Mateusz Kopeć zwycięża w katowickim WMCQ 2012!

ZWYCIĘZCĄ WMCQ KATOWICE ZOSTAJE MATEUSZ KOPEĆ!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Poniżej znajduje się relacja z całości WMCQ, dodaliśmy kompletne listy decków z top 8 i metagame turnieju, uzupełniliśmy również pisemną relację o przebieg decydujących spotkań. Zachęcamy do zapoznania się z kompletem naszych wypocin. 

Relację z ostatniego krajowego WMCQ pisali dla Was Greg, Ober, Sołtys, Wiszu i owiany całunem tajemnicy Sebastian. Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować całej ekipie relacyjnej oraz Sebolowi, Axcel i Fatso za pomoc i bardzo sprawne poprowadzenie turnieju!

– Ober


20.50

ZWYCIĘZCA WMCQ KATOWICE – MATEUSZ KOPEĆ!


SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Decklisty Top 8:

 

Pairingi

Standingi

runda pierwsza runda pierwsza
runda druga runda druga
runda trzecia runda trzecia
runda czwarta runda czwarta
runda piąta runda piąta
runda szósta runda szósta

 

Wyniki top 8: 

Mateusz Kopeć – Jarek Aksman 2-1
Dudziec Tomasz – Sokołowski Konrad 0-2
Krupanek Tomek – Cichecki Łukasz 2-1
Wald Piotr – Krzyżyk Michał 2-0

Minifeature [by Sołtys]: najciekawszym akcentem top 8 okazał się Pędzisz pędzący na łeb na szyję, aby zagrać w topie, do którego ewidentnie nie spodziewał się dostać z 12-stką. Dobre wiadomości dotarły do naszego bohatera, gdy ten był już w trakcie beztroskiej drogi ku stolicy Dolnego Śląska. Ostatecznie Tomek zdołał wrócić do hotelu Qubus w stosunkowo niedługim czasie, ale tylko po to, aby ulec żądnym krwi i kości zombiakom Sokoła.

W meczu Kopcia z Aksmanem ten pierwszy zachował rękę Ponder + 5 landów (po mulliganie), z której nie mógł w żaden sposób wyjść, dobierając kolejne źródła many, jedynie z rzadka przeplatane czymś konkretniejszym. W drugiej grze Mateusz zachował już znacznie lepiej  (landy plus Splicer, Anioł oraz Image) i dał radę  po zdominowaniu przestworzy z pomocą Lingering Souls i dwójki aniołów. Starting handy z gry 3 to odpowiednio: 3 landy, Misstep, Vapor, Negate, Ratchet (Jarek) i 3 landy, Gut Shot, Lingering Souls, Ponder i Alchemia (Mateusz). Rozdanie Aksmana, pomimo skontrowania Pondera w zerowej turze, bardzo szybko okazało się nie najlepsze, gdyż szesnastolatek nie dobrał zbyt wielu stworów (raptem 2 Snapcastery) i ustawił się tym samym w bardzo kontrolnej pozycji wobec Mateusza. Ten z kolei radośnie kutał po dwójce duszkami, aby w pewnym momencie przepchnąć Sun Titana. Aksman próbował dokopać się do czegokolwiek za pomocą Pondera, ale w tym momencie na ręce Mateusza czaiło się już całe zło świata: Go for the Throat, Image oraz Anioł – gra była rozstrzygnięta na kilka tur przed faktycznym concedem Jarka.

Pozostałe pojedynki śledziłem jedynie piąte przez dziesiąte i jedyne co mogę o nich powiedzieć to, że pojedynek Cichecki-Krupanek trwał dłużej niż budowanie autostrad na Euro. Obaj gracze przerzucali się taką liczbą permanentów, że od samego ich liczenia bolała głowa. Mirror Delverów (Wald vs Krzyżyk) zakończył się na tyle szybko, iż jego przebieg na wieki pozostanie jedną z mrocznych tajemnic katowickiego WMCQ.

Wyniki top 4: 
Mateusz Kopeć – Piotr Wald 2-0
Krupanek – Sokołowski 2-0

Minifeature [by Sołtys]: Oba mecze bez szczególnej historii. Kopeć dostawał naprawdę dobre ręce, które szybko przekładały się na  board  position  i CA. Jego rywal musiał nieco zmagać się ze swoim deckiem, dodatkowo w pierwszej partii zagrał niezbyt optymalnie. Generalnie rzecz biorąc zwycięstwo Mateusza w obu grach nie wydawało się zagrożone ani przez chwilę. Podobnie miała się sytuacja na rzecz Tomka w starciu z sokołowymi UB Zombies. Po szybkiej wtopie Łodzianin mógł jedynie bezradnie rozłożyć ręce, co w magicowym alfabecie migowym oznacza „ten matchup mogłem wygrać jedynie przez przypadek”. Nadzieje Sokoła w grze 1szej szybko i brutalnie przerwały kontry, połączone z oczyszczającymi właściwościami DoJa. Gra druga to szybki start zombiaków wyprowadzony z mulla do 6 kart (Gravecrawler-Diregraf Ghoul), ale 2 Swampy to wszystko co deck zaoferował  Sokołowi. Kiedy z „czuba nadeszła kolejna hubba bubba” (copyright by Gerwaz ) było jasne, że w finale zobaczymy kierowcę Dark Blade’a. 

Finał
Mateusz Kopeć vs Krupanek 2-0

Minifeature [by Sołtys]: w 1 grze Mateusz wygrał z Tomkiem wojnę na manę, gdyż ten przez wiele tur nie był w stanie dokupić piątego land dropa. W pewnej fazie gry zwycięzca GP Wiedeń był już w stanie zagrywać Restoration Angele i celować nimi w Splicery i Snapcastery, stopniowo zyskując na przewadze w zasobach. Krótką chwilę oddechu zapewniła Tomkowi Elesh Norn, ale  niedługo potem na placu boju zawitał Sun Titan i było po herbacie. W 2 grze Tomek musiał zejść do 4 kart, ale mimo to w pewnym momencie prawie zdołał wrócić do tej partii, dzięki CA wygenerowanemu z Think Twice oraz sporemu floodowi oponenta. Zabawnym motywem w tej partii był tomkowy Ponder, który ujawnił 3 Blade Splicery (!). Tomek zdecydował się je zachować na wierzchu, aby się bronić i wobec kopciowego flooda czynił niejakie postępy w rozbudowie board position. Mimo tego heroizmu start Splicer-Angel oraz przełamany serią dobrych drawów w lategame flood, pozwoliły graczowi z Dąbrowy Górniczej opanować sytuację i wbić brakujące obrażenia (jak to stwierdził klucznik Gerwazy – „deck się kręcił jak włosy na … kolanach”). Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i wszystkim członkom top 8.

Metagame

Spoiler
9 UW Delver
4 Naya Pod
4 RG Aggro
3 Esper Flare
2 Zombie Pod
2 Esper Midrange
2 BR Zombies
2 Mono Green Aggro
2 Naya Ramp (WGr Ramp-Control)
1 4c Venser Control
1 5c Burning Vengeance (obv Janeczek)
1 UGR Humans
1 Mono U Architect
1 UR Delver
1 RG Ramp
1 White Wheenie (obv Kaspi)
1 UB Zombies
1 Esper Control (Dark Blade)
1 UBR Control
1 UB Control
1 WB Tokens

18:15 

Właśnie zakończył się swiss i został wyłoniony top8 WMCQ Katowice, a w nim:

Konrad Sokołowski – Tomasz Dudziec
Mateusz Kopeć – Jarosław Aksman
Piotr Wald – Michał Krzyżyk
Tomek Krupanek – Łukasz Cichecki

17:30

Rozpoczyna się ostatnia runda swissa. Ponownie uzupełniliśmy pairingi i standingi.

Feature Match z rundy 4
Mateusz „Kopeć” Kopeć (Esper Mid-range) vs. Łukasz „Shadet” Cichecki (WGr Ramp-Control):

Gra 1: Kopeć wygrał rzut kostką i zagrał Pondera. Łukasz próbował się akcelerować, ale Sphere of the Suns wyciągnęło kontrę. W t3 Mateusz zagrał Gitaxian Probe za życie (18-20) i zobaczył: Terminus, Noxious Revival, Day of Judgment, Timely Reinforcements oraz Cavern of Souls + Solemn. Shadet próbował przepchnąć dobranego Solemn Simulacrum, ale Mateusz dobrał kolejnego Mana Leaka. Kopciowy Blade Splicer i jego golem spotkały się z Dojem, po czym Shadet zagrał Entreat the Angels z miracle za x=3. Kopeć zagrał z końcem Forbidden Alchemy, przewijając m.in. Phantasmal Image, który turę później wrócił do gry z Sun Titana i zmienił się w jego brata bliźniaka, wracając przy okazji Blade Splicera. Shadet z końcem wrócił DoJ za pomocą Noxious Revival. Po ataku za 12 Łukasz resetuje board. Pros z Wiednia dogrywa Splicera, który już chwilę później spogląda na trzech żołnierzy z czasowych posiłków. Restoration Angel wrzucony w combat phase pozwolił Kopciowi uratować ziemniakoroba i podwoić liczbę golemów, ale Shadet miał już w pogotowiu Terminusa. Mateusz zagrywa dwa razy Lingering Souls, ale turę później duszki odchodzą w niebyt za sprawą Elesh Norn. Praetor ginie od Phantasmal Image. Shadet zagrywa Primeval Titana, którego Kopeć chce skontrować Leakiem, mimo iż Łukasz przy wkładaniu Cavern of Souls na battlefield wybrał giant jako niekontrowalny typ kreatur. Znalezione przez tytana Inkmoth Nexus oraz Kessig Wolf Run okazały się wystarczającym zagrożeniem, by przejść do drugiej gry.

Gra 2: W drugiej turze sfera ponownie została skontrowana, a Shadet zagrał Surgical Extraction w Mana Leaka, usuwając pozostałe dwie kontry (jedną z ręki, drugą z biblioteki). Zagrany w t4 Solemn odbił się od Dissipate. Kopeć dołożył Splicera, który odszedł w zapomnienie za sprawą pierścienia, po czym wycelował w siebie Thought Scour. Rozpoczął się wyścig Inkmoth Nexus vs Ziemniak. Żaden z graczy przez dwie kolejne tury niczego nie dogrywał. W końcu Shadet zagrał Gideona, a jego opponent odpowiedział Restoration Angelem. Kolejna tura to 2x Ponder u Mateusza i atak za 6 w Gideona (został na 2 counterach). Shadet poszukał plainsa z drugiego Solemna, po czym Gideon zabił anioła. Kopeć cały czas cisnął Golemem, tymczasem Shadet  zagrał zielonego Tytana, którego Mateusz skontrował sekwencją Snapcaster -> Dissipate. Następne zagrożenie ze strony Shadeta w postaci Garruk, Primal Hunter nie spotkało się z kontrą, ale po dołożeniu bestii śląski gracz zagrał z końcem tury przeciwnika kolejnego anioła. Chcąc poprawić jakość kart na ręku Kopeć rzucił Forbidden Alchemy i Pondera, po czym zaatakował bezpośrednio w przeciwnika, sprowadzając go do 3 hp. Shadet po raz kolejny cudownie zagrał Entreat the Angels, wprowadzając 3 anioły do gry, broniąc je Autumn’s Veilem przed kontrą; po resolvie Garruk dobiera Łukaszowi 4 karty. Wszystko to okazało się niewystarczające na Sun Titana, kręcącego się z resztą klonów i Snapcsterem.

Gra 3: Gra nie należała do długich. Głównym game planem Shadeta było zabicie Kopcia trzema Inkmoth Nexusami, które dostał na opening hand. Shadet napierał swoimi landami, a Mateusz w krótkim czasie dobierał na nie odpowiedzi za sprawą alchemii i Snapcaster Mage. Kolejnego nexusa pozbył się anioł, który pomógł ustabilizować zegar i w odwecie zostawić przeciwnika na 6 hp. Sytuacja wyglądała następująco: anioł z counterem -1/-1 , Tiago i jego iluzoryczna kopia. Po ataku wszystkim Shadet próbował się bronić w terminacji, blokując maga ostatnim nexusem, ale Kopeć pozbył się go przy użyciu Qhost Quater.

Tym sposobem Mateusz  Kopeć dostał się do topa pokonując Łukasza Cicheckiego 2-1.

16:30

Dorzuciliśmy standingi z rundy 4 i pairingi na rundę 5.

Feature Match z rundy 4 (by Wiszu, spisane na szybko)
Michał Lis (Lis Control) vs Piotr Wald (UW Delver):

Lis wygrał roll
keep: 3 landy, Lingering Souls, Gideon Jura, Venser, the Sojourner, Temporal Mastery
Piotrek po mulliganie do 5 (obie rece bez landow) nieco zmarkotniał, ale zatrzymał rękę z: Seachrome Coast, Geist of Saint Traft, Ponder, Snapcaster Mage i Gut Shot

L: tapland
P: coast, Ponder
L: tapland
P: coast, go
L: tapland
P: island, Snapcaster Mage -> Ponder
L: Lingering Souls
P: Gitaxian Probe (20-18), który odsłania: 2x Temporal Mastery, Gideon Jura, Venser, the Sojourner, Forbidden Alchemy, Garruk Relentless. Tiago Chan rozbija się o duszka; w drugim mainie Piotrek dogrywa Geist of Saint Traft
L: forest (z czuba :D); Garruk, który przywołuje wilka
P: Ponder, Moorland Haunt; Gut Shot zabija ostatniego duzszka, by anioł stworzony przez geista zabił walkera
L: flashback Lingering Souls
P: atak geistem, po którym Restoration Angel ratuje ducha przed odesłaniem w niebyt (16-18)
L: tapland
P: swing wszystkim, w odpowiedzi na co Lisu kopie się z alchemii (7-18)
L: tapland, Stonehorn Dignitary, w odpowiedzi, na którego Piotrek rzuca 2 Thought Scour, które nie znalazły Mana Leaka. Po resolvie nosorożca Piotrek ponownie szuka paliwa trzecim już Scourem.
P: Glacial Fortress, go
L: Venser na pałę, który blinknal nosorożca; Lisu proponuje Piotrkowi rozpoczęcie drugiej gry, co ten kwituje pokręceniem głową i rozpoczęciem swojej tury
P: tapland go
L: blink nosorożca, Gideon Jura, Abundant Growth
P: po drawie oddaje ture
L: blink dygnitarza, Temporal Mastery. Piotrek poddał grę

Lis
in: 3x Mental Misstep, 2x Phantasmal Image, Snapcaster Mage, Negate
out: Blade Splicer, 2x Beast Within, 2x Garruk Relentless, 2x Lingering Souls

Wald
in: Surgical Extraction, Sword of War and Peace, Negate, Mana Leak
out: 3x Gut Shot, Mental Misstep

G2; Startowe ręce:

P: 2 landy, 3 Thought Scour, Surgical Extraction, Snapcaster Mage
L: 3 landz, Abundant Growth, Venser, the Sojourner, Snapcaster Mage, Stonehorn Dignitary

P: coast
L: forest, growth; eot thought scour (sword of war and peace, land)
P: scour, tapland
L: hinterland harbor
P: wyspa
L: grove; tiago w scoura
P: probe (20-18), ktory ujawnia misstepa, tiago, forest, nosorozec, day, harbor, venser; wyspa; pika, atak za 6 (14-18)
L: land, stonehorn
P: probe (14-16), delver
L: las, venser na pale, przy probie blinka nosorożca Piotrek próbuje cofnąć blokera snagiem, ktory wyjmuje misstepa. Drugi snag cofa dygnitarza (13-16)
P: delver sie nie flipnal, though scour. ekstrakcja w misstepa (13-16); atak w michala tiago z pika i nieflipnietym delverem (1-16). venser próbował blinknąć abundant growth, lecz snag  zakończył gre

G3:

L wymienia 6 landera z misstepem

L: thicket
P: coast, delver
L: forest
P: ponder, coast, atak (19-20)
L: timely (25-20)
P: flip delvera na leaku, ponder, wyspa, atak latającym robakiem (22-20)
L: land, atak tokenami (22-17), image w robaka, ktory łapie snaga z koncem
P: haunt, atak (19-17)
L: cudowne mastery, które zostaje skontrowane. atak tokenami (19-14)
P: atak delverem i (16-14) eot
L: land, venser, ktory zostaje skontrowany leakiem z grobu, tokeny atakują (16-11)
P: atak robakiem i tiago (11-11); gitaxian probe (11-9), ekstrakcja w vensera (11-7)
L: po dlugim namysle wysyła 2 tokeny do ataku. jeden z żołnierzy rozbija sie o aniola piotrka
P: pika, equip na anioła, atak za exactlies

Piotr Wald pokonał Michała Lisa 2-1 tym samym zapewniając sobie udział w top 8

15:30

Pojawiają się pairingi na rundę 4, w której Kopeć mierzy się z Shadtem o pewne top 8. Druga para rywalizująca w tej rundzie o gwarantowany występ w top 8 to panowie Lis i Wald.

Krótki opis Feature Matcha z Rundy 3 (by Sebastian „nie wiem jak się nazywam”)

Przemek „Ober” Oberbek (Zombie Pod) vs Konrad „Sokół” Sokołowski (UB Zombies)

O zwycięstwie w dwóch grach zadecydowały sokołowe Phyrexian Obliteratory, na które Ober nie był w stanie znaleźć twardego removalu. W g1 Sokół zachował 1-landera z czterema 1 dropami i dwoma dropami za 2 mana, dobierając trzy landy z rzędu i Oblieteratora. Ober miał mortarpoda z Gravecrawlerami dzięki czemu pozbył się Blood Artysty Sokoła (nie tego od Marysi) i nawet miał swojego Artystę, ale to nie wystarczyło.

W kolejnej partii Ober zdominował early game swoimi szybkimi dropami i nawet tradycyjnie zapodany przez Łodzianina Obliterator nie zdołał go uchronić od porażki. Ober zaczął od first turn dropa, po czym dokładał Messengera po Messengerze (miał ich w sumie trzech). MVP tej partii okazał się Fling, który w połączeniu z Geralfem zdołał przebić brakujące obrażenia i uniknąć poświęcania z Obliteratora.

Gra 3 to powtórka z pierwszego pojedynku, z tą różnicą, że tym razem po stronie Sokoła wesoło hasał nie jeden, ale dwa Obliteratory. W turze czwartej i piątej. Ober miał swojego na ręce ale to nie wystarczało. Wybrał opcję z przelatywaniem nad Obliteratorami, za pomocą Falkenrath Aristocrat. Po serii wykwintnych bloków i wyratowaniu się artystą na 1 hp, doszło do sytuacji, kiedy zostają mu landy na stole i Falkenrath, a Sokół ma tylko landy na ręce. Niestety z topa nie doszedł ratujący artysta ani kolejny Messenger, aby dołozyć brakujące damage.

Przemek Oberbek uległ Konradowi Sokołowskiemu 1-2

15:00

Dodaliśmy standingi po 3 rundzie, obecnie jeszcze przez kwadrans trwa przerwa obiadowa. Gracze snują się po klimatyzowanej sali z wyraźnym uczuciem ulgi, oczekując na restart turnieju.

14:30

Dodaliśmy kolejne update pairingów i standingów.

Feature Match z Rundy 2

Grzegorz „GregZpl” Zielinski  (UW Delver) vs Łukasz „Shadet” Cichecki (WGr Ramp-Control)

1 gra: Grzesiek wygrał rzut i zatrzymał bardzo przyjemne  3 landy, Delvera, Geista, Gut Shota i Vapor Snaga; Shadet także keepnął, zachowując typową dla rampy rękę z Solemnem i Rampantem. Grzegorz ruszył z kopyta i mimo braku flipu Delvera zdołał sprowadzić Łukasza do 7 dzieki dobranej w dobrym momencie pice. Shadet zrampił się do Jens Thoréna po czym zapodał zielonego tytana. Po ataku wyczyścił Delvera i Geista zhardcastowanym Terminusem. W tym momencie okazało się, iż kierowcy UW zabrakło paliwa (jego drawy to 5 landów i pika), a Shadet dysponując stołem pełnym utility landów nie miał problemu z wygraną.

2 gra: Shadet zszedł do 6 i zatrzymał rękę z 3 landami, Solemnem, Rampantem i Terminusem. Grzegorz keepnął pełną siódemkę – one-landera z Delverem, Geistem, Ponderem i 2 sztukami Thought Scoura. Delver znowu obraził się na swego właściciela i nie chciał się flipnąć. W tym czasie Łukasz zdołał kupić sobie nieco czasu za pomocą Solemna i dobranego z górki Day of Judgment (zginął Geist i 1/1 Delver). Grzesiek zaczął przewijać się z Thought Scoura i produkować duszki z Moorlanda. Kiedy przeciwnik odpowiedział na jego plan B za pomocą Timely Reinforcements i tytana, wydawało się, że jest po grze (dialog „to ja timely i tytan – hmm, to ja zrobię duszka” wyglądał przezabawnie). Dograna z ręki pika, w połączeniu z grupką latających duszków i zagranym turę wcześniej Geist of Saint Traft pozwoliła koledze redaktorowi wyprowadzić atak za exactlies i wyrównać stan meczu.

3 gra: Obaj gracze zeszli do 6. Shadet zachował: 2 Rampanty, sidowy Autumn’s Veil, Solemna, Foresta i Cavern of Souls;  Greg zaś: Delver of Secrets, Geist of Saint Traft, Mana Leak i 3 landy. Grzesiek znowu miał Delvera w pierwszej i tradycyjnie nie był w stanie go flipnąć do czasu zagrania Geista. Kiedy Shadet przepchnął Solemna (dzięki jaskini)  i próbował nim zablokować multikolorowego naporowca, Grzechu  wykonał sztuczkę z Restoration Angelem przebijając kilka obrażeń i jednocześnie ratując generatora aniołków. Shadet spędził kolejna turę na rampowaniu się, co wróżyło mu rychłą przegraną, ale będąc na 3 dokupił Terminusa, a po nim Timely Reinforcements i Elżbietkę. Kontroler UW, pozbawiony całego stołu, zaczął dobierać niemal same landy i w końcu musiał ulec hordom przeciwnika.

Grzegorz Zieliński uległ Łukaszowi Cicheckiemu 1-2

13:00

Feature Match z Rundy 1

Tomasz „Pędzisz” Dudziec  (RG Aggro) vs Grzegorz „Urlich” Kowalski (UW Delver)

1 gra: bez większej historii. Pędzisz zaczyna, dokłada mana dorka i oddaje turę. Urlich zagrywa Delvera, który od razu się flipuje. Następnie Grzesiek  dokłada kolejną manodajkę i mówi „go”. Delver atakuje za 3, jego kontroler dokłada drugiego oraz tapnietą fortece i kończy. Pędzisz dokłada trzeciego landa i zagrywa Bonfire of the Dammed, eliminując zagrożenia po przeciwnej stronie stołu. Urlichowi brakowało many, żeby kręcić się snapcaster + angel z ogromem opcji w grave. Po stronie Pędzisza mnóstwo małych mana stworów podpartych kesigiem i małymi duchami – to zestawienie wystarczyło aby pokonać przeciwnika w grze nr 1.

Sideboarding:

Pędzisz:
In: 1x Ancient Grudge, 1x Pillar of Flame, 2x Arc Trail, 1x Thrun the last troll
Out: 2x Sword of War and Peace, 1x Acidic Slime, 2x Wolfir Silverheart

Urlich:
In: 2xPhantasmal Image, 2x Divine Offering, 2xHero of Bladehold, 2x Timely Reinforcement
Out: 1x Mutagenic Growth, 3x Geist of Saint Traft, 4xGitaxian Probe

Gra 2: Urlich zaczyna. Seachrome Coast bez robaka;  po stronie przeciwnika tylko forest. Urlich z końcem tury przeciwnika zagrywa Thought Scoura w siebie, przewijając pikę i Moorland Haunt. Urlich swoją turę kończy po dołożeniu wyspy. Pędzisz zagrywa Strangleroot Geist, po czym atakuje za 2 zrzucając przeciwnika do 18 zycia. Urlich po długim namyśle decyduje się na zagranie Timely Reinforcement, uciekając za 24 hp i zdobywając 3 żołnierzy. Pędzisz dogrywa las, po którym Green Sun’s Zenith znajduje BOPa i oddaje turę. Urlich zagrywa Pondera, układając 3 karty w odpowiedniej dla siebie konfiguracji; zagrywa Gut Shot za 2 życia (22) zabijając manodajkę Tomka, nastepnie atakuje 2 soldierami i kończy ture z 3 ottapowanymi landami. Pędzisz ma screw nie dogrywa landa tylko zagrywa Daybreak Rangera, który z końcem wraca na jego ręke za sprawą Vapor Snaga. Pędzisz 17 hp, Urlich 22. Urlich plains, atak całą trójką, 1 gość zostaje zablokowany duchem; Greg dogrywa Delvera, kończąc turę.  Pędzisz atak za 3 duchem (19hp) dokłada Thruna i tym akcentem kończy turę. Urlich sprawdza triger delvera pokazując timely, delver zmienia sie w 3/2 latam atakuje za 3 – życie pędzisza to 12. Przeciwnik dokłada foresta, atakuje za 4 thrunem i duchem za 3, duch wita 2 soldierów a thrun wbija sie w oppa. Po combacie ranger i arc trail 2 w delvera i 1 w urlicha, który odpowiada scourem w siebie przewijając glaciala i mana leaka. U 14 P 11. Urlich atak za 2 delver. Pedzisz zagrywa zielonego ducha i rangera ktory poprzez snapa zostaje skontrowany mana leakiem. Urlich sprawda trigger delvera, który się nie flipnął, po czym oddaje turę. Pędzisz dodaje Huntmastera wracając na 11hp, atakuje Thrunem, który nie zostaje zablokowany. Urlich ma 10HP, więc jest czas na zagranie pokazanego przez delvera timely (16 hp i dostaje 3 pazi). Pędziszowi podoba się ten obrót sprawy, bo ma na ręce bonfire’a którego zagrywa za x=1, sprzątając delvera i grupkę soldierów. Atakuje całą swoją armią za 10, zostawiając Urlicha na 5 życia. Urlich w desperacji zagrywa na mainie snapcastera w timely i w tym momencie ma 11hp i 3 chłopów. Pędzisz dogrywa Kessiga i atakuje wszystkim, Grzesiek spada na 3 life.  Jego tura, Huntmaster się flipuje i ściąga kierowce Delvera go do 1hp, Urlich dobiera blanka i podaje rękę przeciwnikowi.

Tomasz Dudziec pokonuje Grześka Kowalskiego 2-0

12:00

Dodaliśmy pairingi z pierwszej rundy oraz trochę fotek. Galeria jest na dole, link do pairingów w tabelce.

 11:30

Jak to zwykle bywa przy tej rangi imprezach mamy drobne opóźnienie, właśnie odpala się pierwsza runda. W turnieju weźmie udział 42 graczy, co oznacza iż zostanie rozegrane sześć rund swissa plus top 8. Oprócz bogatej reprezentacji Górnoślązaków hotel Qubus gości również zawodników z Wrocławia, Łodzi, Bielska, Krakowa, Rzeszowa oraz Warszawy. Wśród sław i zarazem faworytów do top 8 są m.in. Ober (dla zasady, ale skutecznością ostatnio nie grzeszy), Kopeć, Urlich, Sokół, Alienek oraz Pędzisz.

 


Sędzia główny: Sebol
Sędziowie pomocniczy: Axcel, Fatso
Nagrody: 21 paczek na głowę plus slot na World Magic Cup dla zwycięzcy

Wygodniejsza galeria na facebooku jest tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.390249781038965.92922.233045640092714&type=1


Spoiler

Data: 30 czerwca 2012 (sobota)
Lokacja: Sala Turkusowa Hotel Qubus Katowice
Uwaga! Jest prawdopodobne że lokacja będzie zmieniona, na lepszą salę (aby bardziej odpowiadała jakości turnieju) – ale to wciąż będzie centrum Katowic – szczegóły poznacie tutaj jeśli dojdzie do zmiany.
Start: 11:00 /zapisy od g. 10:00/
Format: Standard
Wpisowe: 60 zł

Wymagania od graczy:
– przygotowany spis talii (kartka A4, czytelnie lub wydruk), oddawany przy zapisach
– długopis, notatnik, własne tokeny i znaczniki jeśli są potrzebne do gry daną talią
– znajomość i stosowanie się do dokumentów turniejowych: 

http://www.wizards.com/wpn/Document.aspx?x=Magic_The_Gathering_Tournament_Rules oraz http://www.wizards.com/wpn/Document.aspx?x=Magic_The_Gathering_Infraction_Procedure_Guide

Pula nagród:
– Zwycięzca otrzymuje zaproszenie do Drużyny Narodowej na turniej Magic World Cup, oraz sponsorowany przelot do Indianapolis (United States) na konwent Gencon, gdzie odbędzie się ten event.
– Dla pozostałych graczy w Top8 do podziału będą boostery „Avacyn Restored”. Do puli wpadają 4 boostery za każdego gracza biorącego udział w turnieju.
– Spodziewamy się także bonusów do tej puli od dystrybutora – firmy CD Projekt – jak tylko otrzymamy informacje na ten temat będzie tu aktualizacja.

Kontakt:
Podstawowy kontakt w sprawach tego turnieju tym razem do mnie:
mail: sklep.gnom@gmail.com
telefon: 660527787 (Roman Cupek)

Mateusz Kopeć wygrywa WMCQ Katowice

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (