Jak zacząć?

magici karty mtgKażdy pros kiedyś zaczynał, każdy z nas musiał przejść długą drogę do swojego sukcesu. Ten dział ma stanowić fundamenty dla szkoły polskiego magica, pomagać w edukowaniu naszej przyszłej kadry narodowych prosów, sędziów, organizatorów.

„Jak zacząć?” ma w założeniu być działem z podstawowymi informacjami dla ludzi wchodzących w świat Magic: the Gathering. Poniżej będziemy zamieszczać praktycznie ponadczasowe informacje dotyczące różnych aspektów Mtg. Absolutnym laikom polecamy czytanie tekstów w kolejności, gdyż wiedza wyniesiona z wcześniejszych części będzie nieodzowna do zrozumienia następnych.


PODSTAWY MAGICA

SŁOWNIKI MAGICOWE

FINANSE I HANDEL MTG

GRA PRZEZ SIEĆ

MATERIAŁY SĘDZIOWSKIE

INNE

Ciekawe materiały ze stron zewnętrznych

W planach działu „Jak zacząć”:

  • „Jak przygotować się na duży turniej”.
  • „Czym jest mtg, czyli dolary, lasery, biała mana i księżniczki” – przydatny tekst dla ludzi spoza branży : )
  • „Jak nie dać się zleszczyć, skąd brać ceny, jak inwestować w magiczne papiery wartościowe” – poradnik dla tradera.
  • „Jak stać się pro -gra na wyższym poziomie, testing, teamy, turnieje, rankingi, premiere eventy”.

 

Szkoła limited

Uważacie, że zagraliście dobrze, a nie szły karty? Wydawało Wam się, że powinniście wygrać i nie wiecie, gdzie popełniliście błąd? Może Szkoła Limited przyniesie Ci odpowiedzi na te pytania?!

W tym dziale prezentujemy nadesłane materiały z draftów i sealed decków, których nie udało się wygrać albo przysparzały składającemu problemy. Sprawa wygląda …

Słownik slangu magicowego

Nie wiesz co to jest baj, przycinka, prison albo męczy Cię nieznajomość skrótu CMC? Ten słownik może być właśnie dla Ciebie!

Stworzyliśmy zbiór slangowych określeń dla polskich magicowców i będziemy starali się go z czasem aktualizować. Słownik zasila materiały dla początkujących i wspiera swoimi zasobami dział „Jak zacząć?„, możecie go śmiało …

Psychatog.pl