DotP2014, Theros, Dragon’s Maze oraz WMCQ

W dzisiejszej pigułce nowinki na temat nowego Duels of the Planeswalkers 2014 (DotP2014), nowej edycji – Theros, która otworzy kolejny blok, trochę przecieków z Dragon’s Maze oraz przypomnienie dla uczestników WMCQ.

Zapraszamy do lektury!

 

 

Duels of the Planeswalkers 2014 (DotP2014)

Ostatnie dni przyniosły sporo wieści od Czarodziei z Wybrzeża, dobrze więc zrobić ich krótkie podsumowanie. Wraz z bostońską imprezą PAX East, fanom zostały zaprezentowane pierwsze informacje na temat kontynuacji serii gier DotP. W edycji 2014 towarzyszyć będziemy Chandrze Nalaar, tropiącej podstępnego i niebezpiecznego wroga Wędrowców.

Magic 2014 – Duels of the Planeswalkers będzie zawierać kilka usprawnień:

  1. Android: Po raz pierwszy gra zostanie udostępniona na tabletach z Androidem. Będzie ją można znaleźć poprzez Amazon App Store oraz Google Play. Pojawi się w niej opcja gry multiplayer ad-hoc, a ponadto zapowiadane są kolejne testy, zmierzające do poszerzenia możliwości gry wieloosobowej w kolejnych uaktualnieniach. Magic 2014 pojawi się także na platformach XBox, Playstation, PC oraz na iPadach.
  2. Nowy tryb gry: twórcy nie zdradzają jeszcze, co kryje się pod tym hasłem, ale zapewniają, że dodali kolejny wariant gry w Magica.
  3. Dziesięć nowych talii: Pojawi się dziesięć nowych decków do odblokowania i gry online!
  4. Więcej Potyczek (Encounters) i Więcej Wyzwań (Challenges)

źródło

 

Theros

Drugim ważnym wydarzeniem była zapowiedź odnośnie kolejnego jesiennego bloku. Przypominamy więc: set, który ma wyjść we wrześniu, będzie nosił nazwę: Theros. Kolejne to zapowiadany na luty Born of the Gods (o kodowej nazwie „Romans”) oraz majowy Journey Into Nyx (kodowa nazwa „Countrymen”). Theros, nad którym na różnych etapach rozwoju pieczę trzymali Mark Rosewater i Eric Lauer, będzie zawierał 249 kart. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Wizardów:

źródło

 

Dragon’s Maze

Istotne informacje dotyczą również najbliższego eventu Prerelease najnowszego dodatku: Dragon’s Maze (27-28 kwiecień 2013). W czasie panelu na PAX East ujawniono tożsamość wszystkich championów gildyjnych (m.in. Theysa, Envoy of Ghosts dla Orzhovy, Mirko Vosk, Mind Drinker z Dimira), którzy wezmą udział w próbie przejścia tytułowego Labiryntu. Jedna z tych postaci – champion Ruric Thar, the Unbowed – została zaprezentowana na karcie.

Ruric preee

Uczestnicy panelu mieli również możliwość obejrzenia trailera do Dragon’s Maze:

Zdradzono również, jak będzie wyglądać karta Promo towarzysząca turniejowi Prerelease. Będzie nią Maze’s End.

mazes end DotP2014

Warto zaznaczyć, że turniej Prerelease Dragon`s Maze będzie wyglądał inaczej niż w przypadku Return to Ravnica i  Gatecrash. Tym razem uczestnicy nie będą mogli korzystać z karty Promo. Ponadto, w zestawie znajdą się 4 boostery z nowego dodatku i po jednym z poprzednich dwóch. Nadal będzie jednak możliwość wyboru gildii. W takim wypadku – przykładowo – jeśli wybierzemy Borosa, na Prerelease w naszym zestawie mogą pojawić się paczki z Azoriusa (współdzielony biały kolor), Selesnya (także biały), Izzeta (czerwony) i Rakdosa (czerwony).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym linkiem.

-x-

Z kolei jeśli ktoś chce obejrzeć zapis ze wspomnianego panelu na PAX East 2013 może kliknąć w poniższy link: 

 

World Magic Cup Qualifier

Ostatnia ważna informacja dotyczy osób, pragnących wziąć udział w najbliższych World Magic Cup Qualifier. Powinny one upewnić się, że są przypisane do właściwych krajów na liście DCI. W przypadku błędnego podania danych lub braku tychże, chętni nie znajdą się na liście zaproszonych na WMCQ (w Polsce znaleźć się na niej mogą osoby, które zdobyły co najmniej 300 Planeswalker Points w kategorii Yearly). Aby sprawdzić czy dany gracz jest na właściwej liście, należy skorzystać ze strony Planeswalker Points i wyszukać własną pozycję przy pomocy filtru narodowościowego i wybrac odpowiedni sezon. Jeśli dane są niewłaściwe, gracze powinni skorzystać z formularza na stronie https://www.wizards.com/Magic/PlaneswalkerPoints/Information#Appeals (formularz będzie dostępny tylko wówczas, gdy będziemy zalogowani). Problemy z narodowością mają priorytet jeśli chodzi o pracę supportu, ale im szybszy kontakt, tym lepiej.

Poniżej zamieszczamy również krótką instrukcję podsumowującą wyżej opisaną wiadomość i w przejrzysty sposób pokazującą, jak rozwiązać tę kwestię:

„Pytanie: W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem na właściwej liście narodowości?

Odpowiedź:

  1. Zaloguj się na stronie www.planeswalkerpoints.com
  2. Przejdź do zakładki „Leaderboard”
  3. Przejdź do zakładki „Yearly”
  4. Zmień filtrowanie (Season Filter) na “2012/04/02 – 2013/03/17”
  5. Ustaw filtrowanie narodowości (Nationality Filter) na kraj swojego pochodzenia.
  6. Jeśli posiadasz więcej niż 0 punktów, a twoje imię jest widoczne w krajowym rankingu, twoja Narodowość jest prawidłowa. W innym przypadku skontaktuj się poprzez formularz (Appeal Form) z ekipą Supportu.”

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze