Lekcja 16 – sealedy z limited JBT

Troszkę się ociągaliśmy z publikacją, ale wiecie – są wakacje, szkoła rządzi się swoimi prawami : ) Dziś rozwiązujemy puzzle z boosterów JBT, czyli sealed w bloku Therosa.

Ta i wszystkie inne lekcje są dostępne w dziale „Szkoła Limited„, znajdującej się w górnym menu, tam gdzie zakładka „Jak zacząć” (menu rozwija się po najechaniu kursorem). Zapraszamy każdego do dzielenia się wątpliwościami, podsyłania nam list, jak również komentowania lekcji.

 


Liga Journey into Nyx, format JBT – Tele

StarStarStar

„Cześć Wam! Przybywam tutaj ze spisem mojego poolu do ligi JOU sealed i pomocy w złożeniu z tego talii. Coś tam ogarniam samodzielnie, ale ciągle mam wrażenie, że popełniam jakieś błędy w konstruowaniu. Spis wszystkich kart

Cały zestaw

Białe (29)
Niebieskie (20)
Czarne (19)
Czerwone (28)
Zielone (23)
Others (5)
Pobierz decklistę w formacie:MWSMTGOCockatrice

 

i deck jaki z tego złożyłem:

pokaż / ukryj

Boros

Wydaje mi się, że biały i czerwony to najsilniejsze kolory, ale wciąż kusi mnie ten czarny. Zielony i niebieski też nie wyglądają najgorzej. Proszę o pomoc – co mógłbym zmienić w talii? Czy może zbudować dodatkową z pozostałych kart? Z góry dzięki za pomoc. Obecna talia jest dość agresywna z różnymi opcjami na late game typu pieski, smok, ornitharch.
Pozdrawiam, Tele Smile

 


Nasze opinie:

Ober

Nie wiem czy tu był jakiś błąd, czy to zamierzone, że grasz 42 kartową talią. Jeśli tak, to od razu ucinaj do 40. Ja wyjątkowo grywam na 41 : )

Jeśli miałbym z tej bogatej puli grać Borosem, to zbudowałbym go tak:

pokaż / ukryj

Ober Boros

Powyższy spis ma właśnie 41 kart, można w nim uciąć God-Favored Generala, aby dobić do czterdziestki.

W ogóle zestaw jest bardzo silny i poza zielonym, każdy kolor mi się podoba. WB świetnie może się kręcić na dwóch Scholarach, RB może korzystać z comba Deathtouch+Lightning Volley, fajnie też wygląda UR, gdzie masz sporo paliwa pod Chmiery:

pokaż / ukryj

UR

Boros to dla mnie pierwszy wybór, UR to opcja sideboardowa.

Sołtys

Nie będę oryginalny i jako maindeck zdecydowanie złożyłbym tutaj Borosa na 16 landach – bliźniaczego do tego, którego zaproponował Ober. Jeśli ktoś ma wyjątkowy wstręt do strategii naporowych, to alternatywą jest albo powyższe UR albo zaproponowane przeze mnie poniżej i wcale nie gorsze UW:

pokaż / ukryj

UW Heroic


Champsy Journey into Nyx – RaV

StarStarStar

„Witam,

proszę o analizę zestawu z Champsów Journey into Nyx. Co można było zmienić, lub złożyć inaczej? Poszedłem 6-4, mam wrażenie, że najczęściej przegrywałem przez brak removalu na latacza / blokera nie do przejścia. Zresztą wydaje mi się, że brak removalu to bolączka całego zestawu. Często byłem zmuszony po sb wkładać eye gauge i oppresive rays. Proszę o analizę możliwości i gratki dla Sołtysa za dobry wynik w Champsach – szkoda, że zabrakło szczęścia w Top 8.

Mój pool:

cały pool rav - jbt

kliknij, aby powiększyć

Deck jakim grałem:

pokaż / ukryj

WB grave

champsy journeya - jbt

kliknij, aby powiększyć

 


Nasze opinie:

Ober

Biały jest na pewno najmocniejszy w tym zestawie, ale niebieski wydaje mi się lepszym dodatkiem do niego niż czarny. Trochę za dużo tam było kombinowania z grobem, wolę mieć draw i kontrolę stołu. Grałbym takim deckiem:

pokaż / ukryj

WU Brimaz

Jedyna karta, do której nie mam tu zaufania, to Triton Shorestalker, jest trochę za mały i można śmiało zamienić go z Divination, czy nawet jakimś gigantem.

 

Sołtys

Białe erki same wybrały najlepszy kolor tego zestawu,  ale jako drugi kolor najlepiej podoba mi się chyba mimo wszystko czerwień. Spiritbinder wygrywał mi masę gier, a w tym formacie tempo stawiam ponad zabawą z grobem, szczególnie na sealed decku gdzie atut bardzo szybkiego rozdania ma większy impet na grę. Złożyłbym coś takiego:

pokaż / ukryj

Pozłacany Boros

 


Dziękujemy za odbycie z nami kolejnej lekcji, tym razem poświęconej sealedom z boosterów JBT.

 

jbt packs

Gorąco zachęcamy do przesyłania Waszych sealedów i draftów! Ocenimy, wypunktujemy, wskażemy błędy i wytłumaczymy czemu i dlaczego. Jeśli chcecie podesłać swój materiał, to prosimy na mail: ober@psychatog.pl

– Ober i Sołtys.

Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze