Filmowa Analiza Hour of Devastation by Sołtys

Zanim na dobre nadejdzie godzina totalnej dewastacji (a to już w ten weekend) serdecznie zapraszamy do obejrzenia tradycyjnej analizy najnowszego setu. Sołtys opisuje dodatek Hour of Devastation „karta po karcie”, co powinno stanowić szczególną pomoc dla graczy początkujących i średnio zaawansowanych. Dla niektórych stanowi tez ucztę dla ucha : )

Materiał powstał dzięki współpracy z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego wpisu. Oglądajcie, komentujcie i subskrybujcie na potęgę!

 

Oceny kart z Hour of Devastation:

1. Kolory Biały i Niebieski

2. Kolory Czarny i Czerwony

3. Kolor Zielony, Multikolory, Artefakty i Landy

-x-

Wszystkich chętnych zachęcamy do dyskusji. Materiał powstał dzięki współpracy z serwisem GamesMasters.pl, któremu bardzo gorąco dziękujemy za okazane wsparcie.

Pozdrawiam, Sołtys

GM logo na TOG mtg, Hour of Devastation


 

Zbiór informacji o Hour of Devastation

 

Opis fabuły „Hour of Devastation”:

Mieszkańcy Amonkhetu wreszcie się doczekali. Ich zaprogramowane mózgi nie dopuszczały innego scenariusza, niż powrót zbawcy świata na pustynne ziemie. Tylko, że zbawcą okazał się okrutny, wyrachowany dyktator, a pustynia (oraz główna rzeka, Luxa) zalała się krwią. Zanim jednak objawił się mroczny Arcybóg tej planety, przysłał swoich czterech jeźdźców: wpierw przybył emisariusz – demon Razaketh, następnie trzej Bogowie Amonkhetu zabrani wcześniej przez Nicol Bolasa jako jego przyboczna armia, bogowie: szarańcza, skorpion i skarabeusz. Rozpętała się wojna, zaskoczeni mieszkańcy planu pogubili się w obecnej sytuacji, jedni łapali za broń, inni szukali wsparcia od swoich pięciu monokolorowych bogów, którzy byli nie mniej zaskoczeni niż oni. Ci, którzy załapali w miarę szybko o co biega, pod wodzą nowo-rozpalonej-planeswalkerki Samut, zaczęli obronę swojego dotychczasowego bytu. 

Nicol Bolas, wpierw zbudował sobie idealne terrarium dla swoich robaczków, które na jego cześć ćwiczyły się by po śmierci być idealnymi zombie. Teraz pan planety przybył zabrać swoją doskonałą armię na dalsze podboje międzyplanarne, a przy okazji, rykoszetem odstrzelił Gatewatch. Nasi ukochańcy stracili swój ogień, potęgę, naturalną siłę, ochronę i zmysły.

-x-

Tym razem Story Spotlight, czyli kamienie milowe historii zaznaczone na dole karty wraz z oznaczeniem liczbowym i znakiem planeswalkerów, znalazły się na: Hour of Revelation, Hour of Glory, Hour of Promise, Hour of Eternity i Hour of Devastation

Techniczny opis dodatku: Hour of Devastation to 75 dodatek Magica, drugi z bloku Amonkhetu. HOU składa się z 199 (+10 uwzględniając karty z planeswalker decków) kart i zawiera losowo dodane karty Inwokacji (tzw. Masterpiece Series) – bardzo rzadkich, foilowych czarów, głównie ze starych edycji i z samego Hour of Devastation (to ta sama idea co Ekspedycje z Zendikaru czy Inwencje z Kaladeshu). Inwokacje będą grywalne w formatach, w których legalne będą odpowiedniki danej karty. Rozkład rarity: 70 commonów, 60 uncommonów, 42 rary, 12 mythic rary.

HOU będzie sprzedawany w 16-kartowych boosterach (z jedną wkładką marketingową) oraz w dwóch taliach Planeswalkerowych. Planeswalker decki zawierają 10 dodatkowych kart, które są uznawane za część dodatku (2 mythicowe planeswalkery, 2 rary, 2 uncommony, 2 commony i 2 commonowe dual landy).

Nazwa setu: Hour of devastation
Blok: Amonkhet, drugi dodatek.
Trzyliterowy skrót: HOU
Twitter Hashtag: #MTGHOU.

Oficjalny Release: 14 lipca 2017.
Eventy prereleasowe IRL: 8-9 lipca 2017.
Game Day: 5-6 sierpnia 2017.
Draft Weekend: 15-16 lipca 2017
Standard Showdown: 22 lipca 2017
Release HOU na MTGO: 10 lipca 2017
Format Prereleasa: Sealed (4 boostery Hour of Devastation i 2 boostery Amonkhet + losowa promo karta, którą można grać)
Pro Tour HOU: 28-30 lipca 2017.

Liczba kart: 199+10
Karty Draft Weekend: Ramunap Excavator (od AKH Draft Weekend zastąpił Launch Party – w praktyce to prawie to samo).
Gameday Promo: Abrade za udział i Adorned Pouncer za Top 8; obie w wersji full-art.
Karta z promoBuy a Box”: Wildfire Eternal.

Zawartość Planeswalker Decków: tutaj.

Constructed: HOU dochodzi do Legacy, Moderna i Vintage. W T2 legalne będą: blok Battle for Zendikar (Battle for Zendikar, Oath of the Gatewatch), blok Shadows over Innistrad (Shadows over Innistrad, Eldritch Moon), blok Kaladesh (Kaladesh i Aether Revolt) oraz blok Amonkhetu. 
Limited: Po wejściu HOU oficjalnym formatem draftowym jest: 2x booster HOU + 1x booster AKH, formatem sealeda jest: 4x booster Hour of Devastation + 2x Amonkhet.

Paczka prereleasowa: w zestawie na pre dostaniemy 4 boostery Hour of Devastation i 2 boostery Amonkhetu. Dodatkowo każdy będzie miał jedną kartę promo, którą może być każdy rare albo mythic, tylko tu wystąpi w postaci foil ze stempelkiem i datą. 

Oficjalna strona Hour of Devastation dla graczy: http://magic.wizards.com/en/products/hour-devastation/
Oficjalna strona Hour of Devastation dla sklepów: http://wpn.wizards.com/en/products/hour-devastation
Oficjalne produkty Hour of Devastation od Ultra Pro: tutaj.

Hour of Devastation Release Notes release notes.

Komentarze