Przegląd prasy #22 – Amerykańskie turnieje Grand Prix

W związku z prereleasami nowego Core Setu Magic 2015 mogło Wam umknąć, że po krótkiej przerwie znowu rozegrane zostały turnieje Grand Prix. Oba odbyły się w USA i zebrały sporo zawodników, zarówno ten rozgrywany w standardzie, jak i limited bloku Therosa.

Poza linkami do relacji mamy dla Was sporo ciekawych tekstów dotyczących poszczególnych formatów turniejowych, trochę ciekawostek od sędziów magicowych, a także coś ze stałych punktów programu. Zapraszamy na 22 przegląd prasy magicowej.

  

:w: Wieści z wybrzeża :w:

 

W ten weekend odbyły się dwa turnieje Grand Prix, oba rozegrano w Stanach Zjednoczonych.

Relacje z Premier Eventów WOTC:

  • Grand Prix Chicago – Turniej w standardzie, na którym pojawiło się 2049 zawodników. W finale Tyler Blum grający klasycznym Mono Blackiem pokonał Jadine Klomparens grającą… klasycznym Mono Blackiem (nuda! :poop:). W Top 8 znalazły się także dwie talie UW control, jedna Mono Blue i kolejne trzy nudne-do-porzygu Mono Blacki. Co prawda był wśród nich jakiś splash czerwonego i jakiś zielonego, ale to wciąż nuda.

Poniżej wideo z meczu finałowego:

  • Grand Prix Washington – 1400 graczy spotkało się na potyczkach w limited bloku Therosa. W Top 8 znaleźli się między innymi William „Huey” Jensen i Yuuya Watanabe. Japończyka w finale pokonał mniej znany Mike Sigrist. Nie jest to jednak człowiek z przypadku. W tym roku zaliczył już 3 miejsce podczas Grand Prix Richmond, a w Filadelfii otarł się o Topa, kończąc na 9 miejscu przez niefortunne tiebreakery.

Grand Prix Washington - Mike Sigris. Turnieje Grand Prix w USA

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Przegląd Journey into Nyx w standardzie

Nick Vigabool za pomocą różnych statystyk omawia dotychczasowy wpływ Journey into the Nyx na standard.

 

MODERN

Praktyczne budowanie decków w modernie

Nie wiesz jak budować dobre talie w modernie? Ten tekst jest dla Ciebie. Autor omawia różne podejścia do adaptowania decków i zmieniania ich ze względu na metagame.

Spisy najlepszych talii z dwóch dużych, włoskich PTQ w modernie

Te spisy mogą być cenną inspiracją dla fanów moderna i ludzi którzy nie mogą się zdecydować, czym mają grać na kolejnym krajowym Pro Tour Qualifierze. Do wyboru talie z PTQ Rzym (295 graczy) i PTQ Katania (100 graczy).

 

LEGACY

16 decklist z dużego turnieju legacy w Japonii

Tokijski sklep Hareryua podrzucił spisy najlepszych 16 talii z dużego turnieju legacy, w którym brało udział 300 graczy. Strona po japońsku, ale spisy da się łatwo odczytać.

 

LIMITED

Karsten draftuje Theros Block

Żebyśmy nie oszaleli od tych Vintage Masters i Magic 2015 – aby nie wypaść z obiegu, Frank Karsten przypomina nam, jak się draftuje w bloku Therosa. 

Magic 2015 – pytania i odpowiedzi

Ciekawe zagadnienia związane z kartami Core Setu Magic 2015 omawiane przez sędziego 2 poziomu, Carstena Haese.

Polskie analizy Magic 2015 pod kątem limited

Jeśli jakimś cudem nie zauważyliście jeszcze na Psychatogu analiz nowego Core Setu, to podrzucamy linki do artykułu Emila i filmowego omówienia Sołtysa. Oprócz tego Omniszron tradycyjnie przygotował swoją analizę, jednocześnie pokazując nową wersję portalu Mtgnews.pl. Analiza dobra jak zwykle, ale odsłonę serwisu oceńcie sami. Mi się jakoś źle tam czyta.

 

INNE

Redefinition of Level 2 – Area Judge

Rzecz z punktu widzenia przeciętnego gracza może i marginalna, ale i tak warta odnotowania. Jeśli do tej pory nie wiecie, czym zajmują się sędziowie 2 poziomu, to czytając ten artykuł, będziecie mieć okazję nadrobić zaległości, a przy okazji dowiecie się, jakie są wymagania na drugim poziomie sędziowania.

Śmiechy i zabawy z Chord of Calling

Reid Duke zabiera nas w świat zielonych ludzików. Tekst dotyczy zastosowania Chord of Calling w różnych formatach constructed. Artykuł bardzo ważny ze względu na pojawienie się tego tutora w nowym Core Secie, co może trochę namieszać w standardzie.

State of the Program

Dostajemy powtórzenie newsów sprzed tygodnia: o M15 release i prerelease, o turniejach „friendly”, i o rocznicowych eventach. Najciekawsze są jednak dwie nowe informacje. Po pierwsze, na stronie Wizardów pojawił się help dotyczący Wide Bety, który warto sobie przejrzeć, jeśli macie jakiś problem z nowym klientem. Po drugie, mieliśmy trochę zamieszania z eventami VM: najpierw ogłoszono, że mają zostać wstrzymane, a zaraz potem Wizardzi uznali, że decyzja ta była błędem. W efekcie zlikwidowano jednak drafty 4-3-2-2. Dlaczego tak się stało? Cóż, VM okazało się ogromnym skucesem – tak dużym, że Wizardzi dostrzegli kłopot ze zbyt wysokim nasyceniem rynku kartami i spadkiem cen. Próbowano więc zaradzić problemowi poprzez wyłączenie VM i odcięcie napływu wirtualnych kartonów. Na szczęście firma w porę dostrzegła, że to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jahn więcej o tym pisze w sekcji opinii, a cała sprawa jest przykładem tego, jak sukces może stać się kłopotem. Poza tym mamy analizę cenową, z której wynika, że jest w miarę stabilnie, a spadają tylko ceny karty do legacy i vintage. Decków brak – Jahn tłumaczy to zmianą formatu wraz z M15 oraz ograniczonymi możliwościami czasowymi.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Wyjątkowo tym razem sześć decków, a wśród nich: Mono G Devotion Todda Andersona dostosowane już do nowego standardu z M15. Nissa i Chord of Calling mogą sporo namieszać. W modernie UR combo deck na makaronach i Possiblity Storm, w legacy Junk and Nail z Platinium Angelami i Sundering Titanami na Tooth and Nail, a w vintage kontrola Standsill i Jace, the Mind Sculptor. Commander to rampująca się Karametra, zabijająca przeciwnika lądami. Bonusowy, szósty deck powinien zainteresować miłośników modernowego Melira Poda autorstwa LSV.

Nowe bany we French Commanderze?

Wpadliśmy na dyskusję u Czechów na temat nowych banów we french commanderze. Według strony niewizardowej i ich rozmowy, bana dostały dwie karty:

Zmiany mają wejść od 18 lipca 2014. Informacja pochodzi z serwisu Duelcommander.com, ale oficjalna strona Wizardów tego nie potwierdza, choć WOTC wcale nie wspiera tego odłamu commandera. No cóż, nie jesteśmy alfami i omegami tych formatów, nie jesteśmy nawet betami czy gammami, więc wrzucamy tę informację na koniec przeglądu jako ciekawostkę – sami oceńcie ile w tym może być prawdy i czy ma to sens.

 

-x-

Pozdrawiamy,
– Ober & Emil


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (