Przegląd Prasy #294 – nowe produkty MTG: unsanctioned, mystery booster i inne

Wizardzi zapowiadają nowe produkty, acz skromnie trochę te ogłoszenia brzmią. Ponadto, Wizardzi zapowiedzieli zmianę jeśli chodzi o kolejne okienko banowe. Niby że tak lepiej w napiętym grafiku, a wszyscy wiedzą, że chodzi o Field of the Dead, zgłoszone decklisty na Mythic Championshipa oraz pauperową dominację astrolabium. A przynajmniej o tym się mówi. Throne of Eldraine mocno odznacza się na przeróżnych formatach. Mieliśmy też dwa Grand Prix. Oba w Limited ELD.

A poza tym to co zwykle. Garść najciekawszych naszym zdaniem artykułów z całego tygodnia.

 

B Relacje z turniejów B

 

Szafirowa dywizja MPL wygrana przez Piotra Głogowskiego

To niby njus sprzed tygodnia, ale na tyle ważny, że choć trochę przegapiliśmy, to trzeba odnotować. Piotr Głogowski wygrał w szafirowej dywizji MPL. Pod linkiem macie opisany przebieg meczy. My gratulujemy kanistrowi i kibicujemy dalszym sukcesom.

Acz wykorzystamy tę okazję do wskazania, że opisy turniejów i wyników Polaków – jeśli się będą pojawiać – to raczej zdawkowo, bo raz, że Wizardzi nie ułatwiają sprawy jeśli chodzi o publikację wyników eventów, a dwa, że brak czasu trochę utrudnia szperanie. Generalnie jeśli wiecie o jakimś sukcesie naszych gdzieś, to miło będzie jeśli dacie nam znać – mailem, wiadomością na pw czy na facebooku – żebyśmy nie pominęli.

Grand Prix Bangkok

W Bangkoku zebrało się 813 graczy, ale co to byli za gracze. Do topki dostali się np. Yuta Takahashi czy Shuhei Nakamura. Ale to Petr Sochurek wygrał całość.

Grand Prix Utrecht

Utrecht zgromadził blisko 1500 graczy. Całość wygrał Johannes Alberyd. Polaków trochę było, ale najlepszy z nich był Szymon Białek z 31 punktami na 94 miejscu. Niewiele zabrakło do Top 64 w sumie.

Ten moment, kiedy nie wiesz, czy modernowcy trollują siebie, graczy Legacy czy Paupera…

…a może po prostu trollują wszystko naraz. Cholera wie, ale my wiemy, że fajne inicjatywy warto doceniać. Dlatego też odnotowujemy ten obrazek z warszawskiego turnieju w sklepie Strefa MTG. A za pomysł, cudne copypasty i wesołe trololo po raz kolejny zachęcamy wszystkich do zaglądania i zabawy na grupie facebookowej Modern Rewolucja.

Zresztą, cytując jednego z adminów:

FNM Modern w garniturach! Inicjatywa mająca na celu pokazać, że Modern to nadformat, gracze Moderna to elita intelektualna narodu polskiego, a community w sklepie Strefa MTG ma styl i szyk.
Wygranymi tego ekskluzywnego turnieju okazali się Jacek Korpikiewicz (big dick Jund) i Michał Korona (Komsta Burn) kończąc zmagania wynikiem 4-0!

Czekamy na odpowiedz pauperowców!

– Tomek Sodomirski

PS. Prawdziwi modernowcy to chodzą we frakach.

PS2. Wbrew plotkom pauperowców, to wcale nie był pogrzeb moderna. Acz faktycznie niektórzy mogliby mieć mniej smutne miny.

 

W Wieści z wybrzeża i okolic W

 

Nowe produkty – Mystery Booster

Wizardzi ujawnili nowy rodzaj boosterów. Tajemniczy produkt nazywa się Mystery Booster. I właściwie tyle wiemy. Więcej szczegółów w temacie Wizardzi obiecali dla tych, którzy będą na Magic Fest Richmond od 8 do 10 listopada.

Nowe produkty – Wizardzi ogłosili Unsanctioned

No to mamy kolejny unsetowy produkt. I będą też nowe karty – i to zaprojektowane specjalnie z myślą o kostkach i commanderze, oczywiście o ile dopuszczacie granie srebrnymi ramkami. Ale uwaga – Unsanctioned to nie jest nowy set. To produkt. Taki gotowy do grania. Unsanctioned będzie zawierał 5 trzydziestokartowych talii zawierających przedruki z poprzednich trzech edycji unsetów. Decki będą monokolorowe. Będzie w nich w sumie 16 nowych kart – po trzy na każdy deck i jedna dodatkowa w każdym decku. Do tego dwie kostki, 10 fullartowych basiców – 5 w wersji foil, 5 zwykłych, a także 10 dwustronnych tokenów i pudełeczko. Wydane toto będzie 30 lutego 2020 roku.

Nowe produkty – decklisty Game Night

Mamy również decklisty produktu o nazwie Game Night. To tak specjalny produkt raczej dla początkujących, który zawiera po jednej unikatowej karcie i składa się z pięciu talii, którymi można grać prosto z pudła. Brzmi znajomo? Słusznie, bo to druga edycja tego produktu, ale poprzednia się nieco inaczej nazywała.

Przy okazji, Wizardzi ujawnili też daty pojawienia się kolejnych, przyszłorocznych setów. Pre Therosa będzie 24 stycznia. Ikoria będzie grana 24 kwietnia. Bedzie także świąteczny Gift product związany z Throne of Eldraine – de facto nieco ulepszona wersja typowego Bundle’a.

 

R Przegląd prasy branżowej R

STANDARD

Field of the Dead i Golos w obecnym standardzie wypadają dwojako – pod kątem gry i prowadzenia decku jest super. Deck jest konsystentny, robi fajne rzeczy, daje radę pomimo braku Scapeshifta w formacie. Z drugiej strony, a w zasadzie “po drugiej stronie” nie jest tak kolorowo, o czym świadczyć mogą głosy graczy na łamach for internetowych. Jednak w tym momencie wchodzi Martin Juza z wyrazem twarzy “I totally don’t care xD” i Mono Redem pokazuje Golosowi gdzie jego miejsce.

Ewidentnie, antybohaterem dzisiejszego dnia będzie Field of the Dead – łącznie pięć z sześciu artykułów na temat Standardu dotyczy tej karty (oczywiście, jeszcze gdzieniegdzie przewija się Golos). Żeby nie przedłużać, zbiorczo zapraszamy do zapoznania się z:

Oczywiście, żeby nie było tak ponuro w tym tygodniu, zarzucamy primerem do decku w najweselszych kolorach w Medżiku – czarnym.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Dziś stricte arenowy to ten jeden ciekawy deck poniżej.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Kolejny tydzień, kolejne wydanie Świata bez Faithless Lootingu – w trzecim wydaniu zobaczymy kreatury, removal i nowości z Throne of Eldraine wcielające się w tę nieziemsko dobrą i zbanowaną kartę. Jak się okazuje jednak, Cień nadciąga nad Eldraine – i dotyczy to nikogo innego, jak Death Shadowa, który wygląda na to, że trochę zyskał na ostatnim dodatku. Oczywiście, to  nie jest jedyny modernowy deck, który zyskał na TOE – delikatne ulepszenie zyskało kilka znanych już nam decków, a nawet powstały nowe archetypy. A jak wyglądają w liczbach karty które z Throne of Eldraine przebiły się do Moderna? Najlepsze jest jednak to, że community nie woła o pomstę do nieba o kolejnego, grywalnego Walkera za 3 many!

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Macie może ochotę na garść przydatnych porad? Tym razem Ethan przedstawia nam Mono Blue Beatdown, który, jak się okazuje, jest sensownym archetypem w limited Throne of Eldraine. Przy okazji, pojawiają się pytania, dotyczące samych zagrań.

 

LEGACY/VINTAGE

Kolejna edycja Vintage 101 – tym razem w oczy rzucają się kolejne eventy, tj. US Eternal Weekend oraz North American Vintage Championship. Wszystko z kolei wywiadem z Mitchem Stephensonem, który miał okazję ugrać porządny wynik Dark Petition Stormem.  A skoro już o stormie mowa, to warto zwrócić uwagę na to jak wygląda to obecnie w Legacy. W tym tygodniu czeka nas jeszcze Primer na temat UB Shadowa – wersji decku bez czerwonego, dobrze znanego nam z Modernowej mety.

 

COMMANDER

Kto by się spodziewał, że gracze EDH będą aż tak zachwyceni rotacją? Okazuje się, że wszystko to za sprawą cen, które dzięki rotacji mają okazję jeszcze spaść i uczynić format przystępniejszym. W takim razie, o co warto zapytać kolegów grających w Standardzie? Wielu z nas zapomina, jakie fajne karty kiedyś grały – w tym artykule skupiono się na tych, które akurat mają w sobie biały kolor.

Powstaje coraz więcej materiałów na temat Brawla – format nie wydaje się hiper popularny, ale nie można powiedzieć, że nic się w nim nie dzieje. Tym razem, mamy okazję oglądać kieszonkowe kompendium wiedzy na temat tego formatu

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Jak dobrze zacząć przygodę z Pauperem? Opowie o tym Kendra Smith.

Pomimo tego, że niebieskie decki dość regularnie obrywał różnymi banami, to jego przyszłość nie jest aż taka niepewna. Mono Blue Delver nie za bardzo ustępuje przeciwnościom losu i odnosi wyniki.

 

INNE

Zastanawialiście się kiedyś jak to by było pracować w Wizards of the Coast? Macie okazję na ten temat poczytać i się dowiedzieć, na przykładzie doświadczeń Sheldona, któremu udało się tam już przetrwać okrągły tydzień.

Dodatkowo, mamy wreszcie możliwość zapoznać się z pierwszymi recenzjami The Wildered Quest, czyli kolejnej dawki lore-gratki. Natomiast w temacie Throne of Eldraine znajdzie się coś, dla miłośników folkloru.

Narzekanie to ważny temat – pozwala na wyrażanie negatywnych, sceptycznych, złośliwych, niekiedy niesprawiedliwych opinii na dany temat, który zazwyczaj jest dla nas ważny, skoro wysilamy się na narzekanie. Tym razem ktoś uznał, że tematem wartym rozważenia w konwencji narzekania za pomocą internetu, jest ostatni dodatek Medżika.

Jak tworzyć, a w zasadzie pisać dobry medżikowy kontent? Poradnik na ten temat podrzuca nam Emma Partlow.

Stan Programu

Parę njusów około-banowych i produktowych, a także wzmianka o draftach mastersów na MTGO – to na start. Potem zaś… o banach, a właściwie banie na Field of the Dead. Potencjalnym banie, póki co przynajmniej. W deckach UW Control w T2, Gobliny w Legacy, Ninja w Modernie Familiar Combo na nowym silniku w Pauperze, Esper BPK w Vintage i Golos w Brawlu.

 

G Finanse G

 

Co nowe produkty premium oznaczają dla finansów MTG

W związku z masą nowych produktów, różnych rodzajów boosterków, wiele z nas może się zastanawiać co to dokładnie znaczy dla finansów naszej ulubionej karcianki. Okazuje się, że James Chillcott podjął się analizy tego bogatego w alternatywne arty i toppery fenomenu.

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

 1. Oko, Thief of Crowns (Throne of Eldraine)
 2. Once Upon a Time (Throne of Eldraine)
 3. Golos, Tireless Pilgrim (Core Set 2020)
 4. Field of the Dead (Core Set 2020)
 5. Savor the Moment (Shadowmoor)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

nowe produkty mtg vs indeksy mtg 2019

kliknij, aby powiększyć

 

PU Wieści z Psychatoga PU

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie.

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Oczywiście Unsanctioned pojawi się 29 lutego, a nie 30. Jeśli wyłapałeś pomyłkę, to gratulujemy spostrzegawczości.

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze