crossorigin="anonymous">

Renesans czy Starożytność?

W dniu dzisiejszym pojawił się bardzo ważny dla świata MTG w Polsce news. Dokładne informacje znajdują się na stronie CDP. W skrócie – firma CD Projekt staje się z dniem 1. 1. 2012 oficjalnym dystrybutorem Wizards of The Coast. Wszyscy jesteśmy ciekawi co przyniosą zmiany…

 

 

 

Umarł król, niech żyje CDP?

Osobiście uważam, że nigdy nie porównamy rzetelnie osiągnięć ISA oraz CDP, chociażby z uwagi na zupełnie inne czasy, w którym obie firmy miały/będą miały za zadanie promować MTG. Co przyniosą zmiany, zweryfikuje jedynie przyszłość. Lepiej czy gorzej? Będzie na pewno inaczej, wpływa na to głównie zmiana zasad dotyczących turniejów oraz zasad kwalifikacji na całym świecie. Duże znaczenie ma chęć poznania panujących reguł przez osoby reprezentujące firmę CD Projekt, swoją drogą bardzo uznaną i cenioną wśród graczy gier komputerowych. Pytaniem jest jednak czy firma zrozumie środowisko graczy na tyle by walczyć o ich prawa, mocno okrojone po zmianie regulaminu 2012. Zdecydowanie, należy zwrócić uwagę na fakt, iż sprzedaż podyktowana jest popularnością, a najlepszą promocją w obecnym momencie jest rozwój profesjonalnej sceny turniejowej. Może firma zechce być patronem cyklu turniejów, na które nasi gracze są w tym roku gotowi?

W sprawie firmy ISA ostatnie lata niezaprzeczalnie pokazały, że pomimo wpadek, MTG w Polsce ma się dobrze, a poziom gry jest wyższy niż w latach poprzednich (wzrost liczby graczy regularnie wyjeżdżających na GP, wzrost rodaków w Top8 Grand Prix, wyjazdy do US).

O ISA słów tylko kilka

Oczywiście łatwo jest rozliczać ludzi z wpadek i nie dociągnięć, ale tylko nieliczna ilość osób z całego grona wypowiadających się o firmie ISA, miała tak naprawdę możliwość osobistego załatwiania z nimi swoich spraw. Pewnie ja mogę powiedzieć, że w sprawie nagród za MP 2011 była duża porażka po stronie tej firmy. I nie chodzi mi tu o wartość nagród tylko ich organizację. Z drugiej strony sprawa załatwienia biletów wyglądała całkiem pozytywnie. Drobnym mankamentem była konieczność dojazdu chłopaków z Wrocławia i Gdańska do Warszawy, natomiast przesiadki, terminy, godziny, linie lotnicze – bez zarzutu.

Co przyniosą zmiany zobaczymy już niedługo. Miejmy nadzieje, że wyjdzie dobrze i wszyscy będą zachwyceni. Firmie CD Projekt życzę powodzenia i liczę na obsadzenie odpowiednich osób na stanowiskach decyzyjnych, w sprawie zarówno sprzedaży produktów Wizards of the Coast w naszym kraju, jak i rozwoju naszej sceny turniejowej.

 

– Tomasz Figarski

Kilka słów o mnie: Grając zawodowo ponad 10 lat, nie osiągnąłem wiele, co czyni mnie bardziej pasjonatem niż personą polskiego MTG. Motywacja i dopracowywanie szczegółów zaowocowało udziałem w Pro Tourze, tytułem Mistrza Polski 2011 oraz reprezentowaniem naszego kraju na Mistrzostwach Świata. Największe co zdobyłem dzięki tej grze, to wieloletnie znajomości i przyjaźnie. Z tego powodu pragnę wnieść swój wkład w rozwój naszej sceny za pośrednictwem serwisu Psychatog.pl – zorientowanego na graczy chcących podnieść swoje umiejętności i z sukcesami reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze