GM Tog Draft #5 – świąteczny cube odsłona druga

Starodrafterskie porzekadło ludowe głosi „święta, święta i po świętach, a draftować trzeba”. Nasz naczelny drafter Sołtys, wiedziony tą jakże prawdziwą maksymą, odłożył na chwilę nogę bożonarodzeniowego makowca i zasiadł do totalnie niezobowiązującego pykania na modo. Jak to zwykle bywa w cube draftach potężne czary i legendarne kreatury wręcz wylewały się z ekranu.

Jaki był efekt tych zmagań? Zobaczcie sami!

 

cube draft Sołtysa

 

MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:

(Niestety draft converter nie obsługuje cube draftów, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)

Spoiler

Pack 1 pick 1:
    Mirror Entity
    Memory Lapse
    Dismember
    Searing Blaze
    Harmonize
    Umezawa’s Jitte
    Godless Shrine
    Dreadbore
    Unburial Rites
    Guul Draz Assassin
    Inquisition of Kozilek
–> Sword of War and Peace
    Devil’s Play
    Worn Powerstone
    Battlefield Forge
 
Pack 1 pick 2:
    Thalia, Guardian of Thraben
–> Show and Tell
    Phyrexian Rager
    Chain Lightning
    Wild Nacatl
    Lodestone Golem
    Tropical Island
    Broodmate Dragon
    Mind Stone
    Masticore
    Nearheath Pilgrim
    Hero of Bladehold
    Wrath of God
    Arbor Elf
 
Pack 1 pick 3:
    Emeria Angel
    Mana Leak
    Necromancy
    Mizzium Mortars
–> Lotus Cobra
    Emrakul, the Aeons Torn
    Tolarian Academy
    Grand Arbiter Augustin IV
    Venser, Shaper Savant
    Mox Diamond
    Wasteland
    Flametongue Kavu
    Winter Orb
 
Pack 1 pick 4:
    Enlightened Tutor
    Looter il-Kor
    Dark Ritual
    Brimstone Volley
    Ghitu Encampment
    Abrupt Decay
    Nantuko Vigilante
    Genesis
    Leonin Relic-Warder
–> Siege-Gang Commander
    Arid Mesa
    Orcish Lumberjack
 
Pack 1 pick 5:
    Lingering Souls
    Serendib Efreet
    Nether Void
    Urabrask the Hidden
–> Sylvan Caryatid
    Mishra’s Factory
    Char
    Kargan Dragonlord
    Duress
    Into the Roil
    Rude Awakening
 
Pack 1 pick 6:
    Soltari Champion
    Braids, Cabal Minion
    Magus of the Moon
–> Myr Battlesphere
    Adarkar Wastes
    Tidehollow Sculler
    Trinket Mage
    Sylvan Library
    Spikeshot Elder
    Golgari Signet
 
Pack 1 pick 7:
    Lightning Bolt
    Wolfir Silverheart
    Nevinyrral’s Disk
    Strip Mine
–> Bloodbraid Elf
    Dream Halls
    Shivan Reef
    Flooded Strand
    Boros Signet
 
Pack 1 pick 8:
    Rift Bolt
–> Gaea’s Cradle
    Dust Bowl
    Karplusan Forest
    Putrid Imp
    Ball Lightning
    Boros Garrison
    Simic Sky Swallower
 
Pack 1 pick 9:
    Mirror Entity
    Memory Lapse
    Dismember
–> Searing Blaze
    Dreadbore
    Guul Draz Assassin
    Battlefield Forge
 
Pack 1 pick 10:
    Chain Lightning
    Wild Nacatl
    Lodestone Golem
–> Broodmate Dragon
    Masticore
    Nearheath Pilgrim
 
Pack 1 pick 11:
    Mizzium Mortars
    Emrakul, the Aeons Torn
    Grand Arbiter Augustin IV
–> Flametongue Kavu
    Winter Orb
 
Pack 1 pick 12:
–> Brimstone Volley
    Ghitu Encampment
    Nantuko Vigilante
    Orcish Lumberjack
 
Pack 1 pick 13:
    Nether Void
–> Urabrask the Hidden
    Kargan Dragonlord
 
Pack 1 pick 14:
–> Magus of the Moon
    Spikeshot Elder
 
Pack 1 pick 15:
–> Dream Halls
 
Pack 2 pick 1:
    Spear of Heliod
    Ancestral Recall
    Mesmeric Fiend
    Ancient Grudge
–> Primeval Titan
    Orzhov Signet
    Brushland
    Daxos of Meletis
    Vindicate
    Figure of Destiny
    Phyrexian Metamorph
    Mind Twist
    Genesis Wave
    Garruk Wildspeaker
    Elspeth, Knight-Errant
 
Pack 2 pick 2:
    Moat
    Turnabout
    Shriekmaw
    Mogg War Marshal
    Ohran Viper
    Smokestack
    Sulfurous Springs
    Timetwister
    Chord of Calling
–> Birthing Pod
    Hellrider
    Tamiyo, the Moon Sage
    Diregraf Ghoul
    Scalding Tarn
 
Pack 2 pick 3:
    Exalted Angel
    Preordain
    Reckless Charge
    Elves of Deep Shadow
    Azorius Chancery
    Dreg Mangler
    Swords to Plowshares
    Steppe Lynx
    Watery Grave
–> Fauna Shaman
    Brain Freeze
    Mana Drain
    Lifebane Zombie
 
Pack 2 pick 4:
    Daze
    Fireblast
    Stunted Growth
    Everflowing Chalice
    Llanowar Wastes
    Boggart Ram-Gang
    Boon Satyr
    Call of the Herd
    Maze of Ith
    Windswept Heath
    Tezzeret, Agent of Bolas
–> Thundermaw Hellkite
 
Pack 2 pick 5:
    Force Spike
    The Abyss
–> Fyndhorn Elves
    Selesnya Sanctuary
    Angel of Despair
    Phyrexian Obliterator
    Liliana Vess
    Vesuvan Shapeshifter
    Ætherling
    Blightsteel Colossus
    Izzet Charm
 
Pack 2 pick 6:
    Archangel of Thune
    Chandra, the Firebrand
    Razormane Masticore
    Izzet Boilerworks
    Stillmoon Cavalier
    Scroll Rack
    Avenger of Zendikar
    Necropotence
–> Rofellos, Llanowar Emissary
    Gideon’s Lawkeeper
 
Pack 2 pick 7:
    Intuition
–> Incinerate
    Thornscape Battlemage
    Pentad Prism
    Voice of Resurgence
    Misty Rainforest
    Heartbeat of Spring
    Epochrasite
    Chandra’s Phoenix
 
Pack 2 pick 8:
    Ajani Goldmane
    Ultimate Price
    Greater Gargadon
–> Indrik Stomphowler
    Volrath’s Stronghold
    Void
    Trygon Predator
    Molten Rain
 
Pack 2 pick 9:
    Spear of Heliod
    Ancient Grudge
    Brushland
    Daxos of Meletis
    Vindicate
    Genesis Wave
–> Garruk Wildspeaker
 
Pack 2 pick 10:
    Moat
    Shriekmaw
–> Mogg War Marshal
    Sulfurous Springs
    Chord of Calling
    Scalding Tarn
 
Pack 2 pick 11:
    Reckless Charge
–> Elves of Deep Shadow
    Dreg Mangler
    Steppe Lynx
    Brain Freeze
 
Pack 2 pick 12:
    Daze
    Stunted Growth
–> Boggart Ram-Gang
    Call of the Herd
 
Pack 2 pick 13:
    The Abyss
–> Angel of Despair
    Liliana Vess
 
Pack 2 pick 14:
–> Razormane Masticore
    Izzet Boilerworks
 
Pack 2 pick 15:
–> Heartbeat of Spring
 
Pack 3 pick 1:
    Cloudgoat Ranger
    Willbender
    Nezumi Shortfang
    Chaos Warp
    Thragtusk
    Solemn Simulacrum
    Karakas
–> Domri Rade
    Garruk, Primal Hunter
    Vengevine
    Steam Augury
    Bloodline Keeper
    Paladin en-Vec
    Firebolt
    Phyrexian Revoker
 
Pack 3 pick 2:
    Parallax Wave
    Jushi Apprentice
    Corpse Dance
    Sulfuric Vortex
    Wall of Blossoms
    Lion’s Eye Diamond
    Teetering Peaks
    Falkenrath Aristocrat
    Compulsive Research
    Venser, the Sojourner
    Bone Shredder
–> Garruk Relentless
    Miscalculation
    Primal Command
 
Pack 3 pick 3:
    Old Man of the Sea
    Dark Confidant
    Naturalize
    Crucible of Worlds
    Ancient Tomb
–> Huntmaster of the Fells
    Honor of the Pure
    Linvala, Keeper of Silence
    Mana Vault
    All Is Dust
    Diabolic Edict
    Chandra, Pyromaster
    Thoughtseize
 
Pack 3 pick 4:
    Aeon Chronicler
    Yawgmoth’s Will
    Magma Jet
    Nostalgic Dreams
    Molten-Tail Masticore
    Plateau
    Edric, Spymaster of Trest
    Torch Fiend
–> Burning of Xinye
    Stormblood Berserker
    Keldon Marauders
    Slaughter Pact
 
Pack 3 pick 5:
    Remand
    Living Death
    Wildfire
    Plow Under
    Underground River
    Maelstrom Pulse
    Scrubland
    Black Knight
    Baleful Strix
    Tundra
–> Precursor Golem
 
Pack 3 pick 6:
    Mana Tithe
    Sphinx of Jwar Isle
    Erebos, God of the Dead
–> Smash to Smithereens
    Survival of the Fittest
    Cursed Scroll
    Overgrown Tomb
    Frantic Search
    Simic Growth Chamber
    Llanowar Elves
 
Pack 3 pick 7:
    Consuming Vapors
–> Pyroclasm
    Regrowth
    Golgari Rot Farm
    Nicol Bolas, Planeswalker
    Toxic Deluge
    Hellspark Elemental
    Mind’s Desire
    Metalworker
 
Pack 3 pick 8:
    Goblin Vandal
–> Polukranos, World Eater
    Gruul Signet
    Pernicious Deed
    Blood Crypt
    Orzhov Basilica
    Obstinate Baloth
    Skinrender
 
Pack 3 pick 9:
    Cloudgoat Ranger
    Willbender
    Nezumi Shortfang
    Chaos Warp
    Vengevine
    Paladin en-Vec
–> Firebolt
 
Pack 3 pick 10:
    Jushi Apprentice
    Corpse Dance
–> Wall of Blossoms
    Lion’s Eye Diamond
    Teetering Peaks
    Falkenrath Aristocrat
 
Pack 3 pick 11:
    Old Man of the Sea
    Naturalize
    Honor of the Pure
–> All Is Dust
    Diabolic Edict
 
Pack 3 pick 12:
    Nostalgic Dreams
    Torch Fiend
–> Stormblood Berserker
    Keldon Marauders
 
Pack 3 pick 13:
    Living Death
    Wildfire
–> Maelstrom Pulse
 
Pack 3 pick 14:
    Mana Tithe
–> Overgrown Tomb
 
Pack 3 pick 15:
–> Mind’s Desire

Decklista RG Mid-Ramp:

Spoiler

pokaż / ukryj

WG Aggro

Draft i Deckbuilding

RUNDA 1

RUNDA 2

RUNDA 3

 

Pozdrawiam
– Sołtys

GM logo na TOG mtg

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze