Błyskawiczna prasówka magicowa #1 – prereleasy Theros Beyond Death

Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu, skracamy znacznie nasze przeglądy prasy, które od teraz przyjmują formę „Błyskawicznej prasówki magicowej”. Skupimy się na najważniejszym temacie tygodnia i podamy najciekawsze linki jakie wpadły nam w oko (już bez kategoryzowania ich). Czasem dodamy też info o jakimś wydarzeniu czy też ogłosimy coś od serca w ramach wieści z Psychatoga. Mamy nadzieję, że obecna forma będzie Wam odpowiadać, ale jesteśmy też otwarci na uwagi i propozycje. Pozostaje nam zgłosić temat tygodnia – zdecydowanie są to prereleasy Theros Beyond Death.

 

PR Temat tygodnia PR

 

Theros Beyond Death

thb, prasówka

W weekend pograliśmy prereleasy i zapewne mieliście przy tym sporo funu. Jeśli chcecie podkręcić swojego skilla, to polecamy pełną analizę Theros Beyond Death od Guildmage.pl (jest tu omówienie i ocena wszystkich kart). Goldfish również nie próżnował i podrzucił nam triki, aby nie dać się zaskoczyć podczas rozgrywek limited, a także przygotował listę removali.

Złota Rybka przygotowała również szereg przydatnych materiałów związanych z THB w constructed:

Warto pamiętać, że w papierowych formatach constructed kartami z THB można grać dopiero od piątku (24 stycznia).

W temacie Theros Beyond Death zajrzyj także na:

Ashiok, Elspeth THB

 

PW Przegląd prasy branżowej PW

 

Polecamy także poniższe materiały:

Portal mtg, 1997, machina

reklama Portal Mtg; pismo Machina 1997

Zobacz też te decki:

 

PU Wieści z Psychatoga PU

 

Mój prerelease Theros Beyond Death w Wargamer Kielce

Przyszło na coś od serca, bo chociaż gramy coraz rzadziej, to jednak wciąż się zdarza. A okazja, by się pochwalić jest dobra – 5 miejsce na pre, wynik 4-1 i jeden z najbardziej sytych zestawów, w nagrodach oraz w poolu, jakie miałem.

Oto jakim deckiem grałem:

Śmigało ładnie, choć pewnie nie był to najlepszy deck na pre. Ale był fajnie rekursywny i spójny – w dużej mierze dzięki Heliod’s Pilgrim. Normą było, że zagrywałem Inevitable End dwa razy w jednej grze, a z raz czy dwa udało się to nawet zrobić trzykrotnie. Jak? Choćby Rise to Glory czy Storyteller.

Jak by to powyżej nie działało, mogłem spróbować złożyć wersję WG, słabszą najprawdopodobniej, ale kuszącą. Odrzucić coś takiego wcale nie było łatwo:

Musiałbym się tu jednak bawić w splash po czarny kolor dla removalu i cerbera. Ponadto, jakość enchantów była niska w WG i nie było ich dostatecznie wiele, nawet pod dwóch Calixów.

Tak czy siak, wygrałem pięć paczek. A w nich po dotarciu do domu otworzyłem takie cuda:

Te po lewej to świecące. Te po prawej zwykłe. Ale i tak wyobraźcie sobie moją minę, kiedy otworzyłem najpierw Kroxę, a potem Uro. I do tego jeszcze foil erka. Ktoś wie jak wyliczyć prawdopodobieństwo na tego rodzaju zdarzenie?

A jakie były wasze prereleasowe historie? Pochwalcie się otwartymi paczkami, wygranymi/przegranymi i refleksjami odnośnie pre.

Pozdrawiam, Galathar

 

Magic Lore i Patronite

Tradycyjnie dziękujemy naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. Już w kolejce czekają kolejne teksty o Planeswalkerach zamykające II etap projektu. Po zamknięciu II etapu rozpoczniemy przygotowania do III etapu; planowanie kolejnych tematów i rekrutację autorów.

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy
  • Sklep StrefaMtg.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

-x-


– Emil i Ober; Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze