Przegląd Prasy #108 – dużo Eldrazi na GP i dużo SOI

Cały świat kontra Eldrazi! W miniony weekend trzy miasta gościły Grand Prix rozgrywane w formacie Modern. Największym wyzwaniem weekendu było zatem zrzucenie bezkolorowców z piedestału. Patrząc jednak na metagame tych GP można dojść do wniosku, że Oath of the Gatewatch przegrało z Eldrazi. Wizardzi wciąż powtarzają, że jakieś zmiany jednak muszą sprowokować, prawdopodobnie banem (o czym zresztą niżej wspominamy).

Turniejom towarzyszył innistradowy hype nakręcany przez Wizzów. Dostawaliśmy kolejne spojlery i zagadki, których rozwiązanie dawało kolejne spoilery. Pojawił się także trailer SOI oraz opis mechanik, które podrzucamy w dalszej części przeglądu prasy. Zapraszamy do lektury!

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix Bolonia

Sporo naszych zawodników wybrało się do Boloni, ponad dwudziestu zrobiło Day 2, ostatecznie jednak wyniki warte uwagi osiągnęło 7 graczy z Polski. Z wynikiem 11-4 i lepiej poszli:

30 Lewandowski Bartłomiej 36 pkt
88 Bucholc Filip 33 pkt
102 Łysek Andrzej 33 pkt
125 Kowalski Grzegorz 33 pkt
129 Bański Jakub 33 pkt
137 Myszkowiak Maciej 33 pkt
139 Marcin Staciwa 33 pkt

Jest to całkiem niezły wynik zważywszy na fakt, że w turnieju zagrało 2181 magicowców. W top 8 znaleźli się:

  • Fabrizio Anteri (Red-Green Eldrazi)
  • Jaroslav Boucek (White-Blue Eldrazi)
  • Giuseppe Reale (Living End)
  • Alberto Mattiolo (White-Blue Eldrazi)
  • Mattia Rizzi (Red-Green Eldrazi)
  • Kayure Patel (White-Blue Eldrazi)
  • Ruben Perez (Affinity)
  • Alessandro Lippi (Bant Company)

Całość wygrał Kayure Patel. Decklisty z Top 32 możecie podejrzeć tutaj. A tu macie informacje o metagame turnieju i top 100 decków

Z tego i z innych linków można powiedzieć, że generalnie dominowali UW Eldrazi. Sukces decku wiąże się przynajmniej w części z tym, że tak wiele osób wybrało właśnie tę konstrukcję. Oczywiście, świadczy to zarazem o jej sile i pozycji w meta, ale na podstawie samych wyników z topek to można tylko powiedzieć, że deck jest silny. Stwierdzenie jak bardzo wymagałoby głębszej analizy wyników z Day 1 i Day 2. Dyskusja o banach

Kayure Patel gpbol 2016

Grand Prix Detroit

To GP nas średnio interesowało ze względu na brak Polaków, ale był modern, więc ciekawił wszystkich metagame i techy (nie było jednak zaskoczenia). Turniej jako jedyny GP był streamowany w ubiegły weekend i zapisał się w historii ze względu na kilka spraw: była mała afera z PES (Professional Events Services), czyli organizatorem turnieju – ludzie na nich narzekają od dawna, bo się po prostu do tego nie nadają (przykład 1, przykład 2, przykład 3, przykład 4). Do tego był koszmarny stream, nowa ekipa technicznie ssie, masa błędów przy montowaniu materiału, do tego były słabe komentarze. Żeby trochę przysłodzić, to chociaż społecznościówki Wizardów pozytywnie się wyróżniły, wychwytując parę fajnych rzeczy. Zwrócili uwagę np. na taką ciekawostkę jaką był koleś, którego nie stać było na GP, więc się kumple na niego zrzucili, jeśli przyjdzie w stroju banana. Dostał się do Day 2. Z tego wniosek – warto sponsorować banany.

Dobra, wracając do turnieju głównego, w Top 8 znaleźli się:

  • Ralph Betesh (Abzan Company),
  • Ronnie Ritner (RG Eldrazi),
  • Gerry Thompson (UW Eldrazi),
  • Huang Hao-shan (UW Eldrazi),
  • Evan Buchholz (UW Eldrazi),
  • Eduardo Sajgalik (UW Eldrazi),
  • Eric English (RG Eldrazi),
  • James Zornes (Storm)

Całość wygrał Ralf Betesh. Tutaj możecie zobaczyć decki z Top 32. Tu jeszcze (jak w Bolonii) archetypy z Top 100 oraz zwycięskie decki z triali. W turnieju zagrało 2553 magów. 

Grand Prix Melbourne

W finale spotkały się dwa UW Eldrazi (prowadzone przez Davida Minesa i Maitlanda Camerona, wygrał ten Davic), a do Top 8 trafili:

  • Chris Cousens
  • David Mines
  • Jason Chung
  • Yuuki Ichikawa
  • Lee Shi Tian
  • Maitland Cameron
  • Kentaro Yamamoto
  • Louis Thomson-Gregg

Pojawiło się w sumie 1105 grajków. I podobnie tutaj znajdziecie link do decków z Top 9-32, a tu rozpiskę z liczbą archetypów w Top 100. Oto jeszcze talie z triali. Przejrzenie i porównanie tych danych pod kątem wszystkich trzech GP da wam odpowiedź na pytanie jak wyglądała meta tych turniejów i jak wygląda w tej chwili papierowy modern (dominacja Eldrazich to oczywistość, ale co można wyczytać z reszty danych?).

 

Wieści z wybrzeża i okolic

 

Zmiany w sideboardowaniu się na PT

To jeszcze informacja sprzed modernowych GP i pierwszy njus z tygodnia. Króciutkie oświadczenie sprowadza się do tego, że od teraz w Top8 Pro Tour z sideboardu będzie można skorzystać dopiero po drugiej grze. Brzmi to trochę sztucznie i premiuje decki, które mają dobre MU przed sidem, ale odezwało się też sporo pozytywnych głosów. Jak to będzie, zobaczymy.

Mechaniki Shadows over Innistrad

Zmiana zasad działania flip-kart to najważniejsza informacja, którą dowiemy się z tekstu o mechanikach. Od tej pory karty te będą miały CMC na rewersie takie same jak na awersie. Wcześniej transformowana strona miała CMC=0. Teraz będzie to dotyczyło tylko kopii danego czaru (np. poprzez użycie Clone). Druga sprawa, o której ostatnio sporo spekulowano to nowa checklista. Innistrad 2 będzie miał ich dwie (ciekawe czy kolejny powrót przyniesie nam trzy checklisty). O wszystkim przeczytacie w linku. Dodamy tu jeszcze tylko, że set będzie zawirał następujące mechaniki (oprócz DFC): Delirium, Investigate (wraz z Clues), powracający Madness oraz Skulk.

Innistradowy hype

Działo się naprawdę dużo. Już w środową noc miało się pojawić coś… co, to tego nie wiedzieliśmy dokładnie, ale było pewne, że będzie to miało związek z Innistradem. Rozczarowaniem lekkim więc był fakt, że dostaliśmy tylko dostęp do mapy. Widnieją na nie trzy lokacje: katedra, rezydencja i laboratorium. Szybko jednak coś się zaczęło dziać i w laboratorium pojawiła się pierwsza karta, pierwsze wskazówki… a potem to się okazało być tylko przygrywką do tego, co było na Grand Prix. Wizardzi wpadli na genialny pomysł, by wspomniane lokacje odtworzyć i pozwolić graczom na poszukiwanie wskazówek samodzielnie. To zaś prowadziło do spoilowania kolejnych kart, które pokazywano nam na streamie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak było w tych miejscach (Escape Roomach), poczytajcie te teksty:

Tu macie jeszcze przykładową zagadkę z jednego z miast.

Wiele działo się również w sieci. Kiedy tylko pokazano Tamiyo’s Journal, gracze od razu załapali, że różne wersje językowe karty mają różne numerki (numerki na żurnalu tamiyo) we flavor tekstach. Od razu zaczęło się rozkminianie o co chodzi. Pojawiły się nawet kabalistyczne spekulacje, odczytywanie znaków, spekulowanie o Marit Lage i Emrakul, doszukiwanie się szalonych teorii o napisie na pamflecie, który trzyma Mad Prophet. Zobaczcie zresztą jak wyglądała dyskusja o żurnalu. Naprawdę Wizardom hype wyszedł, a nowe karty ociekają klimatem (zwłaszcza lovecraftiańskim). Polecamy zresztą obejrzeć nowe karty (już 55 ich znamy, w tym flipowaną Avacynkę), a do tego celu zachęcamy do zajrzenia na Mythic Spoilera.

W weekend zobaczyliśmy też trailer nowego dodatku. Dla tych co przegapili, oto on:

I jeszcze obrazek, który być może spojluje nam fabułę dodatku

SOI leak

źródło:http://imgur.com/DERQugz

Pojawiła się także teoria, że na Innistradzie znajdziemy znane z dodatku Tempest Licidy. Wizardzi byli raczej sceptyczni jeśli chodzi o ich powrót, bo są to stwory skomplikowane mechanicznie, ale zdaniem jednego z internautów pewien obrazek wskazuje na to, że Licidy się pojawią. Dyskusję na ten temat na reddicie możecie znaleźć tutaj; tam także link do obrazka zestawiającego wspomnianą grafikę ze starymi ilustracjami.

Nowe Judge Promo

Info dla kolekcjonerów głównie, bo pewnie większość z nas nie będzie miała okazji potrzymać tych kart w ręku. No, chyba że mają one coś wspólnego z Eternal Masters. Na karty natrafiono w Wallmarcie w kilku miejscach. Na razie wiemy tyle, że będzie Azusa, Lost but Seeking. Co jeszcze? Musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie.

Ban Eldrazich mocno prawdopodobny

I jeszcze na koniec warto wspomnieć, że Aaron Forsythe w czasie GP Detroit został przepytany pod kątem Eldrazich i wszystko wskazuje na to, że coś pójdzie pod młotek. Nie ma jeszcze decyzji co to będzie, ani kiedy przyjdzie czas na taki ruch (pewnie przy okazji Cieni nad Innistradem), jednakże Forsythe bardzo wyraźnie stwierdził, że wolałby Eldrazich osłabionych, ale nie całkowicie wyeliminowanych z meta. Powyższy link prowadzi do dyskusji na ten temat na reddicie (gdyby ktoś chciał usłyszeć całą rozmowę, to można ją znaleźć także tutaj na nagraniu).

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń M:tG :u:

 

 

Trzecia edycja Wrong Turn Party

wrong turn party 3

Już w ten weekend kolejna edycja Wrong Turn Party! Impreza odbędzie się 11-13 marca w wielkopolskiej Trzciance, i jak zawsze organizowana będzie przez ekipę Wicked Wizards Team i pilski sklep Chaos Games. W spoilerze prezentujemy informację od organizatora:

Spoiler

Team Wicked Wizards & Sklep Chaos Games mają zaszczyt zaprosić na trzecie już WRONG TURN PARTY!

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

KIEDY: 11 – 13 marca 2016

GDZIE: Agroturystyka Makowscy, ul. Ogrodowa 15, 64-980 Trzcianka

NOCLEGI: Baza noclegowa znajduje się w tym samym miejscu, w którym odbywa się nasz event. Więcej na temat warunków noclegowych można dowiedzieć się na fanpage’u lub pod numerami telefonów: 608 455 898 lub 884 838 342. Pod tymi numerami dokonacie również rezerwacji. Ponieważ miejsca do spania w pokojach/kapsułach są limitowane (32 miejsca) zalecamy nie zwlekać z rezerwacją noclegów do ostatniej chwili!

GŁÓWNE TURNIEJE:

Piatek, 11.03.2016

Grand Prix Trial (TBA)
Wydarzenie i zapisy tutaj
Start: 20:00
Format: Modern
Wpisowe: 30 pln
Nagrody: szczegóły w wydarzeniu

Sobota, 12.03.2016

Preliminary Pro Tour Qualifier Sydney
Wydarzenie i zapisy tutaj
Start: 11:00
Format: Swiss Sealed Deck (4xOGW, 2xBFZ) + draft top8 (2xOGW, 1xBFZ)
Wpisowe: 105 pln
Nagrody: szczegóły w wydarzeniu

TARMOGOAT CUP III
Wydarzenie i zapisy tutaj
Start: 20:00
Format: Standard*
Wpisowe: 50 pln – obowiązkowa prerejestracja na stronie wydarzenia,
Nagrody: Informacje w wydarzeniu.
Limit uczestników: 32
*TGC nie jest sankcjonowany. Obowiązują zmodyfikowane Floor Rules, szczegółowy ich opis zostanie umieszczony w wydarzeniu. Turniej dla osób pełnoletnich z silną wątrobą i nielichymi płucami.

Niedziela, 13.03.2016

Preliminary Pro Tour Qualifier Sydney
Wydarzenie i zapisy tutaj
Start: 10:00
Format: Standard
Wpisowe: 50 pln
Nagrody: szczegóły w wydarzeniu

SIDE EVENTS:

Informacje o specjalnych side eventach będą dodawane regularnie na naszym FB fan page’u. Na życzenie graczy (jeżeli zbierze się conajmniej osiem osób) możemy odpalić Wam sankcjonowany turniej w dowolnym formacie.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Hardened Scales w T2

Rzadko polecamy filmiki, bo są długie, nie mamy czasu ich oglądać, a więc i sprawdzić, czy są godne uwagi. Hardened Scales jednak rozpycha się łokciami ostatnio, wspominaliśmy o decku na Facebooku, a tu zabiera się za niego Andrea Mengucci. Mamy okazję zobaczyć talię w praktyce podczas gier z ligi oraz jej krótkie omówienie. Ok, ale co zrobić, gdy nie chce się wam oglądać filmików, a archetyp chcielibyście bliżej poznać? Tu z pomocą nadchodzi PVDR, który opisał talię bardzo dokładnie, wraz z sideboardowaniem się, itd. Tekst znajdziecie tutaj. Poniżej jeszcze rzut oka na temat od Carlosa Gutierreza. Niezaznajomieni z deckiem mogą od niego zacząć, bo krótko i treściwie opisuje działanie talii.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Budżetowy Magic: Modernowe gobosy

21 tixów ma kosztować ten budżetowy deck. Jasne. Saffron Olive znowu rozbił świnkę-skarbonkę, pozwalając zarobić paru trejderom i graczom, którzy w porę załapali, że warto kupować Legion Loyalistę (z bulk erki stał się droższy niż Goblin Guide na MTGO!) i parę innych kart z talii. Trzeba jednak przyznać, że talia to w gruncie rzeczy takie właśnie budżetowe gobliny, czyli masa stworów i tępe aggro. Tępe, ale skuteczne – Saffron Olive wygrał tą talią wszystkie pięć meczy! I to bez porażki.

Magicowa matma – Eldrazi w Modernie

Kolejny tekst Franka Karstena, który każdego zatwardziałego humanistę wpędzi w kompleksy i wywoła u niego ból głowy. Jak jednak komuś będzie się chciało przebić przez te kolumny równań, to znajdzie tu odpowiedź m.in. na to czy Eldrazi po banie Oka i Świątyni mieli by rację bytu albo jak często możemy liczyć na Thought-Knot Seera w drugiej turze.

Pobić Eldrazi

Coś na czasie. Martin Juza jeszcze przed GP wskazał UW Eldrazich jako deck to beat (i słusznie, choć pewnie nie spodziewał się aż  takich sukcesów). Wypisał też talie, które powinny mieć niezły MU% z tym archetypem. To alternatywy, którymi możecie grać, jeśli  nie chcecie inwestować w oka, świątynie i inne takie czary. Jest więc Affinity, Melira Company, Bogles, Elves, UW Control, Lantern  Control i Red Lantern. Wszystkie pokrótce omówione, a do tego parę wniosków podsumowania. Po prostu hejtdecki na bezkolorowców.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Siedem grzechów Commandera: obżarstwo

Kolejny tekst z tego sympatycznego cyklu. Tym razem deck inspirowany obżarstwem. Generałe jest Thromok the Insatiable, a dostajemy  dwa spisy – jeden na goblinkach (naszym mięsie armatnim pod devour i sac efekty), a drugi bardziej agresywny i chyba  stabilniejszy. Oba w granicach do 75 dolarów, czyli w miarę budżetowo.

Łamiąc Commandera: Hermit Druid

Bardzo króciutki tekst. Praktycznie to krótki wprowadzenie, lista i opis comba, ale warto chociaż na nie rzucić okiem, by mieć  świadomość, że istnieje (bardziej ograni nie muszą, na pewno znają działanie Hermit Druida i wiedzą jak combogenny to stwór).  Generałem jest tu Karador, a zabić możemy w 3 turze, co jest brokenowe jak na standardy Commandera. Druid ma zresztą bana na  French liście. Znać temat jednak warto. Grać? To już kwestia indywidualna.

Ciekawe decki z EDH:

 

VINTAGE/LEGACY

Historia się powtarza

Dwa dominujące aktualnie decki w Vintage to Workshops i Storm, czego dowód znajdziecie w tym tekście. Choć Joe Fiorini starał się unikać tego tematu, to wyniki Magic Online Power Nine Challenge go do tego zmusiły. Oprócz omówienia sytuacji w meta mamy tu też bonusową listę UR Controli. Co ciekawe, pojawia się w niej jako finisher nowa Chandra z Zendikaru!

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Grając Murasa Tronem

Alex Ullman kontynuuje temat z poprzedniego tygodnia, przedstawiając nam zaktualizowaną listę decku. Dostajemy też wyjaśnienie doboru kart oraz na sam koniec omówienie MU.

Izzetowy Delver

Dwóch autorów poruszyło ten sam temat – jeden z nich trochę się rozpisał, drugi rozegrał parę gier i oddał w nasze ręce filmiki z krótkim omówieniem. Jeśli więc jesteście zainteresowani archetypem, zajrzyjcie do tych dwóch tekstów:

 

 

LIMITED

OGW Sealed – liga!

Ligi są koszmarnie drogie, ale tu akurat niewiele można poradzić. Albo się ma te tixy, albo się ogląda streamy i powtórki (zresztą, limited zawsze było drogie, więc nic nowego). Jeśli zatem napaliliście się na nowy sposób gry na MTGO i nie macie ochoty wydawać 28 tixów na zabawę, to w powyższym linku Jacob Wilson gra bardzo mocnym deckiem. Chandra w akcji! Niestety, nie zobaczycie wszystkich pięciu gier. Są tu tylko cztery filmiki. Zresztą komentarz Marka najlepiej podsumowuje ten materiał:

materiał Jacoba Wilsona o limited to jakiś kosmos. Dawno nie widziałem tak dobrej analizy i świetnego sideboardowania.

Kamigawa po raz trzeci

Mówiąc krótko, dostaliśmy po raz trzeci i ostatni teksty związane z blokiem Kamigawy i jego draftowaniem. Zwyczajowo dostaliśmy kilka tekstów na PureMTGO i materiał od Saffrona Olive’a. Bawił się też tym formatem Kenji Egashira. Teksty te i filmiki znajdziecie poniżej:

Piąty Draft OGW od Morgan Wentworth

A jeśli jesteście zmęczeni Kamigawą i nie macie ochotę na ligi, to może macie ochotę obejrzeć draft OGW? Jeśli tak to rzućcie okiem do drafta Morgan.

 

INNE

Randomowe fakty o Innistradzie

Ten tekścik napisał Cid Vale Ferreira. Nie słyszeliście wcześniej? Nic dziwnego, to nowy tekściarz na mtggoldfish, a będzie pisał  teksty vorthosowe. Tu mamy parę ciekawostek innistradowych. W sam raz na miesiąc przed prereleasami Shadows over Innistrad!

Nauka z boku

Raphael Levy dzieli się z nami kilkoma refleksjami związanymi z robieniem coverage’ów. Dla większości graczy będą tu jednak ważne dwa tematy – umiejętność szybkiego liczenia (co odróżnia dobrego gracza od reszty) i kwestie związane z sideboardowaniem się pod silver bullety. Trochę teorii na pewno nie zaszkodzi.

Zendikarowa retrospektywa

Artyści przepytani! Zendikar prawie za nami, a co za tym idzie to dobra okazja na małe podsumowania i wspominki. Mike Linnemann zdecydował się poprosić magicowych ilustratorów o komentarz krótki o tym planie i ich wrażeniach z malowania na jego potrzeby. Artystów jest sporo, a komentarze przeróżne – od lakonicznych po bardziej rozbudowane. Jest też parę ciekawych grafik.

Stop! Czas sztyletów

Ant Tessitore przygotował casualowy tekst, przedstawiając casualowy deck w klimatach Paliano (zabójstwa, polityka, korupcja, zdrada, szpiedzy, itd). Przy okazji mamy powtórkę z ogłoszenia nowego Conspiracy, a że przynajmniej dwa twitty mogły wam umknąć, to warto rzucić okiem. No i mamy zapis tego jak to wyglądało. Mniejsza jednak z deckiem i z dodatkiem – jak to fajnie w sumie jest opisane!

Jak rozwiązać problemy z maną

Screw i flood to dwa problemy, które są zmorą wielu graczy i sporej liczby decków. Ten tekst Adriana Sullivana może i nie zrewolucjonizuje Magica w tym sensie, że od teraz nigdy was to nie spotka, ale pomoże na pewno w znalezieniu odpowiedniej perspektywy jeśli chodzi o deckbuilding. Rozwiązania są bowiem dwa – manipulacja deckiem i mana sinki. Niby to oczywistość, ale jak często bierzecie te kwestie pod uwagę przy składaniu talii (tak w limited, jak i w constructed) czy ocenie kart w decku? A może jesteście nowymi graczami, którzy nie słyszeli wcześniej o tym co Sullivan pisze?

Pogadajmy

To taki tekst o wszystkim i o niczym, parę randomowych myśli od Sama Blacka. Niby nic specjalnego, ale SCG i autor zdecydowali się ten tekst „odtajnić”, przenosząc go z zamkniętej sfery „Premium” do „Select”. Samo to nie czyni go ciekawym, ale jest to jednak materiał w pewnym sensie unikalny – i w tonie, i w treści. Z jednej strony trąci banałem (dlaczego warto być dobrą osobą i co Magic zmienił w moim życiu) i nadwrażliwością (gender: „he”, „she” czy „they”; kwestia tego dlaczego prosi nie korzystają z playmat), czy jak tam to wolicie sobie nazwać. Z drugiej jednak, nawet jak się nie zgadzamy z Blackiem (wspomniany gender, playmaty czy pozytywy politycznej poprawności), to jest bardzo fajne napisane, bez agresji, bez patosu. Ten tekst w jakimś sensie jest społecznościowotwórczy i porusza parę kwestii, które może i nie mają wielkiego znaczenia, ale mogą być okazją do refleksji.

Magicowi Strażnicy Galaktyki

I ciekawostka jeszcze jedna mała. Zazwyczaj nie linkujemy do tego rodzaju rzeczy, bo alternatywnych kart powstaje sporo. Jeśli jednak pamiętacie Star Wars Set, to tu mamy podobny poziom designu, a na dodatek mamy postacie z Marvelowych Strażników Galaktyki. Warto zajrzeć dla samego Groota. Fajnie byłoby (chyba) zobaczyć taką kartę wydrukowaną (reszta też w miarę, zwłaszcza Racoon i Quill).

Stan Programu

Ligi okazały się wielkim sukcesem i nic dziwnego, że pierwszym njusem, o którym Jahn wspomina dotyczy właśnie ich. Wizardzi  praktycznie od razu, po około 16 godzinach, podnieśli limit, wcześniej ustalony na 2000 graczy. Teraz jest to trzy tysiące. Poza  tym niewiele nowego wspomina. W sekcji opinii mamy za to ciekawą wypowiedź o releasach i prereleasach na MTGO – powinny odejść,  czy nie? Według Jahna jednak tak, a powodem po części są ligi. Mamy też kolejną zagadkę sędziowską, prościutką w gruncie rzeczy. W  deckach Hardened Scales (T2), RG Ramp (Modern), bezkolorowe Eldrazi (Legacy), Porcelain Shops (Vintage). Do tego ceny (praktycznie  wszędzie spadki, ale po GP modernowych pewnie się to trochę zmieni).

 

:g: Finanse :g:

Plany Hasbro

Pamiętacie jak ostatnio linkowaliśmy do raportów Hasbro o tym, że dobrze im idzie i planują coś robić z klientem? Okazuje się, że przeoczyliśmy wszyscy (internet znaczy) wypowiedź z listopada, gdzie mowa o tajemniczym czymś o „nazwie” Magic Digital Next. Tak temat nazywa CEO Brian Goldner i sporo wskazuje na to, że za parę lat będziemy mieć coś… co zastąpi Magic Duels i MTGO? Nadal jest enigmatycznie, nadal nie wiemy o co chodzi, ale ewidentnie plany są poważne i jakiś nowy klient/program do grania w Magica online na pewno nas czeka w przyszłości. Generalnie o sytuacji Hasbro i Magica oraz stanu firmy i gry można też poczytać tutaj (aby doczytać cały tekst trzeba się jednak zarejestrować).


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish:

  1. Chandra, Flamecaller (Oath of the Gatewatch)
  2. Jace, Vryn’s Prodigy (Magic Origins)
  3. Legion Loyalist (Gatecrash)
  4. Thought-Knot Seer (Oath of the Gatewatch)
  5. Nissa, Voice of Zendikar (Oath of the Gatewatch)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

-x-

tog mackiiPozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (