Filmowa analiza Shadows over Innistrad

Nie ma co ukrywać – byłem sporym fanem limited w „starym” Innistradzie. Nie dziwota, że pamiętając te setki draftów i tysiące posłanych do piachu wilkołaków, wiązałem z powrotem na ojcowiznę Sorina spore nadzieje. Czy Shadows over Innistrad je spełnił? Jak oceniam nowe mechaniki oraz siłę poszczególnych kart i kolorów? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiecie się klikając przycisk play!

Tradycyjnie skupiam się na ocenie całego setu karta po karcie. Jako uzupełnienie poniższego contentu polecamy analizę tekstową, która ukaże się na dniach. Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Shadows over Innistrad:

1. Wprowadzenie i ocena kart double faced

2. Kolory biały i niebieski

3. Kolory czarny i czerwony

4. Zieleń, multikolory, colorless i nonbasici

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, shadows over innistrad

 


 shadows over innistrad header

Zbiór informacji o Shadows over Innistrad

 

Opis fabuły „Shadows over Innistrad”Fears-Key shadows over innistradNa Innistradzie, po powrocie Avacyn i zgładzeniu Grisebranda, kwiaty kwitły pięknie, ludzie zakładali rodziny, dzieci wesoło szły do szkoły, a opowieści statecznych dziadków o koszmarach i horrorach przeszłości jawiły się tylko jak niedorzeczne bajeczki. Jednak strach, groza i szaleństwo wróciły wraz z przybyciem białowłosej kobiety, które zapoczątkowało dziwne zmiany na planie. Planeswalkerzy z Gatawatcha zechcieli się przyjżeć całej sprawie (akurat w SOI jest to osamotniony Jace), Tamiyo studiująca na Innistradzie gdzieś sie zapodziała zostawiając tylko poszlaki do rozwiązania zagadki zmian, Sorin poszukuje Nahiri, która odnalazła się jako mścicielka za krzywdy zadane jej Zendikarowi. Tak mniej więcej wygląda fabuła.

Opis dodatku: Shadows over Innistrad to marketingowy powrót na Innistrad. Symbol edycji, to odwrócony znak Anielicy Avacyn. Mechanika oparta jest znowu mamy pięć głównych tribali, które rozłożone są na tzw. przyjaznych kombinacjach kolorów: ludzie (GW), zombie (UB), wampiry (RB), duchy (UW) i wilkołaki (RG). Dostajemy 4 planeswalkerów (znani nam z wcześniejszych dodatków Jace i Sorin oraz nowa wilkołaczyca Arlinn Kord i Nahiri, o której były wspomnienia, ale nie było jej karty w normalnym secie – pojawiła się tylko w Commanderze 2014. Dodatek ma 297 kart i jest dość dużym setem w porównaniu z poprzednimi, tzw. dużymi setami, mając od nich około 25 kart więcej. Jest to spowodowane obecnością dwustronnych kart (double-faced cards, skrót: DFC). By zaznaczać takie karty w taliach boostery SOI zawierają też checklisty. Nacisk na DFC jest dość duży, każdy powinien trafić przynajmniej jedną taką kartę w boosterze. Normalna paczka zawiera commona lub uncommona DFC. Mniej więcej jedna na osiem paczek także zawiera rara lub mythica DFC jako dodatkowy mythic albo rare (ponieważ zastępują commona). Czyli taka 'szczęśliwa paczka’ ma dwie karty DFC: common/uncommon i rare/mythic rare

Nazwa setu: Shadows over Innistrad.
Blok: Shadows over Innistrad, pierwszy dodatek.
Trzyliterowy skrót: SOI
Twitter Hashtag: #MTGSOI.
Oficjalny Release: 8 kwietnia 2016.
Liczba kart: 297
Karty Launch Promo: Angel of Deliverence.
Gameday Promo: Incorrigible Youth za udział i Anguished Unmaking za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Elusive Tormentor//Insidious Mist.

Zawartość intro packów: tutaj (i tutaj źródło)

intro packi shadows over innistrad

 

Constructed: SOI dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage bez innych zmian dla tych formatów. Od dnia prereleasów będziemy grali w Typie 2: Dragons of Tarkir, Magic Origins, Blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch) oraz Shadows over Innistrad. 
Limited: Po wejściu SOI oficjalnym formatem draftowym jest: 3x booster SOI, formatem sealeda jest: 6x booster SOI.

Oficjalna strona Shadows over Innistrad dla graczy: http://magic.wizards.com/…shadows-over-innistrad
Oficjalna strona Shadows over Innistrad dla sklepów: http://wpn.wizards.com/…shadows-over-innistrad
Oficjalne produkty Shadows over Innistrad od Ultra Pro: http://www.ultrapro.com/…Shadows+over+Innistrad

Shadows over Innistrad Release Notes release notes (wersja kompaktowa, łatwo drukowalna).
Shadows over Innistrad Two-Headed Giant release notes.

Języki w jakich wydane są produkty: angielski, uproszczony chiński, chiński tradycyjny, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański. Karty ekspedycji będą dostępne tylko w języku angielskim, niezależnie od tego, jaką wersję językową boostera otworzymy.

Ekipa odpowiedzialna za dodatek:

  • Initial Concept and Game Design: Mark Gottlieb (lead), Mark Rosewater, Ken Nagle, Gavin Verhey, Sam Stoddard, Andrew Veen, Adam Lee
  • Final Game Design and Development: Dave Humpherys (lead), Tim Aten, Ethan Fleischer, Erik Lauer, Ari Levitch, Sam Stoddard and Matt Tabak contributing

Trailer:

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze