Deck Tech – BUG Control / Mill

Do grona rogue spisów, które chcielibyśmy Wam zaprezentować trafia BUG Control/Mill, którego pilotuje nasz rodak, Marcin Pisula. Jak na razie idzie 4-0 (w tym jeden bye) i za każdym razem wygrywał poprzez przewiniecie. Poniżej spisu krótki feature march z rundy 4tej, w której Marcin wygrał 2-1 z Martinem Juzą.

Talia naszego zawodnika była wymyślona sporo przed turniejem i ładnie tunowana. Bardzo podobną konstrukcję stworzył legendarny Janeczek, ale jego konstrukcja opierała się bardziej na zgarnianiu ogromnego advantage z Premieval Bounty niż na przewijaniu.

 

MARCIN PISULA BUG Control / Mill

pokaż / ukryj

BUG Control-Mill

Mini Feature Match – runda 4; Marcin Pisula (BUG Mill Control) vs Martin Juza (UW Control)

W pierwszej grze do 4 tury gracze zagrywli jedynie landy. Marcin po zastawieniu sie za kontrą dograł najpierw Augura, a nastepnie Farseeka. Widząc iż nie spotyka się to z żadną reakcja przeciwnika, postanowił przepchnąć Jace, Memory Adept i zaczął przewijanie. Przy sześciu landach Juza zagrał „mniejszego” Jace’a, ale nie był w stanie znaleść odpowiedzi na millujące zagrożenie rywala, i po krótkiej deliberacji poddał partię.

Druga gra również przebiegała bez historii, ale tym razem inicjatywa była po stronie Czecha. Marcin zmissował Appetite for Brains (Juza pokazał Disspel, Think Twice, Azorious Charm i Detention Sphere). Zaraz potem dobrał z Twice’a Tamyio oraz „małego” Jace’a i wobec braku kontry u rywala błyskawicznie zdominował rozgrywką i wymusił poddanie się Polaka.

Trzecia gra to Needle ze storny Marcina (nazwał Jace, Architect of Thought) oraz identyczna odpowiedź ze strony jego sławnego przeciwnika (nazwano Nephalia Drownyard). Kilka następnych kolejek nie było zbyt pasjonujących – gracze dobierali karty z Think Twiceów i zbierali manę. Dopiero druga próba zagrania Sphinx’s Revelation przez Juze okazała sie skuteczną, ale Czech miał wyraźnego flooda, a przepchnieta do gry Tamyio nie mogła sobie poradzić z parą drownyardów (w międzyczasie igła spadła od Decaya). Kiedy Martin się zorientował, że ma już tylko 3 karty na library poddał grę.

Marcin Pisula pokonał Martina Juzę 2-1

mill bug control mtg

Inne deck techy znajdziecie tutaj.


Informacje o samym Grand Prix Warsaw:

Spoiler

Organizator GP Warszawa, firma Gordian Knot Games, ogłosił szczegóły turnieju:

Adres:

EXPO XXI
Ignacego Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa, Polska
mapa

Koszt: 150zł.
Format: Standard.

Rejestracja:
Piątek, 9 sierpnia 14:00-22:00
Sobota 10 sierpnia: 8:00-9:00

Nagrody:
1 miejsce: $3,500
2 miejsce: $2,300
Miejsca 3-4: $1,500
Miejsca 5-8: $1,000
Miejsca 9-12: $600
Miejsca 13-16: $500
Miejsca 17-32: $400
Miejsca 33-64: $200

Top 4 otrzymuje także zaproszenia oraz bilety lotnicze na Pro Tour w Dublinie (październik 2013).
Jeśli na Grand Prix zagra ponad 1200 osób to zaproszenia i bilety otrzymają gracze z całego Top 8 oraz invite’y dostaną gracze z 39 lub więcej punktami spoza Top 8.

Mnożnik: 8x PP

Stopień aplikacji zasad to Competetive w sobotę i Professional dla osób, które awansują do drugiego dnia turnieju.

Każdy uczestnik otrzyma kartę promo All is Dust

Oficjalne info: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events.aspx?x=mtg/event/grandprix/warsaw13


Grand-Prix-Warszawa-pic


Oprócz całej masy turniejów, dodatkową atrakcją była możliwość podpisania kart oraz nabycia prac u artystów obecnych na site.

Jeff Miracola – http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?output=spoiler&method=visual&action=advanced&artist=+%5b%22jeff+miracola%22%5d
Jesper Ejsinghttp://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?output=spoiler&method=visual&action=advanced&artist=+%5b%22Jesper+Ejsing%22%5d


PROGRAM VIP:

Usługa, oferowana przez organizatora, którą wykupić można za 110PLN. W cenie dostajemy:
– lepsze siedzenie podczas gry;
– wodę do picia;
– w przypadku posiadania bye, zostaniemy automatycznie wpisani na listę i będziemy mogli przybyć bezpośrednio przed rundą, w której gramy pierwszy mecz;
– czas na podpisanie kart u artystów;
Za 65 PLN można wykupić samo wpisanie na listę z możliwością późniejszego przybicia na site (jeśli mamy bye).

KRAM SĘDZIOWSKI:

W niedzielę osoby, które pojawiły na site miały możliwość wzięcia udziału w quizie organizowanym przez sędziów, w ramach którego można było wygrać karty foil; quiz był darmowy.
Jak na każdym GP, byłoe można przystąpić do testów by zrobić lub podnieść swój level.

Źródło: http://www.gordianknotgames.co.uk/gpwarsaw13.html.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze