Filmowa Analiza Amonkhet by Sołtys

Tradycyjnie już zapraszamy na przedprereleasową analizę kart z nowego dodatku – tym razem Sołtys zaprasza nas do krainy Amonkhet zamieszkałej przez ludzi, minotaury, węże, koty no i oczywiście zombie, mumie, zombi-mumie, mumio-zombie, zombie-zombie-zombie! Zapraszamy gorąco do obejrzenia i wysłuchania analizy filmowej – Sołtys skupia się na ocenie całego setu karta po karcie. Jako uzupełnienie poniższej treści polecamy analizę tekstową.

Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Amonkhet:

1. Kolory Biały i Niebieski

2. Kolory Czarny i Czerwony

3. Kolor Zielony, Multikolory, Artefakty i Landy

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, Kaladesh


Amonkhet key art

Zbiór informacji o Amonkhet

Opis fabuły „Amonkhet”:

Po wydarzeniach z Kaladeshu Gatewatch bez żadnego planu wybiera się na Amonkhet, który według nich jest planem stworzonym i rządzony okrutną ręką przez Nicol Bolasa. Na miejscu wszakże okazuje się, że Bolas jest obecny jedynie w ornamentyce; Gatewatcha nikt nie potrzebuje i nikt nie chce być ratowanym; Amonkhet wcale nie został stworzony przez Bolasa. Tak to jest jak się bez konceptu i pojęcia leci spuścić lanie pradawnej gadzinie. Wszystko bierze w łeb.

Sam Amonkhet to żyzna, bogata kraina skupiona wokół pewnej oazy odseparowanej od pustkowi pełnych zombie. Mieszkańcy tego miejsca trenują całe życie, aby zmierzyć się z pięcioma próbami amonkhetowych bogów. W ten sposób chcą dołączyć do „godnych” („Worthy”), którzy stanowią elitę lokalnej społeczności. Celem jest zaś „życie po życiu” (gwarantowane przez czerwonego boga, zabijającego śmiałków na koniec prób) i przygotowanie się na powrót Wielkiego Boga-Faraona, czyli prawdopodobnie wspomnianej już tu gadziny. Ci co zginą w próbach lądują jako posłuszne mumie. To oczywiście nie podoba się Gatewatchowi, ale próba wzniecenia rewolty podobnej do tej z Kaladeshu nie idzie po ich myśli.

Nazwa setu: Amonkhet.
Blok: Amonkhet, pierwszy dodatek.
Trzyliterowy skrót: AKH
Twitter Hashtag: #MTGAKH.

Oficjalny Release: 28 kwietnia 2017.
Launch Weekend: 28-30 kwietnia 2017.
Eventy prereleasowe IRL: 22-23 kwietnia 2017.
Game Day: 19-21 maja 2017.
Release AKH na MTGO: 24 kwietnia 2017 (nie ma prereleasów, ligi kończą się i startują tego dnia po ogłoszeniu banów lub ich braku).
Informacje o produkcie dla sklepów: tutaj.
Informacje prereleasowe dla sklepów: tutaj i tutaj.
Format Prereleasa: Sealed (6 boosterów Amonkhet + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour AKH: 12-14 maja 2017

Liczba kart: 269
Karty Launch Promo: Oracle’s Vault.
Gameday Promo: Trueheart Duelist za udział i Glorybringer za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Archfiend of Ifnir.

Zawartość Planeswalker Decków: tutaj

Constructed: AKH dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage, a informacje o ewentualnych banach poznamy niedługo, bo już 24 kwietnia. Wtedy też okaże się, czy zajdą jakiekolwiek zmiany w tych formatach. W T2 legalne będą: blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch), blok Shadows over Innistrad (Shadows over Innistrad, Eldritch Moon), blok Kaladesh (Kaladesh i Aether Revolt) oraz Amonkhet. 
Limited: Po wejściu AKH oficjalnym formatem draftowym jest: 3x booster AKH, formatem sealeda jest: 6x Amonkhet.

Paczka prereleasowa: w zestawie na pre dostaniemy 6 boosterów Amonkhetu. Dodatkowo każdy będzie miał jedną kartę promo, którą może być każdy rare albo mythic, tylko tu wystąpi w postaci foil ze stempelkiem i datą. 

Oficjalna strona Amonkhet dla graczy: http://magic.wizards.com/en/content/amonkhet
Oficjalna strona Amonkhet dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/aether-revolt
Oficjalne produkty Amonkhet od Ultra Pro: tutaj.

Amonkhet Release Notes release notes.
Amonkhet Two-Headed Giant release notes.

 

Komentarze