Przegląd Prasy #5 – Crackgate

W zeszłym tygodniu zostało opublikowanych kilka ciekawych artykułów zarówno dla początkujących i zaawansowanych graczy. Niestety większość z nich nie ma na celu nauczyć grać, czy poprawić jakoś naszych talii, lecz ma za zadanie uzupełnić naszą wiedzę. Dowiemy się co nie co o handlowaniu kartami, parę słów o Commanderze, coś o gorącym temacie ostatnich dni, czyli tzw. Crackgate i inne.

A zresztą sami sprawdźcie ;)

Wieści z wybrzeża:

 

Relacje z turniejów Grand Prix

  • Grand Prix Buenos – gdzie Philippe Monlevade ograł 883 osoby w standardzie, prowadząc RGB Monstra,
  • Grand Prix Montreal – gdzie Gerard Fabiano ograł 1621 zawodników w limited Therosa, prowadząc zwycięsko w finałowym drafcie Borosa

The Spirit of the format

Na pierwszy ogień relacja poświęcona formatowi Commander, a dokładniej jego duchowi czyli kolorom, które w nim rządzą. Poruszony zostaje temat czy trójkolorowe talie i ich przywódcy są silniejsi od pojedynczego koloru. Na dodatek opis kilku mocniejszych kart formatu oraz spisy ciekawych jednokolorowych talii gotowych do gry.

4304, A Richmond retrospecitve

Relacja poświęcona jednej z największej imprezie w historii Mtg, czyli Grand Prix w Richmond. W ubiegły weekend na dziewiczym lądzie do stołu zasiadło ponad 4300 graczy z całego świata, gdzie łamali zęby na modernie.

The Gorgon and the Guild Pact

Jeśli poza grą interesuje Cię także lore magic’a oraz to co piszczy w planach, to artykuł dla Ciebie. W ubiegły piątek miał swoją premierę nowy Duel Deck: Jace vs. Vraska, o którym pisaliśmy w poprzednim przeglądzie. Z tej okazji czarodzieje opublikowali fan-fick przedstawiający spotkanie tych dwóch wędrowców.

Days of the Future Future: Born of the Gods

Relacja osób zajmujących się testingiem i balansem kart, które będą mieć premierę w niedalekiej przeszłości. Autor opowiada jak wygląda praca testera mająca na celu utrzymanie równowagi mocy, tak, by ta niepostrzeżenie zniszczyła stojące jej na drodze decki i opanowaniu formatu, aż do następnego cyklu zwanego potocznie rotacją.

PTQ Announcement

Pomimo agresywnej polityki mającej na celu ruszenie sceny turniejowej wyższego szczebla na MTGO, czarodzieje są zmuszeni do zawieszenia M15 PTQ Sezonu oraz będą wprowadzać zmiany do obecnych Magic Online Championships Series. Jak lamerskie są crashe premiere eventów wie każdy online’owy gracz. Może WOTC wreszcie zmobilizuje swoich programistów?

 

Przegląd prasy branżowej:

 

Crackgate

Gorący temat ostatnich dni, pokłosie wirala, które urodziło się podczas Grand Prix Richmond – chłop narobił masę fotek przy gołych tyłkach magicowców, robiąc przy tym cudowne pozy. Sprawa stała się wiralem poza magicowym, trafiała na walle magicowe ludzi spoza naszej karcianki, a nawet na tak wielką stronę jak Buzzfeed.com. Zbulwersowało to delikatne amerykańskie społeczeństwo i samych Wizardów, którzy w efekcie dali mu bana na 18 miesięcy. Więcej w linkach poniżej:

Nagrania z seminarium Patricka Chapina

next level crackgate

Podczas Grand Prix Richmond, Patrick Chapin wystąpił z seminarium bazującym na materiałach zawartych w jego książce o budowaniu decków magicowych „Next Level Deckbuilding”.

Metagame Standard

Przegląd obecnego standardu w wykonaniu Reida Duke’a wraz z bonusowym opisem UW Trona, którym zrobił 6-3 na GP Richmond. W standardzie bez większych zmian, poza jednym aggro redem, który wydał mi się ciekawy.

The mistakes we make

Artykuł skierowany do początkujących graczy lub osób, które zaczynają turniejowo obracać kartony i myślą o poszerzaniu dorobku. Dostajemy kilka lekcji od kolegi starszego fachem na temat zarządzania naszym majątkiem, jego rozrastaniu czy też spieniężaniu.

Flexibility in Theros draft

Autor przedstawia nam tajniki budowania talii w drafcie. Dostajemy kilka złotych zasad na temat dobierania kart, kolorów oraz ich ilości. Czy warto zostać z mniejszą ilością kolorów i mieć stabilniejszą talie, czy może dodać jeszcze jeden kolor mogący uratować nam życie.

5 Decks you can’t miss this week

Najnowszy zestaw pięciu talii, z którymi warto się zapoznać. Tym razem spisy pochodzą z formatów takich jak: standard, modern, legacy oraz commander, zatem łatwo znaleźć coś dla siebie.

State of the Program

Najnowsze wydanie cotygodniowego przeglądu niusów ze świata Magic Online i live MTG. W tym kalendarz wydarzeń i premiere eventów, aktualnego cennika kart na MTGO z różnych formatów z opisem skoków i upadków cen. Jest tu naprawdę dużo informacji i bieżących ciekawostek z Magica Online, polecam stałym bywalcom naszego ulubionego softu.

Top 100 clans

Grasz przez MTGO? Nudzi Cię gra samemu lub ciągle liczenie na to, że w gronie randomów trafi się ktoś kumaty? Przed Wami krótki zestaw 100 najlepszych klanów grających Online. Może do któregoś dołączysz?

Warte uwagi są:

  • New Times prowadzony przez naszego rodaka, Alana Andrzejewskiego. W klanie mamy też sporo Polaków
  • Small Talk Big Play, w którym regularnie gra Ober
  • Diplomats – gdzie grało sporo polskich 'prosów’
  • Team Poland, który był kiedyś przechowalnią polskich graczy, acz niestety, tu kapitanem jest Ober (pod nickiem Cezary), który lekko zaniedbał klan. O tyle fajnie, że kiedyś klan narobił paczek i dzięki temu utrzymuje się w Top 100
  • polskim klanem jest także Team UMK – skrót od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Więcej polskich klanów niestety nie kojarzę.

Przemek Knociński wygrywa Rw burnem PTQ w czeskiej Pradze

Jak w tytule – relacja z turnieju, na którym nasz bydgoski pros pocisnął spore PTQ w Pradze, grając burnem swojej produkcji.

 

MTG LAB

 

MTG Lab w ubiegłym tygodniu przedstawił analizy dwóch decków z przykładowymi grami – Scapeshift vs Living End

MTG Scapeshift vs Living End E6P2 (G1&G2)

MTG Scapeshift vs Living End E6P3 (G3&G4&G5)

MTG Scapeshift vs Living End E6P3 (G3&G4&G5)

-x-

Pozdrawiam,
Kxrekorikus


Grzegorz Pawłowski - redGrzegorz „Kxrekorikus” Pawłowski – Kartoniki casulowo obraca od X edycji. Przez wzgląd na zmienne godziny pracy gra głównie w standardzie przez Magic Online.

Psychatoga uzupełnia ważnymi newsami oraz czasami wykonuje jakieś drobne grafiki.
Prywatnie emerytowany mistrz języka Na’vi (avatar, niebieskie małpki itd..), webmaster od siedmiu boleści, który nie pogardzi dobrą grą czy też książką.

 

Komentarze

Psychatog.pl