Przegląd prasy #31- za nami WMCQ Gdańsk, przed nami prereleasy

Niedzielnym turniejem zakończyliśmy eliminacje do World Magic Cup. WMCQ Gdańsk wyłoniło ostatniego zawodnika do drużyny narodowej i został nim jeden z najlepszych obecnie polskich graczy, czyli Piotr Wald!

Koniec sezonu WMCQ to praktycznie też koniec znanego nam standardu. Typ drugi przechodzi za tydzień rotację, żegnamy Pack Ratsy, Supreme Verdicty, Sphinx’s Revelation i Duale. Zaczyna się nowy Magic, nowe walki o trofea i teraz skupimy się chyba na limited Khansów. Wpierw zagramy prereleasy (analiza nowego dodatku jest już przez nas przygotowywana) a zaraz potem, w październiku, mamy dwa turnieje z cyklu PTQ. To będą ostatnie turnieje w ‚starym’ formacie, czyli kolejne będą już tylko kwalifikacjami do kwalifikacji. Taka magiczna incepcja.

W Wieści z wybrzeża W

 

Nie było żadnych turniejów wizardowskich, ponieważ na całym świecie walczono o ostatnie miejsce w drużynach narodowych na WMC. Przy tej okazji przypomina, że prowadziliśmy relację z tego turnieju oraz ostatniego Sezonowego Psychatoga w tym roku, który odbył się jako side event WMCQ Gdańsk. Oba turnieje zostały opisane tutaj. Dodałem fotki do galerii facebookowej, niedługo dodam mini wywiad ze zwycięzcą i dorzucę talie z Top 8. Zaktualizowałem też nasz Hall of Fame Mistrzostw Polski i Historię Polskiego Magica.

Piotr Waldemort!

W ubiegłym tygodniu byliśmy także na etapie szalonego odkrywania nowych kart i otrzymaliśmy pełen spoiler Khans of Tarkir. Wizardzi skupiali się głównie na tym wydarzeniu, co odbiło się zresztą na artykułach z nieWOTCowych serwisów.

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

STANDARD

Stwory w standardzie – kiedyś i dzisiaj

Dlaczego stwory są do bani? Czemu Jund przestał grać potworami a zaczął planeswalkerami? I czy Khansi mają swojego Baneslayer Angela? Reid Duke podejmuje próbę odpowiedzi na te pytania.

Postaw na Mardu

Ot, taka nieśmiała jeszcze próba zrobienia czegoś do nowego standardu. Mike Cannon rzuca propozycję decku WRB, który opierałby się na tribalu goblinów, już po rotacji. Takie niezobowiązujące goblinie aggro.

 

MODERN

Bany w modernie

Był już kiedyś tekst o tym, co by się stało, gdyby odbanować niektóre karty w Legacy. Tym razem Caleb Durwald sprawdza bany w Modernie. Czy są jakieś karty, które można odbanować bez obaw, że zepsują format? Owszem. Sami sprawdźcie jakie.

 

LEGACY

UG Enchantress w Legacy

Filmik od Andrew Cuneo o jego pomyśle na UG Enchantress w Legacy.

 

VINTAGE

Relacja z Champsów Vintage Masters

Wizardzi przedstawiają mini relację z online’owych Mistrzostw „Vintage Constructed Championship” oraz „LimitedVintage Masters Championship”. Są spisy decków, opisy gier z Topów, ładne obrazki z omówieniem zagrań itp. Ciekawy materiał dla fanów Vintage w constructed i limited. Warto wspomnieć, że nasz polski gracz, Alan Andrzejewski, zaliczył 9 miejsce w Vintage Constructed Championship i nie wszedł do Top 8 na tajach…

 

LIMITED

Khans of Tarkir – przegląd limited: Mardu i biały

Spojler ujawniony, nadszedł czas analiz! Oto pierwsza część stałego już w takich przypadkach omówienia Luisa Scotta-Vargasa. Zachodźcie na Channel Fireball w tygodniu, bo pre się zbliża, a na pewno będą kolejne części na stronie.

Filmiki z draftami od znanych osobistości

Narobiło się tyle jedno-filmikowych wpisów, że aż głupio robić dla nich oddzielne tytułu. Poniżej polecam dwa takie drafty:

 

COMMANDER

Sidisi w Commanderze

Coś dla miłośników EDH. Prezentowana tu talia jako commandera ma przywódczynię klanu Sidisi z nadchodzących Khansów. Kręci się ona wokół interakcji z grobem i przewijania samego siebie.

Bany w Commanderze

Społeczność Commanderowa dostała info o nowych banach i unbanach.

Poleciały:
Braids, Cabal Minion is banned
Rofellos, Llanowar Emissary is banned
Erayo, Soratami Ascendent is banned

Powróciły z długiej podróży:
Kokusho, the Evening Star is unbanned
Metalworker is unbanned

Więcej info i wyjaśnienia w linku powyżej. Aha, finansowo miało to pewien wpływ na karty, a najbardziej na Metalworkera, którego cena skoczyła z 13$ do 35$ zaraz po ogłoszeniu.

 

INNE

Tworzymy plan, tydzień ósmy

Kolejny etap. Mamy tu podsumowanie i kolejne głosowania. Tym razem dotyczą one tego, jakie stwory będą dominować w poszczególnych kolorach. Jest kilka ciekawych propozycji.

Pod szkłem powiększającym: tri-landy

Tekst bardziej dla oka, to subiektywny przegląd trzykolorowych landów pod kątem artworków.

State of the Program

To co zwykle – ceny, decklisty, njusy i sekcja opinii, a w niej kontynuacja wątku z poprzedniego tygodnia, czyli kwestia tego, jak nowy klient radzi sobie ze sprzedażą kart. Grającym flashbackdrafty warto polecić cennik kart z Tempesta. Udanego polowania na Wastelandy! 

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

W Standardzie Gutierrez radzi spojrzeć na UWR Heroic. Faktycznie, rzadko się trafia tego rodzaju talie. Raczej możemy je kojarzyć z blokiem Therosa. Chciałoby się jednak coś bardziej przyszłościowego. Wszak Khansi już na progu. Kolejny deck jest do Moderna i opiera się na wróżkach i Gifts Ungiven. Travis Woo z kolei proponuje deck na zombiakach. Do Legacy mamy zaś propozycję UG Enchanteresski, mocno dociągającego karty combo decku. Na koniec Cmmander i deck na Zedruu the Greathearted.

Ciekawa analityka giełdowo-magicowa

Odkryłem ciekawą stronę zajmującą się analizą cen kart z Magica. Może być dobrym dopełnieniem dla Mtggoldfish.com, który wałkują regularnie. Oba serwisy bardzo polecam.

Jak polubić morfy

Tekst od sędziego, który trochę rozwija temat morphów w Magicu. Przyda się początkującym graczom, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z szybkimi akcjami takimi jak split-second albo odmorfowanie stwora. Przyda się też wszystkim na prereleasy, bo jest opisane trochę zasad dotyczących morfów. Przy okazji, na Reddicie przypominają, że nie można mieszać ustawienia zamorfowanych stworów na stole, bo musi być znana kolejnośc ich wystawiania. Tu sobie kliknijcie.

 

-x-

Pozdrawiamy,
– Ober & Emil


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze