Przegląd prasy #19 – Magic 2015

Pewnie zauważyliście już, że zapuściliśmy lekko Psychatoga i w ubiegłym tygodniu sami nic nie publikowaliśmy. Wszystko spowodowane natłokiem pracy, przygotowaniami do PTQ (które nie poszło wybitnie) i amokiem grania 3 draftów Vintage Masters na raz : ) Mam nadzieję, że nam wybaczycie braki w aktywności, ale lepiej na chwilę zwolnić i ogarnąć życie. Nie mniej, tradycyjna prasówka jest! W niej chyba najciekawszym tematem jest regularne pojawianie się kart z Magic 2015. 

 

Warto wspomnieć, że wraz z wejściem Magic 2015 zacznie się mała rotacja. Wpierw (już na pierwszym WMCQ) będziemy grali wszystkie edycje obecnego standardu + M15, czyli oba Core Sety będą w formacie, co stworzy na chwilę mega duży format. Następnie wejdzie pierwsza edycja Khans of Tarkir i wypadnie cały blok Ravnici oraz M14. Pożegnamy np. Mutavaulty i Scavenging Ooze’a (a przynajmniej nie spodziewam się ich reprintów w najbliższym czasie).

 

W Wieści z wybrzeża W

 

Zmiana wyglądu strony WOTC

Wizardzi zmienili trochę wygląd swojej strony, jest teraz bardziej przystosowana do urządzeń mobilnych, tak aby łatwiej się scrollowało zawartość, zamiast szukać gdzieś po bokach linków. Aha, jak się zgubisz na stronie 404, to spotkasz  Fblthpa:

Fblthp 404 magic 2015

Niestety strona nadal jest trudna w nawigacji, Wizardzi lubią wszystko komplikować, chować gdzieś linki i ogólnie zmuszać ludzi do korzystania z Google’a, aby coś u nich znaleźć.

Relacja z turnieju Grand Prix Chicago

Megaturniej w Standardzie, który zagrało 2049 graczy, a całość wygrał Tyler Blum prowadzący Mono Black Devotion. Czytając tą relację możecie sprawdzić swoje nerwy na nowym layoucie strony Wizardów : )

Przy okazji powyższej relacji, polecamy rzucić okiem na krajowy, forumowy raport z PTQ Khans of Tarkir, którą we Wrocławiu zorganizował sklep Fenix. Od razu dorzuciłem spisy talii z Top 8 do naszego działu „modernowych decklist do pokonania„. Turniej Wygrał Piotr Wald, który pojedzie drugi raz na Pro Tour. Tu warto zauważyć, że wyklarowała nam się pewna czołówka, elita polskich zawodników regularnie wchodząca do Topów i wygrywająca różne kwalifikacje: Piotr Wald, Maciej „Duo” Janik, Grzegorz „Urlich” Kowalski, Marcin Staciwa, Przemysław „najlpeszy-gracz-w-kraju” Knociński (nigdy nie wybaczę Ci tego smalcu z wrocławskiego spiża!). Bardzo się cieszę, że chłopaki regularnie wygrywają i utrzymują świetny poziom z silna motywacją do ciągłego poprawiania swojej gry. Do tej ekipy dopisałbym też Bartysa, który może nie zaliczył jeszcze Pro Touru, ale ciągle robi Topy i Alberta Strebejko, będącego bezsprzecznie Rookie of the Year Polski. Spodziewam się, że zobaczymy go jeszcze nie raz na wysokich miejscach.

Magic 2015

Właśnie zaczął się sezon spoilerów Magic 2015, najlepiej nowości śledzić na Mythic Spoiler. Jednocześnie Wizardzi promują swoje nowe dziecko. Nie jestem fanem DOTP, nie lubię jak WOTC wciska je na siłę przy każdej okazji, ale jacyś fani na pewno są, a ta wersja Magica chyba przyciąga nowych graczy do papierowych kart.

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers E3 2014: Exclusive Gameplay Trailer

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

Vintage Masters Lessons

Jacob van Lunen o pickowaniu i archetypach w Vintage Masters, trochę też o najlepszych commonach. Tekst przydatny raczej dla sięgających do tego formatu, niż do graczy, którzy rozegrali w nim już sporo gier.

Giant Slayer – 14$ Maze’s End

Kiedy pisałem tekst o najtańszych deckach, ta talia jakoś się nie pojawiała. Turbo-fog nie jest zresztą jakoś szczególnie skuteczną strategią, choć zdecydowanie irytującą. Mimo to sprawdza się jako tani budżetowy combo-deck do Standardu. Potraktujcie więc ten link jako uzupełnienie tamtego tekstu i jako ciekawostkę

Ciekawostki z Grand Prix Moskwa

Warto rzucić okiem na artykuł Franka Karstena, w którym przedstawia dwie dyskwalifikacje na turnieju (jedna z nich dość kuriozalna i nie do końca doszła do skutku) oraz analizę ciekawego 4c Midrange.

GB Dredge w Standardzie

Sporo ostatnio męczyłem talie na grobie w standardzie, na konstelacjach i dużych stworach. Tu macie jeden z takich decków przedstawiony na filmikach. Polecam, bo to może być ciekawy deck po rotacji.

State of the Program

Ostatni update wprowadził zmiany do nowego klienta gry. Mają one ułatwić korzystanie z handlu; przy okazji poprawiono też parę bugów (wciąż warto zerknąć na listę tych nadal aktualnych). Ponadto na najbliższy piątek, 27 czerwca, zapowiedziano R&D Challange Event w Standardzie. Ogłoszono też, co będzie MOCSową promką za lipiec. Karta ta to Geist of Saint Traft. Ważne jest też to, że środowy downtime będzie dłuższy niż zazwyczaj (szczegóły w linku). Poza tym trochę ciekawych rozważań o Vintage Masters i Power Nine (oraz o brzydocie nowego Psychatoga, pod którym nasz serwis absolutnie się nie podpisuje!) i jak zwykle kilka decklist oraz ceny. Przy tym ostatnim temacie warto zauważyć, że ostatnio wszystko tanieje; szczególnie mocno potaniały karty do Standardu.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Tym razem Gutierrez skupia się na skutkach pojawienia się Vintage Masters i Conspiracy. Z tego powodu w jego zestawieniu wyszczególnione zostały aż trzy decki do Legacy (Dack Cascade Caleba Durdenwalda, UW Tezzeret, Lands) i dwa do Vintage (UW Angels, Steel City Vault). Szczególnie ciekawe są tu deck na landach i anioły.

Kolejne prace nad Manavault.pl

Vilq po krótkiej przerwie wrócił do dopieszczania swojego magicowego projektu Manavault.pl, który jest wirtualnym klaserem z kartami. Teraz serwis potrafi też ściągać ceny kart z MagicCardMarket. Przejrzyjcie projekt i potestujcie, to pomoże niezłomnemu Vilqowi na szybsze oddanie funkcjonalnej usługi dla graczy.

Dopal Johna Avona

Sporo osób doznaje mentalnego orgazmu obcując z pracami Johna Avona (ZWŁASZCZA TE LANDY JOHNA AVONAAAA!). Jeśli jesteś jednym z nich, to możesz wesprzeć nowy projekt grafika i kupić sobie album z jego pracami za pomocą Kickstartera.

 

-x-

Pozdrawiamy,
– Ober & Emil

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze