Redakcja

Redakcja serwisu Psychatog

Kontakt / O nas


Ober Psychatog mtg Przemysław „Ober” Oberbek – redaktor, autor tekstów, bloger i pomysłodawca serwisu.

Skupia się głównie na Standardzie i Limited, miał też trochę sukcesów w Extended, ciut mniej w Modernie. Na MTGO można go spotkać pod nickiem „Ober”. Gra w MtG od Ice Age’a. Członek legendarnego Team Inkwizycja.

Prywatnie jest magistrem chemii, doktorem inżynierii materiałowej, specjalistą od bezpiecznej pracy z nanomateriałami. Grał sporo w piłkę nożną, tenisa stołowego (znanego też jako ping-pong), trenował MMA, Taekwon-do i wciąż wygląda, jakby miał kraść babciom torebki na ulicy.

 


Emil Marcinkowski - iconEmil „Galathar” Marcinkowski – redaktor, autor, bloger.

W Magica gra od Pyrkonu 2011, kiedy wziął udział w turnieju dla początkujących. Karcianka wciągnęła go na tyle, że szybko zabrał się za grę turniejową, choć jak do tej pory bez znaczących sukcesów.

Największym zainteresowaniem darzy wszelkie formy Limited. To głównie o doświadczeniach z nimi związanymi pisze na swoim blogu. Zapytany o inne hobby mówi: „a poza-magicowe zainteresowania? Oj, długo by wymieniać – dość powiedzieć, że jestem namiętnym czytaczem i miłośnikiem fantastyki”.

 


Mateusz „boczek” Boczkiewicz – Od małego jestem fanatykiem MtG, wielbicielem siłowni, koszykówki, pokera, szachów, StarCrafta II i wielu innych (nie potrafi skupić się na jednym).

Przy stole cEDH zdecydowanie wolę control niż turbo i rogue od meta.

Całkiem przypadkiem wódz cedhowego klanu Gruul. Ojciec chihuahua z piekła rodem imieniem Rysio, choć od małego kocham Rottweilery.

 


EDH GamersBłażej Smerdel – Magic: The Gathering odkrył w kiosku z gazetami, gdzie znalazł swoją pierwszą działkę w magazynie „Świat Gier Komputerowych”. Mana paliła go, gdy walczył z Thorn Elemenatalami, wiewiórkami i Shockami z czasów Siódmej Edycji.

Odchodził i wracał od MtG. Na swej drodze spotkał ludzi, którzy zaszczepili mu zamiłowanie do Commandera. Od dodatku M20 aktywny gracz i członek Lubelskiej społeczności. Entuzjasta EDH w każdej formie. Miłośnik retro ramek oraz Jumpstart’ów.

W życiu prywatnym – administrator sieci i serwerów oraz człowiek tysiąca i jednego hobby (gunpla, lego, pisanie artykułów popkultrowych i wiele innych).

 


Piotr Magdziak – Cześć, Piotrek jestem! W Magica gram z mniejszymi lub większymi przerwami od 15 lat i utwierdziłem się w przekonaniu, że EDH to Jedyny Słuszny Format.

Na Psychatogu opowiadam trochę o jego nieco bardziej turniejowej stronie, czyli cEDH

 


Łukasz "Fali" Faliszewski, savoir vivre, mtg, kartyŁukasz „Fali” Faliszewski – Poznański dinozaur. Rzucił granie constructed jak zniszczyli Extended i od 15 lat realizuje się w Commanderze.

Duży entuzjasta cEDH. Uwielbia konstrukcje, które kręcą się na infinite many, tur, draw, stworów oraz takie, które pozwalają na board control i chwycenie przeciwników za wiadomo co (za  humor i dobre słowo! – dopisek red.).

 


Michał Kowalczyk – redaktor, autor.

Gra w Magica od Therosa, do którego zawędrował jeszcze w czasach liceum. Preferuje gry na żywo, zwłaszcza w EDH. W Psychatoga wkręcił się głównie za sprawą Przeglądów prasy.

Prywatnie jest początkującym programistą z ambicjami na multiclass z profesją grafika.


Grzegorz „Greg” Zielińskiautor.

Z Magicem związany z przerwami, od 1997 roku. Jego pierwszym deckiem na poziomie turniejowym był osławiony RecSur. Po kilku latach grania w różnych formatach opuścił Magica na 10 lat, żeby wrócić w 2013. Kolejne 10 lat przerwy i kolejny powrót. Prywatnie jest ojcem trójki dzieci, żyje i pracuję od wielu lat na Long Island w stanie Nowy Jork.

 


Marta „Nailini” Siedlecka – redaktor, uxowiec.

Dziewczyna z IT, projektuje użyteczność interfejsów i usług, tak by było wam w życiu wygodniej.

W MtG gra od lipca 2016, twierdzi, że nie umie, większość community to potwierdzi. Póki co wygrała jednego FNMa, ale się nie poddaje. Ma misję ściągania do gry nowych zawodniczek. Pomysłodawczyni raczkującego projektu z ogromnym potencjałem „Girls play: Magic”.

 


Rafał Tarnowski – bloger, YouYuber, prawnik.

W Magica gra od starej Ravnici. Żaden format mu nie straszny, równie chętnie zagra Limited, co Constructed. Najlepiej bawi się grając Moderna. Nadal czeka na swoje największe sukcesy. Do tej pory, poza nabiciem niezliczonej ilości planeswalker pointów, udało mu się zwyciężyć kilka GPT i zrobć kilka topów na PTQ. Póki co pozostaje mu nucić pod nosem na przemian „Never was on a pro tour…” i Eye of the Tiger.

Prywatnie, fan filmu, wszelkiej maści gier z prądem i bez. Razem z Eweliną Tarnowską prowadzi na YouTube kanał poświęcony nauce gry i polskiej scenie magica – Akademię Nicola Bolasa.

 


Ewelina BanasiakEwelina Tarnowska– blogerka, YouTuberka, psycholog, seksuolog.

Lubi jeździć rowerem, podróżować, oglądać nieszablonowe filmy i czytać książki. Uwielbia różne, angażujące poznawczo gry, a jej ulubioną jest Magic:The Gathering.

Nie traktuje gry specjalnie ambicjonalnie, bardziej jej zależy na dobrej zabawie, niż spektakularnych wynikach. Chciałaby jednak zarazić swoją pasją do przekręcania kolorowych kartoników innych ludzi, a w szczególności kobiety, których w tym świecie jest ciągle niezbyt wiele.

Razem z Rafałem Tarnowskim prowadzi na YouTube kanał poświęcony nauce gry i polskiej scenie magica – Akademię Nicola Bolasa.

 


Yaroopl sędzia magicowyJarosław „Yaroopl” Pokrzywa (Y@ROO) – redaktor, programista, sędzia Mtg.

W Psychatogu zajmuje się taliami z Legacy oraz pomocą techniczną, nadzoruje także materiały sędziowskie.

Żonaty, ma roczną córeczkę, z zawodu i wykształcenia jest informatykiem/programistą. Zaczynał grać od bloku Lorwyn/Shadowmoor, najpierw Extended, potem T2, teraz Legacy. Nie ma na swym koncie sukcesów turniejowych (chyba że wygranie swiss drafta na MTGO się liczy ;P)

Interesuje się akwarystyką i lubi oglądać dobre filmy.

 


Miłosz „Fatso” Krysiński – główny admin i opiekun serwisu.

W MtG gra od 1994 r. Były to czasy Unlimited, Revised i innych „drogich” dodatków, otwierał boosterki z dualami z Unlimited i Revised. Po wydaniu Strongholda zrobił sobie przerwę i powrócił w czasach Kamigawy.

Teraz na poważnie gra i sędziuje. Jak sam mówi: ” W 2011 odnowiłem przysięgę sędziowską i od tego czasu denerwuję graczy na poważnie. Gram co popadnie, kiedy popadnie i niestety jak popadnie. Oczywiście gram rewelacyjnie, jednak szczęścia mi brakuje i jak obsysam, to nigdy z własnej winy :)”.

 


⭐ Zasłużeni dla serwisu, redaktorzy i współpracownicy na emeryturze ⭐

 

Piotr „Alkan” Poletajew – główny architekt i budowniczy serwisu. Od strony technicznej – twórca Psychatoga.

Emerytowany magicowiec, regularny pokerzysta i gracz w karcianego World of Warcraft.

Pracoholik na etacie, rozkręca własne studio kreatywne „Believe in Ghost„, którego dziełem jest właśnie ten serwis.

 


Sołtys magicDaniel „Sołtys” Sołtysik – wicenaczelny redaktor Psychatoga, autor.

W świecie MtG od -nastu lat, z czego większość spędził, grając w limited.

Interesuje się muzyką, literaturą i sportem. Nie lubi barszczu, serka topionego oraz lewactwa.

W prawdziwym świecie jest magistrem historii i Sołtysem Jaworzna. Więcej info o nim znajdziecie tutaj.

 


Grzegorz „Kxrekorikus” Pawłowski.

W Magica gra z przerwami od 10 Core Setu ogrywając przez ten czas standard i limited, zaś na Magic Online zgłębia tajniki Moderna. Ma na swoim koncie kilka większych bądź mniejszych ugranych turniejów zarówno w medżiku jak i innych karciankach np. World of Warcraft TCG.

Obecnie skupia się na tworzeniu poradników do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, dogląda rozwój MTG Arena, a jego poczynania można śledzić na prywatnym fan page’u.

 


Piotr Mendel ikon

Piotr “Petros” Mendel – gra w MtG od wyjścia Avacyn Restored. Wnikliwy badacz i fan Moderna, dotychczas bez specjalnych sukcesów, ale na dobrej drodzy do ich osiągnięcia : ) Do złapania na MTGO pod nickiem Petros_MTG. Jak sam twierdzi, zawsze uparcie broni swoich często kontrowersyjnych przekonań – dlatego uważa, że kontrola bez Serum Visions nie ma prawa działać w modernie, a także był wytrwałym adwokatem Burna, kiedy ten nie odnosił jeszcze żadnych sukcesów na profesjonalnej scenie Magica. “Wolę pięć razy się pomylić, ale ten jeden raz mieć rację i udowodnić innym, że się mylili” — dodaje.

Prywatnie od 2013 roku fan wrestlingu. Lubi posłuchać dobrej muzyki, czy poczytać dobrą książkę.

 


 

duo magicowyMaciej Duo” Janik – autor.

Oświęcimianin rezydujący obecnie w stolicy, gdzie walczy na studiach ekonomicznych. W czasach gimnazjalnych grywał z sukcesami w brydża, na kolejnym etapie edukacji zamienił damy i króle na wróżki oraz smoki, co do dzisiaj bardzo sobie chwali. Przygodę z MtG zaczął od Kamigawy, ale jego turniejowe wojaże po Polsce to okres późniejszy – wraz z pojawieniem się decku BW Tokens w T2. Od tego momentu regularnie podróżuje, zaliczając większość GPT i PTQ. Jego największe osiągnięcia to top 64 na GP Bochum i udział w PT Philadelphia, ale również dobrze wspomina Mistrzostwa Łodzi 2010, gdzie zajął drugą lokatę. Istnieje podejrzenie graniczące z pewnością, że kiedyś pożyczał od ciebie karty.

 


Aleksander „burczybas” Małecki – licencjusz filmoznawca, aktualnie zdryfował na porównawcze studia cywilizacji i weekendową akademię filmową.

W MtG gra od oryginalnego Mirrodina, jedyny większy sukces to finał PTQ w Warszawie.

Zdecydowanie preferuje grę proaktywną, wielki miłośnik czerwonych naporów i wszelkiego rodzaju combo decków.

 


gerwazikonAdam „Gerwaz” Gerwatowski.

Gra od Onslaughta z przerwami na Kamigawa block. Gra w formatach Standard, Limited, Legacy.

Wychowany na scenie łódzkiej, członek testing TeamSt0. Prywatnie Inżynier Procesów w DHL Łódź. Magister Zarządzania i logistyki, piłkarz, fan filmów, sportów walki, muzyki i imprez. Bezapelacyjny fan umysłu OberoGalaktyki ;);)

 


Karol „Kajoj” Guzy – redaktor.

Mieszkaniec Kielc, gra w MtG ponad rok, od czasów bloku nowego Mirrodina. Jest bardzo młody, ale już planuje podróże po turniejach polskich. Na MtGO trolluje pod nickiem PR0boszcz. W serwisie na spółkę z Oberem jest odpowiedzialny za wyszukiwanie i aktualizację „Decks to Beat” do Standardu.

Poza kartami jest fanem mangi i anime.

 


alien magic: the gatheringWojciech „Alienek” Herdzina – autor.

Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Turniejowo gra od X edycji, poza wieloma wygranymi GPT i top8 PTQ jego największymi sukcesami są: 22 miejsce na GP Bochum, udział w PT Paryż i PT Barcelona, wicemistrzostwo Łodzi 2011 oraz Top 8 WMCQ Łódź 2012.

Antyklerykał, socjaldemokrata, kosmita.

 


Alan mtgAlan „Siewca_Wiatru” Andrzejewski – redaktor, bloger, kapitan najlepszego klanu na MtGO: New Times.

Grający ponad połowę swego życia w MtG, zwolennik constructed (niegdyś druga rakieta eternala w Polsce, zaraz po maszynie Pasku).

Fanatyk MtGO; grający tam pod nickiem Asmodeius. Niechlubny rekord na PT 0-4. Będziemy nad tym pracować.

 


ishan ikon mtgRadosław „Ishan” Kaczmarczyk – autor.

Sympatyczny gość pod trzydziestkę, który chętnie dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem nabytym podczas niezliczonej ilości turniejów różnej rangi i formatu w Polsce i na świecie. Czterokrotnie gościł w top 8 Mistrzostw Polski.

Zaprasza do lektury artykułów zawierających jego spostrzeżenia dotyczące wyśmienitej gry karcianej, jaką niewątpliwie jest MtG. Zainteresowanych zachęca również do dialogu, wymiany wiedzy oraz doświadczeń.

 


figi mistrz polski w Magic the gatheringTomasz „Figar” Figarski – znany także jako Drake – Autor.

Mistrz Polski 2011, uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata w klasycznej formie. Grał na PT w Paryżu, Barcelonie i kilku GP. Za największy nieturniejowy, karciany sukces uważa pozyskanie wielu nowych znajomości – z tego powodu pragnie angażować się w rozwój Polskiej sceny M:tG. Coraz częściej odrzuca smoki i wróżki by skupić się na pogoni za przyziemnymi marzeniami.

Absolwent Automatyki i Robotyki na PW, obecnie student Informatyki. Domator, lubi filmy i seriale, uwielbia jazdę na snowboardzie oraz pasjonuje się nowinkami technicznymi. Innowacje w technologiach, rynek telco oraz IT to jego codzienność.

 


Maciej Pasek kartyMaciej „Pasek” Pasek – proautor. Numer jeden polskiego rankingu eternal, a swojego czasu czołówka polskiego constructed.

W MtG gra od Tempesta. Koncentruje się głównie na constructed – kiedyś Extended, teraz Legacy, a jak potrzeba, to i T2 pociśnie! Za to mówi o sobie, że jest totalną nogą w limited. 35 na PT Berlin 2008, Top 8 GP Amsterdam 2011 (w tym day1 undefeated), 18 na GP Kopenhaga 2005 (przegrał ostatnią rundę o top8). Dwa razy w Top 8 Mistrzostw Polski: 2007 i 2008. Nie gra na MtGO.

Lubi muzykę, książki, filmy i piwo.

 


Paweł Glimos, sędzia magicowyPaweł ”Lenriqel” Glimos – autor.

Gra w MtG od 3 lat, głównie casualowo. Zwolennik wszelkiego rodzaju limited i różnych dziwnych formatów. Sędzia na poziomie pierwszym.

Uczeń drugiej klasy liceum. W wolnym czasie zajmuje się grafiką komputerową, długodystansową jazdą na rolkach i gotowaniem.

 


Łukasz „Wiszu” Wisz – korektor, edytor, tłumacz.

Niedoszły absolwent Stosunków Międzynarodowych na UKSW. Kartony przekręca od 10 lat (turniejowo, aczkolwiek bez sukcesów, od M11).

Lubi obejrzeć dobry film, przeczytać dobrą książkę, a w przerwie posłuchać muzyki.

 


Michał „Kebab” Małysa – współpracownik; korektor, edytor.

Życiowo próbuje ogarnąć łacinę, w MtG nie gra od dłuższego czasu, ale od czasu do czasu zdecyduje się na napisanie tekstu lub poprowadzenie relacji z większego turnieju.

Prowadzi własnego bloga, jak sam to ujął „okołoliterackiego”.

 


Konrad „OmniSzron” Wieczorek – współpracownik; grafik.

W MtG gra z przerwami od Exodusa, a debiut na scenie turniejowej zaliczył przy okazji prerelease Alara Reborn. Gra limited na wszelkich PTQ i GP, gdy grane są czterdziestokartowe talie.

Na MtGO operuje pod nickiem Omniszron, gdzie czasem nagrywa filmy dla Kanału Geistflame.

Student architektury na PW, grafik freelancer, entuzjasta NBA i zapalony koszykarz amator. Gra na basie i gitarze elektrycznej w zespole, który ostatnią próbę zaliczył ponad rok temu.

 


Krzysztof „Spike” Wójcikiewicz – współpracownik; korektor, edytor.

W MtG bawi się stosunkowo krótko, bo od Zendikaru – ze względu na permanentny brak czasu i zmienne godziny pracy głównie casualowo (EDH), nad czym niezmiennie ubolewa.

Zdecydowany zwolennik formatów constructed, serdecznie nienawidzący wszelkich form limited (jedyny wyjątek robi dla prerelease’ów, a i to nie zawsze).

Z wykształcenia prawnik, z zawodu redaktor/korektor, z zamiłowania fantasta. Miłośnik dobrej książki, ciekawej dyskusji i ciemnego piwa.

 


Mateusz MyślickiMateusz 'MiM’ Myślicki – grinder MTGO, redaktor, autor.

MiM ma 29 lat, jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i prawie polonistyki (wyjazd do Anglii przerwał pisanie pracy licencjackiej). Szczęśliwy narzeczony pięknej Karoliny i właściciel psa Kidda oraz trochę dezerter z rzeczywistości, bo jak mówi: „to, co oferuje oficjalny obieg, na tyle mnie rozczarowało, że zdecydowałem się zrobić wakacje od tego świata w świecie MTGO. A co dalej, to zobaczymy”.

W okolicach 2010 był jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie grinderów MTGO.

 


Robert „Szary” Szarata – autor.

Mistrz Polski 2007 oraz Top 8 MP 2009. W MtG gra od Odyssey z małymi przerwami. Jego kariera przebiegała etapami: intensywne granie, organizowanie turniejów, casual, a obecnie limited na MtGO (nick: Szary).

Studiuje 4 rok kulturoznawstwa. Fascynuje się teorią gier, pisał na jej podstawie pracę licencjacką „Ewolucja od gier w karty do gier karcianych na przykładzie MtG w Polsce”. Interesuje się siatkówką, kinem, muzyką i literaturą. Ma za sobą również etap aktorski: nagrody na amatorskich festiwalach i pomniejsze role w Teatrze Polskim.

 


Mikołaj „Elendix” Wyspiański – autor.

Mistrz Polski 2010. Z MtG spotkał się po raz pierwszy przy okazji wyjścia dodatku Judgment, grając z przerwami do dziś. Na MtGO zdarza mu się grać od czasu do czasu pod nickiem 'Ell’.

Student 1 roku Finansów i Rachunkowości na UW, niespełniony prawnik o zróżnicowanym guście muzycznym (oscylującym głównie dookoła rocka). Fan fantastyki i zapalony gracz League of Legends (LoL).

 


Krzysztof Ginter – autor.

Kolejny weteran Magica, a przy okazji pokerzysta. Bywacz wysokich miejsc na turniejach, najbardziej prestiżowe z nich to Top8 Mistrzostw Polski 2010 i Top 16 na GP Kopenhaga 2008.

Przede wszystkim koncentruje się na limited, a w szczególności na draftach MTGO. Uwielbia jazdę na snowboardzie, żagle, grę w tenisa ziemnego oraz tabasco, zarówno płytę, jak i sos. Nie znosi koloru czerwonego w świecie decydentów.

 


Krzysztof „Struz’ Strużewski – autor.

Pierwszy kontakt z MtG miał za czasów Urza’s Sagi. Na poważnie powrócił do gry wraz z Ravnicą.

Gra tylko w Legacy. Opublikował wcześniej kilka tekstów, przy okazji wygrywając oba konkursy na najlepszy artykuł MtGNews. Karty traktuje wyłącznie hobbystycznie, nie gra na MTGO.

Z wykształcenia magister historii (UW). Lubi dobrą książkę i miłych ludzi. Pasjonat klocków Lego.

 


 

 

Chcesz do nas dołączyć? Kochasz Magica, masz zapał, głowę pełną pomysłów, świetnie grasz albo znasz się na pracy redakcyjnej? – Zapraszam do kontaktu mailowego: ober@psychatog.pl

Psychatog czeka właśnie na Ciebie! : )

cursed scroll

Kontakt

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje – chcesz napisać tekst? Masz pomysł na jakiś cykl, publicystykę? A może chciałbyś zobaczyć na Psychatogu materiał o konkretnej talii? Tu możesz łatwo nawiązać z nami kontakt.

Wiele pomysłów naszych użytkowników weszło do stałego menu serwisu. To mogą być najbardziej szalone pomysły i potrzeby, …

O nas

Serwis Psychatog.pl

jest serwisem poświęconym grze w Magic: the Gathering, nasze materiały dedykowane są dla początkujących i dla prosów magicowych. Naszym założeniem i celem jest wspieranie polskich zawodników, tak aby jak najczęściej znajdywali się w finałowych meczach i wygrywali na krajowych oraz zagranicznych turniejach wysokiej rangi, ale też dobrze bawili się przy grach …

Psychatog.pl

nie kopiuj : (