Trójwymiarowe karty

W ramach ciekawostki na sobotni wieczór prezentujemy wyrób naszej koleżanki – trójwymiarowe karty i tokeny! Agnieszka wykonuje je sama z kart, a efekt jest super. Zresztą sami obejrzyjcie.

Zazwyczaj wzbraniam się od reklam, ale tokeny 3D są fajne, klimatyczne i bardzo mi się podobają. Może spodobają się także komuś z Was. : )

 

Trójwymiarowe karty

Czy masz potrzebę wyróżnienia się? Zaznaczenia własnej indywidualności? W środowisku Magic: the Gathering może się to objawiać na różne sposoby. Może chodzić o zmiany w spisach decków i w ten sposób pomimo pozornych mirrorów, talie nie są identyczne. Może wolisz budować talie z kart foliowanych, projektować własną matę, rysować alter arty?

Ja dla odmiany chciałam Wam przedstawić trójwymiarowe karty. Zabawę z kartami 3D zaczęłam około roku temu, ale tak naprawdę dopiero kilka miesięcy temu wyszłam z moją pracą do ludzi. Pozytywne komentarze oraz zainteresowanie, jakim cieszyły się moje tokeny na Grand Prix Warszawa, skłoniły mnie do napisania tego artykułu.

 

O co w tym wszystkim chodzi?

Trójwymiarowe karty można spokojnie tworzyć w domowym zaciszu, jedyne czego potrzeba (poza sprzętem widocznym na zdjęciu) to odrobina wyobraźni i cierpliwość.

tokeny3D mtg 1
Co prawda Thragtusk w najbliższym czasie rotuje, ale w standardzie nadal pozostaje Primeval Bounty, więc tokeny bestii 3/3 wciąż pozostają grywalne. Jako że miałam na zbyciu dużo zendikarowych tokenów, postanowiłam przerobić je tak, aby przydały się w obecnym meta. Potrzebne były mi karty do wycinania, aktualny token bestii (a właściwie tylko jego ramka), kilka kart do zrobienia przekładek między warstwami karty 3D, tło oraz narzędzia do wycinania i klejenia.

tokeny3D Magic:the GatheringNajważniejsze jest, aby podzielić przerabiany obrazek na kolejne plany, a następnie starannie wyciąć je z przygotowanych kart. Kolejnym krokiem jest pomalowanie wszystkich krawędzi markerem, dzięki temu gotowa karta prezentuje się lepiej. W większości przypadków wystarcza czarny mazak, jednak czasami (zwłaszcza w białych kartach) należy użyć jaśniejszych kolorów.

Pomiędzy kolejnymi warstwami warto wkleić przekładki (czyli puste czarne ramki), dzięki nim karta zyskuje głębi. Ja używam po 2 pomiędzy każdą warstwą. Po sklejeniu wszystkiego razem nadchodzi czas na dobranie tła. Może to być oryginalna – niepocięta karta, może to być land albo jakiekolwiek zdjęcie czy grafika. Osobiście lubię używać kart foil zmytych acetonem do postaci „lustra”. W tym konkretnym przypadku bardziej pasował mi jednak oryginał i tak oto powstał przecudnej urody token bestii 3/3.

 

Czy tylko tokeny?

tokeny3D mtg 3

Poza tokenami możliwe jest oczywiście przygotowanie dowolnych kart w tej technice, jednak jedynie format EDH daje możliwość wykorzystania tak zalterowanej karty w grze. I tu nasuwa się pytanie: ile kart potrzeba, żeby zrobić coś takiego? Otóż wystarczą 2! Tokeny to groszowa sprawa (chyba że chodzi o elementala */*). Tak więc wszystko jest możliwe, jeżeli ma się trochę czasu i zapału. Wink

 

Chcesz więcej?

tokeny3D mtg 5

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli jesteś zainteresowana\ny zakupem karty 3D, napisz do mnie: 3d.tokens@gmail.com

Ceny są niskie: 20 zł za token i 30 zł za generała.

Cena nie obejmuje kart, więc musisz mi je dostarczyć. Po otrzymaniu kart i przelewu wysyłam paczkę do 3 dni. Możliwy jest też odbiór osobisty na terenie Katowic i Częstochowy – wtedy płatność może się odbyć po obejrzeniu produktu.

 

Poniżej mała galeria moich wyrobów, a ja zachęcam do zakupów,
Agnieszka Chmura

 

 


 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze