Relacja z Grand Prix Warsaw 2013

Zapraszamy do śledzenia psychatogowej relacji z Grand Prix Warszawa 2013, dla wielu naszych rodaków najważniejszego magicowego eventu w tym roku. Będziecie u nas mogli zapoznać się z bieżącymi nowinkami z site’u, aktualizacjami pairingów, standingów oraz najważniejszymi informacjami odnośnie turnieju.

W niedzielę rozegrany został Day2 turnieju głównego, do którego zakwalifikowało się 32 Polaków i nasz Mathieu Deloly. Ostatecznie zagrało 157 graczy tego dnia, a zwycięzcą został Wenzel Krautmann! Poza tym dwóch Polaków dostało się do Top 8: Ober, który odpadł w ćwierćfinale i Michał Kołaciński, który doszedł do półfinału. Gratulacje dla obu zawodników ^^

 Link do oficjalnej relacji Wizardów jest tutaj.

Grand Prix Warsaw 2013 champ mtg

Niedziela

Decklisty top8:

Spoiler

pokaż / ukryj

Wenzel Krautmann, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Przemysław Oberbek, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Denniz Rachid, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Jeremy Dezani, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Niklas Ramquist, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Michał Kołaciński, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Felipe Tapia Becerra, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

pokaż / ukryj

Robin Yann, Top 8
Grand Prix Warsaw 2013 – Standard

Finałowe Standingi

http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/gpwar13/stand15

 

Godzina już dużo po fakcie, czyli środa 14.08.2013

To już trzecie i chyba ostatnie ‚sympatyczne z ostatniej chwili’ znalezione na forum:

„Martin Walli (swissie na forum) szybko zdropował z main eventu, aby następnie wygrać sobotni turniej „Treasure Chest (Standard) REBOUND
Zdobył: „Foil Rare Uncut Sheet” z M14 i 2 picki z Treasure Chesta”

słabo? Smile

Godzina 23:00

I drugie sympatyczne info z ostatniej chwili – Daniel Wielgórski pocisnął „1200 € Sunday Super Series” w sealedzie i top 8 draft. Grało około 176 osób. Wygrał invite na ’20 000 dołków tournament’, przelot i noclegi w Seattle, wycieczkę po siedzibie Wizardów, 300 €, 18 bustów!

Godzina 22:30

Jeszcze przyjemne info z ostatniej chwili – właśnie zakończył się syty side event przy okazji GP „900€ Standard Championship”, gdzie do finału doszedł nasz rodak Jarek Aksman, biorąc po splicie jakieś 800 euro do kieszeni!

Grało 157 osób, a Jaro wybrał ten sam deck, którym Ober zrobił top 8 na GP, czyli Bg Rock – według nas najlepszy obecnie łamacz formatu!

Godzina 19:00

ZWYCIĘZCĄ GRAND PRIX WARSZAWA ZOSTAJE WENZEL KRAUTMANN!!!

Gratulacje!

champion grand prix warsaw 2

Ostateczna lista Polaków, którzy skończyli „w kasie”:

Rank     Player     Prize     Pro Points

4     Michał Kołaciński $1,500 /5
8     Przemek Oberbek $1,000 /4
22     Adrian Matych $400 /2
24     Maciej Janik $400 /2
25     Paweł Pędrakowski $400 /2
26     Łukasz Przekora $400 /2
51     Cyryl Kocięcki $200 /1
54     Piotr Kazimierczak $200 /1
56     Szymon Dziędziel $200 /1
57     Hubert Pszczółkowski $200 /1
62     Krzysztof Ginter $200 /1

A tu sporo foteczek z dnia drugiego:

część 1

część 2

Godzina 18:30

Dotychczasowy wynik w finale:

Felipe Tapia Becerra 1 – 2 Wenzel Krautmann

Wyniki w top4:

Michał Kołaciński 1 – 2 Wenzel Krautmann

Felipe Tapia Becerra 2 – 1 Jeremy Dezani

Wyniki w top 8:

Jeremy Dezani 2 – 1  Przemysław Oberbek
Niklas Ramquist 1 – 2 Wenzel Krautmann
Michał Kołaciński 2 – 1 Denniz Rachid
Felipe Tapia Becerra 2 – 0 Yann Robin

Godzina 18.05

W finale zagrają: Wenzel Krautman (RG Kibler) i Felipe Tapia Becerra (Jund Zombie). Michał uległ mulliganowi do 4 oraz atakowi dwóch Hellriderów. Feature match wkrótce!

Godzina 17:05

Jak mogliśmy wszyscy zobaczyć na streamie: Ober uległ Francuzowi, który przy sytuacji niemal patowej najpierw dociągnął Garruk, Primal Huntera, a używając jego drugiej zdolności, zdołał zdrawować Hellkite’a i Thragtuska. Zapewnie nie omieszka sam opisać tej sytuacji, tymczasem nie pozostaje nam nic innego tylko kibicowanie Michałowi Kołacińskiemu!

Ober: nie omieszkuję i opisuję – tak naprawdę zrobiłem jeden kluczowy błąd, który kosztował mnie mecz; źle wstawiłem ląd na stół pod Mutilate, przez to nie mogłem zabić Ooze’a. Muti byłby za 2, Ooze był 3/3. Potem dostałem Duressa i te stwory mogły do końca gry atakować podpakowane Kessigiem, przez co nie mogłem wziąć Francuza na tempo.

Godzina 16:30

Znamy nazwiska dwóch półfinalistów. Cieszy nas to, że jednym z nich jest Michał Kołaciński, którego grę mogliśmy obserwować na streamie. Wygrał on 2-1. Oprócz niego dalej przechodzi także Wenzel Krautmann i Tapia Becerra.

Godzina 15:25

TOP 8 GP WARSZAWA 2013:

Dezani Jeremy – Oberbek Przemysław
Ramquist Niklas – Krautmann Wenzel
Kołaciński Michał – Rachid Denniz
Tapia Becerra, Felipe – Robin Yann

Godzina 15:10

Oficjalnie: Michał Kołaciński oraz Przemek Oberbek w topie! Czekajcie na decklisty topa, które postaramy sie dodać w ciągu kilku (maks. kilkunastu) minut i dopingujcie naszym graczom na streamie!

Godzina 14:40

W topie powinien się też znaleźć Michał Kołaciński. A tymczasem publikujemy przedostatnie już listy standingów i wyników oraz ostatnie pairingi poza top 8. Zaś na Facebooku możecie zobaczyć kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

Godzina 14:30

Zaktualizowaliśmy także listy ze standingami. Nowsze pojawiają się lada moment.

Godzina 14:20

No to mamy dla Was radosną nowinę – już na pewno będziemy mieli jednego Polaka w Top 8. Chodzi oczywiście o idącego dziś jak burza Obera, który wziął remis w ostatniej rundzie.

Godzina 14:10

Ober idzie 12-1-1 i będzie musiał wygrać kolejną rundę, my nie mamy jeszcze pairingów i standingów, ale w zamian zachęcamy do przeczytania jeszcze jednego feature matcha.

W rundzie 14 byliśmy świadkami pojedynku młodego olsztyńskiego gracza Huberta Pszczółkowskiego z Charlesem Dacuhną. Rzut kostką wygrał Polak, ale zanim zaczął stapowanym Stomping Groundem, Sunpetal Grove’em i Scavenging Ooze’em obaj zawodnicy wzięli mulligana. Pierwsze obrażenia w meczu zadał jednak Dacuhna, który dostawił Strangleroot Geista i zaatakował nim (18-20). Hubert nie pozostał dłużny: zrewanżował się Ooze’em (18-18), dołożył Rootbound Craga i zagrał Boros Reckonera. Scavenging nie pozostał na stole długo, gdyż przegrał fight zasponsorowany przez Domri Rade. Pszczółkowski nie decydował się na blokowanie ducha 3/2 Reckonerem i po dwóch atakach spadł na 12. Mimo odesłania Domriego i zagrania Huntmaster of the Fells sytuacja zaczęła się dla niego robić bardzo nieciekawa, gdyż Francuz wystawił Thundermaw Hellkite’a i dwukrotnie zaatakował (2-16), jednak po dobraniu piątego źródła many udało się Pszczółkowskiemu zagrać dwa własne smoki i wyjść w meczu na prowadzenie.

Druga gra zaczęła się mulliganem ze strony Francuza, jednak szóstka nie była słaba: w drugiej turze mógł zaatakować Geistem oraz Elvish Mystic. Po drugiej stronie stołu manodajki pozwoliła Pszczółkowskiemu na szybkie zagranie Ooze’a i usunięcie stwora przeciwnika Pillar of Flame. Dacuhna dograł w tej grze już tylko Ghor-Clan Rampager i kolejne dorki, które Hubert usunął rzuconym z reki Bonfire of the Damned. Zwycięstwo było w tym momencie już tylko formalnością, która została przypieczętowana udanymi atakami wystawionym smokiem.

Godzina 13:40

Trzynastka okazała się szczęśliwą liczbą dla Pawła Pędrakowskiego. To właśnie w tej rundzie Polak spotkał się z Reidem Dukiem. Mielismy pojedynek reda z Jundem. Rzut wygrał Paweł i oczywiście zaczynał.

Pierwszym stworem jakiego Paweł wystawił był Burning-Tree Emissary. Reid Duke zaraz potem zagrał Rakdos Return za 1 (do grave’a spada Mountain). W czwartej turze u Pawła zobaczyliśmy Rakdos Cacklera, a stan życia Duke’a obniżył sie do 14 punktów. Ten znowu jednak sięgnął po Rakdos Return, tym razem za dwójkę. Paweł musiał pozbyć sie dwóch spaleń – Shocka i Pillara. Presja ze strony stworów Pawła sprawiła jednak, że licznik życia u Reida znowu zmalał. Wszedł jeszcze Tusk, ale dzięki temu, że Paweł miał na stole także Firefist Strikera, mógł przebić sie wszystkimi swoimi stworami, zostawiając Amerykanina na dwóch życiach. Teraz wystarczyło już tylko zatapować manę i zagrać Pillara, co też nasz rodak zrobił, zwyciężając w pierwszej grze. Wszystko zajęło może z pięć minut.

W drugiej grze Paweł nie zatrzymał najlepszej ręki i nie wyglądał na zbyt zadowolonego. Mimo to nie zdecydował sie na mulligana. Wystawił szybko Cacklera z unleashem, ale ten spadł od spalenia. Podobnie było ze Stromkirk Noblem, który został spopielony Bonfirem. Kolejny Stromkirk dłużej zagościł na battlefieldzie, jednak Reid Duke po zagraniu Huntmastera w zasadzie zapewnił sobie wygraną. Paweł co prawda jeszcze poratował się zagrywając nań swojego instantowego burna, ale w kolejnej turze Duke wstawił Scavenging Ooze’a i zexilował dwa stwory z grobu. Widząc, że dalsza gra nie ma dłużej sensu, Paweł nie przeciągał i złożył karty.

W trzeciej grze na pierwszej ręce Pawła znalazły się między innymi Burning Earth, Shock, Stromkirk Noble, ale tylko jeden ląd. Koniec końców, tym razem Paweł wziął mulligana i z 3 landami na ręce, Stromkirkiem, Skullcrackiem i Chandra’s Phoenixem, zdecydował się grać. Wystawiony w pierwszej turze wampir oczywiście musiał pożegnać się z życiem. Zaraz potem zobaczyliśmy jednak Firefist Strikera. Niestety i on spadł, tym razem ze względu na Mizzium Mortars Duke’a. Zaraz potem pojawiła się niezwykle istotna karta dla Pawła – Chandra’s Phoenix (16-20). Reid zagrał ląd i oddał turę. Paweł za to wstawił kolejnego feniksa i przeszedł do ataku. Jeden feniks oberwał jednak z Putrefy. W tym momencie Duke zaczął nieco nerwowo dociągać karty, wyraźnie licząc na dobranie czegoś dobrego. Nie doszło co chciał, ale na stole pojawił się Garruk, Primal Hunter, który wstawił bestię. Paweł wywierał jednak mocno presję, wyciskając w ataku 10-20.  Kolejny draw również nie usatysfakcjonował Amerykanina. Pozostało mu zaatakować bestią za trójkę, a potem wystawić Thragtuska. Paweł był na to jednak przygotowany – poszedł Skullcrack, a feniks wrócił na rękę. Pojawiła się jeszcze jedna bestia z Garruka i Duke pozwolił Polakowi grać. Mając cztery lądy, Paweł zagrał feniksa – tę decyzję poprzedziła chwila zawahania i stan życia zatrzymał się na 3-17. Gdyby Polak miał jeszcze jeden ląd, gra skończyłaby się w tym momencie (Paweł miał na ręku chyba Spear’a. Musiał jednak oddać turę i na stole zobaczyliśmy kolejnego Tuska po ataku (8-9). Nawet i on nie mógł jednak już uratować Amerykanina – na stół wszedł Hellrider, co po ataku feniksami za cztery i odpaleniu triggera zzerowało mu liczbę żyć.

Reid potem mówił, że liczył na to, że uda mu się dociągnąć Duressa lub jakiś tani removal. Nie udało się to jednak. Za kluczowa kartę dla tej gry uznał Chandra’s Phoenix. Zdaniem Duka monoredy są teraz bardzo mocne. Podkreślał to, że w M14 mocnymi dodatkami dla tego archetypu stały się feniks i Burning Earth, a same talie stały się szybsze i bardziej agresywne.

Godzina 12:45

W oczekiwaniu na feature match z kolejnej rundy zapraszamy do zapoznania sie z deckiem Jakuba Janeczka (6-2-1, przez niefortunny remis nie wszedł do Day2) oraz opisem jego gry z Thiago Chanem.

Mecz Thiago Chana (znanego prosa, jego wizerunek znajduje się na karcie Snapcaster Mage) z Jakubem Janeczkiem (deckbuilderem lubianym i rozpoznawalnym we wszystkich miastach kraju nad Wisłą) nosił wyraźne znamiona szaleństwa. Jeden z graczy obserwujących pojedynek Primeval Bounty Control z UWR stwierdził całkiem celnie, że na tym stoliku „dzieje się magia”. Dobrze powiedziane!

Do szóstej tury Janeczka nie działo się nic ciekawego – gracze przerzucali się Think Twice’ami oraz dostawiali kolejne lądy (w tym Cavern of Souls Chana z adnotacją „Aetherling”). Stagnację postanowił przełamać krakowiak, rzucając Tamyio, the Moon Sage, która nadziała się na Dissipate’a. Pozwoliło to Chanowi na zagranie w swojej turze Jace, Architect of Thought, który ujawnił z topa dwie kupki: Aetherlinga (poszedł na spód) oraz Sphinx’s Revelation z Sacred Foundry. Janeczek nie pozostał dłużny, Japończyk nie mógł nic poradzić na tech, który zwykło określać się właśnie „japońskim”: w stół uderzył Primeval Bounty (uważnie obejrzany z każdej strony przez Chana), za którym podążył skontrowany essence Scatterem Scavenging Ooze. Na trigger enchantmentu cieżko było jednak poradzić i Bestia 3/3 uderzyła w stół.

W swojej turze Chan po raz kolejny przeczytał Bounty, dostawił stapowane Sacred Foundry, jeszcze raz przyjrzał się uważnie enchantmentowi, spalił Bestie Searing Spearem, nieznacznie rzucił okiem na pochodzący z M14 tech i podbił na +1 Jace’a, oddając ture. Janeczek w swojej turze odpalił dwa triggery Bounty dostawiając ląd oraz rzucając Thragtuska. Ten miał byś skontrowany przez essence Scattera podniesionego z grave’a przez Snapcastera (z podpisem gracza, którego sylwetka na nim widnieje, a jakże!), jednak Syncopate Janeczka pozwolił na wejście Bestii 5/3 w stół.

Chan ujawnił z topa dwa lądy oraz kolejnego podpisanego Snapcastera (ten trafił na rękę), rzucił Aetherlinga i pozwolił krakowiakowi grać. Ten po raz kolejny zaskoczył japońskiego prosa, dostawiając Lilianę (Chan musiał poświecić pierwszą ze swoich podobizn) i kładąc countery na Tuska. Atak skończył się tragicznie dla Bestii 3/3 blokowanej przez Aetherlinga, jednak na stole pojawiła się kolejna, wywołana pojawieniem się Kalonian Hydra (sic!). Atak Aetherlingiem w panią Wędrowiec był poprzedzeniem rzuconego Supreme Verdicta, jednak token z Thragtuska oraz kolejne stwory (bestie wywołane przez Ooze’a skontrowanego kolejnym Scatterem i krakowskiego Aetherlinga) powiększone przez Bounty sprawiły, że japońskiemu graczowi nie pomogły ani Turn/Burny, ani desperackie bloki Aetherlingiem – Janeczek prowadzi 1-0.

W drugiej grze rozgrywka zaczęła się znacznie szybciej: Janeczek rzucił w trzeciej turze Lilianę, która doprowadziła do zrzucenia Scattera i swojej kopii zanim zginęła od celnie wymierzonego Warleader’s Helix. Wytapowany na spalenie Chan nic nie mógł poradzić na Jace’a (Underworld Connection do ręki, Aetherling i Abrupt Decay na spód), jednak dograł Assemble the Legion. Janeczek po raz kolejny użył -2 Jacka (Farseek i Overgrown Tomb do ręki, Nephalia’s Drownyard na bottom) i dograł Garruk Relentless z tokenem 2/2. Tura Chana nie przyniosła nic ciekawego, za to krakowiak dostawił kolejnego Wilka, zagrał Connection oraz Ooze’a. Niestety, całkowicie wytapowany nie mógł nic poradzić na rzuconego w niego Izzet Charma, podobnie jak nie potrafił znaleźć odpowiedzi na kolejną kontrę, która odesłała na grave Primeval Bounty.

W następnej turze krucha obrona Janeczka została całkowicie zniszczona (Detention Sphere w tokeny) i pięć tokenów bez przeszkód mogło zniszczyć Garruka. Acidic Slime krakowiaka zdołał zniszczyć Assemble the Legion, ale tokeny dały radę zniżyć Janczkowi punkty życia do 7 zanim +1 Jace’a sprowadziło je do roli paziów. Kluczowa okazała się w tym momencie zmiana zasad: Jace Japończyka nie spowodował wyparowania Planeswalkera Polaka i mógł wyłącznie kopać się do odpowiedzi. Zrobił to skutecznie: w czwartej turze terminacji kierowca UWR-a zdołał spalić Janeczka z reki, mimo rozpaczliwej zasłony kontrowej Polaka.

Thiago Chan, nie widząc szans na Day 1, wziął do ręki slip z wynikami i wpisał Janeczkowi zwycięstwo.

pokaż / ukryj

Jakub Janeczek deck

Godzina 12:30

W feature match area Cyryl Kocięcki, Łukasz „Mariano” Przekora i Ober, a my tymczasem zamieszczamy aktualne standingi, pairingi i wyniki. Miłego śledzenia!

Godzina 12:15

Trzynasta runda właśnie startuje, w ciągu pięciu minut pojawią się pairingi i standingi z rund poprzednich, a tymczasem zapraszamy do feature matcha jednego z naszych graczy.

Łukasz Przekora spotkał się w 12 rundzie ze Stanislavem Cifką. Ich mecz, poprzedzony deck checkiem, zaczął się niezwykle szybko: mimo iż rozpoczynający Czech dał radę skontrować drugoturowego Lightning Maulera, nie znalazła się  żadna odpowiedź na atakującego od pierwszej tury Stromkirk Noble’a szybko popartego Flinthoof Boarem oraz Hellriderem. Dwukrotne rozpaczliwe -2 Jace’a oraz Sphinx’s Revelation z x=1 nie znalazło odpowiedzi i po pięciu minutach gry Polak prowadził.

Druga gra miała być znacznie dłuższa, ale tylko pod względem czasowym. Polaka stać było jedynie na rzucenie trzech Burning-Tree emissary w drugiej turze, na co Cifka odpowiedział Righteous Blowem, którego podniósł Snapcasterem. Armia Łukasza wyparowała tak szybko, jak pojawiła się w grze. Kolejne tury były już tylko odliczaniem do momentu, gdy Czech dobrał Haunted Plated Mail w dwóch sztukach: wcześniej wskoczył na 33 życia dzięki Rewelacjom, podbił Jace’a na 8 oraz zabijał lub kontrował każde zagrożenie.

Trzecia gra skończyła się w czwartej turze Przekory: na pierwszoturowego Noble’a i drugoturowego Maulera popartych Świnią (20-10 w życiach) Cifka potrafił odpowiedzieć wyłącznie Sferą w Wampira, wiec Bloodrush Ghor-Clan Rampagera oraz Skullcrack okazały się wystarczające.

Od tej chwili Mariano ciśnie 10-2!

Godzina 11.40

Kolejna runda za nami. A na feature match widzimy Macieja Jampułę. Dzięki uprzejmości kolegów z oficjalnego coveragu Wizardów możemy zaprezentować Wam deck, którym gra nasz rodak. Oto i on:

pokaż / ukryj

Conjurer’s Closet Macieja Jampuły

Godzina 10.30

Znamy już wyniki pierwszej rundy dzisiejszego dnia. Swoje gry wygrali między innymi Michał Kolaciński, Przemek Oberbek, Maciej Janik, Jacek Mikrut i Michał Świerczyński. Wkrótce opublikujemy feature z ostatniej rundy poprzedniego dnia, w której Jakub Janeczek zmierzył się z Thiago Chanem.

Godzina 09.10

Rozpoczynają się decydujące zmagania w stołecznym Grand Prix. Gracze właśnie zasiadają do 10 rundy turnieju. W powietrzu czuć skupienie, wolę wygranej i zapach nerda.  Postaramy się wyprzedzić oficjalny coverage z publikowaniem pairingów, wyników oraz standingów. Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów, oby magicowi bogowie shufflingu byli po stronie miejscowych!

Sobota

Godzina 20:00

Ober BG Rockiem poszedł 8:1, podobnie jak popularny katowicki gracz Bartosz „Iron” Bartkowiak pilotujący Espera. Jego historia jest o tyle ciekawa, że w czasie turnieju ukradziono mu deck. Przez to przegrał mecz, jednak nie poddał się i naprędce złożył deck dzięki pomocy polskich magicowców.

Pełna lista rodaków, którzy zrobili day 2:

miejsce / nazwisko i imię / liczba punktów

12     Jezierski, Grzegorz 24
18     Bartkowiak, Bartosz 24
19     Kolacinski, Michal 24
27     Dziedziel, Szymon 24
31     Wald, Piotr 24
32     Matych, Adrian 24
36     Oberbek, Przemek 24
40     Lysek, Andrzej 24
47     Deloly, Mathieu 22 (Polak, a co!)
67     Szalek, Marcin 21
71     Wiaderny, Szymon 21
72     Milewicz, Mateusz 21
88     Jampula, Maciej 21
89     Piwiec, Jacek 21
92     Sokolowski, Konrad 21
99     Kazimierczak, Piotr 21
102     Swierczynski, Michal 21
104     Graba, Bartlomiej 21
105     Kytola, Joonas 21 (napisali, że [POL], ale trochę nazwisko nie pasuje)
107     Pszczolkowski, Hubert 21
114     Kociecki, Cyryl 21
125     Ginter, Krzysztof 21
132     Pedrakowski, Pawel 21
133     Zaporski, Grzegorz 21
137     Mueller, Szymon 21
138     Cichecki, Lukasz 21
140     Janik, Maciej 21
143     Niezgoda, Michal 21
146     Seta, Daniel 21
152     Przekora, Lukas 21
155     Mikrut, Jacek 21
158     Bylica, Lukasz 21
161     Wajda, Marcin 21

W sumie 33 osoby.

Godzina 19:20

Ostatnia runda. Niepokonanych graczy mamy na evencie już tylko 10, jest wśród nich jeden Polak. Sporo naszych rodaków ma jednak szansę na day 2. Już teraz wiadomo, że jutro zobaczymy w turnieju m.in. Michała Kołacińskiego, Grzegorza Jezierskiego, Bartosza Bartkowiaka, Jacka Piwca, Andrzeja Łyska, Adriana Matycha, Przemka Oberbeka, Piotra Kazimierczaka, Łukasza Cicheckiego i Grzegorza Zaporskiego. Kto do nich dołączy? Wkrótce się dowiemy!

Godzina 18:30

Jacek Piwiec przegrał mecz, dwukrotnie nie mogąc nic poradzić na Geista ze Spectral Flightem. Szansa na x-0 w rękach Kołacińskiego.

Godzina 17:45

I kolejna aktualizacja standingów i pairingów. Powoli rysuje się czołówka w turnieju. Jak na razie dwóch Polaków idzie 7-0. Niepokonani to Michał Kołaciński i Jacek Piwiec. W sumie bez porażki do tej części turnieju dotarło 22 graczy.

Godzina 17:45

Na oficjalnym coverage’u WotC pojawił się feature match opisujący grę Josha Uttera-Leytona z warszawiakiem Piotrem Waldem.

Godzina 17:40

Kopeć ciśnie 5-2 po pokonaniu Figara w feature match area.

Godzina 17:30

Polacy idący 6-0:

  • Natalia Stankiewicz (na co dzień mieszka we Francji i występuje pod ichnią banderą)
  • Marcin Szałek
  • Michał Kołaciński
  • Jacek Piwiec
  • Krzysztof Ginter

Godzina 17:25

Na jednym z wysokich stolików (5-1) mieliśmy interwencję sędziego levelu piątego. W późnej fazie gry okazało się, że gracz z dziewięcioma punktami dosiadł się do stolika zawodnika, który uciułał ich 15.

Godzina 17:10

Uzupełniliśmy pairingi, standingi oraz wyniki. Ponadto z ostatniej znanej nam informacji wynika, że wystartowało już ponad 12 side eventów, większość z nich to 8-many na życzenie.

Godzina 17:00

Kopeć z Figarem w feature match area, istnieje więc możliwość, że pojawią się na streamie. Ponadto niedługo postaramy się pogadać z Janeczkiem, który złożył kontrolę opartą na Primeval Bounty.

Godzina 15:55

Kolejna runda właśnie się zaczęła. Uaktualniamy więc powyższą listę.

Godzina 15:25

Tradycji stało sie zadość: na warszawskim Grand Prix przecieka dach. Dla graczy siedzących w ciepłych domach mamy feature match z pojedynku Shuhei Nakamura vs Rafał Ciechowicz:
W piątej rundzie spotkali się Shuhei Nakamura oraz Rafał „Fafal” Ciechowicz, obaj z wynikiem 4-0. Mecz ten był ciekawy nie tylko ze względu na udział prosa oraz walkę naszego rodaka – Japończyk pilotuje dziś arcyciekawy deck, który Frank Karsten określił mianem RG Ooze.

Pierwsza gra była bardzo szybka: Fafal do czwartej tury wykładał wyłącznie lądy i kopał się Think Twice’em. W tym czasie Nakamura zdążył zakcelerować się z pomocą Elvish Mystic do drugoturowego Strangleroot Geistz nałożonym Rancorem. Jakby tego było mało, dorzucił kolejnego i nie pomógł nawet Warleader’s Helix – na widok Predator Ooze’a Fafal złożył kartoniki.

Przebieg drugiej gry był znacznie wolniejszy, choć również nieszczęśliwy dla Ciechowicza. Mimo iż Nakamura pierwszy ruch wykonał w trzeciej turze (wystawiając Ooze’a), a Polak zagrał Augur of Bolas i dwa razy podrzucił go Restoration Angelem (raz missując, raz wyciągając Turn // Burn, raz Warleader’s Helix), rozgrywka nie poszła po myśli Rafała. Przyczyniło się do tego genialne zagranie Shuuheia: od początku gry trzymał na ręku Domri Rade’a oraz ląd dający czerwoną, ale zagrał go dopiero w szóstej turze. Wcześniej dograł kolejnego Ooze’a oraz Wolfir Silverhearta i dał Polakowi złudne poczucie kontroli gry. Podczas gdy ten atakował aniołami, Nakamura rozbudowywał swoją rękę. W kluczowym momencie ściągnął jednego z Aniołów drugą abilitką świeżo postawionego Planeswalkera, dorzucił dwa zielone Geisty, turę później poparte przez Garruk, Primal Hunter. Fafalowi nie pomogło Detention Sphere, Azorius Charm ani Celestial Flare – card advantage Japończyka połączone z siłą naporową zmusiło Rafała do podania ręki.

Godzina 14:55

Dodaliśmy aktualne standingi i pairingi na rundę piątą.

Godzina 14:05

Martin Juza pokonany przez BUG Control Marcina Pisuli. Jego spis publikowaliśmy dosłownie kilkanaście minut temu. Gratulacje!

Godzina 13:45

Zapraszamy do kolejnego deck techa, tym razem swoim spisem dzieli się Marcin Pisula pilotujący BUG Control, które zabija millem.

Godzina 13:30

Zamieściliśmy pairingi na rundę czwartą oraz standingi z trzeciej!

Godzina 13:15

Decklisty zwycięskich talii z większości wczorajszych triali (połowa z nich to RG Kiblery z identycznym mainem):

Spoiler

pokaż / ukryj

Sepp Jansen

pokaż / ukryj

Per Carlsson

pokaż / ukryj

Mihai Birsan

pokaż / ukryj

Florian Hüpper

pokaż / ukryj

Frank van Rijn

pokaż / ukryj

Natalia Stankiewicz

pokaż / ukryj

George Perikleous

pokaż / ukryj

David Gonzáles

pokaż / ukryj

Neil Rigby

pokaż / ukryj

Yi-liu Liu

pokaż / ukryj

Ola Håkansson

pokaż / ukryj

Lukas Jurnicek

pokaż / ukryj

Mathias Mangenot

pokaż / ukryj

Peter Semenov

pokaż / ukryj

Christoph Reuss-Klingmüller

pokaż / ukryj

Marcel Arndt

Godzina 12:30

Zamieszczamy aktualizację standingów po drugiej rundzie i pairingów na trzecią.

Godzina 12:00

Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące pairingów i standingów. Ponadto publikujemy również liczbę graczy, którzy biorą udział w Grand Prix Warszawa. Lista znajduje się pod tym linkiem.

Godzina 11:40

Znamy już pairingi i standingi za pierwszą rundę. Niedługo je opublikujemy. Na razie prezentujemy tylko Country breakdown. Ponadto mamy także prawdziwą perełkę, deck tech Przemka Knocińskiego, czyli Simic Aggro.

Godzina 11:10

Opublikowaliśmy już także zapowiadany wczoraj obszerny wywiad z Sebastianem Pękalą, z którego możecie dowiedzieć się wiele o pracy sędziowskiej w czasie GP. Mamy dla was także kolejny deck tech. Tym razem jest to talia Lifelink Reanimator Karola Szczepańczyka.

Godzina 10:30

Gerwaz nie próżnuje! Na swojej macie zebrał już podpisy Raphaela Levy’ego, Reida Duke’a i Franka Karstena. Teraz poluje na karte Shahrazad i podpis Shahara Shenhara na niej!

Godzina 10.10

Na turnieju pojawił się jeden z najlepszych pokerowych graczy w Polsce, członek teamu Pokerstars: Marcin „Góral” Horecki. Bardziej rozpoznawalni Polacy: Alan Andrzejewski, Mateusz Kopeć, bracia Pędrakowscy, Przemysław Knociński, Krzysztof Wysoczański, Dominik Konieczny, Łukasz Cichecki, Konrad Sokołowski, Wojtek Herdzina, Tomasz Figarski. Ponadto ze znanych graczy na sali znajdują się: Reid Duke, Josh Utter-Leyton, Helmut Summersberger, Remi Fortier, Ivan Floch, Stanislav Cifka. Kenny Oberg potwierdził również, że plotki o jego spóźnieniu na samolot są nieprawdziwe.

Ostateczna liczba graczy: 981

Godzina 9:35

Gracze właśnie się rozsiadają i są witani przez głównego sędziego oraz organizatorów. GP Warszawa zebrało 975 uczestników, wśród których jest wiele magicowych sław takich jak Shuhei Nakamura, Yuuya Watanabe, Shahar Shenhar czy Raphael Levy. Na miejsce dotarł też, pomimo opisywanych przez nas wczoraj trudności, Szwed Kenny Oberg. Pierwsza runda zmagań rozpocznie się niebawem.

Godzina 9:15

Wśród graczy widać coraz wyraźniejsze oznaki podekscytowania, a my publikujemy tymczasem pierwszego Deck Techa: red ze splashem niebieskiego duńskiego gracza Rasmusa Nilssona!

Godzina 8:50

Ekipa Psychatoga jest już na site niemal w komplecie, gracze również powoli się schodzą. O godzinie 9:15 wszyscy powinni być już na miejscach, wyczekując otwarcia prawdopodobnie największego turnieju MtG w Polsce.

Czekajcie na newsy, zdjęcia i spisy!

Piątek

Godzina 19:15

Sala zaczyna się powoli przerzedzać i my również niebawem opuszczamy pole przyszłej magicowej bitwy. Jutrzejsze danie główne, czyli relację z GP Warsaw 2013 dla wszystkich nieobecnych w warszawskiej Hali Expo zaczniemy podawać możliwie najwcześniej, zapewne około 9.00 – 10.00. Trzymajcie się gorąco (co nie powinno być zbyt skomplikowane w taką pogodę).

P.S. Galathar przeprowadził wywiad rzekę z Sebolem, jednym z sędziów obsługujących jutrzejsze GP. Publikacja na naszej stronie już jutro!

Godzina 18:45

Stało się! Ober wygrywa wszystkie 5 rund Grand Prix Triala i jutrzejsze zmagania rozpocznie z zasłużonymi trzema rundami w zapasie. Gratulujemy koledze z redakcji i liczymy na więcej!

Na sajcie pojawił się świeżo upieczony mistrz świata Shenhar Shahar i od dobrych kilkidziesięciu minut nie może się opędzić od fanów. Autografik tu, autografik tam. Uścisk dłoni tu, uścisk dłoni tam. Ech, ta popularność. Nie masz jej – jest źle, masz – niewiele lepiej.

Godzina 18:00

Kartą, która robi ewidentną furorę cenową na tym turnieju jest Lifebane Zombie. Sprzedawany rano przez sklepy za 5 euro po dwóch godzinach poszybował na 8 euro, ale i tak zapasy zostały wyprzedane w całości. Obecnie sami trejderzy skupują naszego milusińskiego za okrągłe 10 euro.

Na sajcie ustawiono również konsolę z którąś z wersji gry Duels of the Planeswalkers. Jak na razie nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością, ale za to kanapa jest wygodna.

Godzina 17:45

Zebraliśmy meta z czterech top 4 GPT w Standardzie:

RW Wescoe: 3

Jund: 3

RG Kibler: 3

UWR Control: 2

RG Aggro: 1

BWG Reanimator: 1

Maze’s end: 1

BG Midrange: 1

UR Tempo: 1

Spis UR Tempo i kilka słów od jego kierowcy już wkrótce. Poza tym – Ober idzie 4-0, tylko krok do trzech bye’ów. Na site pojawiają sie pierwsze znane twarze: Frank Karsten, Raphaël Lévy, Richard Hagon.

Godzina 16:00

Wystartowało siódme 32-osobowe GPT, a to zapewne jeszcze nie koniec. Postaramy się wydębić od sędziów nazwiska zwycięzców tych zmagań, zapewniających szczęśliwcom 3 bye na jutrzejszej imprezie głównej. Tymczasem wróbelki na twitterze ćwierkają, iż jeden z wybierających się do Warszawy magicowych prosów, Szwed Kenny Oberg (twórca Tezzeratora, decku który podbił kilka lat temu berlinskiego Pro Toura), spóźnił się na swój samolot i zapewne nie zobaczymy go wśród grających.

Godzina 15:10

Najśmieszniejsze stwierdzenie dnia: „nikt nie będzie grał Bant Hexproofów!”

Nic bardziej mylnego!

Godzina 14:20

Maze’s end.dec nie jest legendą, co najmniej jedna tego typu talia przeszła do następnej rundy triala. Kierowcy mówią o świetnym match-upie z Jundem, co wydaje się w dzisiejszym meta podstawą. Zapisać się na turniej kwalifikacyjny pobiegł też Ober. Powodzenia!

Godzina 13:30

Pierwsze triale wystartowały. Już podano pairingi, a gracze roztasowali talie i zabrali się do przekręcania kartoników. Na sali widziano także deck Maze End. Podobno nawet wygrywał z arystokratkami. Co prawda tylko w grze for fun, ale jednak.

Godzina 13:00

Wielu graczy zainteresowanych jest nagrodami w Trialach, oto one:

Zwycięzca: 18 boosterów

4-1: 10 boosterów

3-2: 8 boosterów

2-3: 3 boostery

1-4: 1 booster

Godzina 12:40

Kilka ploteczek z sali: prawdopodobnie najbardziej poszukiwanymi kartami są obecnie Thundermaw Hellkite oraz Lifebane Zombie. Po site chodzą też plotki o ekipie z kujawsko-pomorskiego, która jakoby złamała meta. Więcej informacji wkrótce!

Godzina 12:30

I kolejne kilka zdjęć. Coraz więcej osób kręci się po hali i wokół niej. Spora część przybyłych przegląda ofertę sklepów, które już zdążyły rozłożyć swój asortyment. Reszta skupia sie w kolejce do zapisów. Możecie też zobaczyć matę i promkę, którą dostaje się za udział w turnieju.

Godzina 12:00

Zrobiliśmy małą galerię, powoli będziemy ją zapełniać zdjęciami.

Godzina 11:00

Na sali pojawiają się gracze i sędziowie. Zwłaszcza pasiastych jest sporo, ponieważ dzień zaczynamy od konferencji sędziowskiej. Właśnie trwają prezentacje na temat team leadingu i slow playing. Last chance triale zaczną się dopiero od godziny 14:00 i będą trwały do nocy. Gdy coś ciekawego zacznie się dziać, to Was oczywiście powiadomimy. Stay tuned!

Wczoraj stołeczne sklepy zaliczały mały najazd graczy z kraju i zagranicy.


Informacje o samym Grand Prix Warsaw, łącznie z rozpiską side eventów:

Spoiler

Organizator GP Warszawa, firma Gordian Knot Games, ogłosił szczegóły turnieju:

Adres:

EXPO XXI
Ignacego Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa, Polska
mapa

Koszt: 150zł.
Format: Standard.

Rejestracja:
Piątek, 9 sierpnia 14:00-22:00
Sobota 10 sierpnia: 8:00-9:00

Nagrody:
1 miejsce: $3,500
2 miejsce: $2,300
Miejsca 3-4: $1,500
Miejsca 5-8: $1,000
Miejsca 9-12: $600
Miejsca 13-16: $500
Miejsca 17-32: $400
Miejsca 33-64: $200

Top 4 otrzymuje także zaproszenia oraz bilety lotnicze na Pro Tour w Dublinie (październik 2013).
Jeśli na Grand Prix zagra ponad 1200 osób to zaproszenia i bilety otrzymają gracze z całego Top 8 oraz invite’y dostaną gracze z 39 lub więcej punktami spoza Top8.

Mnożnik: 8x PP

Stopień aplikacji zasad to Competetive w sobotę i Professional dla osób, które awansują do drugiego dnia turnieju.

Każdy uczestnik otrzyma kartę promo All is Dust

Oficjalne info: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events.aspx?x=mtg/event/grandprix/warsaw13

Grand Prix Warszawa – PIĄTEK

09 sierpnia 2013

Pierwsze turnieje zaczynają się w piątek 9go sierpnia, kiedy to dostajemy możliwość zagrania:

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba OTWARCIE TURNIEJU POCZĄTEK TURNIEJU
GPT WARSZAWA STANDARD 40 PLN 12:00 12:00
GPT WARSZAWA SEALED DECK 130 PLN 12:00 12:00
FOILED AGAIN!* SEALED DECK 125 PLN 12:00 17:00
RICH HAGON GAME SHOW** BEZPŁATNE 20:00
ZAPISY NA GP WARSZAWA STANDARD 150 PLN 14:00 SOBOTA

Zapisy do każdego z turniejów ruszają 15 minut przed jego rozpoczęciem.

FOILED AGAIN! jest turniejem, trwającym 3-4 rundy, w którym każdy uczestnik dostaje kartę promo; każda wygrana runda nagrodzona będzie dodatkową promką. Oczywiście oprócz promek wygrać można paczki.

LAST CHANCE TRIALE – Tutaj trzeba sprecyzować, zaczynają się o 12, ale potem startują jeden po drugim, dopóki są chętni. Wszystkie są w formule 32 person, single elimination. Ze strony WOTC:

Friday
Last-Chance Trials
Earn a valuable Third-Round bye by winning one of the Last-Chance Trials. Last-Chance Trials are 32-person single-elimination events, starting as soon as 32 players register. For more info, check out the Byes section of this page.”

RICH HAGON GAME SHOW – drużynowy quiz, za wygranie którego organizator przewiduje nagrody rzeczowe, w tym boostery.

Oprócz Main Eventu, będziemy mieli możliwość zagrania wielu pobocznych turniejów, w piątek będą to:

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba OTWARCIE TURNIEJU POCZĄTEK TURNIEJU
MAGIC 2014 DRAFT

DRAFT

80 PLN 12:00 12:00
MODERN MASTERS DRAFT

DRAFT

120 PLN 12:00 12:00
2HG DRAFT**

DRAFT

80 PLN 12:00 12:00
CHAOS DRAFT*

CASUAL

110 PLN 12:00 12:00
CONSTRUCTED

STANDARD

40 PLN 12:00 12:00
CONSTRUCTED

MODERN

40 PLN 12:00 12:00
CONSTRUCTED

LEGACY

40 PLN 12:00 12:00

*CHAOS DRAFT – deck draftujemy z trzech losowych paczek

**2HG DRAFT – draft rozgrywany w zespołach (4 drużyny po 2 osoby każda); wybiera się po 2 karty przy każdym picku, po czym z wybranej puli składa się 2 talie. Podczas gry tury obu graczy są wspólne, tak jak przy sealed 2HG.

Osoby zainteresowane graniem draftów Modern Masters powinny wziąć pod uwagę, iż organizator zaznaczył, że te turnieje odbywać się będą do wyczerpania zapasów.


Grand-Prix-Warszawa-pic


Grand Prix Warszawa –
SOBOTA

10 sierpnia 2013

Sobotnie turnieje zaczynają się już o 9:00 rano; fajnym ruchem ze strony organizatora jest fakt, iż przy zachowaniu struktur nagradzania wszyscy, którzy zapiszą się na turnieje do godziny 15:00 będą mieli okazję skorzystać z promocji happy hours, dzięki której uczestnictwo w pobocznych eventach jest połowę tańsze:

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba OTWARCIE ZAPISÓW START TURNIEJU
MAGIC 2014 Draft DRAFT 40 PLN 09:00 Jak tylko zbierze się 8 osób
2HG Draft DRAFT 40 PLN 09:00
CONSTRUCTED STANDARD 20 PLN 09:00
CONSTRUCTED MODERN 20 PLN 09:00
CONSTRUCTED LEGACY 20 PLN 09:00

chest mtgNa godzinę przed rozpoczęciem typowych dla tego typu imprez 8-manów ruszają zapisy na GP Warszawa. Dla przypomnienia wszelkie podstawowe informacje, dotyczące Grand Prix możecie znaleźć tutaj: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events.aspx?x=mtg/event/grandprix/warsaw13

Oprócz GP organizator przygotował serię turniejów, w których do wygrania są całe foil sety, możliwość zdobycia unikalnych i drogich kart, a także limitowanych produktów przy okazji „szabrowania skrzyni”. Wszystkie wymienione bonusy są dodatkowymi nagrodami za zajęcie odpowiednio wysokich miejsc w poszczególnych turniejach. Rozpiska przedstawia się następująco:

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba ZAPISY OD START TURNIEJU DODATKOWE NAGRODY
GP WARSZAWA STANDARD 150 PLN 08:00 09:15
LEGACY CHEST LEGACY 50 PLN 09:00 13:00

1os.: Foil set M14 + 2 podejścia do skrzyni

2os.: 1 podejście do skrzyni

BLOCK CHEST RTR BLOCK SEALED 220 PLN 09:00 14:00

1os.: Foil set M14 + 2 podejścia do skrzyni

2os.: Foil set M14 + 1 podejście do skrzyni

3os.: Foil set Dragon’s Maze

STANDARD CHEST STANDARD 50 PLN /
35 PLN*
09:00 15:00

1os.: Foil rare uncut sheet + 2 podejścia do skrzyni

2os.: Foil uncommon uncut sheet + 1 podejście do skrzyni

3os.: Foil uncommon uncut sheet

MODERN CHEST MODERN 50 PLN 09:00 16:00

1os.: Foil set M14 + 2 podejścia do skrzyni

2os.: 1 podejście do skrzyni

VINTAGE CHEST VINTAGE 50 PLN 09:00 17:00

1os.: Foil set M14 + 2 podejścia do skrzyni

2os.: 1 podejście do skrzyni

GRAND MELEE Standard** CASUAL 40 PLN 09:00 18:00

* Dla osób, które brały udział w turnieju głównym GP Warszawa, organizator przewidział zniżkę, dzięki której zamiast 50 PLN wpisowe wynosić będzie 35.

** GRAND MELEE Standard: typowo casualowy turniej, polegający na atakowaniu gracza po naszej lewej stronie, wygrywająmy paczki za pokonywanie przeciwników.

Ważne jest, by pamiętać, iż zapisy na turnieje kończą się na kwadrans przed startem turniejów!

Oprócz porannej promocji i głównych turniejów, rozgrywane będą turnieje ośmioosobowe, które ruszą jak tylko zbierze się komplet graczy.

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba ZAPISY OD
CHAOS DRAFT DRAFT 110 PLN 08:15
MODERN MASTERS DRAFT DRAFT 120 PLN 08:15
MAGIC 2014 DRAFT DRAFT 80 PLN 15:00
2HG DRAFT DRAFT 80 PLN 15:00
CONSTRUCTED STANDARD 40 PLN 15:00
CONSTRUCTED MODERN 40 PLN 15:00
CONSTRUCTED LEGACY 40 PLN 15:00

Zapisy na turnieje kończą się o 19:00 dla limited i o 20:00 dla constructed.


Grand Prix Warszawa – NIEDZIELA

11 sierpnia 2013

Ostatni dzień line-upu GP, również nie powinien być powodem do narzekań. Oprócz Day 2 Grand Prix, do którego (zakładając odpowiednią frekwencję) zakwalifikują się osoby z wynikiem X-2 po pierwszym dniu, dostajemy taką samą jak w piątek i sobotę porcję turniejów ośmioosobowych. Zapisy do nich ruszają od 9:00, natomiast turnieje zaczną się, jak tylko zbierze się komplet chętnych; wpisowe można znaleźć w tabelach powyżej.

Warto wspomnieć, iż zapisy na 8-many w limited kończą się odpowiednio o 16:00 dla limited i o 17:00 dla constructed.

sunday super series mtgDodatkowo ci, którzy nie zakwalifikowali się do Day 2 mogą wziąć udział w turnieju SUNDAY SUPER SERIES.
ZAPISY NA TURNIEJ: 09:00
START TURNIEJU: 09:30
WPISOWE: 140 PLN /osoba
FORMAT TURNIEJU: Sealed deck (prawdopodobnie 6x M2014)
NAGRODY:
Miejsce I – zaproszenie i przelot (opłacony bilet i 3 noclegi w hotelu) na Seattle Invitational; wycieczka po siedzibie WotC, podczas której zwycięzca będzie miał okazję zmierzyć się oraz zjeść obiad z personelem WotC; 300€ w kredycie oraz ekskluzywna torba z gadżetami;
Miejsce II – 200€ w kredycie sklepowym + torba
Miejsca III-IV150€ w kredycie sklepowym + torba
Miejsca V-VIII – 100€ w kredycie sklepowym + torba

Poza wymienionymi już turniejami w niedzielę będziemy mogli zagrać:

TURNIEJ FORMAT WPISOWE /osoba ZAPISY OD START TURNIEJU
600€ TEAM SEALED Championship TEAM SEALED 100 PLN 09:00 10:30
900€ STANDARD Championship STANDARD 65 PLN 09:00 11:30
300€ LEGACY Championship LEGACY 65 PLN 09:00 13:00
GRAND MELEE Standard CASUAL 40 PLN 09:00 14:00
400€ 2HG Championship 2HG SEALED DECK 100 PLN 09:00 15:00
MODERN Championship MODERN 50 PLN 09:00 16:00
VINTAGE Championship VINTAGE 50 PLN 09:00 16:00
GRAND MELEE Standard CASUAL 40 PLN 09:00 17:00

Zapisy na powyższe turnieje kończą się na kwadrans przed ich rozpoczęciem.


Oprócz całej masy turniejów, dodatkową atrakcją będzie możliwość podpisania kart oraz nabycia prac u artystów obecnych na site. Organizator potwierdził obecność dwóch z nich:

Jeff Miracola – http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?output=spoiler&method=visual&action=advanced&artist=+%5b%22jeff+miracola%22%5d
Jesper Ejsinghttp://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?output=spoiler&method=visual&action=advanced&artist=+%5b%22Jesper+Ejsing%22%5d

Artyści będą obecni w sobotę i w niedzielę, odpowiednio od 10:00 do 17:00 i od 10:00 do 16:00. W czasie obydwu dni znikną ze swoich stanowisk na godzinę.


PROGRAM VIP:

Usługa, oferowana przez organizatora, którą wykupić można za 110PLN. W cenie dostajemy:
– lepsze siedzenie podczas gry;
– wodę do picia;
– w przypadku posiadania bye, zostaniemy automatycznie wpisani na listę i będziemy mogli przybyć bezpośrednio przed rundą, w której gramy pierwszy mecz;
– czas na podpisanie kart u artystów;
Za 65 PLN można wykupić samo wpisanie na listę z możliwością późniejszego przybicia na site (jeśli mamy bye).

KRAM SĘDZIOWSKI:

W niedzielę osoby, które planują się pojawić na site będą miały możliwość wzięcia udziału w quizie organizowanym przez sędziów, w ramach którego będzie można wygrać karty foil; quiz jest darmowy.
Prawdopodobnie, jak na każdym GP będzie można również przystąpić do testów by zrobić lub podnieść swój level.

SKLEPY NA GP:

Jak wiadomo podczas Grand Prix handlować można tylko z autoryzowanym sklepem. W innym przypadku może zakończyć się to wyproszeniem z site i nawet dyskwalifikacją z turnieju. Podczas GP Warszawa będziemy mogli handlować z:

  • Magic Madhouse
  • Twiddle’s Keep
  • JK Entertainment
  • Cartapapa
  • Magic United

Źródło: http://www.gordianknotgames.co.uk/gpwarsaw13.html.

Ekipa relacjonująca: Kebab, Sołtys, Galathar, Ober, Rymi. Informacje o autorach tekstu możecie znaleźć w dziale redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze