GM Tog Draft #6 – noworoczny cube draft

Cóż mogę powiedzieć, polubiłem te nowe kosteczki na tyle, że pewnie rozegram ich jeszcze kilka zanim się zakończą. W trzeciej odsłonie mojego bożonarodzeniowo-noworocznego cube draft po aggro i rampie przyszła kolej na nieco bardziej kontrolny (acz niewyzbyty agresji) zestaw kartoników. Czy przysłowie „do trzech razy sztuka” okaże się prawdziwe i tym razem? Czy w końcu uda mi się zgarnąć całą pulę?

Kliknij „play” i przekonaj się sam!

 

cube draft Sołtysa

 

MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:

(Niestety draft converter nie obsługuje formatu cube draft, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)

Spoiler

Pack 1 pick 1:
    Catastrophe
–> Bribery
    Animate Dead
    Urabrask the Hidden
    Oracle of Mul Daya
    Dimir Signet
    Llanowar Wastes
    Dreg Mangler
    Venser, Shaper Savant
    Birthing Pod
    Tinker
    Ball Lightning
    Boros Garrison
    Blightsteel Colossus
    Chandra’s Phoenix
 
Pack 1 pick 2:
    Whipcorder
–> Jace Beleren
    Bitterblossom
    Wildfire
    Lotus Cobra
    Kozilek, Butcher of Truth
    Thawing Glaciers
    Geist of Saint Traft
    Recurring Nightmare
    Linvala, Keeper of Silence
    Obstinate Baloth
    Taiga
    Rakdos Cackler
    Marsh Flats
 
Pack 1 pick 3:
    Faith’s Fetters
    Mulldrifter
    Living Death
    Survival of the Fittest
    Ancient Tomb
    Knight of the Reliquary
    Vindicate
    Guul Draz Assassin
–> Riftwing Cloudskate
    Black Knight
    Baleful Strix
    Epochrasite
    Primal Command
 
Pack 1 pick 4:
    Mana Tithe
    Erebos, God of the Dead
    Price of Progress
    Natural Order
    Cursed Scroll
    Temple Garden
–> Verdant Catacombs
    Dream Halls
    Duress
    Seething Song
    Goblin Ruinblaster
    Weathered Wayfarer
 
Pack 1 pick 5:
    Thalia, Guardian of Thraben
    Phyrexian Rager
    Sulfuric Vortex
    Lodestone Golem
    Brushland
    Voice of Resurgence
    Unburial Rites
    Steppe Lynx
–> Wrath of God
    Plague Sliver
    Armageddon
 
Pack 1 pick 6:
    Nezumi Graverobber
    Mogg War Marshal
    Gaea’s Cradle
    Falkenrath Aristocrat
    Trinket Mage
    Kargan Dragonlord
    Firestorm
–> Maze of Ith
    Windswept Heath
    Yavimaya Coast
 
Pack 1 pick 7:
    Terminus
    Hero’s Downfall
–> Zealous Conscripts
    Void
    Buried Alive
    Tin Street Hooligan
    Ulvenwald Tracker
    Etched Oracle
    Graveborn Muse
 
Pack 1 pick 8:
    Savannah Lions
    Pentad Prism
    Pernicious Deed
    Rishadan Port
    Hellrider
    Heartbeat of Spring
    Empty the Warrens
–> Soldier of the Pantheon
 
Pack 1 pick 9:
    Catastrophe
    Animate Dead
    Llanowar Wastes
    Dreg Mangler
    Birthing Pod
–> Boros Garrison
    Chandra’s Phoenix
 
Pack 1 pick 10:
    Whipcorder
    Wildfire
    Thawing Glaciers
–> Linvala, Keeper of Silence
    Obstinate Baloth
    Rakdos Cackler
 
Pack 1 pick 11:
–> Faith’s Fetters
    Guul Draz Assassin
    Black Knight
    Epochrasite
    Primal Command
 
Pack 1 pick 12:
–> Mana Tithe
    Erebos, God of the Dead
    Cursed Scroll
    Seething Song
 
Pack 1 pick 13:
–> Sulfuric Vortex
    Steppe Lynx
    Plague Sliver
 
Pack 1 pick 14:
–> Falkenrath Aristocrat
    Firestorm
 
Pack 1 pick 15:
–> Void
 
Pack 2 pick 1:
    Stoneforge Mystic
    Forbid
    Gatekeeper of Malakir
    Magus of the Moon
    Wall of Blossoms
    Karn Liberated
    Mishra’s Workshop
    Dreadbore
    Boon Satyr
    Phantasmal Image
    Reanimate
    Ral Zarek
–> Jace, Architect of Thought
    Mana Drain
    Opposition
 
Pack 2 pick 2:
    Disenchant
    Jushi Apprentice
    Entomb
    Greater Gargadon
    Naturalize
–> Sword of Fire and Ice
    Stillmoon Cavalier
    Ravenous Baboons
    Genesis
    Voidmage Prodigy
    Wooded Foothills
    Selesnya Signet
    Tundra
    Stomping Ground
 
Pack 2 pick 3:
–> Exalted Angel
    Daze
    Oona’s Prowler
    Jackal Pup
    Beast Within
    Chrome Mox
    Teetering Peaks
    Sphinx of the Steel Wind
    Vengevine
    Tarmogoyf
    Fauna Shaman
    Brain Freeze
    Slaughter Pact
 
Pack 2 pick 4:
–> Archangel of Thune
    Chain Lightning
    Ohran Viper
    Razormane Masticore
    Golgari Rot Farm
    Tidehollow Sculler
    Honor of the Pure
    Figure of Destiny
    Faithless Looting
    Necropotence
    Rofellos, Llanowar Emissary
    Rude Awakening
 
Pack 2 pick 5:
    The Abyss
    Goblin Vandal
    Green Sun’s Zenith
    Library of Alexandria
    Edric, Spymaster of Trest
    Garruk, Primal Hunter
    Disfigure
–> Venser, the Sojourner
    Ætherling
    Bayou
    Izzet Signet
 
Pack 2 pick 6:
    Emeria Angel
    Smash to Smithereens
    Scavenging Ooze
    Adarkar Wastes
    Firemane Angel
    Char
    Putrid Imp
–> Flametongue Kavu
    Firebolt
    Sorin, Lord of Innistrad
 
Pack 2 pick 7:
    Rout
–> Intuition
    Chandra, the Firebrand
    Badlands
    Vraska the Unseen
    Bloodgift Demon
    Mirran Crusader
    Deranged Hermit
    Simic Sky Swallower
 
Pack 2 pick 8:
    Magma Jet
    Regrowth
    Treetop Village
    Electrolyze
    Firedrinker Satyr
–> Angel of Serenity
    Gideon’s Lawkeeper
    Grim Lavamancer
 
Pack 2 pick 9:
–> Stoneforge Mystic
    Gatekeeper of Malakir
    Magus of the Moon
    Dreadbore
    Boon Satyr
    Ral Zarek
    Opposition
 
Pack 2 pick 10:
–> Jushi Apprentice
    Greater Gargadon
    Stillmoon Cavalier
    Ravenous Baboons
    Genesis
    Stomping Ground
 
Pack 2 pick 11:
    Jackal Pup
–> Beast Within
    Teetering Peaks
    Vengevine
    Tarmogoyf
 
Pack 2 pick 12:
    Ohran Viper
–> Razormane Masticore
    Necropotence
    Rude Awakening
 
Pack 2 pick 13:
    The Abyss
    Goblin Vandal
–> Garruk, Primal Hunter
 
Pack 2 pick 14:
–> Firemane Angel
    Firebolt
 
Pack 2 pick 15:
–> Chandra, the Firebrand
 
Pack 3 pick 1:
    Spectral Procession
    Impulse
    Nightscape Familiar
    Plated Geopede
    Indrik Stomphowler
    Null Rod
    Selesnya Sanctuary
    Shardless Agent
    Elesh Norn, Grand Cenobite
    Orzhov Basilica
    Watery Grave
    Day of Judgment
    Underground Sea
–> Arid Mesa
    Wake Thrasher
 
Pack 3 pick 2:
    Isamaru, Hound of Konda
    Force Spike
    Vampire Nighthawk
    Ember Hauler
    Wild Nacatl
    Plateau
    Huntmaster of the Fells
    Shadowmage Infiltrator
    Koth of the Hammer
    Dimir Aqueduct
    Wall of Omens
    Nekrataal
    Garruk Wildspeaker
–> Sword of Feast and Famine
 
Pack 3 pick 3:
    Land Tax
    Memory Lapse
    Kird Ape
    Birds of Paradise
    Shrine of Burning Rage
    Lake of the Dead
    Lightning Helix
    Burning of Xinye
    Coalition Relic
–> Journey to Nowhere
    Tendrils of Agony
    Metalworker
    Orcish Lumberjack
 
Pack 3 pick 4:
    Balance
    Wheel of Fortune
    Primeval Titan
    Molten-Tail Masticore
    Caves of Koilos
    Maelstrom Pulse
    Nantuko Vigilante
    Steam Vents
    Shivan Reef
–> Counterspell
    Keldon Marauders
    Arbor Elf
 
Pack 3 pick 5:
    Soltari Champion
    Braids, Cabal Minion
    Incinerate
    Thragtusk
    Tolarian Academy
    Angel of Despair
    Chord of Calling
    Knight of Glory
    Sylvan Library
    Spikeshot Elder
–> Sower of Temptation
 
Pack 3 pick 6:
    Old Man of the Sea
    Nether Void
    Earthquake
    Sulfurous Springs
    Ajani Vengeant
    Sacred Foundry
    Mox Diamond
    Into the Roil
    Sun Titan
–> Boros Signet
 
Pack 3 pick 7:
    Spear of Heliod
–> Cryptic Command
    Reckless Charge
    Orzhov Signet
    Tropical Island
    Fleecemane Lion
    Strangleroot Geist
    Genesis Wave
    Hypnotic Specter
 
Pack 3 pick 8:
–> Oblivion Ring
    Ancient Grudge
    Izzet Boilerworks
    Grand Arbiter Augustin IV
    Masticore
    Hellspark Elemental
    Mind’s Desire
    Battlefield Forge
 
Pack 3 pick 9:
–> Spectral Procession
    Nightscape Familiar
    Plated Geopede
    Indrik Stomphowler
    Shardless Agent
    Orzhov Basilica
    Wake Thrasher
 
Pack 3 pick 10:
–> Isamaru, Hound of Konda
    Force Spike
    Ember Hauler
    Wild Nacatl
    Huntmaster of the Fells
    Koth of the Hammer
 
Pack 3 pick 11:
    Kird Ape
    Lake of the Dead
    Burning of Xinye
–> Metalworker
    Orcish Lumberjack
 
Pack 3 pick 12:
    Molten-Tail Masticore
    Nantuko Vigilante
–> Shivan Reef
    Keldon Marauders
 
Pack 3 pick 13:
–> Thragtusk
    Chord of Calling
    Spikeshot Elder
 
Pack 3 pick 14:
    Nether Void
–> Earthquake
 
Pack 3 pick 15:
–> Reckless Charge

Decklista:

Spoiler

pokaż / ukryj

UWr Dwa Nagie Miecze

Draft i Deckbuilding

RUNDA 1

RUNDA 2

RUNDA 3

 

Pozdrawiam
– Sołtys

GM logo na TOG mtg

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze