Wielkimi krokami zbliża się Dragon’s Maze

Coraz bliżej premiery Dragon’s Maze, trzeciego i zarazem finalnego setu z cyklu Return to Ravnica. Emocje związane  z Prereleaseami czekają nas już za niecałe trzy tygodnie, konkretnie 27  i 28 kwietnia. 

Nowy set zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż tym razem mamy do wyboru wszystkie dziesięć gildii, które zmierzą się w zaciętym boju o uzyskanie dominującej pozycji w swoim mieście. Po której stronie się opowiesz?

dragons maze prePodstawowe informacje:

Spoiler
 

  • Nazwa: Dragon’s Maze
  • Ilość kart: 156+10 duali z GTC i RTR
  • Trzyliterowy kod dodatku: DGM
  • Designer Team: Alexis Janson, Mark Rosewater, Erik Lauer, Aaron Forsythe, Shawn Main, Dan Emmons
  • Developement Team: Zac Hill, Erik Lauer, Mark Globus, Mark Gottlieb, Masami Ibamoto, Sam Stoddard

Istotne daty związane z setem:

Spoiler
 

  • 27-28 kwietnia (turnieje Prerelease)
  • 3 maja (premiera dodatku)
  • 13 maja (premiera dodatku na Magic Online)
  • 17-19 maja (Pro Tour Dragon’s Maze w San Diego)
  • 25-26 maja (Game Day Dragon’s Maze)

Potwierdzone przedruki:

Źródło: http://www.wizards.com/magic/tcg/productarticle.aspx?x=mtg/tcg/dragonsmaze/productinfo


Turnieje prereleasowe będą odbywały się w wielu miastach polski, ja osobiście proponuję jeden z nich, ze względu na ciekawą lokację:

 

Prerelease Dragon’s Maze, Strefamtg.pl, Warszawa 

Miejsce: Hotel Novotel Airport – Ulica 1 Sierpnia 1, Warszawa. Około 15 minut od Dworca Centralnego autobusem lub pociągiem.

UWAGA: W związku z dużą liczbą pytań – nie jest to Hotel w którym w przeszłości odbywały się Mistrzostwa Polski MTG. Tamten Hotel nazywał się Gromada i jest zlokalizowany około 1,5 km dalej jadąc z Centrum wzdłuż Żwirek w stronę lotniska.

Data: Sobota 27.04.2013
Godzina: rejestracja od 09:50, start turnieju 10:30
Format: Sealed Deck – Prerelease Guild Pack
Prerelease Guild Pack zawiera:

– 4 boostery Dragon’s Maze
– 1 booster gildyjny w kolorach wybranej gildii
– 1 booster gildyjny w którym jeden z kolorów należy do wybranej przez uczestnika gildii. Gildia ta będzie z dodatku innego niż gildia podstawowa (np. jeśli wybierzemy Selesnyę to możemy dostać gildie Simic, Gruul, Orzhov, Boros)

Oprócz tego każdy uczestnik turnieju otrzyma kartę Prerelease PROMO. W ramach turnieju WotC przygotowało dodatkowe atrakcje oraz bonusy.

 

Wpisowe: 75 PLN przy prerejestracji lub 80 PLN na miejscu – Prerejestracja
Limit osób: 192
REL: Regular
Mnożnik: 1x
Sędziowanie: 
HJ: Patryk „Avenger” Pacewicz – 1 lvl
FJ: Marcin „Berłoś” Berłowski – 1 lvl
FJ: Maciej „Fidzio” Fidziński – 1 lvl
FJ: Wojtek „Wrednydziad” Jankowski – 1 lvl

Nagrody: 2 Boostery Dragon’s Maze do puli za każdego uczestnika turnieju

Przykładowe podziały nagród

(ostateczny podział zostanie  podany na miejscu, jak znana będzie liczba uczestników) 

Spoiler
Przy 120 osobach
Top 1 – Booster Box + 18 Boosterow
Top 2 – Booster Box
Top 3-4 – 20 Boosterów
Top 5-8 – 10 Boosterów
Top 9-16 – 4 Boostery
Top 17-24 – 2 Boostery
22 Boostery zostaną rozlosowane wśród osób które dotrwają do końca

Przy 192 osobach
Top 1 – 2x Booster Box
Top 2 – Booster Box + 12 Boosterów
Top 3-4 – 30 Boosterów
Top 5-8 – 16 Boosterów
Top 9-12 – 8 Boosterów
Top 13-20 – 4 Boostery
Top 21-40 – 2 Boostery
36 Boosterów zostanie rozlosowanych wśród osób które dotrwają do końca

Około 20% uczestników turnieju dostanie nagrody za zajęte miejsca oraz około 10% Boosterów będzie rozlosowanych. Taki będzie zamysł ostatecznego podziału nagród. 

Coś o miejscu rozgrywania turnieju

Novotel – link

Sala konferencyjna w której rozegrany zostanie turniej ma powierzchnię 200 m2. W sali jest klimatyzacja oraz dostęp do WiFi (kod do pobrania u organizatora w dniu turnieju). Ułatwieniem będzie też system nagłośnienia oraz rzutnik multimedialny na którym wyświetlane będą Pairingi, Standingi oraz czas do końca rundy. Hotel oferuje również szeroką gamę posiłków – niestety nie są one tanie. Istotną dla uczestników informacją jest to, że parking przed Hotelem jest płatny – 4 PLN/h, więc radzimy osobom chcącym uniknąć tej opłaty dojechanie na miejsce eventu komunikacją miejską (pociąg lub autobus) lub zostawić samochód kawałek dalej i dojść na piechotę.

Dodatkowo Hotel posiada rewelacyjne pod względem rozgrywek MTG stoły. Każdy stół ma wymiary 150×70 cm co w praktyce oznacza, że bez problemu mieszczą się na nim 4 maty Ultra Pro (70×35) obok siebie, czyli miejsca do grania jest sporo. Jeśli komuś ciężko to sobie wyobrazić to dla porównania stoły w Strefie mają 120×80, natomiast wiszące 55×70.

Zasady panujące na imprezie Prerelease DGM w Hotelu Novotel

Spoiler

1. Jedzenie i napoje
a) Każdy uczestnik turnieju ma prawo przynieść ze sobą dowolne jedzenie i/lub picie (wyjątek alkohol). Spożywanie własnego jedzenia/picia dozwolone jednak będzie tylko i wyłącznie na sali konferencyjnej w której rozgrywany jest turniej. Każdy uczestnik, który coś spożywa ma obowiązek pozostawić po sobie porządek oraz wyrzucić wszelkie pozostałości i opakowania.
b) Niedozwolone jest zamawianie jakiegokolwiek jedzenia z dostawą na miejsce turnieju. Zamówienie jakiegokolwiek jedzenia z dostawą skutkować będzie wykluczeniem z turnieju.
c) Jeśli komuś nie będzie odpowiadać zestaw Lunchowy to można również skorzystać z normalnej oferty restauracji hotelowej, która będzie otwarta przez cały dzień.
d) Hotel przygotował ofertę Lunchową. Pierś z kurczaka + frytki + surówka = 20 PLN. Zamówienia na Lunch będę przyjmował do godziny 12:00 w dniu turnieju. Każdy kto wykupi Lunch otrzyma Voucher, który będzie mógł zrealizować w trakcie przerwy obiadowej w restauracji hotelowej. Tak jak jest zapisane w punktach a i c – jeśli komuś nie odpowiada zestaw to zachęcam do skorzystania normalnej oferty restauracji hotelowej lub przyniesienia ze sobą jakiegoś prowiantu, który wystarczy na cały turniej 

2. Alkohol
Na teren hotelu nie można wnosić żadnego alkoholu. Dla osób, które lubią przekręcać kartony przy piwku/drinku istnieje możliwość nabycia go w barze hotelowym i wzięcia go na salę w której rozgrywany jest turniej (około 20 m). Uczestnik po spożyciu ma obowiązek odnieść szklankę do baru – obsługa nie będzie chodzić po sali w trakcie turnieju, a takie szklanki mogą przeszkadzać w grze uczestnikom, którzy będą grać przy danym stoliku w kolejnych rundach.

3. Handel
Sprzedaż i wymiana kart jest dozwolona jedynie na sali w której przeprowadzany jest turniej. W pozostałych częściach Hotelu jest ona całkowicie zabroniona.
Dodatkowo dozwolony jest jedynie handel kartami na sztuki. Handel wszelkiego rodzaju produktami Sealed oraz akcesoriami (nie wspominając o produktach kompletnie niezwiązanych z MTG) jest zabroniony – jeśli chcesz sprzedać coś z tego typu produktów czego nie ma do nabycia w moim sklepie podejdź i zapytaj – w takich wypadkach nie powinienem mieć obiekcji. Zakaz nie dotyczy również Boosterów z nagród po turnieju, jednak tak jak napisałem – tylko i wyłącznie wewnątrz sali turniejowej.

4. Palenie
Palenie na sali jest zabronione. Około 15m od wejścia do sali jest wyjście na świeże powietrze i będzie tam można zapalić. Palacze mają obowiązek zostawić po sobie porządek tzn. nie chcę usłyszeć od obsługi, że zostały tam jakieś niedopałki itp.
E-papierosów można używać, ale tylko w sytuacji gdy Wasz przeciwnik nie ma obiekcji. Jeśli ktoś zgłosi takie obiekcje proszę o schowanie tego urządzenia do końca danego pojedynku.

5. Harmonogram
Na wstępie zaznaczam, że jest to szacunkowe wyliczenie czasu niezbędnego na przeprowadzenie tego turnieju. Zastrzegam możliwość, że z różnych powodów czasy mogą ulec zmianie, jednak dołożę wszelkich starań, aby turniej zakończył się nie później niż o 21:00. Przerwa obiadowa zaplanowana jest między 2, a 3 rundą turnieju i potrwa 30 minut od nominalnego czasu zakończenia rundy 2. Zamówienia na Lunch będę przyjmował do godziny 12:00.
9:30 – otwarcie sali dla uczestników
9:50 – start zapisów
10:30 – koniec zapisów oraz prośba o zajęcie miejsc
10:45 – start spisywania zestawów
11:00 – ostatnia chwila na podjęcie decyzji o dropie przed Swapem
11:10 – koniec spisywania zestawów oraz Swap
11:15 – początek składania talii
11:45 – koniec składania talii
11:55 – pairingi na rundę 1
12:00 – start rundy 1
12:45 – koniec rundy 1
12:55 – pairingi na rundę 2
13:00 – start rundy 2
13:45 – koniec rundy 2
13:45 – 14:15 – przerwa obiadowa
14:15 – pairingi na rundę 3
14:20 – start rundy 3
15:05 – koniec rundy 3
15:15 – pairingi na rundę 4
15:20 – start rundy 4
16:05 – koniec rundy 4
16:15 – pairingi na rundę 5
16:20 – start rundy 5
17:05 – koniec rundy 5
17:15 – pairingi na rundę 6
17:20 – start rundy 6
18:05 – koniec rundy 6
18:15 – pairingi na rundę 7
18:20 – start rundy 7
19:05 – koniec rundy 7
19:15 – pairingi na rundę 8
19:20 – start rundy 8
20:05 – koniec rundy 8
20:15 – rozdanie nagród i zakończenie turnieju

 

Kontakt:

Patryk Pacewicz
Mail: turnieje@strefamtg.pl
Kom: 798-821-419

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/179056508911595/?notif_t=plan_user_joined

 


Oczywiście postaramy się z Sołtysem zrobić analizę tego dodatku na podstawie spoilerów, tak jak zrobiliśmy dla Return to Ravnica i Gatecrash.

Na dole prezentacja kilku kart z nowego dodatku

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze