[Draft] BRu Play

Wyszedł mi trochę kontrolny, trochę aggro BR ze splashem niebieskiego dla dwóch rarów. W sumie miałem cztery bomby w decku, więc jakoś się kręciło, ale miałbym silniejszy deck jakbym lepiej od początku draftował. Powinno mi wyjść UB ze splashem czerwonego. Zresztą oceńcie sami.

 

 

 

Pack 1

P1P1 to prosty wybór – ten Curse jest jednym z najlepszych mass removali w formacie, załatwia problem tokenów z Moorland Haunta, w ogóle masy małych tokenów, osłabia pająki ze Spawninga, no po prostu leczy nasza sytuację na stole. P1P2 to najgorsza chyba decyzja z drafta – po co brałem białe skoro puściłem w pierwszym boosterze Bondsy i Tasak (raczej trafiający do białych human-drafterów). Powinienem tu brać Geista albo małego Vampira. P1P5 znowu głupota, ja się zafiksowałem na tych humanów (pewnie dlatego, że najwięcej nimi wygrywam), ale to lekka przesada. W tym picku lepszy jest oczywiście Zombie albo czerwone stwory. P1P7 chyba lepszy byłby Drownyard, nie wiem co wtedy miałem w głowie… P1P10 miałem wybór curse’ów. Tu już pojawiała się decyzja, czy pójdę w milla (a dopiero co puściłem milujący land), czy w bardziej aggro kontrolną wersję. W ogóle rozpatrywałem te karty pod deck, ponieważ spodziewałem się w dalszej części drafta trafić wiedźmę, która wyciąga przekleństwa. Głupio nią grać tylko pod jednego Curse of Death’s Hold. P1P12 chyba jeszcze myślałem, że jest szansa na BR Vampiry. Gdybym lepiej przeprowadził drafta w tej paczce to pewnie miałbym na tym etapie podstawę do UB aggro/kontrol, UB milla albo UBr aggro-kontrol, zamiast tego sporo czerwonych i czarnych + jakiś dodatek białego.

Pack 2

No i P2P1 pokazuje, że zemściło się na mnie liche draftowanie, Undead od razu narzuca niebieski do decku, jest zbyt świetny aby go ignorować. Następne picku pokazują, że chciałem się szybko przestawiać, tylko było trochę na to za późno. Oddałem za dużo niebieskich aby to był podstawowy kolor. Drugi pick jest więc błędem (biorę świetnego stwora, ale to nie jest karta do splashu, tylko do szkieletu decku Ux). P2P7 doszła wiedźma, tak jak przewidywałem. Jest grywalna na razie tylko pod Curse of Death’s Hold, więc powinna zawsze jedna się przemknąć. Wiedźma będzie o wiele mocniejsza jak dojdzie kolejny dodatek, ze względu na nowe curse’y i możliwość składania Curse decka. Tu jeszcze nie do końca klarowało mi się czego ja właściwie chcę w tym drafcie. Wychodziło na UBR głównie oparty na czarnym.

Pack 3

P3P1 – no i proszę, prezent w kolorach, tylko że tym też wolę grać w mainowym czerwonym kolorze, aby móc ją zagrać z flashbacka. Niebieski nie dosycił, więc można splashować tylko Undeada. P3P2 – ooo, how nice! Więc jednak splash dla dwóch kart : )  Potem już dopełniały mi się karty z BR. Na PsP8 brałem Occulta raczej jako counter draft. Spis drafta poniżej, możecie sobie ocenić czy nie złożylibyście tego inaczej. Działał całkiem sprawnie, ale głównie erki i removal robiły grę, poza tym było trochę dopychania, np. Bloodcrazed Neonate i Traitorous Blood nie do końca tu pasowały.

 

Maindeck

8 Swamp
7 Mountain
2 Island
1 Typhoid Rats
1 Traitorous Blood
1 Village Ironsmith
1 Evil Twin
1 Undead Alchemist
1 Markov Patrician
1 Brimstone Volley
1 Diregraf Ghoul
1 Bitterheart Witch
1 Traveler's Amulet
1 Rage Thrower
1 Into the Maw of Hell
1 Moan of the Unhallowed
1 Hanweir Watchkeep
1 Victim of Night
1 Pitchburn Devils
1 Corpse Lunge
1 Curse of the Pierced Heart
1 Curse of Death's Hold
1 Galvanic Juggernaut
1 Altar's Reap
1 Devil's Play
1 Bloodcrazed Neonate
1 Geistcatcher's Rig

 

Sideboard

1 Stromkirk Patrol
1 Selhoff Occultist
1 Ghost Quarter
1 Maw of the Mire
1 Rotting Fensnake
1 Bump in the Night
1 Deranged Assistant
1 Walking Corpse
2 Night Terrors
1 Riot Devils

 

Draft można obejrzeć na Raredraft.com – dokładnie tutaj. Oczywiście aby oglądać draft wymagane jest zalogowanie przez konto na gmailu.

[/spoiler]

– Ober

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze