Majówkowy Cubedrafting z Sołtysem

Korzystając z większej ilości czasu podarowanej przez los nagrałem dla Was dwa cube drafty, które postanowiłem wrzucić w ramach jednego wpisu. Cubedrafting i gry przebiegały w luźnej, a momentami nawet zbyt luźnej atmosferze, przez co poniższe gry nie są może najlepszym studium mojego skilla. Mimo to jak zawsze przy okazji grania sześcianików bawiłem się bardziej niż dobrze.

Materiał powstał we współpracy  z witryną Gamesmasters.pl, której serdecznie dziękujemy za wsparcie! Życzymy miłego oglądania!

GM logo na TOG mtg

„MTGO cubedrafting” – przebieg drafta 8-4:

(Niestety draft converter nie obsługuje formatu cube draft, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)

Spoiler

Pack 1 pick 1:
Celestial Purge
–> Jace Beleren
Lifebane Zombie
Earthquake
Terastodon
Jungle Shrine
Zo-Zu the Punisher
Baleful Strix
Dreadbore
Detention Sphere
Nevinyrral’s Disk
Ponder
Wall of Reverence
Glen Elendra Archmage
Flickerwisp

Pack 1 pick 2:
–> Elspeth, Knight-Errant
Court Hussar
Recurring Nightmare
Cunning Sparkmage
Stunted Growth
Rishadan Port
Garruk Relentless
Primeval Titan
Momentary Blink
Pillage
Aurelia’s Fury
Attrition
Channel
Edric, Spymaster of Trest

Pack 1 pick 3:
Trinket Mage
Sarcomancy
Blistering Firecat
Tarmogoyf
Sunpetal Grove
Daxos of Meletis
Sublime Archangel
Skeletal Scrying
Selesnya Sanctuary
Precursor Golem
Nature’s Lore
Progenitus
–> Sensei’s Divining Top

Pack 1 pick 4:
–> Wall of Omens
Mystical Tutor
Persecute
Rolling Earthquake
Regrowth
Simic Growth Chamber
Empty the Warrens
Shadowmage Infiltrator
Mentor of the Meek
Falkenrath Aristocrat
Animate Dead
Battlefield Forge

Pack 1 pick 5:
Voidmage Prodigy
Pain Seer
Gamble
Brooding Saurian
Arc Trail
Treetop Village
Nostalgic Dreams
–> Vindicate
Nightveil Specter
Woolly Thoctar
Night’s Whisper

Pack 1 pick 6:
Akroma, Angel of Wrath
–> Liliana’s Reaver
Hellrider
Tectonic Edge
Wasteland
Seal of Cleansing
Firebolt
Magus of the Moon
Hystrodon
Æther Vial

Pack 1 pick 7:
Akroma’s Vengeance
Smother
Stromkirk Noble
Ghitu Encampment
–> Banisher Priest
Repeal
Aven Mindcensor
Sea Gate Oracle
Descendant of Kiyomaro

Pack 1 pick 8:
Kargan Dragonlord
Mutavault
Willbender
–> Tombstalker
Hand of Cruelty
Nezumi Shortfang
Glacial Fortress
Gruul Turf

Pack 1 pick 9:
Celestial Purge
Earthquake
Zo-Zu the Punisher
Dreadbore
Detention Sphere
Nevinyrral’s Disk
–> Flickerwisp

Pack 1 pick 10:
–> Court Hussar
Cunning Sparkmage
Stunted Growth
Rishadan Port
Momentary Blink
Pillage

Pack 1 pick 11:
Sarcomancy
Blistering Firecat
Sunpetal Grove
–> Skeletal Scrying
Selesnya Sanctuary

Pack 1 pick 12:
–> Persecute
Rolling Earthquake
Simic Growth Chamber
Empty the Warrens

Pack 1 pick 13:
Gamble
Nostalgic Dreams
–> Woolly Thoctar

Pack 1 pick 14:
–> Seal of Cleansing
Magus of the Moon

Pack 1 pick 15:
–> Ghitu Encampment

Pack 2 pick 1:
Path to Exile
Thirst for Knowledge
Silent Specter
Ember Hauler
Beast Within
Azorius Chancery
–> Entreat the Angels
Go for the Throat
Creeping Tar Pit
Deadbridge Chant
Elspeth Tirel
Gideon, Champion of Justice
Dismantling Blow
Elixir of Immortality
Sneak Attack

Pack 2 pick 2:
–> Decree of Justice
Hinder
Wildfire
Polukranos, World Eater
Flood Plain
Phantasmal Image
Dungeon Geists
Forbid
Capsize
Sacred Foundry
Kiora, the Crashing Wave
Seaside Citadel
Chain Lightning
Chrome Mox

Pack 2 pick 3:
Nearheath Pilgrim
Legacy’s Allure
Braids, Cabal Minion
Desperate Ravings
Farseek
Rocky Tar Pit
Miscalculation
Keldon Champion
Ajani, Caller of the Pride
Nicol Bolas, Planeswalker
All Is Dust
Snuff Out
–> Venser, Shaper Savant

Pack 2 pick 4:
Opposition
Hero’s Downfall
Gathan Raiders
Epochrasite
Cursecatcher
Experiment One
Kird Ape
Dimir Charm
Slagstorm
Siege-Gang Commander
–> Stonecloaker
Relic of Progenitus

Pack 2 pick 5:
Savannah Lions
Guul Draz Assassin
Keldon Marauders
Arbor Elf
Bad River
Silverblade Paladin
–> Mind Stone
Lion’s Eye Diamond
Manriki-Gusari
Ash Zealot
Impulse

Pack 2 pick 6:
Yosei, the Morning Star
Pact of Negation
Goblin Cadets
Primal Command
Shivan Reef
–> Journey to Nowhere
Hallowed Fountain
Steam Augury
Mold Shambler
Ral Zarek

Pack 2 pick 7:
Old Man of the Sea
Plague Sliver
Searing Blaze
Rootbound Crag
–> Force Spike
Flame Javelin
Flashfreeze
Firestorm
Taiga

Pack 2 pick 8:
Leonin Relic-Warder
Blue Elemental Blast
Spinning Darkness
Urborg, Tomb of Yawgmoth
–> Celestial Flare
Volcanic Fallout
Moment’s Peace
Phyrexian Rager

Pack 2 pick 9:
Ember Hauler
Beast Within
Azorius Chancery
Deadbridge Chant
Gideon, Champion of Justice
–> Dismantling Blow
Elixir of Immortality

Pack 2 pick 10:
Hinder
Flood Plain
–> Dungeon Geists
Capsize
Seaside Citadel
Chrome Mox

Pack 2 pick 11:
Nearheath Pilgrim
Desperate Ravings
Rocky Tar Pit
–> Miscalculation
Nicol Bolas, Planeswalker

Pack 2 pick 12:
Cursecatcher
–> Experiment One
Dimir Charm
Relic of Progenitus

Pack 2 pick 13:
–> Savannah Lions
Guul Draz Assassin
Lion’s Eye Diamond

Pack 2 pick 14:
Shivan Reef
–> Steam Augury

Pack 2 pick 15:
–> Firestorm

Pack 3 pick 1:
Mana Tithe
Tradewind Rider
Gatekeeper of Malakir
Urabrask the Hidden
Vines of Vastwood
Sulfur Falls
Prophetic Bolt
–> Ultimate Price
Broodmate Dragon
Elves of Deep Shadow
Restock
Maelstrom Pulse
Countryside Crusher
Overgrown Tomb
Huntmaster of the Fells

Pack 3 pick 2:
Terminus
Palinchron
Graveborn Muse
Indrik Stomphowler
Volcanic Island
Disfigure
–> Treachery
Qasali Pridemage
Godless Shrine
Oblivion Stone
Firespout
Meloku the Clouded Mirror
Genju of the Spires
Tendrils of Corruption

Pack 3 pick 3:
Ranger of Eos
Hymn to Tourach
Forked Bolt
Wickerbough Elder
Fire-Lit Thicket
Bayou
Xenagos, the Reveler
Bant Charm
Woodfall Primus
–> Angel of Serenity
Burst Lightning
Steppe Lynx
Misdirection

Pack 3 pick 4:
Bone Shredder
Skullcrack
Dryad Sophisticate
Verdant Catacombs
–> Condescend
Barbarian Ring
Brimstone Volley
Harmonize
Putrid Leech
Lake of the Dead
Time Spiral
Isamaru, Hound of Konda

Pack 3 pick 5:
–> Coralhelm Commander
Bloodghast
Rakdos Carnarium
Crucible of Worlds
Corrupt
Sign in Blood
Thoughtseize
Dimir Aqueduct
Explore
Genesis
Merciless Eviction

Pack 3 pick 6:
Land Tax
Vampire Lacerator
Magma Jet
Rugged Prairie
Wall of Blossoms
Molten Rain
Brushland
–> Augur of Bolas
Woodland Cemetery
Izzet Charm

Pack 3 pick 7:
Enlightened Tutor
Hero of Oxid Ridge
Garruk, Primal Hunter
Drowned Catacomb
Hell’s Thunder
–> Supreme Verdict
Fact or Fiction
Memory Jar
Bonfire of the Damned

Pack 3 pick 8:
Tin Street Hooligan
Burning of Xinye
Strangleroot Geist
Plow Under
Calciderm
–> Talrand, Sky Summoner
Rude Awakening
Dark Confidant

Pack 3 pick 9:
Mana Tithe
Vines of Vastwood
Sulfur Falls
–> Prophetic Bolt
Broodmate Dragon
Maelstrom Pulse
Overgrown Tomb

Pack 3 pick 10:
Palinchron
Graveborn Muse
Indrik Stomphowler
–> Oblivion Stone
Genju of the Spires
Tendrils of Corruption

Pack 3 pick 11:
Ranger of Eos
Forked Bolt
Fire-Lit Thicket
Steppe Lynx
–> Misdirection

Pack 3 pick 12:
Skullcrack
Barbarian Ring
–> Putrid Leech
Time Spiral

Pack 3 pick 13:
–> Bloodghast
Rakdos Carnarium
Corrupt

Pack 3 pick 14:
Vampire Lacerator
–> Izzet Charm

Pack 3 pick 15:
–> Hell’s Thunder

pokaż / ukryj

UW Jace i Elsepth

CUBE nr 1 – draft i deckbuilding

RUNDA 1

RUNDA 2

RUNDA 3

 

MTGO Cube Draft 8-4 – przebieg drafta:

(Niestety draft converter nie obsługuje formatu cube draft, dlatego przebieg drafta przedstawiamy w wersji tekstowej.)

Spoiler

Pack 1 pick 1:
Linvala, Keeper of Silence
Teferi, Mage of Zhalfir
Smother
Greater Gargadon
Sakura-Tribe Elder
Lavaclaw Reaches
Karakas
Parallax Wave
Pernicious Deed
Ajani, Caller of the Pride
Borderland Ranger
–> Vampiric Tutor
Wall of Reverence
Progenitus
Battlefield Forge

Pack 1 pick 2:
Spectral Procession
–> Liliana of the Veil
Wheel of Fortune
Polukranos, World Eater
Simic Growth Chamber
Journey to Nowhere
Go for the Throat
Brimstone Volley
Char
Visara the Dreadful
Balance
Faith’s Fetters
Tamiyo, the Moon Sage
Merciless Eviction

Pack 1 pick 3:
Path to Exile
Hinder
Vampire Lacerator
Goblin Cadets
Verdant Catacombs
Bloodstained Mire
–> Sower of Temptation
Experiment One
Narcolepsy
Chord of Calling
Thelonite Hermit
All Is Dust
Seething Song

Pack 1 pick 4:
Weathered Wayfarer
Sakashima’s Student
Geralf’s Messenger
Firedrinker Satyr
Blood Crypt
–> Entreat the Angels
Dungeon Geists
Brushland
Hallowed Fountain
Purphoros, God of the Forge
Lake of the Dead
Green Sun’s Zenith

Pack 1 pick 5:
Future Sight
Plague Sliver
Urabrask the Hidden
Pattern of Rebirth
Volrath’s Stronghold
Flooded Strand
Calciderm
–> Elspeth Tirel
Woodland Cemetery
Ral Zarek
Lightning Mauler

Pack 1 pick 6:
Voidmage Prodigy
Priest of Urabrask
Urborg, Tomb of Yawgmoth
Phyrexian Arena
Hell’s Thunder
Bant Charm
–> Godless Shrine
Gravecrawler
Figure of Destiny
Sensei’s Divining Top

Pack 1 pick 7:
Nearheath Pilgrim
–> Slaughter Pact
Tarmogoyf
Temple Garden
Life from the Loam
Baleful Strix
Firebolt
Gruul Turf
Stormblood Berserker

Pack 1 pick 8:
–> Terminus
Fathom Seer
Hypnotic Specter
Forked Bolt
Crucible of Worlds
Momentary Blink
Flinthoof Boar
City of Brass

Pack 1 pick 9:
–> Linvala, Keeper of Silence
Smother
Greater Gargadon
Lavaclaw Reaches
Karakas
Wall of Reverence
Battlefield Forge

Pack 1 pick 10:
Wheel of Fortune
Journey to Nowhere
Brimstone Volley
Char
–> Faith’s Fetters
Merciless Eviction

Pack 1 pick 11:
Goblin Cadets
Experiment One
Narcolepsy
Chord of Calling
–> Thelonite Hermit

Pack 1 pick 12:
–> Geralf’s Messenger
Firedrinker Satyr
Brushland
Purphoros, God of the Forge

Pack 1 pick 13:
–> Plague Sliver
Woodland Cemetery
Lightning Mauler

Pack 1 pick 14:
Priest of Urabrask
–> Gravecrawler

Pack 1 pick 15:
–> Gruul Turf

Pack 2 pick 1:
Enlightened Tutor
Jace, Architect of Thought
Graveborn Muse
Pyroclasm
Fauna Shaman
Fire-Lit Thicket
–> Blood Baron of Vizkopa
Kozilek, Butcher of Truth
Sign in Blood
Inferno Titan
Aurelia’s Fury
Ulamog, the Infinite Gyre
Firestorm
Overgrown Tomb
Survival of the Fittest

Pack 2 pick 2:
Knight of Glory
Vesuvan Shapeshifter
Taurean Mauler
Llanowar Elves
Azorius Chancery
Devil’s Play
–> Strip Mine
Preordain
Sorin’s Thirst
Dimir Charm
Watery Grave
Hystrodon
Elixir of Immortality
Relic of Progenitus

Pack 2 pick 3:
–> Brimaz, King of Oreskos
Opposition
Bogardan Hellkite
Birds of Paradise
Rocky Tar Pit
Frantic Search
Molten-Tail Masticore
Dreadbore
Selesnya Sanctuary
Faithless Looting
Solemn Simulacrum
Oracle of Mul Daya
Flooded Grove

Pack 2 pick 4:
Reveillark
Old Man of the Sea
–> Ink-Eyes, Servant of Oni
Goblin Guide
Nantuko Vigilante
Windbrisk Heights
Shadowmage Infiltrator
Deadbridge Chant
Putrid Leech
Augur of Bolas
Death Cloud
Troll Ascetic

Pack 2 pick 5:
Disenchant
Tinker
–> Sinkhole
Hellrider
Golgari Rot Farm
Avalanche Riders
Celestial Flare
Flametongue Kavu
Memory Jar
Steppe Lynx
Genju of the Spires

Pack 2 pick 6:
Ancient Grudge
Eternal Witness
Ghitu Encampment
Raging Ravine
Keldon Champion
Dismiss
–> Spear of Heliod
Spreading Seas
Cascade Bluffs
Undermine

Pack 2 pick 7:
Thirst for Knowledge
–> Bone Shredder
Magma Jet
Great Sable Stag
Palladium Myr
Call of the Herd
Kird Ape
Savannah
Snuff Out

Pack 2 pick 8:
Frenzied Goblin
Exploration
Murmuring Bosk
Empty the Warrens
Creeping Tar Pit
Mold Shambler
–> Isamaru, Hound of Konda
Deep Analysis

Pack 2 pick 9:
–> Graveborn Muse
Pyroclasm
Fauna Shaman
Fire-Lit Thicket
Aurelia’s Fury
Firestorm
Survival of the Fittest

Pack 2 pick 10:
–> Knight of Glory
Taurean Mauler
Azorius Chancery
Hystrodon
Elixir of Immortality
Relic of Progenitus

Pack 2 pick 11:
Bogardan Hellkite
Rocky Tar Pit
–> Molten-Tail Masticore
Selesnya Sanctuary
Flooded Grove

Pack 2 pick 12:
Nantuko Vigilante
Windbrisk Heights
–> Deadbridge Chant
Death Cloud

Pack 2 pick 13:
–> Golgari Rot Farm
Steppe Lynx
Genju of the Spires

Pack 2 pick 14:
–> Ghitu Encampment
Spreading Seas

Pack 2 pick 15:
–> Kird Ape

Pack 3 pick 1:
Hokori, Dust Drinker
Legacy’s Allure
Chainer’s Edict
Hellspark Elemental
Terastodon
Sunpetal Grove
Ajani Vengeant
Scroll Rack
Hand of Cruelty
Exhume
Putrefy
–> Vindicate
Mox Diamond
Plated Geopede
Reflecting Pool

Pack 3 pick 2:
Ranger of Eos
–> Herald of Torment
Spikeshot Elder
Avacyn’s Pilgrim
Twilight Mire
Domri Rade
Corrupt
Broodmate Dragon
Pillage
Blade Splicer
Flashfreeze
Goblin Welder
Clifftop Retreat
Searing Blood

Pack 3 pick 3:
Mirran Crusader
Negate
Vampire Hexmage
Thunderblust
Teetering Peaks
Engineered Explosives
Cursecatcher
Basalt Monolith
–> Nezumi Graverobber
Nicol Bolas, Planeswalker
Maze of Ith
Lightning Helix
Bloodbraid Elf

Pack 3 pick 4:
Soldier of the Pantheon
Braids, Cabal Minion
Torch Fiend
Birthing Pod
Boros Garrison
Daxos of Meletis
Ravages of War
Vengevine
Magus of the Moon
Pristine Angel
Nightveil Specter
–> Kitchen Finks

Pack 3 pick 5:
Hand of Honor
Kira, Great Glass-Spinner
Spinning Darkness
Ravenous Baboons
Bad River
Disfigure
Chaos Warp
Wear/Tear
Woodfall Primus
Black Sun’s Zenith
–> Flickerwisp

Pack 3 pick 6:
Guul Draz Assassin
Vines of Vastwood
Isolated Chapel
Xenagos, the Reveler
Nekrataal
Reckless Charge
–> Sorin, Lord of Innistrad
Sea Gate Oracle
Countryside Crusher
Cursed Scroll

Pack 3 pick 7:
Sarcomancy
Thunderscape Battlemage
Jungle Shrine
Mystic Snake
Treetop Village
Nezumi Shortfang
Fetid Heath
Tainted Pact
–> Bloodline Keeper

Pack 3 pick 8:
Tragic Slip
–> Mind Stone
Qasali Pridemage
Underground River
Ajani Goldmane
Burst Lightning
Myr Battlesphere
Savage Lands

Pack 3 pick 9:
Hokori, Dust Drinker
–> Chainer’s Edict
Hellspark Elemental
Sunpetal Grove
Hand of Cruelty
Plated Geopede
Reflecting Pool

Pack 3 pick 10:
Spikeshot Elder
Corrupt
–> Broodmate Dragon
Pillage
Goblin Welder
Searing Blood

Pack 3 pick 11:
–> Vampire Hexmage
Thunderblust
Teetering Peaks
Engineered Explosives
Cursecatcher

Pack 3 pick 12:
–> Soldier of the Pantheon
Braids, Cabal Minion
Boros Garrison
Magus of the Moon

Pack 3 pick 13:
–> Spinning Darkness
Ravenous Baboons
Chaos Warp

Pack 3 pick 14:
–> Isolated Chapel
Reckless Charge

Pack 3 pick 15:
–> Sarcomancy

pokaż / ukryj

WB Sorin, Liliana i Elspeth

CUBE nr 2 – draft i deckbuilding

RUNDA 1

RUNDA 2

RUNDA 3

Pozdrawiam
– Sołtys

CUBEDRAFTING

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze