Magic: the Gathering Arena – nowa cyfrowa odsłona Mtg

W ubiegły czwartek Wizards of the Coast oficjalnie zaprezentowało swoją najnowszą grę – Magic the Gathering: Arena. Pierwszą z nowej linii cyfrowych produktów w ramach „Magic Digital Next”, która jest projektowana wewnątrz studia przez świeżo uformowany zespół developerski.

Arena nie jest pozycją, która miałaby zastąpić lub konkurować z Magic Online – docelową publiką są początkujący gracze lub osoby grające budżetowo, bądź socjalnie; oraz skupiać się będzie tylko na rozszerzeniach legalnych w standardzie zaczynając wraz z Ixalanem.

Więcej informacji na temat nadchodzącej produkcji oraz linki z zapisami do zamkniętych beta testów poniżej!

Magic: the Gathering Arena

Magic: the Gathering Arena

 

MTG Arena jest jeszcze w wersji Pre-Alpha, jednak nawet w tak wczesnym etapie prac twórcy mają wielkie plany i ambicje związane z jej rozwojem. Zaczynając od kilku trybów gry, zintegrowanie jej w pewnym stopniu z wersją papierową jak i eventami prowadzonymi przez licencjonowane sklepy z kartonikami. Na streamie mieliśmy okazję zobaczyć prototyp tej nowej cyfrowej wizji MTG, w której streamerzy Amaz i Gaby Spartz stoczyli na oczach widzów kilka pojedynków deckami zawierającymi trochę niepokazanych wcześniej kart z nadchodzącego rozszerzenia – Ixalan.

Wizardsi skupiają się przede wszystkim na wprowadzeniu dodatków legalnych w standardzie – na premierę ma być dostępna pełna pula kart z formatu! Sama gra będzie wydana w formie free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Produkcja będzie wspierać pełne zasady papierowego MTG, żeby zaś dogodzić każdej z grup docelowych, będziemy mogli samodzielnie zarządzać zasobami, tapować landy w trybie pełnej kontroli, jak i pozwolić grze przejąć stery (do pewnego stopnia oczywiście). Nie będzie uproszczeń, udziwnień w postaci restrykcji rzadkości kart jak to miało miejsce w grach z serii Duels of the Planeswalkers.

Tryby gry jakie są przewidywane na chwilę obecną to constructed, ranked oraz draft. Sam gameplay będzie krzyżówką Magic Online oraz Magic Duels. Gra jest projektowana w Unity, więc prędzej czy później pojawi się na tabletach i inne urządzenia przenośnych; wersja beta zaś będzie dostępna wyłącznie na PC.

Powtórka zapowiedzi oraz gameplay bez komentarza od IGN.

Czarodzieje z Wybrzeża otworzyli zapisy do bety pod tym adresem. Co lepsze, osoby grające prerelease Ixalan na Magic Online, w wersji papierowej, bądź gracze niewspieranych już Magic Duels mogą liczyć na wcześniejsze zaproszenia, których rozsyłanie powinno się rozpocząć w najbliższym czasie!

 

Przydatne linki:

Socialmedia:

Wymagania sprzętowe na Arenę:

  • OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
  • Processor: Intel Core i5
  • Memory: 4 GB RAM
  • Graphics: 1024MB VRAM
  • Resolution: 1280 x 720 minimum display resolution
  • DirectX: Version 10/11/12
  • Network: Broadband internet connection
  • Sound Card: DirectX-compatible sound card

 


Grzegorz „Kxrekorikus” Pawłowski.

W Magica gra z przerwami od 10 Core Setu ogrywając przez ten czas standard i limited, zaś na Magic Online zgłębia tajniki Moderna. Ma na swoim koncie kilka większych bądź mniejszych ugranych turniejów zarówno w medżiku jak i innych karciankach np. World of Warcraft TCG.

Obecnie skupia się na tworzeniu poradników do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, dogląda rozwój MTG Arena, a jego poczynania można śledzić na prywatnym fan page’u.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze