Przegląd Prasy #228 – platyna Urlicha i spoiler Core Set 2019

Za nami piąteczek, a wraz z nim pełen spoiler Core Set 2019. Najnowszy dodatek zapowiada się interesująco i już teraz przełożył się na część materiałów. Nawet zaczęły się pojawiać decki do EDH i Brawla z legendami z setu. Tylko teraz czekać na talie do innych formatów.

Turniejowo zaś mieliśmy dobre GP w odległym Singapurze, na którym Urlich wbił platynę. Event rozgrywano w Standardzie, a Grzesiek Kowalski grał Mono Redem i dostał się do Top 4. Do tego mieliśmy Paprykarza z RPTQ i sporą liczbą turniejów pobocznych. Ponoć ten event też był udany. Gratulujemy i Urlichowi, i orgom Paprykarza i zapraszamy do lektury kolejnego przeglądu. Jak zwykle mamy dla was najciekawsze linki z całej magicowej sieci jaką zdołaliśmy ogarnąć mackami.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

Grand Prix Pittsburgh

Na Grand Prix Pittsburgh – podobnie jak w Singapurze – grano Standard. Całość wygrał Braham Thomas. Ograł m.in. Olivera Tiu, pokonując go w finale swym mono redem. Topkę z tego eventu możecie zobaczyć wraz decklistami tutaj. Miejsca 9-32 pokazano zaś tutaj.

Grand Prix Singapore

682 graczy pojawiło się w Singapurze i śmiemy twierdzić, że byli oni ważniejsi nawet niż wcześniej wizytujący to miasto Donald Trump i Kim Dzong Un.  Z nich do Day 2 dostało się 145 osób, a do samej topki całkiem nieźli gracze. To tu grał Grzegorz Kowalski, ulegając w półfinałach wobec Tatsuhiko Ohki. I tak należą się Grześkowi gratulacje, bo zarazem zapewnił sobie w ten weekend platynę. Całość wygrał Yuuki Ichikawa. Decki z Top 8 znajdziecie tutaj.

MTG Paprykarz #5 – RPTQ, PPTQ, LCQ, 3xMKM Trial – 22-24 czerwca

Paprykarza odwiedziło ponad 400 osób, grających w różnych turniejach. Samo RPTQ to były 92 drużyny, z których dwie drużyny okazały się zwycięskie. Wygrana poszła w ręce Słowaków i Czechów. Gratulacje należą się Samuelowi Zahorcakowi, Lukasowi Surabie, Patrikowi Kosiciarowi oraz Dominikowi Prosekowi, Danielowi Prosekowi, Janowi Ksandrowi. Na PPTQ zagrało 72 graczy, a slot na RPTQ zgarnął Szczecinian Jan Pruchniewicz. Z kolei €1300 Modern poszedł w ręce Witolda Zygarłowskiego, któren dzielnie spalił GR Trona Patryka Stachewicza. No i jeszcze LCQ – te zostały wygrane przez Łukasza Siniarskiego oraz Wojtka Klimczyka.

Fotki z Paprykarza zobaczyć możecie pod tym linkiem. Pamiętajcie też, że event był streamowany, więc w sieci znajdziecie filmiki z eventu na jakichś tłiczach i tym podobnych.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

Pełen Spoiler Core Set 2019

Stało się – cały Core Set 2019 jest już znany, co daje nam możliwość podjęcia najlepszej zabawy przy nowym dodatku – spekulowanie co będzie grało. Przeglądajcie spoiler, czytajcie nowe karty, szykujcie się do eventów limited.

Kroniki Bolasa – pierwsza lekcja

Wakacje oficjalnie rozpoczęły się parę dni temu – cóż, jak widać nie dla wszystkich, ponieważ mamy okazję odbyć lekcję pod skrzydłami Bolasa. Mamy na sali kogoś, kto wzoruje się na tego czołowego Medżikowego antagonistę i nie chciałby z tego skorzystać? Oto pierwsza część historii towarzyszącej Core Set 2019, ukazującej losy Bolasa. Tu wraz z Uginem, bliźniakiem Bolasa z jednego jaja, przekazującym na Tarkirze historię smoczego brata.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

Mistrzostwa Polski Magic the Gathering 2018

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Magic the Gathering będą organizowały sklep Strefa MTG z Warszawy oraz Merfolk z Pruszkowa. Z informacji, które można było podać do tej pory, znamy tylko datę i miejsce mistrzostw. No i znamy też promki – Flooded Strandy z alternatywnym artem. Wszelkie pozostałe informacje – zapowiadają organizatorzy – pojawią się niedługo.

DATA: 20-22 lipca 2018
MIEJSCE: Hotel Sangate, ul. Komitetu Obrony Robotników 32 Warszawa

Rozpiska nagród w turnieju głównym, poza biletami i zaproszeniami –

Top 1 – 14 Booster Boxów M19
Top 2 – 8 Booster Boxów M19
Top 3-4 – 5 Booster Boxów M19
Top 5-8 – 2 Booster Boxy M19
Top 9-12 – 1,5 Booster Boxa M19
Top 13-16 – 1 Booster Box M19

Wciąż jeszcze można się prerejestrować na specjalne vipowskie wejściówki na LCQ, dzięki którym będzie można dostać nie tylko Flooded Stranda w wersji promo, ale i grać do oporu LCQ aż się zakwalifikujemy. Na miejscu będzie też można wziąć udział w turniejach LCQ w cenie 5 zł za event, w zasadzie też do oporu.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Przewodnik po UW kontroli – część 1 i część 2

O nie! Czy to znowu ten deck, który rzuca jeden spell, potem czeka 7 tur, rzuca go ponownie i wygrywa? Otóż to, to właśnie standardowa UW Kontrola, którą mamy przyjemność (bądź nieprzyjemność) oglądać na większych bądź mniejszych turniejach w standardzie. Oczywiście, od czasu Dominarii jest to zdecydowanie o wiele przyjemniejszy deck do gry, ze względu na to, że zamiast Approacha możemy wrzucić solidnego Walkera. A że trochę zmian w nim zaszło, warto się zapoznać z nową wersją. A jako uzupełnienie jest tekst Javiera Domingueza związany z jego Top 4 na GP Kopenhaga.

Czy Standard może być funowy? Tak – przewodnik po Bant/Mill kontroli

Nasza nowo wygrzana platyna znowu opublikowała artykuł na łamach hareruyamtg. Tym razem o przyjemnej, funowej konstrukcji jaką jest Bant Ramp. Deck z solidną ilością odpowiedzi, generowania dodatkowej many, zamykający grę za pomocą Sandwurm Convergence i Teferiego. A wszystko to w imię tego, aby stwierdzić, że standard nadal może być zabawnym formatem.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Spoiler M19 – Dobre, Złe i Może

Gdy zobaczyłem nazwę tego artykułu, mimowolnie przyszło mi do głowy “Głupi, Głupszy i Limited w tym secie”. Mimo moich odczuć, im dalej w tekst tym lepiej – solidna dawka treści w kontekście setu oraz finał, w postaci spisu Modernowego Dorana /Michał.

Złoto w Vegas z Death’s Shadowem

Ben Friedman daje nam spory zestaw uwag na temat Death’s Shadow, talii, która już nie ma się wcale tak dobrze jak jeszcze niedawno. A mimo to udało się nią coś ugrać autorowi tekstu. Tfu, coś, powiedzmy szczerze – coś naprawdę konkretnego. I już tylko z tego powodu warto się tematem zainteresować.

Przewodnik po Hollow One

Cóż więcej dodawać. Ot, typowy przewodnik po decku z opisem sideboardowania się i tym podobnymi. Temat o tyle godny uwagi, że Hollow One to aktualny wyznacznik agresji w formacie i swego rodzaju brokenowatości.

Ciekawe decki:

LIMITED

Core Set 2019 pre-prerelease

Tak, to już teraz jest możliwe, abyście obejrzeli jak wyglądać będzie pre najnowszego dodatku. Oto przedpremierowe pre, którego będziemy mogli zasmakować już niedługo sami, więc pewnie warto zerknąć okiem i się przygotować lepiej do eventu niż… a może tego tematu nie ruszajmy, bo drażliwy. Tak czy siak, miłego oglądania materiału między DOBRYMI meczami.

Archetypy limited Core Set 2019

Każdy w życiu ma swój safespace – dla jednych jest to domowe zacisze, dla innych bar, natomiast ja upodobałem sobie MTGSalvation – ilekroć tam nie wejdę, jestem pozytywnie zaskoczony ogromną ilością dobrze wykonanej pracy. Tym razem mamy przyjemność przeczytać na temat archetypów z Core Set 2019, w kontekście Limited /Michał.

Magic Community Magic Core Set 2019 Review

W tym materiale mamy zebrane oceny społeczności graczy na temat poszczególnych kart z nowego dodatku. To efekt 'pracy’ hive mindu internetowego, który pomoże wam wyznaczyć siłę poszczególnych kart. Ale nie traktujcie tego jako wyroczni.

Przewodnik początkującego po draftowaniu MTGO Vintage Cube

Magiczny świat w internecie staje na głowie by pomóc wejść graczom w nowe formaty. Oto poradnik do draftowania Vintage kostki dla początkujących. Co prawda, wszystko dzieje się na MTGO i nikt nie musiał gromadzić tych perełek kolekcjonerskich w jednym miejscu. W samym artykule znajdziemy podział ze względu na comba, walkerów, removal, counterspelle i masę innych rzeczy, które pomogą przeprowadzić każdego przez tego Cube’a.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: Core Set 2019 na ten moment

Wreszcie możemy skupić się na jednogłośnie wybranego przez nas króla formatów, czyli Legacy. Sean Brown zasiadł do tematu Core Set 2019 właśnie w kontekście tego formatu. Skupia się na zasadniczo trzech konstrukcjach – Death and Taxes, które już ociekają od nowości, ostatnio zdobywającego na popularności Soldier Stompy oraz Blue-White Bombermana, którego pierwszy raz w życiu wielu z nas pewnie zobaczy.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

EDHRECowe recenzje Core Set 2019

Na łamach EDHReca postanowiono zabrać się za analizę kart z Core Set 2019 według kolorów. Zaczynamy analizę na dwa kolory – czerwony oraz niebieski. Wygląda to dobrze – mamy serię kart, które wydają się okey, przynajmniej w budżetowych konstrucjach. Natomiast na prowadzenie, w kontekście pozbawiania przyjaciół podczas grania, wybija się Nexus of Fate – instantowa, powtarzalna tura odporna na jakiekolwiek discardowanie. Kolejne kolory pewnie w przyszłym tygodniu.

Podstawy Commandera – rampa

Sheldon Menery przygląda się bliżej temu czym jest rampa w Commanderze i pokazuje nam jakie czary w tym formacie istnieją do tego celu. Na dokładkę mamy spis na Merieke Ri Berit.

Ciekawe decki:

 

BRAWL

Esper i Bant w Brawlu

Riley Knight raczy nas trzema decklistami uwzględniającymi już generałów i karty z Core Set 2019. Dostajemy więc spisy na Chromium, the Mutable oraz Arcades, the Strategist. Dodatkowo bonusowo jest tu Aryel na rycerzach.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pauperowy toolbox sideboardowy

Z Pauperem w zasadzie każdy wie, jak jest. 60+15 commonów w za dużych koszulkach, które ostatnimi czasy mają coraz większe wzięcie (say hello, FNMowa wersjo Priest of Titania i Quirion Ranger). Natomiast jak podejść do tematu sideboardu? David Wright postanowił zająć się tym zagadnieniem i robi przegląd dostępny używanych efektów, które zdecydowanie warto znać, bawiąc się w formacie..

Ciekawe decki:

INNE

TCC VS Alpha Investments

Gość który przegonił oficjalny Youtube’owy kanał Wizards of the Coast versus gość który zainwestował więcej pieniędzy w Medżika niż nasza kadra czasu w treningi – koniecznie musicie zobaczyć ten pojedynek w Oldschoolu! To sympatyczna, luźna gierka z GP Vegas, która może nie każdemu się spodoba, ale pokazuje, że community może robić fajne rzeczy na boku wielkich imprez.

Zrozumieć hejt karty i hosery z Core Set 2019

Wbrew pozorom Core Set 2019 to najbardziej nienawistny dodatek ostatnich lat. Jak dobrze wiemy, niektóre rzeczy trzeba uzasadnić – co, gdzie i dlaczego. Tym zajął się Saffron Olive, który wręcz prowadzi nas za rączkę po zakamarkach zarówno Standardu i Moderna, powoli tłumacząc wszelkie zawiłości core setowego hejtu i hoserów.

Pięć porad odnośnie uczenia Magica

Wielu z nas zaczynało od wciągnięcia do gry znajomych – w końcu trzeba było z kimś poprzekręcać kartony. Wielu z nas również w najbliższym czasie będzie szukało kogoś znajomego do wciągnięcia do gry – w końcu trzeba będzie z kimś poprzekręcać kartony. Niezależnie od tego, na jakim etapie tworzenia community jesteście, warto zdobyć parę cennych informacji bądź spojrzeć z nostalgią na to, jak kiedyś namawiało się znajomych na granie i wyciągnąć z tego pewną lekcję.

Kiedy nie podążać za sideboard planem?

PVDR radzi jak wychodzić poza schemat i reagować na sytuacje bez kurczowego trzymania się sideboard planu. Nie zawsze to jest bowiem dobra metoda i czasem warto złamać zasady działania, by osiągnąć lepszy efekt.

Stan Programu

Jak wyglądał ostatni tydzień? Delikatne problemy z Treasure Chestami, nieduża wspominka na temat nadchodzącego Core 19, najmłodszy-najstarszy draft w Rochester na którym nie zabrakło elementów P9 i Dual landów i co najważniejsze – zbiórka dla Wedga, znanego wam z kanału The Mana Source, który w ostatnim czasie uległ chorobie. Każdy znajdzie coś dla siebie, z mniej lub bardziej pozytywnym wydźwiękiem. Mimo wszystko, możemy już powoli zacierać ręce – dzisiejszy Stan Programu jest ciszą przed burzą, którą rozpęta Core Set 2019. Ale zanim to, możemy poczytać trochę o Rochester draftach w sekcji opinii, zerknąć na parę decków i przeanalizować z Jahnem ceny.

 

:g: Finanse :g:

Wartość magicowych akcesoriów

Karty mają wartość, umiejętności mają wartość, a akcesoria? Każdy deck wymaga chociażby prowizorycznego opakowania, każdej kolekcji przydaje się klaser, na Prerelease’ach dostajemy multum fajnych pierdółek – o dziwo, da się z tego wykrzesać pieniążki. To krótki tekst, który tego dowodzi. Szukajcie więc kostek ze starych setów i starych pudełek. Może są warte jakiś piniondz.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Karn, Scion of Urza (Dominaria)
  2. Valakut, the Molten Pinnacle (Zendikar)
  3. Scapeshift (Morningtide)
  4. Teferi, Hero of Dominaria (Dominaria)
  5. Crucible of Worlds (Tenth Edition)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (