Błyskawiczna prasówka magicowa #70 – Magic Showcase i Paprykarz

Za nami Magic Showcase, zwany także Announcement Day, oraz warszawska edycja Paprykarza. To pierwsze wydarzenie dość ważne, bo dostajemy zestaw newsów związanych z planami Wizardów. Drugie wydarzenie wydaje nam się jednak ważniejsze i ciekawsze, bo bliższe sercu – wreszcie mieliśmy duży, polski event z turniejami magicowymi! Wreszcie na żywo, w nostalgicznym miejscu, wreszcie z masą fajnych ludzi i świetną organizacją! Oczywiście po szczegóły, a także najciekawsze artykuły i znaleziska, zapraszamy do dalszej części prasówki magicowej.

 

Temat tygodnia

 

Magic Showcase

Wizardzi rozsupłali worek z prezentami i zrobili nam gwiazdkę w końcówce wakacji… znaczy, tak by było, gdybyśmy coś z tego dostali. Mimo wszystko zapowiedź nowych produktów na Magic Showcase ciężko traktować jako prezent, ale jednak powiedzmy sobie to szczerze – na bogato tymi zapowiedziami sypnęli. Produktów i njusów jest od groma, i dobrze, bo najwyższy czas już był dowiedzieć się, co nam Czarodzieje szykują.

Zanim jednak o produktach, warto wspomnieć o najważniejszych info powiązanych z Magic Showcase:

 • wraca Organized Play – na razie na zasadzie „pracy u podstaw”, będą Store Championship (na początku grudnia) i turnieje lokalne. Od tego zaczynamy, a jak minie pandemia – może wrócą GP i tym podobne eventy. Na Store Championship będą promki w postaci Arbor Elf, Collected Comapny i Wurmcoil Engine.
 • pojawią się draft openy na Arenie, a więc będzie można podraftować w premier eventach i bić się o grubą kasę w limited – i to nie w formacie Sealed!

Przy okazji warto dodać, że crossoverowe sety nie pojawią się już raczej jako dodatki legalne w Standardzie. Przeczytać o tym możemy tutaj. Co ciekawe, dodatki te będą legalne – przynajmniej ten z 2023 roku, czyli oparty o Władcę Pierścieni – w Modernie i w Historicu (a zatem i w Legacy oraz innych eternalach). No a teraz już produkty. Oto one:

Pioneer Challenger

Pojawią się preconstructed decki przeznaczone do grania w Pioneerze. Dostaniemy 4 talie: Azorius Spirits, Lotus Field Combo, Mono Red, Orzhov Auras – do sprzedaży trafi to 15 października. Spisy są pod linkiem w nagłówku.

Commander Collection: Black

8 ikonicznych przedruków czarnych kart dla fanów EDH. Znamy zawartość tego zestawu w wersji regular i premium (znaczy foil i bez foil). Dostaniemy w nim (z nowymi artami):

Zestaw pojawi się wkrótce.

Innistrad: Double Feature

Okazuje się, że Innistradowe sety będą ze sobą połączone w nowy set, który będzie się draftować razem. Ma to dać unikalne doświadczenie draftowe. Co więcej, karty będą mieć specjalne arty. Dodatek pojawi się na początku 2022 roku. Innymi słowy – czekają nas nie dwa, a trzy sety Innistradu. Tak jakby. Słyszycie to? Fani limited już zacierają rączki.

Kamigawa: Neon Dynasty

Wracamy na Kamigawę! Jednak plotki okazały się prawdziwe. Tym razem jednak klimaty i owszem, japońskie, ale bardziej cyberpunkowe, high-techowe, a choć podszyte magią i Magiciem, zdecydowanie bardziej nowoczesne. To pierwszy dodatek po Innistradzie, w pierwszej połowie roku 2022. Gość specjalny? Plotki mówią o Jin-Gitaxiasie.

Streets of New Capenna

Nowa Capenna to miejsce rządzone przez demony (mimo że to anioły je stworzyły) i kolejny dodatek Magica po Kamigawie. Wieszczy to powrót Ob Nixilisa, ale nie tylko – okazuje się, że także Elspeth jest z tą lokacją powiązana. Możemy zatem spodziewać się jej powrotu. Set ma być wypełniony trzykolorowymi frakcjami. Mówi się o klimatach noir.

Dominaria Reunited

Po wizycie na nowym planie czeka nas powrót nad Dominarię. Dominaria się odbudowuje po latach wojen, apokalips i po czasach dużych niepokojów. Co ciekawe, plotki głoszą, że będzie to też powrót do wątku Phyrexii i kolejny dodatek z Nowej Phyrexii pojawi się niedługo potem. Jak będzie? Zobaczymy, ale Dominaria Reunited ma dać podwaliny pod dalszy konflikt z Phyrexianami w przyszłości.  Dodajmy, że set pojawi się na trzydziestolecie Magica.

The Brothers War

A to już totalny powrót do przeszłości. Po Dominarii przekonamy się, jak wyglądała Wojna Braci. Ich konflikt zostanie dokładniej przedstawiony. Na razie brak jednak jakichś szczegółów, ale będą artefakty i dodatek pojawi się w 4 kwartale.

Unfinity

Magic w kosmosie? Jak najbardziej tak, przynajmniej w formie un-setu. Czeka nas retro-futurystyczny kosmiczny karnawał. Mają być też shocklandy w secie i fullartowe basici inspirowane  s-f.

Double Masters 2022

Więcej reprintów, bardziej multikolorowo – powraca kolejny set Mastersów, i to tych podwójnych. Dodatek będziemy grać pod koniec przyszłego roku.

Jumpstart 2022

Nowy Jumpstart też się pojawi. Więcej szczegółów na razie nie ma, poza tym, że pojawi się to w czwartym kwartale 2022, tak jak Double Masters 2022.

Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate

Lubicie Wrota Baldura, lubicie Commandera i lubicie draftowanie limited? Będziecie szczęśliwi, bo w drugim kwartale 2022 dostaniecie dodatek w realiach AFR z commanderowymi draftami.

Secret Lair: Street Fighter

Na 35 rocznicę Street Fightera dostaniemy Secret Laira z Chun Li (z multikickerem) i innymi bohaterami tej komputerowej bijatyki. Data nie została podana. Co ciekawe, będą to alternatywne wersje kart, które będą też dostępne jako bardziej „magicowe” w Set Bosterach.

Secret Lair: Fortnite

Wyjątkowe przedruki, wyjątkowe karty – to właśnie nas czeka w dwóch Secret Lair dropach poświęconych Fortnite.

Secret Lair Out of Time Superdrop

I kolejny Secret Lair, ale tym razem taki „na już”. Zajrzyjcie do linka, jeśli interesuje was, co Wizardzi przygotowali. Są Artist Series Secret Lairy, ale najciekawsze są jednak staroramkowe, retro karty walkerów ze starym wordingiem, a także wyjątkowe, tuszowe grafiki z legendami Kamigawy.

Warhammer 40K

Universes Beyond w 2022 roku to Warhammer 40K, czyli 4 talie przeznaczone dla fanów Commandera, w których potapujemy sobie Space Marines i inne podobne cuda.

Lord of the Rings: Tales of the Middle-earth

To już na 2023 rok. Będzie dodatek, którego settingiem będzie Śródziemie. Na razie niewiele więcej wiemy. Dodatkowi będzie towarzyszył Secret Lair Drop. Będą też 4 decki do Commandera.

 

Paprykarz

Ponad 120 graczy na FNM? Checked! Około 250 unikalnych graczy podczas weekendu? Checked! 3 dni świetnej zabawy na żywo? Checked! Tak w dużym skrócie wyglądał Paprykarz, który w ostatni weekend sierpnia odbył się w warszawskim hotelu Sangate, pamiętanym przez niektóre dinozaury jako Hotel Gromada.

Taka frekwencja pokazuje, jak bardzo wszystkim brakowało grania na żywo, wymiany papierowymi kartami, spotkań ze znajomymi i generalnie Magica. Nie będziemy się rozpisywać o samym wydarzeniu – kto był, ten wie jak było, ale polecamy wam zajrzeć do internetów, choćby na facebookową stronę wydarzenia, a także do Pana Myszy, gdzie na pewno traficie na jakieś fotki i relacje. Zresztą, tutaj króciutkie podsumowanie od orgów.

 

News!

 

Zmiany w Netflixowej animacji ze świata Magica: bracia Russo odchodzą, przychodzi Jeff Cline

Ponoć różnice kreatywne sprawiły, że bracia Russo zrezygnowali z Magica. To dla nas spora strata, ale nie oznacza to, że nie znalazło się zastępstwo a projekt zarzucono. Teraz znajdzie się on pod opieką Jeff Cline’a, który też spore doświadczenie w branży ma. Samo przekazanie pałeczki też odbyło się (jak można z powyższego tekstu wywnioskować) dość naturalnie i w pewnej mierze na pewno będzie bazować na pracy braci Russo. Wiemy też, że w serialu animowanym pojawi się Jace oraz Gideon, a temu ostatniemu głosu użyczy Brandon Routh!

Nowy komiks od Boom! Studios – Tezzeret w one-shocie

Boom! Studios zapowiedziało zeszyt, którego bohaterem będzie Tezzeret. Być może pojawi się tam także Nahiri? Tak czy siak, to pojedyncza historia, a nie cała seria, ale z pewnością miłośnicy magicowego lore powinni zwrócić uwagę na komiks Magic: Master of Metal.

Judge Academy Promos na wrzesień-grudzień

Być może większości graczy to nie dotyczy, ale fanów ładnych promek u nas dostatek. Zatem zachęcamy do zajrzenia w link i zobaczenia artów Morophona oraz Zacamy. A nuż się komuś spodobają na tyle, że ktoś zechce je od sędziów odkupić?

Insight eSports się rozpada i oświadczenie od MTGMelee

W skrócie – jest sobie taki organizator turniejów, który wykorzystywał platformę MTGMelee do organizowania eventów.  Organizator obiecywał kasę za wygrane, ściągał kasę od tych, co chcieli ją wpłacać, a obiecanych wygranych nie przekazywał zwycięzcą, a przynajmniej nie wywiązał się w pełni ze zobowiązań. Innymi słowy, albo przeszacowano możliwości, albo wręcz ktoś – jak to się dawniej mówiło – kręcił lody. Dodajmy, że organizatora wspierali znani gracze, którzy też dali się naciąć. W końcu sprawa się rypła, no i efekt jest taki, że organizator odchodzi w niesławie, a platforma wydaje oświadczenie. Ot, kolejna historia, którą każdy może potraktować jako lekcję tego, jak postępować nie należy.

Innistrad: Midnight Hunt opóźnione w Azji i regionie pacyficznym

Nas to niespecjalnie dotyczy, ale warto tego rodzaju rzeczy odnotowywać. Wizardzi zaliczają obsuwę z produktami i dostawami, a to opóźni pre i wejście dodatku w kilku krajach Azji południowo-wschodniej oraz w krajach w regionie pacyficznym.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

Wieści z Psychatoga

 

Magic Lore – trzeci etap Projektu

Do opublikowania został nam ostatni artykuł z trzeciego etapu Projektu Magic Lore Pl (o konsekwencjach aktywacji Sylexu), ale musimy nad nim popracować. Szczegóły dotyczące zakresu tematycznego obecnego etapu znajdziecie tutaj.

Ostatni opublikowany artykuł: Magic Lore – Karn: biografia

 

Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

 

Finanse

 

Tygodniowe Notowania MCM

Standard

Wzrosty
Spadki
4.90 zł
+430.00%
4.76 zł
-43.72%
11.32 zł
+178.41%
15.38 zł
-41.88%
21.16 zł
+129.00%
6.79 zł
-39.51%
11.32 zł
+111.21%
24.02 zł
-35.00%
5.50 zł
+98.33%
9.19 zł
-33.44%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
9.24 zł
+4,900.00%
6.70 zł
-71.51%
4.85 zł
+950.00%
25.41 zł
-65.52%
22.64 zł
+394.95%
20.74 zł
-52.74%
4.76 zł
+347.83%
28.14 zł
-52.64%
8.13 zł
+309.30%
6.88 zł
-51.15%

Modern

Wzrosty
Spadki
9.24 zł
+9,900.00%
6.93 zł
-84.21%
9.89 zł
+2,040.00%
5.17 zł
-77.73%
8.09 zł
+1,650.00%
16.63 zł
-66.64%
32.29 zł
+1,488.64%
20.10 zł
-66.54%
13.44 zł
+1,112.50%
16.08 zł
-66.21%

Eternal

Wzrosty
Spadki
6.93 zł
+7,400.00%
18.48 zł
-97.24%
9.01 zł
+3,800.00%
12.71 zł
-92.95%
475.82 zł
+2,507.34%
55.44 zł
-90.00%
5.50 zł
+2,280.00%
8.73 zł
-84.25%
13.86 zł
+1,478.95%
76.97 zł
-83.17%

Tygodniowe Notowania MTGO

Standard

Wzrosty
Spadki
1.21 TIX
+83.33%
1.31 TIX
-18.63%
1.28 TIX
+48.84%
21.90 TIX
-16.98%
11.29 TIX
+41.30%
1.67 TIX
-16.50%
1.05 TIX
+29.63%
6.18 TIX
-12.09%
1.73 TIX
+28.15%
4.28 TIX
-9.13%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
1.17 TIX
+317.86%
4.21 TIX
-50.88%
1.29 TIX
+130.36%
1.58 TIX
-46.08%
1.93 TIX
+78.70%
2.50 TIX
-39.61%
1.54 TIX
+65.59%
1.12 TIX
-33.73%
1.13 TIX
+63.77%
1.38 TIX
-33.65%

Modern

Wzrosty
Spadki
1.46 TIX
+668.42%
2.51 TIX
-43.34%
11.13 TIX
+67.87%
3.66 TIX
-40.29%
4.45 TIX
+61.82%
1.77 TIX
-39.59%
2.28 TIX
+61.70%
1.28 TIX
-30.05%
7.14 TIX
+59.38%
2.31 TIX
-29.79%

Eternal

Wzrosty
Spadki
1.58 TIX
+128.99%
1.04 TIX
-44.97%
1.58 TIX
+128.99%
13.16 TIX
-33.94%
1.58 TIX
+128.99%
1.22 TIX
-31.07%
1.55 TIX
+80.23%
2.14 TIX
-25.69%
10.00 TIX
+67.22%
4.88 TIX
-23.87%
2021-08-30, Źródło: ManaVault.pl

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze