Błyskawiczna prasówka magicowa #134 – Pierwsze spoilery The Lord of the Rings – Tales of the Middlearth i The One Ring

Oj, sporo się działo w minionym tygodniu. Rzadko kiedy mamy okresy tak bogate w njusy, wieści, teksty, wydarzenia, produkty, eventy. A jednocześnie nie było też jakoś aż tak bardzo spektakularnie. Znaczy, owszem, pierwsze spoilery The Lord of the Rings – Tales of the Middlearth i The One Ring wzbudziły mnóstwo emocji. Do tego start fabuły March of the Machine… i co tam się dzieje! Plejnsłokery umirajom! Serio, uważajcie na spoilery. Na MTG Arena wchodzi z kolei zremasterowany Shadows Over Innistrad i z tej okazji zobaczyliśmy galerię kart. Z kolei Oathbreaker został uznany za oficjalny format. Ponadto, odbył się Paprykarz, Arena Championship 2, a Black Lotus stał się jeszcze droższą kartą niż był do tej pory. Normalnie klęska urodzaju.

Jeśli chodzi o teksty i artykuły, szczególnie polecamy relację Alana Andrzejewskiego z LEC na Guildmage.pl. Mało już takich tekstów, więc tym bardziej warto docenić. Jeśli macie przeczytać jeden tekst z minionego tygodnia, niech to będzie właśnie ten. Ale materiałów ciekawych jest więcej. Przeglądajcie, bo jest co!

 

PR Temat tygodnia PR

Pierwsze spoilery The Lord of the Rings – Tales of the Middlearth i The One Ring

Wiele emocji wzbudziła zapowiedź Wizardów, że w dodatku pojawi się Jedyny Pierścień. Ale taki naprawdę jeden jedyny.  Z limitowanymi kartami numerowanymi już mieliśmy do czynienia, ale tym razem Wizardzi postanowili wydrukować wariant The One Ring w liczbie jednej sztuki.  Konceptualnie to fajny pomysł, ale w praktyce… cóż, jest to na pewno obiekt pożądania. Do znalezienia w Gift Bundlach lub Collector Boosterach. Będą też inna warianty tej karty i inne numerowany karty.

Ponadto, w secie nie będzie walkerów (co ma sens), za to będzie sporo legendarnych stworów. Nie będzie feczy, ale za to mają być fullartowe basic landy przedstawiające mapę Śródziemia – dość efektowne, dodajmy. Mają być też borderlessowe warianty kart przedstawiające sceny z historii Władcy Pierścieni.

Zgrabnie powyższe zapowiedzi opisano tutaj. To w zasadzie powtórzenie tego, co wyżej, ale… jest też info o tym, że już ktoś za Jedyny Pierścień, czyli The One Ring, oferuje 100 tysięcy dolarów (pod warunkiem, że nikomu nie powiemy, że wyciągnęliśmy tę kartę z boostera). A to na pewno nie koniec ofert.

Ale to nie wszystko, będą także specjalne okrągłoramkowe wersje kart. Mamy też potwierdzone kilka różnych wariantów kart. Są legendarne kreatury (w tym Sam, Frodo, Gandalf, Aragorn i Arwena, Gollum oraz Sauron) landy i kilka innych ciekawych spelli.  Mamy boxtoppery (warianty kart istniejących w MtG w klimacie LOTRa). Cały set ma być dostępny w czerwcu.

 

PG News! PG

MTG Arena Championship 2

Z jakiegoś powodu strona eventu jest dość zakamuflowana i dotrzeć do niej z oficjalnej, eventowej strony Wizardów wcale nie jest łatwo. Zamiast znaleźć się na głównej, trzeba sobie kliknąć w njusa o meta, a w nim kliknąć sobie linka do strony eventu. Dziwne to, bo jednak turniej o 200 tys. $. Co więcej, jednak daje szansę awansu nie tylko na Pro Tour, ale i na Worldsy. Cóż. Niby drobna rzecz, a jednak…

Dobra, mniejsza z tym. Co istotne to fakt, że grano Historica, a udział brały 32 osoby – te które zakwalifikowały się przez Qualifier Eventy na Arenie. Wygrał… a tego też ciężko się dowiedzieć. Ale chyba Hiroshi Onizuka, a drugi był Alexey Paulot. Co ciekawe, ten ostatni stworzył na reddicie wątek AMA, w którym można mu było zadawać pytania. Link tutaj. Jest tam trochę o meta, kulisach, itd.

W tym miejscu mamy oficjalne przedstawienie meta tego prestiżowego turnieju – sporo tam Jundów. Ale wygrał combo deck, o którym może być głośno. Chodzi o Kethis Combo. Wyjątkowo fajnie opisane to zostało na MTG Rocks. Decklisty tutaj (i gdyby miał wątpliwości, to widzimy tu też, że w evencie brali udział dość znani i utytułowani gracze.

Paprykarz Open Series 23

Event się odbył, więc i krótkie podsumowanie wypadałoby dać. A że obraz jest wart więcej jak tysiąc słów, odsyłamy do galerii i njusów, zachęcając do zaglądnięcia. Warto wiedzieć, co się dzieje na polskiej scenie magicowej. Gratulacje dla zwycięzców… i uczestników też. Bo to dzięki graczom ta zabawa się kręci i miło widzieć, że ludziom się chce przekręcać kartoniki na żywo.

A linki tutaj: pierwsza paczka zdjęć, druga paczka zdjęć, trzecia paczka zdjęć, drużyny z Team Modern, Top 4 Team Modern wraz ze zwycięzcami, Top 4 Pauper (w porównaniu z modernem biednie wyglądają, ale jednak godnie) + zwycięzca Paupera, Top 4 w Legacy i zwycięzca, Top 8 Sealed + zwycięzca, zwycięzca LET Store Qualifier w Pioneerze, kolejna paczka zdjęć, paczka zdjęć z turnieju cEDH i Top 4 cEDH oraz zwycięzca, Top 8 Pioneera z niedzieli, zwycięzca niedzielnego Moderna, zwycięzca niedzielnego Pioneera, Top 8 kolejnego Sealed ze zwycięzcą, ostatnia paczka zdjęć. Koniecznie warto też zajrzeć w notki bio z Moderna, z Legacy, z Sealeda, z Pioneera, z wypasionego Paupera.

Magicowe story – March of the Machine

Ruszyła fabularna opowieść i poznajemy losy inwazji Phyrexian. Innymi słowy, mamy nowe teksty, z których dowiemy się, co się dalej w lore MTG dzieje. A dzieje się dużo.

Jak na razie Wizardzi opublikowali te opowiadania:

Phyrexiańskie maszyny ruszają na podbój multiwersum! I nieźle im to idzie… chociaż z drugiej strony, jest też sporo umierania w tym wszystkim. To wywołuje reakcje, ale nie będziemy spoilować dla tych, co nie mieli okazji jeszcze poczytać. Jedną z takich reakcji ciekawszych znajdziecie tutaj.  Teorii w ogóle jest sporo, ale do tego warto zajrzeć na reddita i samemu poprzeglądać. Czyta się co najmniej równie dobrze jak magicowe opowiadania.

Galeria kart Shadows over Innistrad Remastered

21 marca na MTG Arena pojawi się Shadows over Innistrad Remastered. Dodatek to arenowa wersja bloku, w którym wróciliśmy na Innistrad. Było to już jakiś czas temu. W końcu na Arenie będzie jednak można grać kartami z Eldritch Moon i Shadows over Innistrad. Ale nie tylko nimi. W paczkach będą również karty ze starszych setów! Chodzi o dodatki Innistrad, Dark Ascension i Avacyn Restored. Grając limited, będziemy mogli otworzyć przynajmniej jedną taką kartę w każdej paczce. Żeby było jednak ciekawiej, będą cztery podgrupy kart, które będzie można dostać przez 4 kolejne tygodnie. Innymi słowy, Wizardzi nie rzucą nam wszystkiego naraz, a dostaniemy zestawy po kolei.

 • Tydzień 1, Marzec 21–28: Creature Type Terror!
 • Tydzień 2, Marzec 28–Kwiecień 4: Fatal Flashback!
 • Tydzień 3, Kwiecień 4–11: Morbid and Macabre!
 • Tydzień 4, Kwiecień 11–18: Abominable All Stars!

Więcej informacji – jakie karty są w podgrupach oraz nieco info ogólnego – pod tym linkiem.

A przy okazji, na Arenę trafi też Emrakul. Historię o tym jak do tego doszło mamy pod tym linkiem. Warto podkreślić, że ludzie działający w IT chwalą sobie podejście developerów w tym względzie i że ogólnie sprawa została ciepło przyjęta. Być może sama karta wywoła różne reakcje, ale to że trafiła na MTG Arena, warto docenić.

Oathbreaker stał się oficjalnym formatem MtG

Wizardzi ogłosili, że wymyślony przez fanów format zostanie uznany za oficjalny format MtG. I to się nazywa mieć siłę przebicia. Wieść rozniosła się szeroko (o czym możemy się przekonać choćby tutaj i tutaj). Co więcej spotkała się z ciepłym przyjęciem community. Krótkie wyjaśnienie czy jest Oathbreaker mamy też tutaj.

Błędy na alterach Phyrexia: All Will Be One

Wizardom zdarzają się wtopy dotyczące kart w druku i ONE też ich doświadczyło. Część alterów ma ponoć zawierać niewłaściwe opisy działania. Jako przykład w tekście podano Zopandrel. Miejcie temat na uwadze, gdybyście mieli okazję grać z kimś, kto ma takie karty i w razie czego sprawdzajcie je w Oracle.

CEO TCGPlayera rezygnuje

Ten njus to bardziej pretekst, aby poruszyć pewną istotną kwestię dla samych Amerykanów. Od razu tu trzeba podkreślić – przy okazji nie ma co sprawy przenosić na polski grunt, bo to zupełnie różne rzeczywistości. A że sprawa może być rozwojowa i jeszcze może się coś zadziać, warto mieć świadomość, że istnieje.

Wracając do njusa, Chedy Hampson, dotychczasowy CEO TCGPlayer, postanowił zrezygnować. Być może ma to związek z restrukturyzacją i przejęciem marki przez eBay. A może zaważyły względy osobiste? A może… i tu dochodzimy do tego tematu, o którym mowa była wcześniej. Być może słyszeliście, że pracownicy firmy postanowili zawiązać związek zawodowy. Ostatnio był w tej sprawie nawet przełom, głosowanie, itd. Przy okazji jednak zaczyna się robić głośniej odnośnie praktyk zniechęcania pracowników do zakładania związku. Jeden z content creatorów TCG, streamer Aspiringspike zdecydował się odejść z zespołu. Tutaj tłumaczy swoje podejście, które wywołało pewne oświadczenie ze strony TCG. Mówiąc krótko, o tym zakładaniu związku można było usłyszeć jakiś czas temu już, ale teraz wypływają szerzej brudy związane z tym, jak z tego powodu firma traktuje pracowników.

540 tysięcy dolarów za Black Lotusa

Tak, tyle właśnie kosztował kogoś zakup Black Lotusa na aukcji. To podobno rekordowa suma. Pod linkiem nieco więcej szczegółów.

 

PW Przegląd prasy branżowej PW

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

PW Ciekawe inicjatywy i wydarzenia PW

Jeśli jesteś organizatorem lokalnego turnieju, fajnej imprezy karcianej, i chcesz to zareklamować, to pisz do mnie na ober@psychatog.pl i bez problemu o tym poinformujemy. Za taki wpis w prasówce nie pobieramy żadnych opłat. 

 

PU Wieści z Psychatoga PU

Magic Lore – trzeci etap Projektu

Przypominamy, że w ramach Projektu Magic Lore Pl regularnie powstają filmy na kanale Akademii Nicola Bolasa. Namawiamy, do zaglądania na ich kanał, a poniżej prezentujemy listę filmów omawiających historię Magica:

 

Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

 • Szymon 'Wadro’ Wiaderny
 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

 

PG Finanse PG

Tygodniowe Notowania MCM

Standard

Wzrosty
Spadki
28.36 zł
+47.50%
23.99 zł
-47.47%
36.01 zł
+26.95%
33.65 zł
-31.71%
130.74 zł
+18.81%
8.29
-28.13%
34.90 zł
+18.43%
9.61 zł
-27.27%
48.03 zł
+17.60%
8.61 zł
-26.49%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
6.75 zł
+53.55%
9.09 zł
-30.77%
47.67 zł
+46.13%
7.16 zł
-25.13%
11.85 zł
+29.40%
8.65
-23.40%
6.87 zł
+28.83%
11.66 zł
-22.40%
11.68 zł
+24.30%
11.32 zł
-21.11%

Modern

Wzrosty
Spadki
6.97 zł
+163.64%
7.28 zł
-30.18%
12.67 zł
+110.80%
20.65 zł
+61.77%
4.95 zł
-19.84%
15.67 zł
+45.54%
9.71 zł
-17.38%
9.90 zł
+41.58%
9.69 zł
-17.08%

Eternal

Wzrosty
Spadki
221.12 zł
+206.63%
6.44 zł
+185.11%
27.64 zł
-71.11%
5.31 zł
+125.51%
28.84 zł
-65.71%
16.23 zł
+125.00%
49.25 zł
-43.08%

Tygodniowe Notowania MTGO

Standard

Wzrosty
Spadki
2.30 TIX
+13.86%
3.24 TIX
-43.16%
1.28 TIX
+2.40%
2.48 TIX
-29.55%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
1.82 TIX
+180.00%
1.79 TIX
-58.76%
1.79 TIX
-58.76%
5.35 TIX
+114.86%
1.13 TIX
-56.87%
4.07 TIX
+101.49%
1.13 TIX
-56.87%
4.07 TIX
+101.49%
4.28 TIX
-45.82%

Modern

Wzrosty
Spadki
1.14 TIX
+90.00%
1.90 TIX
-72.97%
4.62 TIX
+86.29%
1.79 TIX
-45.09%
4.62 TIX
+86.29%
1.79 TIX
-45.09%
1.69 TIX
+57.94%
2.92 TIX
-41.48%
11.43 TIX
+51.19%
1.18 TIX
-38.22%

Eternal

Wzrosty
Spadki
1.06 TIX
+430.00%
1.72 TIX
-36.30%
19.65 TIX
+199.09%
3.90 TIX
-35.64%
2.14 TIX
+160.98%
1.36 TIX
-35.55%
1.91 TIX
+89.11%
2.85 TIX
+61.02%
1.92 TIX
-34.25%
2023-03-20, Źródło: ManaVault.pl

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze