Przegląd prasy #18 – Format modern na PTQ

Przyznam, że tak się podnieciliśmy się Vintage Masters i łowieniem wielkiej dziewiątki, że niespecjalnie był czas śledzić prasę magicową. Niemniej, wybrałem z Emilem kilka ciekawych tekstów, opisaliśmy stałe rubryki i podajemy na tacy Cotygodniowy Przegląd Prasy. Wydaje mi się, że najważniejszym tematem ubiegłego tygodnia i w sumie obecnego jest format modern, który bawi na salonach z powodu sezonu Pro Tour Qualifierów.

Wiem, że nie mamy co konkurować z meczami, ale nie samą piłką człowiek żyje i może nerdzi jednak skorzystają z naszego przeglądu ;p

Info z ostatniej chwili

 

Amp fun judge

Cała polska magicowa społeczność przez ostatnie godziny żyła w trwodze, jednak już uspakajam. Amplitur odnalazł swoją kurtkę!

amp2

Już się baliśmy, że będzie wyprzedaż klaserów, zastawianie domu a Sikorski pojedzie do Moskwy, aby odbić naszego sędziego. Tak czy inaczej – gratulacje Amplitur – za wszystko :D

 

:w: Wieści z wybrzeża :w:

 

Relacja z turnieju WOTC

  • igor gorbunovGrand Prix Moskwa – Rosja nie jest obecnie najbardziej popularną destynacją dla turystów, co objawiło się niską frekwencją na Grand Prix. Tylko 531 zawodników stanęło w szranki o rękę księżniczki w rycerskim turnieju: standard. Wojnę o tron wygrał Igor Gorbunow władający Boros Burnem. W Top 8 pojawił się też miejscowy i internetowy pyszałek Dmitriy Butakov, znany na MTGO jako Butakov. Zwycięzca Champsów Online 2013.

Jeszcze jedna zmiana w systemie bajów na GP za Planeswalker Pointy

Po apelu graczy Wizardzi zrewidowali swój pomysł i system bajów na GP za Planeswalker Pointsy będzie jednak wprowadzany na raty i ostatecznie wejdzie w życie 1 grudnia 2014.

Ekranizacja Magic: the Gathering

Wizardzi znaleźli scenarzystę do swojego filmu. Wytwórnia 20th Century Fox zatrudniła Bryana Cogmana, jednego ze scenarzystów „Gry o Tron”. Zapowiada się nieźle!

Dodatkowe info znajdziecie tu, na stronie Filmwebu. Jak na takie serwisy trafia informacja, to może i Magic trafi pod strzechy po dobrej produkcji? Oby oczywiście nią była…

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

Sołtys ćwierćfinałuje Champsy JOU

Polecamy jego relację z tego turnieju, jeśli jeszcze ktoś z Was nie czytał. Jest tutaj.

State of the Program

Najważniejsze – pojawiło się Vintage Masters. Część kart niestety jest zbugowanych, można je zobaczyć tu lub na pureMTGO. Poza tym mamy ciekawe rozważania o strukturze nagród w DE już z uwzględnieniem VM. Reszta? Standardowo: decki, drobne newsy, kalendarz Magica Online, analiza zmian cen kart.

Kolejny ciekawy przegląd

Zaczyna się od małej relacji z sealeda Vintage Masters, a dalej mamy komentarz do Grand Prix Moskwa i opisane po łebkach ostatnie niusiki od Wizardów + Wallpaper tygodnia :)

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Na ten deck chyba nikt nie był przygotowany, bo udało mu się zrobić 4:0 w Daily. Kto by pomyślał, że coś takiego jak GW Heroic może osiągnąć taki wynik (do wielkich sukcesów jeszcze daleko, ale i tak warto to odnotować). To w standardzie. Format modern z kolei to biało-czerwona wersja Soul Sisters (która już nie jest taka świeża, ale nie potrafiła za dużo też ugrać), czarno-białe aggro i kolejny biało-zielony deck, tym razem jednak z Emrakulami na Summoning Trap. Na deser commanderowa rampa na Selvala, Explorer Returned, nowej karcie z Conspiracy.

Relacja zwycięzcy PTQ Hawaje w Pradze Czeskiej

Adam Koska wygrał cały turniej swoim oldchoolowym UW control. W tekście opis całego decku i przemyśleń autora. Bardzo polecam artykuł zwłaszcza osobom szykującym się na najbliższe PTQ w Polsce.

Format modern i jego archetypy

Kontynuujemy temat formatu modern. Tym razem William „Huey” Jensen bierze pod lupę najważniejsze archetypy formatu.

Kilka cennych lekcji o wróżkach

Na zakończenie formatu, polecamy trochę przemyśleń o wróżkach z opisem decku, który w ocenie autora jest dobrym wyborem na meta i świetnie radzi sobie m.in. z UWR control oraz Twinem. Jeden z omawianych spisów zrobił autorowi 4-0 na Daily MTGO. Wisienką na torcie podanych w tekście buildów są mainowe Pack Ratsy!

 

-x-

Thanks for watching!

so much satyr vs format modern

Ober & Emil

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze