravager (Core Set 2019)
  2. Nexus of Fate (Core Set 2019)
  3. Crucible of Worlds (Core Set 2019)
  4. Tezzeret, Artifice Master (Core Set 2019)
  5. Scapeshift (Core Set 2019)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg na release Core Set 2019

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze