Przegląd Prasy #176 – planowane spoilery HOU

Po dziwacznych wyciekach kart z Ixalanu i bardzo wczesnym, przypadkowym wycieku kilku kart z Hour of Devastation, przyszła kolej na te spokojne, zaplanowane spoilery HOU. Karty pojawiają się tak, jak to miało być od początku, Wizardzi ze stoickim spokojem i dobrą miną do dziwnej gry dawkują emocje nadchodzącej zagłady Amonkhetu. Mamy coraz więcej kart, znamy już trzech starych bogów AKH, których Bolas zabrał ze sobą, nowego Nicola, Razaketha, który przyszedł po Lilianę, Samuta będącego już planeswalkerem, karty pokonania postaci z Gatewatcha i masę czarów z nowymi mechanikami. Jest ciekawie, oby WOTC do końca upilnowało swoich kart i pokazywało je w odpowiedniej kolejności, bo takie mega leaki bardzo psują zabawę. Poza tym, nie działo się wiele, mieliśmy dwa GP w formacie Team Limited, jednak bez polskich akcentów i sporo artykułów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w 176 przeglądzie prasy magicowej Psychatoga.

 

B Relacje z turniejów B

 

Grand Prix Cleveland

Oba GP w minionym tygodniu rozgrywano w formacie Team Limited. Cleveland (Ohio) zostało zdobyte przez Williama Jensena, Owena Turtenwalda i Reida Duke’a, pokonując w Topie najpierw Nathana Smitha, Brandona Ayersa i Johna Rolfa, a potem Shuhei Nakamurę, Coreya Burkharta i Martina Juzę. Czwartą trójkę stanowili Josh Sellers, Nick Neill i Chris Ferber. W sumie w mieście zebrało się ponad 500 teamów, około 1600 graczy.

Grand Prix Sydney

GP na antypodach odwiedziły 284 drużyny, a do Day 2 dotrwały tylko 62. W finale spotkali się Jum Wilks, Simon Linabury i Ivan Shroder z Yuuya Watanabe, Hajima Nakamurą i Yoshihiko Ikawą. Wygrała ta pierwsza drużyna.

 

W Wieści z wybrzeża i okolic W

 

Nowe promki sędziowskie

Ujawniono kolejne promki sędziowskie. Tym razem w serii pojawią się Gaddok Teeg i phyrexiańska Elesh Norn. Nacieszcie oczy:

Gaddock Teeg

Elesh Norn, Grand Cenobite

Obawy o Dominarię

Powrót na Dominarię budzi sporo emocji i w większości są one pozytywne. Ale jest też sporo obaw, bo Wizardzi nadają każdemu kolejnemu dodatkowi szczególny charakter. Dominaria ma zaś bogatą kulturę i historię i są osoby, dla których istnieje obawa spłycenia tego planu. Niektórzy są zdania, że jeśli to bogactwo miałoby ucierpieć, to lepiej na Dominarię nie wracać. MaRo tłumaczy jednak, że ten indywidualny charakter planów i akcentowanie pewnych jego aspektów wcale nie musi być złe, a na dodatek „też kochają Dominarię” i uspokaja, że zrobią ją dobrze. Przekonamy się o tym już w przyszłym roku! A temat póki co żyje i dalej się ciągnie w kolejnych wpisach, czego przykładem jest ten post.

Najczarniejsza godzina, część 2

Muszę przyznać, że całkiem ciekawie się czyta kolejne rewelacje MaRo o nowym dodatku. Tym razem dowiadujemy się, co designerzy zrobili, aby HOU dobrze działało z AKH. No i oczywiście – przy okazji spoiler!

Spoilery HOU

De facto dwa tematy rządzą aktualnym przeglądem i dominują w minionym tygodniu. No, trzy, jeśli doliczyć Team Limited (które wszakże pomijamy). Są to wspomnienia i komentarze po GP Las Vegas oraz spoilery HOU. Już zaczyna nam się kształtować pewien obraz limited nowego dodatku, choć pewnie do piątku trzeba będzie czekać na wszystkie tajemnice setu.

Karty z Planeswalker Decków HOU

OK, nie mamy jeszcze pełnych list, ale unikalne karty z tych produktów już są. W sumie to też wlicza się do spoilerów HOU, chociaż powiedzmy sobie – mało to spektakularne rzeczy.

Godzina chwały

Nicol Bolas przybywa na Amonket. Ale tu go jeszcze nie zobaczymy. Tu mamy spotkanie trzech bogów z HOU i pięciu z AKH. Żaden spoiler, bo już na kartach nam to pokazano, mamy tu ostatnie chwile Rhonasa i początek zniszczenia Naktamun. Plus, trzy gorące grafiki Grzegorza Rutkowskiego – znacie je, są z Inwokacji, ale zwróciliście uwagę wcześniej na polskie nazwisko?

 

U Zapowiedzi wydarzeń Magicowych U

 

PureValue Open #2, 01-02 lipca 2017

To już w najbliższy weekend! Organizator, sklep PureValue, ma przyjemność zaprosić na drugą edycję PureValue Open Smile Tym razem całkowicie w formacie modern. Jest to idealna okazja, żeby przetestować swoje umiejętności oraz decki przez wakacyjnym sezonem PPTQ w Modernie. W pierwszy lipcowy weekend rozegramy 2 turnieje: Modern oraz Team Modern. Klasycznego Moderna raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć, natomiast jeśli chodzi o Team Modern, jest to format tzw. Unified Constructed, czyli:

  • gramy w 3-osobowych drużynach;
  • standardowo gramy do 2 wygranych z podziałem na duże i małe wygrane:
  • mała wygrana: wtedy kiedy jeden z graczy z drużyny pokona gracza z drużyny przeciwnej w meczu BO3;
  • duża wygrana: wtedy kiedy dwóch graczy z danego teamu wygra swój mecz, co daje jej zwycięstwo w danej rundzie.
  • Główną zasadą Unified Constructed Format jest to, że na całą drużynę w deckach mogą się znajdować tylko 4 kopie dane karty, przy czym używać ich może tylko jeden gracz tj. jeśli jeden z graczy gra singlowym Lighning Boltem to już żaden gracz w drużynie nie może grać Lighning Boltem w swoim spisie.
Klasycznie jak zawsze oferujemy gwarantowane nagrody niezależne od frekwencji ^^. Tym razem jednak nie będą to boxy, a kredyt na platformie MagicCardMarket.eu w wysokości 250 euro na każdy turniej! Czyli ponad tysiąc złotych dla najlepszych zawodników Wink Pula jeszcze może się zwiększyć, aktualnie nad tym pracujemy ^^. Owocem części starań jest nowy sponsor imprezy – sam MagicCardMarket! Jeśli ktoś nie zna, to już tłumaczymy – MCM jest największą w europie stroną zajmującą się pośrednictwem w handlu produktami MTG (i nie tylko). Gorąco zachęcamy do korzystanie z ich usług. Dzięki ich wsparciu dodajemy kupony o wartości 40 euro na każdy turniej, czyli w tym momencie pula wynosi 290 euro na turniej! Jest więc o co grać. Dodatkowo podczas eventu dostępne będą materiały turniejowa takie jak lifepady czy długopisy zapewnione właśnie przez MCM Smile
 
 
Liczymy, że znowu zaskoczycie nas dużą frekwencją!
 
INFO TURNIEJOWE:

Sobota 01.07.2017
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 40 zł
Format: Modern
Nagrody: 250 euro w kredycie MCM do podziału dla Top8
Limit miejsc: 40
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2
 
Niedziela 02.07.2017
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 120 zł od drużyny
Format: Team Modern
Nagrody: 250 euro w kredycie MCM do podziału dla Top4
Limit miejsc: 40
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2
 

PureValue Open #2

Mistrzostwa Polski 2017

W tym roku odbędą się Mistrzostwa Krajów, według starej formuły. WMCQ nie spełniały swojej funkcji, WOTC rozbijając duży, czcigodny i epicki turniej na 3 małe coś-tam-coś-tam-q tylko pogorszyło frekwencje i prestiż imprezy. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i oto one, Nationalsy w pełnej krasie. Dwa dni turniejów, dwa formaty, Top 8 i jeden Mistrz! Do tego w tradycyjnej już miejscówce (nie jakiejś wybitnej jakościowo, ale dość przychylnej) – przy Lotnisku Okęcie w Warszawie, a Hotelu niegdyś zwącym się Gromada, a obecnie noszącym nowe imię „Sangate Hotel”. Według informacji Wizardów organizatorem jest pruszkowsko-warszawska Galaktyka Gier, która postara się dostarczyć imprezę na najwyższej jakości. A my jako Psychatog postaramy się dostarczyć Wam więcej info o imprezie w przyszłości i prawdopodobnie też zrobić relację na miejscu z rozgrywek : )

Od organizatora:

Miejsce turnieju: 
http://www.sangate-hotel.pl/
Polecam dla zdecydowanych oczywiście różnego rodzaju promocje na portalach rezerwacyjnych. Później będą dostępne pokoje w cenach znacznie niższych niż „recepcyjne” aż do wyczerpania zapasów (pokoi oczywiście) Dostępne będą także karnety parkingowe. 

Ceny pokoi (śniadanie wliczone w cenę): 
sektor biznes:
pokój 1-osobowy – 212 zł brutto
pokój 2-osobowy – 248 zł brutto

sektor standard:
pokój 1-osobowy – 180 zł brutto
pokój 2-osobowy – 210 zł brutto

Aby uzyskać rezerwację w tej cenie prosimy o kontakt przez PW. Ceny to około 50% z cennika w recepcji. Na portalach rezerwacyjnych w chwili obecnej można znaleźć oferty za około 150 – 190 zł ale najczęściej nie zawierają śniadań. 

Format turnieju:
Standard / Booster draft z liczbą rund uzależnioną od frekwencji. Przykładowo przy +226 graczach będzie to 12 rund (plus TOP 8 ) w tym 6 rund drafta.
Poniżej 226 graczy będzie w sobotę 5 rund standard i 3 rundy drafta, a w niedzielę Top 8 w standardzie

LCQ i LCT
W piątek odbędą się turnieje kwalifikacyjne oraz turnieje o BYE. Będzie minimum 10 LCQ oraz 10 LCT. Pierwsze z nich dadzą możliwość zagrania na MP te drugie dadzą 2-rundowego BYE na MP. Turnieje te będą także w Standardzie.

Gwarantowana pula nagród to 42 boxy oraz maty i bilety na World Cup. Ilość promek Nationalsowych będzie limitowana i ich dostępność będzie zależna od kolejności rejestracji

Planowane side eventy to: przynajmniej jedno PPTQ, drafty Modern Masters, turnieje Legacy oraz Modern oraz mniejsze turnieje „na żądanie”. Za wyjątkiem PPTQ wszystkie side eventy będą miały mnożnik PPx3. Chociaż termin „Nationals” jest zastrzeżony tylko dla głównego turnieju to chcemy, aby gracze innych formatów wzięli udział w „swoich” turniejach i poczuli atmosferę Mistrzostw Polski także….. WoTC chce przywracając MP stworzyć drugi po GP najbardziej prestiżowy turniej w danym kraju (a tam gdzie GP nie ma będzie to turniej nr. 1 w sezonie).

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

STANDARD

Życie po Marvelu

BBD opisuje meta Standardu po banie. Krótko i konkretnie uzasadnia, które decki są teraz dobre i dlaczego, a także jakie mają miejsce w formacie. Jeśli nie ogarniacie aktualnego Standardu, a chcecie w niego wskoczyć, to dobra okazja, aby to zrobić właśnie tutaj.

Przewodnik po Temur Energy

Umarł król, niech żyje król! Nawet BBD mówił wyżej, że deck jest topowym deckiem formatu. Warto więc zapewne sprawdzić w czym rzecz, a Ondrej Strasky przedstawia nam tu deck tech z sideboardowaniem się i paroma tipsami.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Przewodnik po Planeswalker Poxie

I jeszcze jeden deck tech, a właściwie w tym wypadku to nawet właśnie coś na kształt przewodnika w oparciu o dobry wynik na modernowym GP w Las Vegas. Warren Woodward tłumaczy dlaczego warto teraz grać tym deckiem.

Ciekawe decki:

 

LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: GP Vegas

Wielkie podsumowanie ostatniego GP w Legacy! Sporo się działo, sporo do omówienia – zapraszamy fanów formatu do czytania, bo dla was to będzie wartościowy materiał!

Co się stało w Vegas?

Mengucci nie grał na GP, ale przeprowadza nas tu przez Top16 i wyniku turnieju. Tekst składa się przede wszystkim z decków i komentarza do każdego z nich oraz krótkiej analizy meta.

Vintage 101: Czas dewastacji!

Joe Fiorini bierze na tapetę świeżo zaspoilowane karty z HOU i sprawdza, czy nadają się do Vintage.

Ciekawe decki

 

 PAUPER

Mrugające światło

Alex Ullman omawia decki działające na Ghostly Flicker. Odwołuje się do ich historii, przedstawia ją i pokazuje ich ewolucję (jeszcze sprzed czasów Flickera), a na koniec dochodzi do aktualnej dimirowej wersji z Dinrova Horror. Najciekawszy jest tu jednak opis combo decku – bez Flickera – na Tireless Tribe.

Hejt karty w Pauperze – część pierwsza i część druga

David Wright po raz kolejny dostarcza dobry pauperowy content, w jego dotychczasowym stylu w sumie. W tekstach obu znajdziemy najbardziej popularne deck i opis sposobów radzenia sobie z nimi poprzez hejtowanie ich strategii konkretnymi kartami. Niby wyjadaczom pauperowym nie trzeba tego pokazywać, ale jak chcecie lepiej poznać meta, przygotować się, to warto zerknąć.

 

LIMITED

Co czyni limited dobrym?

Wybaczcie nieco niegramatyczny tytuł – ważniejsze co w środku. A tym razem jest to taka pogadanka Briana De Marsa w kontekście GP Las Vegas oraz tego co w Amonkhecie fajne i niefajne, a sprawia, że limited jest przyjemnym lub nieprzyjemnym doświadczeniem. W tej pierwszej kategorii m.in. synergie między commonami i uncommonami, a w tej drugiej duży rozstrzał w sile erek i Mythików.

 

COMMANDER

5 najbardziej niedocenianych genrałów w EDH 1vs1

Rachel Agnes pisze o generałach, którzy nie są najbardziej popularni, ale też w onlinowym EDH 1vs1 mogą pograć i grają. Jeśli interesujecie się formatem, to widzieliście wszystkie te karty. Ale jak nie, to możecie się czegoś o nich i ich deckach dowiedzieć.

Ciekawe decki:

 

INNE

Mana Screwed: epizod 4

„What the f**k?” Jak nie wiecie o co chodzi, to nie oglądaliście najnowszego odcinka Mana Screwed. Ten epizod jest dobry już na wejściu, robi się świetny w połowie, przy tłumaczeniu comba (jakiego? sprawdźcie w komentarzach na YT) i suspendowaniu pewnego spella chwilę wcześniej, ale finisz… cóż, nie poplujcie monitorów.

Wywiad z Danem Burdickiem z Play Design

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poczytać wprowadzenia do teamu, możecie zrobić to teraz klikając w link. A potem możecie zerknąć do wywiadu z szefem ekipy, który dopowiada parę szczegółów z play-designowej kuchni. Chodzi oczywiście o tę ekipę, która zajmować się będzie jakością rozgrywki i meta – przede wszystkim w T2 i Limited, ale też i w innych formatach.

Amonkhetowa fabuła ze spoilerów HoD

Autor tego tekstu, Beck Holden, przewidział już poprzednio trafnie parę amonkhetowych wydarzeń fabularnych, a i tym razem wskazuje na parę interesujących konceptów, które mają wysoką szansę się sprawdzić. Wnioski wyciąga on bowiem ze spekulacji opartych na to, co już wiemy na tym etapie oraz co wykoncepować można na podstawie spoilerów i falvor tekstów. Miłośnikom Magicowej fabuły gorąco polecamy!

Eternalize – lepszy Megamorph

W tym sensie lepszy, że stanowi ulepszenie istniejącej mechaniki, która już miała sukces – to się jeszcze Wizardom nie udało. Jest szansa, że to się uda teraz i o tym właśnie jest tekst. To także przyczynek do dyskusji i okazja do zrecenzowania mechaniki – rzadko kiedy w magicowym kontencie poświęca się cały artykuł na tak mały aspekt rozgrywki.

Relacja z GP Vegas – część 1

Nie, tym razem nie jest to relacja z jakiegokolwiek turnieju. Ale jak chcecie się dowiedzieć, co oferowali traderzy, pooglądać ładne zdjęcia kart, poczytać trochę na temat atmosfery na evencie, to tu jest miejsce do tego. To tekst dla miłośników ładnych kart i pimpowania decków.

Solemnity – brokenowy combobreaker

Spoilery to i okres podniecania się nowymi kartami. Oto jedna z tych, która może sporo namieszać w różnych formatach i napsuć krwi wielu deckom. Jakim? Z jakimi kartami Solemnity, blokujące nakładanie counterków, działa a jakie karty wyłącza? O tym jest ten tekst. Trochę niespójny, bo to wyliczanka, która właśnie ani nie wie czy chce o combosach pisać, ani czy o ich łamaniu, ale na tyle interesujący to temat, że warto jednak wyróżnić. No i jeszcze coś – to podkreślenie, że HoD wydaje się jak na razie mieć ciekawe karty o sporym potencjale i fajnym designie.

Powrót hejtu i hoserów

Wreszcie są odpowiedzi! Raduje się SaffronOlive i trzeba mu zawtórować, bo to dobry sygnał. Autor pisze o kartach z HOU takich jak Crook of Condemnation i Solemnity w różnych formatach. Tak, on też temat porusza! I robi to dość ciekawie.

Stan Programu

W njusach Jahn jeszcze o Las Vegas GP. Za to dalej mamy sekcję opinii o nowych inwokacjach i ich jakości, która na pierwszy rzut oka wydała się autorowi zbyt niska (w sensie doboru kart). Jak sam potem zauważa, jeszcze Wizardzi nie pukają w wieko od spodu, więc nie jest źle. Wychodzi ciekawa analiza nowego zestawu. Potem mamy decki – w T2 GB Constrictor, w Modernie Affinity, w Legacy Death & Taxes, w Vintage Paradoxical Colossus. Na koniec ceny – w T2 wzrosty,  Modernie spadki, w reszcie różnie.

 

G Finanse G

 

Hanna, Solemnity i inne

Jason Alt również dał się porwać Solemnity (sprawdźcie Inne, jeśli przeskoczyliście działy) i z tej okazji również wypisuje karty, które działają z tą kartą – tym razem jednak bardziej pod kątem finansowym. Może faktycznie jest sens w któreś z tych pozycji zainwestować, nawet jeśli to głównie pod kątem EDH i eternali tekst.

Nowe produkty – co wiemy do tej pory

A tu z kolei powtórzenie informacji sprzed tygodnia, przy czym nie jest to kolejne podsumowanie, ale podsumowanie z komentarzem dotyczącym finansów. Autor zwraca tu uwagę na parę istotnych kwestii, które mogły wam umknąć – np. to, że w tegorocznych i nadchodzących Mastersach przedrukowane zostanie 747 kart. To ogromna liczba. A to nie jedyna ciekawostka, którą można z tego teksty wyciągnąć, przygotowując się na magicowe wyzwania finansowe nadchodzącego roku.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Horizon Canopy (Future Sight)
  2. Fatal Push (Aether Revolt)
  3. The Scarab God (Hour of Devastation)
  4. Nicol Bolas, God-Pharaoh (Hour of Devastation)
  5. Glorybringer (Amonkhet)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

nadchodzi HOU - Hour of Devastation

kliknij, aby powiększyć

-x-

tog mackiiPozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze