Powrót do GaleriaX

Drafty Theros

Poniżej w galerii prezentujemy screenshoty z wydraftowanych przez Sołtysa decków w formacie 3x Theros. Zagrał ich tyle, że warto zebrać wszystkie w jedno miejsce. Może się komuś przydadzą. Warto zaznaczyć, że Drafty Theros idą naszemu wicenaczelnemu bardzo dobrze i większość z poniższych poszły 3-0, albo przynajmniej zrobiły finał.

Jeszcze poniżej dorzuciłem oberowe drafty robiące 3-0 albo wchodzące do finału. Jest ich mniej, bo mniej draftuję od tego psychopaty limited xD

Drafty Theros

Sołtys

Ober


Podstawowe informacje o Theros:

Magic the Gathering Theros ElspethŚwiat Therosa jest zauważalnie wzorowany na starożytnej kulturze helleńskiej, a zatem czerpie pełnymi garściami z greckiej mitologii, którą każdy z nas miał okazję poznawać w szkole dzięki fragmentom książki Jana Parandowskiego. Therosowi Herosi niczym wiedźmini u Sapkowskiego włóczą się po świecie w poszukiwaniu hydr, minotaurów i wszelkiego tałatajstwa zagrażającego sielankowemu żywotowi śmiertelników. Pomimo ich heroicznych (nomen omen) starań, zwykłym zjadaczom oliwek nie będzie dane żyć w spokoju, gdyż na horyzoncie już wzbierają wzajemne animozje wszechpotężnych bogów, którzy nie wahają się zaingerować w świat maluczkich. Jeśli tylko można w ten sposób dogryźć reszcie panteonu i przy okazji wypromować swój ulubiony kolorek, to dlaczego nie skorzystać z okazji?

Nazwa setu: Theros

Blok: Set pierwszy z bloku Theros

Trzyliterowy skrót: THS

Oficjalny Release: 27 września 2013, od tego dnia THS będzie legalne w standardzie

Eventy prereleasowe: 21-22 września 2013

Launch Weekend: 27-29 września 2013

Game Day: 19-20 października 2013

Release THS na MTGO: 9 października 2013

Pro Tour THS: 11-13 października 2013

Liczba kart: 249 (20 basic landów, 101 Commonów, 60 Uncommonów, 53 Rarów, 15 Mythiców).

Karty promo za Prerelease: Celestial Archon, Shipbreaker Kraken, Abhorrent Overlord, Ember Swallower i Anthoussa, Setessan Hero w wersji promo foil. Będzie można nimi grać w turnieju, otrzymamy je w przygotowanych wcześniej zestawach!

Karty Launch Promo: Bident of Tassa

Gameday Promo: Phalanx Leader za udział oraz Nighthowler za Top 8

Karta z promoBuy a Box”: Sylvan Caryatid

Constructed: Theros stanie się legalne w sankcjonowanych turniejach constructed od czasu oficjalnego release’a tj. od 27 września 2013. Od tego momentu w Standardzie będą legalne: Return to Ravnica, Gatecrash, Dragon’s Maze, Magic 2014 i Theros

Limited: formatem draftowym jest 3x „Theros”.

Prerelease będzie rozgrywany z mieszanych boosterów w poszczególnych kolorach.

Oficjalny hashtag Wizardów na Twitterze: #MTGTHS (https://twitter.com/#MTGTHS)

Oficjalna strona edycji: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Products.aspx?x=mtg/tcg/products/theros

Oficjalne fakty na temat Prereleasów: http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events.aspx?x=mtgcom/events/prerelease-facts

 

Print Friendly, PDF & Email