Turniej Pauper Classic Online – 5 edycja

Pozwolimy sobie na małą reklame kolegów po fachu: już po raz piąty odbędzie się piąty Ogólnopolski Turniej Paupera Online, ponieważ obięliśmy tę imprezę małym patronatem medialnym i zapraszamy wszystkich do udziału!

Jest to doskonała okazja dla każdego entuzjasty formatu, jak i zupełnego nowicjusza, aby zmierzyć się z graczami z całej Polski, w tym niezwykle wyrównanym formacie. Jak wielu z was zapewne wie, format Pauper Classic wywodzi się z platformy Magic Online a jego główną, określającą cechą jest to, że gra się w nim wyłącznie commonami. W obecnym szaleństwie Grand Prix Warszawa, może być to odskocznią dla graczy czysto casualowych.

Nie jest wymagane fizyczne posiadanie talii, a jedynie złożenie jej wirtualnego odpowiednika i zapostowanie kodu wirtualnej talii w odpowiednim temacie na forum.

Spoiler

Pauper Classic to format wywodzący się z platformy Magic Online, w którym legalne są wszystkie karty wydane z rarity common na platformie Magic Online. 

Dodatkowo, mają zastosowanie wszystkie pozostałe zasady budowy talii w formacie Constructed (minimalny rozmiar decku 60 kart w main deck, opcjonalny sideboard posiadający do 15 kart itd.), wraz ze zmianami, które zaszły w M14. Jeżeli commonowa wersja karty została kiedykolwiek wydana na Magic Online, to każda wersja tej karty, wydrukowana nawet z inną rzadkością, wciąż jest legalna w Pauperze Classic. 

Przykład: Counterspell był commonem w Siódmej Edycji Core Set, która została wydana na Magic Online. Później został przedrukowany w Masters Edition II z rzadkością uncommon. Obie wersje tej karty mogą być używane w formacie Pauper Classic. 

Przykład: Hymn to Tourach, kolejny uncommon z Masters Edition II, nie jest legalny w formacie Pauper Classic. Mimo, że został wydrukowany jako common w Fallen Empires, to ten set nigdy nie został wydany na Magic Online.

Dodatkowo, następujące karty są zbanowane w Pauperze Classic:

Cranial Plating
Empty the Warrens
Frantic Search
Grapeshot
Invigorate

Jeżeli posiadasz wątpliwości, czy dana karta została wydana jako common na platformie Magic Online, użyj wyszukiwarki dostępnej na stronie MTGOtraders Advanced Search wpisując interesującą cię nazwę w pole wyszukiwania przy ustawionym rarity Common.

Znany błąd: Kird Ape jest wyświetlany niepoprawnie. Nie jest legalny.

akredytacja, mana, kasa, mtg

AKREDYTACJA

Akredytacja do turnieju wynosi 20 PLN i jest w całości przeznaczona na nagrody dla Uczestników Turnieju.

NAGRODY

Nagrody jakie można zdobyć w turnieju są uzależnione od frekwencji graczy, ale tym razem ze względu na spory odzew sponsorów, wyglądają wyjątkowo korzystnie.

Spoiler

1 miejsce:

42% całej kwoty, np. przy 40 graczach: 336 PLN

5 Boosterów Dark Ascension ufundowanych przez sklep GNOM

40 PLN w kredycie sklepowym ufundowane przez sklep StrefaMTG.pl

2 miejsce:

28% całej kwoty, np. przy 40 graczach: 224 PLN

3 Boostery Dark Ascension ufundowane przez sklep GNOM

20 PLN w kredycie sklepowym ufundowane przez sklep StrefaMTG.pl

3 miejsce:

18% całej kwoty, np. przy 40 graczach: 144 PLN

3 Boostery Dark Ascension ufundowane przez sklep GNOM

4 miejsce:

12% całej kwoty, np. przy 40 graczach: 96 PLN

1 Booster Dark Ascension ufundowany przez sklep GNOM

1 Booster (nieznanego jeszcze dodatku) ufundowany przez Best-Play.pl

5 miejsce: 1 Booster (nieznanego jeszcze dodatku) ufundowany przez Best-Play.pl
6 miejsce: 1 Booster (nieznanego jeszcze dodatku) ufundowany przez Best-Play.pl
7 miejsce: 1 Booster (nieznanego jeszcze dodatku) ufundowany przez Best-Play.pl
8 miejsce: 1 Booster (nieznanego jeszcze dodatku) ufundowany przez Best-Play.pl
9-16 miejsce: playset niespodzianka ufundowany przez Planeswalker.pl

magic, mtg, zaciąg

SPOSÓB I TERMIN ZAPISÓW

Aby zapisać się do turnieju należy zgłosić chęć udziału, poprzez zapostowanie w temacie na forum do dnia 15- tego sierpnia 2013, do godziny 23:59:59.


SPOSÓB ROZGRYWEK

Turniej będzie rozgrywany w systemie swiss + Top 8. Ilość rund jest uzależniona od ilości graczy i zostanie ogłoszona po zamknięciu zapisów. 

Runda rozpoczyna się od momentu wywieszenia pairingów w tym temacie. Wywieszenie nowych pairingów jest też każdorazowo ogłaszane w temacie przez Organizatora Turnieju. Przy numerze rundy pojawi się termin jej zakończenia, zwykle jest to 3-4 dni od momentu ogłoszenia Pairingów na daną rundę. 

Po wywieszeniu Pairingów gracze, którzy zostali sparowani, kontaktują się ze sobą (zazwyczaj poprzez prywatną wiadomość forumową) aby ustalić odpowiednio wczesny termin rozegrania meczu pasujący obu graczom.  Po rozegraniu meczu, gracz który zwyciężył (a w przypadku remisu, gracz, który rozpoczynał ostatnią rundę), zgłasza wynik meczu postując go w temacie. 

Więcej na temat sposobu rozgrywek, platformy za pomocą całość będzie rozgrywana, znajdziecie w temacie, który już linkowaliśmy powyżej.

 

Sponsorzy Turnieju Pauper Classic Online

strefamtg

gamesmasters, mtg

gnom

bestplay

Planeswalker

 

Patronat medialny Turnieju Pauper Classic Online

graal, mtg

rubikon, mtg, magic

pauper revolution, mtg

ogr, karcianki

logo jpg

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze